Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
12. okt 2011

@mia114 suprove su!!!!! ja budem v novembry robit torticku ze angry birds... podla nejakej hry v mobile 😕 budem modelovat a modelovat, vymyslela som si na seba toto: http://www.geek.com/articles/mobile/angry-birds...

yamahafazer
12. okt 2011

@lusil2005 hod foto a ktoru formicku nakoniec mas?
@danciacik a to budes robit celu tortu tohoto psika 3D alebo iba postavicku malu z hmoty co das na tortu?

79zuzana
12. okt 2011

@mia114 nadherne... vies uzasne modelovat

79zuzana
12. okt 2011

@lusil2005 ti verim... ja sa furt vytesujem z kazdeho kvietocka co vyrezem 🙂 teraz len vyckavam uz treti tyzden, co som si objednala vecicky z ciny kedy dojdu, a budem skusat dalsie 🙂 tak velmi by som ich chcela mat uz do soboty, tak uvidime 😒 😒

mizulienka
12. okt 2011

@lusil2005 wow ale tak tato je perfektna 🙂

pristela
12. okt 2011

@zuzkat1 ak das obycajnu nie trvanlivu slahacku nemusis davat ani stužovac, len aby bola pred slahanim slahacka hodne vychladena. No ono ja davam do tych višní zlaty klas, v podstate je to to iste, neuvaris z toho puding, je to len na zhustnutie tych visni, ja by som ich neslahala spolu so slahackou, ono tam ide o to, že tie visne sa krasne vpiju do korpusu a slahacka pak zostane cela ako plnka a korpus nieje taky suchý, a neboj nic sa neroztecie/zo zaciatku som sa aj ja bala a davala som kopec stužovačov 😀
inak ja som tuto torticku robila prvy krat ked som mala 16rokov 😀 😀 😀

pristela
12. okt 2011

@zuzkat1 ja som tento recept nemrkala, ale ak chces ked pridem domov odpisem ti ten moj , mam ho v pííísanke, ja davam celý kompot vsetku stavu +este dolievam aj vodu nech je toho vela, a visne varim hned spolu so stavou a tym zlatym klasom , este ich rozrezavam na stvrtinky nech neprekažaju pri krajani torty

pristela
12. okt 2011

@mia114 aj jaaaa som poslala žiadost, ono na FB su tie torticky lepsie vidiet, ono ja tam mam meno aj pristela tak snad ma tam znáte 😀

mailli
12. okt 2011

ahoj holky, už to tu nějakou dobu pročítám a chtěla bych začít taky dělat dorty (víceméně jen do rodiny) 😉 jste všechny velký šikulky, opravdu zírám, co dokážete 🙂 jak dlouho dopředu si můžu dělat ozdoby na dort, než je budu používat? zkoušela jsem si zatím udělat jen malou kytičku - dárek pro švagrovou k svátku - abych si vůbec vyzkoušela, jak se s hmotou dělá... vyráběla jsem si "fondán" sama ze sušeného mléka a barvila gelovkama.

miciatko
12. okt 2011

@lusil2005 aj ja sa tesim na moje ked mi pride. . .,ked som si ho objednavala mm nechapal na co mi je,ale ja som nevedela odolat

jakelina
12. okt 2011

@mailli tomu se nic nestane, můžeš dopředu jak dlouho chceš.

zuzana124
12. okt 2011

@vlada111 jééj tak tá je ale roztomilá, malá oslávenkyňa mala určite obrovskú radosť 🙂

miciatko
12. okt 2011

@79zuzana z cinskej stranky si si objednavala?,,poradis mi prosim z ktorej,neak nevie neaku na cukrarenske potreby najst najst,mooc dakujem

danciacik
12. okt 2011

@yamahafazer no vyzerá to že takú tortu v tvare psíka

mailli
12. okt 2011

@jakelina díky, já měla strach, aby to třeba nezvlhlo nebo se s tím prostě něco nestalo... prostě nemám ještě vůbec zkušenosti 😀

reruna
12. okt 2011

@mailli můžeš si to udělat klidně dlouho dopředu - jestli si děláš hmotu sama, tak záleží na datu spotřeby surovin, kupované hmoty mají většinou půl roku až 9 měsíců .
Když jsme u té záruční doby, ségra mi v Kroměříži v té nové prodejně kupovala SFF a má spotřebu jen do 25. 11., naštěstí je to jen to malé balení, ale tak já zase tolik nepeču, tak to asi jen tak tak vypotřebuju, tak to mohla být ta záruční doba delší teda..... 😖

pristela
12. okt 2011

ooo, babyy, volala mi mama, len som ju nevzala bo som spala s babatkom 😀 , ale znamenat to može , že snad prišiel balííííík 😀 😀 😀 koonecne po mesiaci 😀 😀

mia114
12. okt 2011

@pristela dotukla som nejake priatelstva na Fb snad ste vsetky co ste mi posielali ak nie poslite este raz 😉
@lusil2005 dakujem moc, a ta torticka je suprova, ja rada modelujem nove veci, taka torta ako mas robit by som hend brala robit 😀 😀
@79zuzana dakujem moc

ikula2
12. okt 2011

@lusil2005 Lusi ta vyzera super ta torta

lucula73
12. okt 2011

@lusil2005 😀 ....to máš tú zelenú formičku?mne keď prišla tiež som spravila bábatko a každú chvílku otváram šuflík a kukám naň 😀

zuziq
12. okt 2011

@79zuzana aj mne mozes hodit nejaky tip na tu stranku 😉

@miciatko ja som naposledy objednavala odtialo, zatial to doma nemam.
http://www.ebay.co.uk/sch/Kitchen-/20625/i.html...

reruna
12. okt 2011

@jakelina silikonové formy mám na muffinky, na srdce a na medvídka a jde mi to krásně vyklopit ani nic nevymazávám, dělám většinou mramorový korpus nebo do muffinků mám takový jednoduchý hrnkový recept - 1 hrnek krystalu, 2 hrnky polohrubé mouky, 2 vejce, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek mléka, 1 vanilkový cukr, 1/2 prášku do pečiva. Můžeš do toho přidat klidně kakao, nastrouhaná jablka, prášek do perníku. Vajíčko stačí i jedno, nebo můžeš i vynechat... Náponě do muffinků dávám různé - kousek čokolády, marmeládu, lentilky, nesquik atd.

mia114
12. okt 2011

ja som teraz kukala dake cinske stranky z pomockami a nic som nenasla, teda nasla ale tam sa neda asi pobjednavat, teda na jednej vo velkom mnozstve len.
toto sa mi straaasne paci, to by som hned brala
http://cq-intl.en.alibaba.com/product/481912920...

jakelina
12. okt 2011

Holky fakt nemáte nějaký osvědčený recept do silikonové formy??? Dáváte stejné těsto jako do ráfků nebo plechových forem??? Nikdo mi neodpověděl, prosíííííííííím. Jej teď dočítám, že mi píše reruna, tak díky. Už si to píšu. Jsi zlatá. Hned dnes asi vyzkouším.

ikula2
12. okt 2011

@zuba ten korpus ja tobim tak orechovy, klasika piskota a len odober tolko muky kolko chces dat orechov ale velmi vela nedavaj, lebo bude taky tuhy, zalezi od vahy ja davam tak max 100g a menej, neviem ci uz ti niekto odpisal 😉

jakelina
12. okt 2011

@reruna a těch mramorových je víc typů, snad to půjde, jinak si už myslím, že jsem úplně levá, když chci jenom světlý, tak není problém, ne???

mia114
12. okt 2011

@mizulienka tu je foto tych mojich listov, niesom moc spokojna s nimi, musim este vymysleit ako ich urobit krajsie teda farbu.

jakelina
12. okt 2011

@mia114 já bych dala víc žluté a možná i červenou. Jsou hezké, ale vypadají jako úplně suché listí, co už leží na zemi dlouho.

mia114
12. okt 2011

@jakelina dakujem, skusim teda dnes psravit este take viac cervene a zlte 😉

miciatko
12. okt 2011

@zuziq a kolko je tomu c si objednavala??