Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

misa1982
3. nov 2011

@lusil2005 ten s te ikeii mam je super!

mrka2
3. nov 2011

@misa1982 Jeden a půl dávky:
375g mouky
360g cukru (2x180)
6 vajec
225ml oleje
150ml vody
1 prášek do pečiva

inak rozpis si mozes pozriet aj tu,ak si registrovana http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... 🙂

misa1982
3. nov 2011

dm1 taky jsem si to zdobeni koupila zrovna vcera tady u nas to maji za 60kc....

misa1982
3. nov 2011

@mrka 2 DĚKUJI MOC! jdu delat dort ruzi a chci udelat mramorovy korpus jestli se povede tak v sobotu hodim fotku budu potahovat mlecnou hmotou 🙂

vlada111
3. nov 2011

@mizulienka ja robím stále tú točenú, čo má prierez pásikavý. je to tá, čo má recept. na stránke sofi07 (tortyamedovniky). Tá torta sa robí výborne, lebo keď ju zatočím, zavriem ju naspäť do formy, zaťažím na noc a ráno je krásne rovná, nič netreba vyrovnávať, len trošku potriem maslom s cukrom. Len ja robím iný nálev, dávam rozvariť do vody lekvár, nie červený, marhuľový dávam, aby sa nezafarbilo biele cesto. Potom nastrúham kôru z citróna, šťavu z citróna, dám 125g opraženého masla, cukor samozrejme a rum. Všetko robím podľa chuti. Ale nepolievam tortu keď je už vyskladaná, lebo prvý raz som to tak robila a v polovici už bola suchá. Ja dobre polejem každý plát a taký mokrý točím. Toto je naj torta, robila som ju aj mimo domu a všetci sú nadšení.

dm1
3. nov 2011

@lusil2005 tiez som to pozerala a skoro mi oci z jamiek vypadli ked som zbadala cenu! mam tu z ikea a je super

bzucinka2
3. nov 2011

@dm1 super, musim pozriet v obchode, lebo sa mi to bude hodit aj na pernicky 🙂
inak mi nesiel vcera a predvcerom net, tak az teraz pridavam moje z minuleho tyzdna a uz 2 z tohto tyzdna 🙂 havo bol pre mozno svagrinu a ona mu dorabala oci a fuzy 😉 a ta s trubickami bola len tak pre maminu 😉

bzucinka2
3. nov 2011

@lusil2005 to je iny rozdiel, musim niekoho poslat do ikey, lebo to je super vecicka 🙂

rainbow0508
3. nov 2011

@adul67 aj ja som googlila napad na zdobenie toho venca...nieco som nasla...mne sa tam par pacilo http://www.google.sk/search?q=adventný+perníkov...

rainbow0508
3. nov 2011

@lusil2005 Pozeram, ze torty na objednavku...da sa najst aj pes? Nielen taky sediaci na torte, ale chcem klasiku psika. Potrebujem to tak na polovicu januara. Ja sa totiz akurat vratim z porodnice a este stihat aj tortu pre prveho drobca bude "o hubu"...a ani si na nu netrufam. Vies mi taku urobit alebo vies o niekom v BA? A co za to?

katy1979
3. nov 2011

no tesco som prebehla cele kuchynske potreby snad dvakrat a pilku nemali ci som ja bola slepa.

katy1979
3. nov 2011

ten z ikey otocny mam aj ja. len mne sa na tom deti tocia 😀

monika76
3. nov 2011

@vecernicci Ďakujem za pochvalu ja som len taký samouk 😀 fialková ? tá bola na želanie pre jednu 70 ročnú pani.Parížsky krém ,poťahovka pasta dama top špecial,kvety smart flex, použila som ako potlač silikonovú podložku proste klasika 😉

desmodka
3. nov 2011

ani u nas pilka neni :(

katy1979
3. nov 2011

no dnes sme boli asi vsetky v tescu 😀

lucula73
3. nov 2011

@desmodka
@katy1979 no vidíte a naše biedne tesco,kde nikdy nič nemajú,tak pílky dostali 😕 😝

vecernicci
3. nov 2011

@monika76 díky za odpověď, já myslela tu barvičku jak děláš, je to nějaký odstín, nebo si ji mícháš? 🙂

vecernicci
3. nov 2011

@bzucinka2 krásné dortíky, ten pejsek je k sežrání a ten batman, no co dodat, perfektní 😉 🙂

lucula73
3. nov 2011

baby,ak by ste chceli,možem zajtra skočiť pozrieť či ešte majú a pošlem vám to 😉

mrka2
3. nov 2011

@misa1982 urcite sa podari, mramorovy je vyborny korpus, teda mne chuti najviac zo vsetkych 🙂 tak som potom zvedava na foto, isto bude krasna 😉

mrka2
3. nov 2011

@lusil2005 fiiha, tak to je teda fakt rozdiel! skoda,ze Ikea na opacnom konci SK, hned by som tam naklusala ☹

tamichloe
3. nov 2011

@bzucinka2 nonadhera..aj kabelka a topanky su tortičky??asi ano,hlupa otazka

tamichloe
3. nov 2011

možem sa spýtať a vyrušiť Vašu debatu??ake je salko z jednoty...dnes som chcela kupuiť v jednote klasickee salko no nemali....viem že ste tu pisali ,že z Lidla nie je dobree...a je dobréé na pečenie(myslim na plnku) maslo z Polska?to teraz predavaju v mäsiarstvach

lucula73
3. nov 2011

@tamichloe aj v tescu čo predávajú maslo v slovenskom obale,také červené,ešte minule stálo iba 1,29,teraz neviem,tak na obale má napísané krajina povodu Polsko 😒 ...............a ja ho bežne používam....mám zásobu do vianoc 😀

tamichloe
3. nov 2011

@lucula73 maslo či margarín? vieš,ja väčšinou použivam palmelu z jednoty...klasicke maslo som ešte nedavala do plnky...deti su alerbici na mlieko,tak preto ,ale už to maju ok...asi je omnoho chutnejšia plnka z klasickeho masla...

zuziq
3. nov 2011

teraz citam ze baby neboli spokojne zo salkom z lidla. Ja som ho raz kupila, normalne uvarila a na druhy den krasne vyslahala s maslom a bolo take iste ako klasika salko 😕 A ak nahodou niekomu ani po vareni salko nestuhne, treba ho vyslahat so stuzovacom a bude take ako ma byt 🙂

lucula73
3. nov 2011

@tamichloe maslo......250gramové 😉

jakelina
3. nov 2011

@vecernicci a co to je leták orion????????????

tamichloe
3. nov 2011

@zuziq že vraj bolo riedke...a kolko si ho varila? a je tam velky cenovy rozdiel?nemam pojem čo to stoji..už davno som ho nekupovala..

pipka
3. nov 2011

@lucula73 no ja som u nas tiez teraz bola v tescu a po pilke ani chyru ani slychu 😖 ☹
a predavacka, co som ju oslovila kukala na mna...ze coooooo? 😕 😅 😅 😀 ta chudiatko ani nevedela ako to ma vyzerat 😝