Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
9. jan 2012

jaj a ze mascarpone plnka, a tmavo tmavo zeleny stol. takze potah smartflex. cize naklady na tortu budu tak 15 eur. no kto by nemodeloval, nepiekol, neslahal a nezdobil za 5 eur!!! 🤐

dajna11
9. jan 2012

@jakelina
@lusil2005 akoja chápem že je to drahé tie torty lebo ved je to len koláč 😀 😀 ale tak preto som sa to učila aj ja robiť aby som deťom nemusela platiť tie drahé,a ved aj pre mna to lacno nevyjde,lebo ved materiál mi zadara nedaju 😀 😀 len ma to hnevá a mrzí lebo nemám chuť to niekomu vysvetlovaťa rozrátavať..ako to mi závidí tie možno 3eu čo na tom mám?...keby nemali peniaze...ale poberá matersku z rakúska a muž jej tam robí....to nieje doma o 190eu ako ja!!!!!vr....a presne teraz mám dve tortty....že do 20eu maju byť...tak rátam ako divá aby som sa vošla.

mia1111
9. jan 2012

@dajna11 - tie torty robíte Ty aj ostatné babulky skoro zadarmo 😒 . Sú to hodiny modelovania a precíznej práce a to neocení fakt nikto, kto to aspoň raz neskúsil. Ja preto nebudem asi nikdy piecť normálne - na zakázku...len v rámci rodiny. Lebo pre rodinu sa to urobiť dá, aj zadarmo, len dajú napr. suroviny (pokiaľ to nie je každý týždeň 😀 😀 😀 😀 ), ale takto? Si tej pani mohla hneď povedať, že cena bez toho, že by dala suroviny by bola 41,40€, nie 30, pretože v skutočnosti vážila toľko a toľko...ale dala časť svojich surovín, tak cena po odrátaní je takáto. Jasné, výstižné, zrozumiteľné. Matematika nepustí. A že vždy sa nedá tortička urobiť presne na gram, keď predstava je taká a taká a za tak veľkú tortu to bola super cena. Nech ŤA to už netrápi, vždy sa môže stať, že bude niekto nespokojný, lebo nemá predstavu o tom, koľko práce je s výrobou tortičky 😉 .

dajna11
9. jan 2012

@mia1111 no ved to,upiecť si tomože každý ked chce a ked sa mu to zdá vela.chcela slzu,som jej hovorila že to je velká forma že to bude velká torta a tým pádom ťažká...si myslela že jej to urobím asi zadara ked je suseda.iné ma nenapadá.ja som sa na to pýtala aj na stránke TOM,tam sa rozprudila taká debata že až!!!vraj su ženy ktoré pečú 5kg za 15eu a pod,potom sa tam hádali že to nieje možné a tak...to bolo rodeo 😀

mia1111
9. jan 2012

@dajna11 - veď to, že iné baby berú aj viac, lebo si to spočítali. Elektrina nie je zadarmo a by si ju veru nemíňala až toľko, keby si nepiekla toľko toriet. Aj to treba zarátať. Keby mala tá susedka tortu piecť doma, tiež by musela zaplatiť za elektrinu... A to nehovorím o čase strávenom zdobením torty, veď ja tým zabijem vždy celý večer až do noci. Možno nie som taká rýchla a možno je to tým, že sa snažím, aby to vyzeralo naozaj pekne, čisto, nie len tak hala-bala... veď tá torta Ťa reprezentuje, je to výsledok tvojej práce. Tak sa naozaj nad tým netráp... Nech si dá urobiť tortu v cukrárni. Za prvé, tak peknú ako bola od teba by jej neurobili a keby aj hej, tak by zaplatila PODSTATNE VIAC a už vôbec by nemohla dať svoje suroviny. Takže howk, dohovorila som, Ty nemaj výčitky a ona keď jej to nedošlo doteraz, už jej to asi ani nedôjde 😀 😀 😀 . Robíš krásne torty a jedna neprávom nespokojná zákazníčka Ťa predsa neodradí 😉 . Poučenie máš - nebrať suroviny a možno by nebolo odveci urobiť si album s tortami, kde napíšeš aj váhu aj cenu a keď ho budeš ukazovať, tak aspoň bude mať zákazníčka predstavu, že aká veľká torta asi bude za tú cenu, ktorú si ona stanovila... 😉

mia1111
9. jan 2012

@mizulienka, @dadka212, @yamaha, @lamps - poslala som vám žiadosť o priateľstvo, ak chcete, tak ma potvrďte 😉

mamina1978
9. jan 2012

@mia1111 Kraaaaaaaaaaasne 😵 ....... z duse napisane ................. 😔

mia1111
9. jan 2012

@mamina1978 - ja to tak vidím... 😉

vecernicci
9. jan 2012

@zklimekova @miciatko @dada2007 holky,krásný dortíky a ty tučňáčci 😵 😵

lusil2005
9. jan 2012

@dajna11 ale ved jasne ze je to blbost. teda, ked tam da niekto vajcia od sliepok z domu, mlieko od kravy od suseda, a namiesto masla margarin, tak sa mozno do 15 eur zmesti s nakladmi...

jakelina
9. jan 2012

@mia1111 můžu si tě taky přidat na FB??,

vecernicci
9. jan 2012

@lusil2005 tak to taky znám, baba po mně chtěla dvojposchoďový dort s modelovanou motorkou za 350 korun, no nebrala bys ten kšeft? 😀 😀 😀

vecernicci
9. jan 2012

jinak děvčata, házím znova otázku do placu, nemáte někdo osvědčený recept na harlekýn? 🙂

mamina1978
9. jan 2012

@vecernicci rada by som poradila, ale ja ani neviem , co to je 😅 😕

zuziq
9. jan 2012

ahojte, pls poradte mi. Mam klasicku srdieckovu formu a idem piect tortu cca pre 10 ludi. Bude stacit mramorovy korpus zo 4 vajec? nechcu ju nejaku moc velku, plnit budem plnkou z bielej coko, mascarpone a bananmi 😕

mia1111
9. jan 2012

@jakelina - jasné, nájdeš ma pod menom Michaela Gottwaldová (Čmelíková) 😉

lusil2005
9. jan 2012

@zuziq urcite bude stacit 😉

lusil2005
9. jan 2012

@vecernicci ani ja neviem co to je 🤐

jakelina
9. jan 2012

@vecernicci já to taky neznám, tak neporadím.

mia1111
9. jan 2012

@vecernicci - ja nemám,ale moja mama ho kedysi robievala a bol to úžasný zákusok... na kedy to potrebuješ?

yamahafazer
9. jan 2012

@vecernicci my sme to v skole robili,ale ja som to teda vobec nerobila doma take moc slahackove same nemusim viem,ze tam isla cokoladova a biela slahacka a normalne korpus

pristela
9. jan 2012

@dajna11 andelicka , mala si jej este pred tortou nenapadne poslat stranku cukrarne ludvík 😀 ze aha aj tu su pekne torty ci nechce nejaku ozdobenu ako tam 😀 su tam des drahe torticky tak by aspon zbadala 😉

lamps
9. jan 2012

@mia1111 žiadosť potvrdená 😅

zuzkat1
9. jan 2012

@kamilecka no ja som "pekar" len odkedy je mala... prvu potahovanu som robila minule leto na jej meniny... a teraz by som chcela na narodky... ostatnym clenom rodiny robim potiahnute cokoladou kedze ten marcipan nejedia..a ona je jedine male dieta takze roboty mam tak 2x za rok🙂 teda uuuplny amater🙂

simasa
9. jan 2012

@dajna11 Ja na to mozem povedat len, ze komu sa nepaci, nech si upecie sam - a potom pochopi o com to je. Ono je pravda, ze teraz pecie torty hrozne vela bab, a tak si asi niektori myslia, ze je to lahke a ide to samo...
A za 15 eur 5 kg tortu? To asi fakt len klasicku, piskotu, dobre ju popolievat nejakou stavou z kompotu, pudingovo-margarinovy krem a MMF hmotu. Inac neverim...

simasa
9. jan 2012

@mia1111 ja som Ta tiez poziadala o priatelstvo 😅

mia1111
9. jan 2012

@simasa - potvrdené 🙂

mizulienka
9. jan 2012

@vecernicci nasla som nieco take, tak mozno pomoze 🙂

dada2007
9. jan 2012

micky, dakujem za všetky lajky..........ale jasné, tortička nie je celá z mojej hlavy......námet som našla na nete.....jemne som dotvorila, čo to prehodila....a tak 😉

simasa
9. jan 2012

@vecernicci Nemam odskusane, ale preluskala som nejake stranky a toto sa mi asi pozdava najviac:
http://varecha.pravda.sk/recepty/torta-harlekyn...