Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
23. apr 2010

hejdi ja som slepa, ani som nezbadala hned to tvoje krasne faro, pekne, podarilo sa ti 😉
zuzanka, pozri na www.tortyodmamy.sk tam je mapa cukrariek a podla toho si vyber kto je k tebe najblizsie, zaroven si pozri album dotycnej, ci sa ti jej torty pacia

alionuska
23. apr 2010
nikanika28
23. apr 2010

ahojte....no, Vcielka Maja je hotova....uffff, teda vam poviem, som si vydychla, bola to riadna fuska 😝 😝 😝 😝 . Za chvilku dam foto..som zvedava na vase nazory 😅 😅 . Druhykrat som sa usvedcila, ze so zltou hmotou sa mi zle pracuje, nechapem preco 😕 😕 😕
Inac ja som tiez fialovu farbu robila s gelovkou a pridala trosku cervenej praskovej, inu som nemala 😀 , ale vysledna fialova sa mi pacila

misa1982
23. apr 2010

Dobry den,omlouvam se ze vam sem lezu ale zaujaly me vase dorty a chci se zeptat jak to delate s tim marcipanem ze ten dort potahnete cely?a mate nejaky recept na marcipan?a musim mit nejake specialni pomucky kdyz bych chtela udelat takovy dort dekuji a doufam ze nevadi ze sem lezu 😕 😕 😕 Míša

misa1982
23. apr 2010

Tady jste asi same profesionalky ne?

nikanika28
23. apr 2010

Misa, ved toto je verejne forum, kludne sa pytaj 😉 😉 .
Recept na marcipan falosny je hned na prvej strane, treba prestudovat. Specialne pomocky...na samotne potiahnutie nepotrebujes, potom jedine na zdobenie kostice, vykrajovatka, farby.....
No a same profesionalky ani zdaleka nie, ja som napriklad robila teraz svoju stvrtu tortu... a stale sa mam co ucit 😀 😀

alionuska
23. apr 2010

Ahoj Misa...neomluvaj sa...tu je vitana kadza zienka... Ja sa tiez stale ucim.aj ked som uz urobila asi 137 marcipanovych tort... 🙂

misa1982
23. apr 2010

Hned kouknu na ten recept dekuju....ja chci taky zkusit s dortama a jak to potahujete tim marcipanem me se to strasne libi a pomucky na zdobeni toho marcipanu ty si asi objednat na internetu ze a barvy praskove nebo jake?ste hodne 😵 😵

nikanika28
23. apr 2010

Ali, ty si nejaka carodejnica v utajeni ...ako si toto dokazala?????? 😕 😕 😕 😕 Torty su uuuuuzstne....neskutocne....velmi pekneeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ako si spravila na tom madagaskare tu modru oblohu? 😕

misa1982
23. apr 2010

Holky ja jsem tam ten recept na ten marcipan mnenasla.....asi spatne vidim ci co! ☹ ☹ ☹

alionuska
23. apr 2010

Nika nikamyslis tu farbu,alebo tvar? Je to oval-najvacsi prerezany napolovicu ,naplneny a potom potiahnute modrou,do bledej som pridala trochu farby gelovky a len tak vseliako premiesala aby tam vzniklo take duhovanie....Dakujem,nie som carodejnica... 😀 😀 😀

nikanika28
23. apr 2010

Misa, najlepsie z internetu, len ceske stranky nemam zmapovane.... Farby su najlepsie gelove, ale myslim, ze pre zaciatok staci uplne praskova 😉, mne sa docela dobre robi s praskovymi...tak ale ja som zase tych torticiek moc nespravila..tak ja by som vlastne ani nemala moc radit 😀 😀 😀

vinka
23. apr 2010

Ali už ti nebudem ani písať,že perfektné.Prepracované no darmo.Kto to umý ten to umý.A kto to neumí ať čumí.
😀 😀 Vidieť,že si profesionál. 😉 No ja som zvedavá ako dopadnú moje cici.Ja sa teším,že mám jednu tortu na víkend a ty sa tešíš,že si dokončila 6-tu 😀 😀 😀

vinka
23. apr 2010

Ali a tá kitty je len z mmf?Vyrobena?Chcela by som ju skúsiť malej na narodky.A tie odtlačky kitty máš odkial. 😕

vinka
23. apr 2010

Nika každá máme dáku radu.No ja som robila aj s práškovými a by som povedala,že gelovky sa lepšie rozpúšťajú. 😉

vinka
23. apr 2010

Zuzana si daj www.tortyodmamy a tam na mape nájdeš podla kraja cukrárky. 😉

anibas
23. apr 2010

Nika- výbornééééé - veľmi pekná 😵 😵 😵 😵
predpokladám, že Vilko má prekryté čierne pruhy 😀 😀 😀 😀

nikanika28
23. apr 2010

Dakujem Ani 🙂 ...som rada, ze sa paci..aj ked sa mi teda voobec nedarilo... 😝 🤐 🤐
No a paradox je, ze Vilkovi sa mi podarili krajsie pruhy...ale som schovala pod list velke brucho, nepacilo sa mi 😝 😀 😀 😀 😀

misa1982
23. apr 2010

Nika dekuji moc 🙂 🙂

petaba
23. apr 2010

Ali šikulka si o tom niet pochýb 🙂
Nika aj tebe sa vydarila... je veľmi milá

ja som robila včera túto:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=sportove/nasim-skv...

a dnes ešte na večer dorobím hlavu spidermana, tak potom to hodím na TOM a aj sem 😀

alionuska
23. apr 2010

Vinka,no nie,Kitty je z puncoviny a potiahnuta hmotou.Takto sa da cela spapat. 😀 Dakujem..idem este na to ferari a ten poschodovy oval..Otlacky som kupila v draciku...su to vytlacky normalne take razitka.gumovy vzor a drevenne su...take kocky...ale ja ich pouzivam len na pecenie... 😀 Dakujem.

zuziq
23. apr 2010

tak mam hotovu svoju prvu potahovanu... chce to veeela praxe v modelovani 😀 jedine co sa mi nedarilo je to,ze som to MMF nevedela na spodu torty ukoncit, nechce mi to tam nejak drzat, odstava mi to.. mozno tam bolo malo dzemu 😕

alionuska
23. apr 2010

Nika nika,ta vcielka Maja a Vilko su zlatí...kranse !
Petaba a aj tvopja torticka je super....ste sikulky! 🙂 🙂

anoli85
23. apr 2010

ahojky, krásné téma 🙂
Já taky hrozně ráda peču dorty, jenže moc příležitosti nemám, někdy si i vymýšlím důvody, abych mohla tvořit...
Taky se musím pochlubit mými výtvory:

sisa.b
23. apr 2010

teda holky, ako to robite, ze su tie torty dokonale hladke ☹ ja som krem uhladzala vcera pol hodinu, torta totalne stuhnuta, ale aj tak to nie je take dokonale hladke ☹ ☹ ☹
a ako na bublinky v potahu? nikdy sa mi nepodari MMF rozvalat na prvy sup a potom sa mi tvoria vzduchove bublinky v nom

martinex
23. apr 2010

anoli naadherne torticky mas.... a tie ruze su dokonale 🙂

sisa preto treba hrubsi potah aby sa pripadne nedokonalosti stratili 😉

ja peciem az na buduci vikend tu puncovu,tak sa tesim...

sisa.b
23. apr 2010

martinex, ja davam na moj vkus az moc hruby potah 😖 potom to len vsetci odkladaju bokom. pri 3D torte som ho mala miestami az centimetrovy 😝
mne vcera nevysla plnka - robila som 3,5 kila, takze ako som predpokladala, vrchnu cast nemam pekne uhladenu kremom, tak je to vsetko vidiet 😢 😢 😢

henikav1
23. apr 2010

sisa, centimetrovy??? to si kolko cukrikov a cukru minula?