Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. máj 2012

@lucka_o dakujem luci 😉
ja si iba vykrojim kolieska, stencim kosticou a lepim jeden listok za druhym 😉

zuziq
13. máj 2012

@mravvcek zabudla si pridat foto 😉

zuziq
13. máj 2012

baby nejake napady na tortu ku kolaudaci?? kamarati si kupili domcek a pojdeme na kolaudacnu opekacku, tak by som chcela nieco upiect. Nie som ale moc zdatna v modelovani a 3d tortach tak privitam kazdy napad, co by sa hodilo 😕

jakelina
13. máj 2012

@zuziq nic moc mě nanapadá, jediný trochu blbý nápad co mám je udělat kulatý dort, boky omotat hnědými válečky hmoty, jako ptačí hnízdo a dovnitř napsat hnízdečko lásky. Ale netuším co tam vymodelovat 😀 😀

miciatko
13. máj 2012

@janulkamartinko no ved prave, lebo chceli ze 20 kuskov, takych a 20 takych a ako s osttnym co robit a ked som si to prepocitala, tak viacej prerobim ako nieco zarobim

bambula1307
13. máj 2012

@lusil2005 krasne torticky a tie lalie nadherne , ulozim si s dovolenim 😉

bambula1307
13. máj 2012

@janulkamartinko tak to uz hej 1000ks 😀 . to boli asi vysluzky, ze? teeeda riadne 😀 😀 ..ale krasne si napiekla sikulka si. Len si ozaj malo pytas. ja napr. za puncovy beriem 0,50e..tam vela cukru davam a aj hodne rumu. Ostatnne okolo 40/45centov. ved v cukrarni su aj tak drahsie a vahu mam taku istu 40/50g 😎 ..musis sa viac ocenit..lebo ta zozeru aj s botami 😀 😎 ..a to by bola veeeelka skoda 😉

mravvcek
13. máj 2012

@zuziq jaj 🙂 no tu je fotka,je stiahnuta z netu,ospravedlnujem sa

zuziq
13. máj 2012

@jakelina ze aky super napad... nieco tam este dotvorim, maju jednu malu bambulu a prave cakaju este dvojicky, tak nieco na tu temu, ale to hniezdo je perfektny napad 😉

maznacik007
13. máj 2012

Dakujeme za torticku na prve svate prijimanie od @katy1979 bola vynikajuca dakujeme..... 😵 urcite si objedname znovu...

jakelina
13. máj 2012

@zuziq 😀 😀 😀

janula.h
13. máj 2012

a moja posledná víkendovááááá pre mamku na deň matiek a poopravená "moja" narodeninová 😝

liviana1111
13. máj 2012

este raz dakujem babam ktore mi poslali cez IP skvele recepty a tu je moj vytvor s vysnovou tortou pridavam foto ,bolo to sice na rychlo,ale tak hlavne je, ze sa oslavencovi pacila 😉
@bambula1307 a tebe este raz dakujem za skvely rychly recept na korpus ,torta chutila a ocino bol strasne poteseny 🙂 foto skusim pridat

jakelina
13. máj 2012

@zuziq až teď jsme si všimla těhulkování, moc gratuluju 😉

liviana1111
13. máj 2012

@bambula1307 dodatocne fotky ,ako ja cukraka niesom a toto je moja piata torta (co sa tyka povrchu zdobenia s potahovkou , tak tretia torta) ,tak to neni ako od profika,este aj tie gulicky dole tie boli iba ako maskovaci manever pred prekrytim koprusu ,ale tak podstatne je ze chutila 🙂

zuziq
13. máj 2012

@jakelina dakujem 😵

bambula1307
13. máj 2012

@liviana1111 Super ,ze sa podarila a aj chutila. nahodou je celkom peknucka 😎 😎 ..neboj kazda dalsia bude len a len lepsia a krajsia 😎 😀
Som rada, ze som pomohla 😎
Tesim sa, ze aj mne kocky poradia 😎 , ono su aj cukrarky kt si recepty strazia nedaju dalej 😉

liviana1111
13. máj 2012

@bambula1307 hej viem ved prave preto som moc vdacna 🙂 no a co sa tyka tejto torty moj muz sa celkom kosil ze torta ocinovi a ja sfarbim tortu do červena,ale tak ja som som nejak neuvazovala,tlacil ma cas a po com som siahla to slo ako prve a tak aj cervena prisla pod ruku prva 😀 😀 😀 😀

aduskatt
13. máj 2012

dievcence, mam tekutu zlatu farbu a som z nej na prasky☹(vraj riedi sa alkoholom a ona svina pri styku s alkoholom uplne zgumovatie a nie ze zriedi☹

mia1111
13. máj 2012

@aduskatt - keď je tekutá, zrejme už je to "hotová" farba a netreba ju ďalej riediť, ale rovno použiť 😉 . Alkoholom sa zvykne riediť prášková farba, aby bola použiteľná, tekutou pravdepodobne môžeš rovno kresliť - maľovať. Teda aspoň tak si to myslím 😅

lokalistin
13. máj 2012

prosim vas ako zafarbim na peknu vinovo cervenu?ktora farba je na to najvhodnejsia?

jakelina
13. máj 2012

@aduskatt tekutou už bys ředit nemusela ne?? Je moc sytá, když natřeš přímo???

aduskatt
13. máj 2012

@mia1111 to ano, ale zdala sa mi dost husta.....nakoniec to dopadlo tak, ze som malovala s takou....akurat, ze aj na vrchnaciku pisu, ze v pripade potreby riedit alkoholom a prd........

aduskatt
13. máj 2012

@jakelina zdala sa mi dost hsuta, ale tak co uz🙂)malujem s takou, nemam nervy..akurat rychlo schne a misku a stetec som umyvala dratenkou, teda oskrabavala🙂)

dm1
13. máj 2012

@lokalistin cervena + trosku ciernej

aduskatt
13. máj 2012
bambula1307
13. máj 2012

zienky moje potrebujem vas, dajte radu ako spravit branky na ihrisko 😎
@liviana1111 ale ved je pekna vesela 😀 nieje kriklava. manzel tomu nerozumie 😉 😀

mia1111
13. máj 2012

@aduskatt - a s vodou si neskúšala riediť? Či by to nebolo lepšie...

aduskatt
13. máj 2012

@mia1111 vodou nejde tiez☹(