Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
20. apr 2011

@mizulienka to na vrchu torty pod jahodami je slahacka? tiez chcem skusit nieco podobne a premyslam, co by sa tak hodilo - aky korpus a krem ak na vrch pojde ovocie a dookola cokolada 😕

mizulienka
20. apr 2011

dakujem dievcata 🙂 velmi nam chutila...myslim, ze minule tu niekto zhanal recept na gastanovu plnku, tu com som vcera robila, bola vyborna...pridam recept....dam na celu tortu, tam je aj ta plnka....
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use...

inac prisa som na jednuvec vcera...ze do silikonovych formiciek sa da dat aj cokolada a su z toho velmi pekne cokoladove ozdoby 🙂

@dm1 dzim palce, aby ti ten zabiak drzal 😉

mizulienka
20. apr 2011

@zuziq prave som dala recept pozri, tam je vsetko 🙂

jakelina
20. apr 2011

@reruna kaši dělám tak, že dám do 200 ml mléka mouku a uvařím za stálého míchání. Nechám vychladnout a přidám k našlehanému máslu a Salku.

jakelina
20. apr 2011

@mizulienka a kde se shání to kaštanové pyré???

lussy23
20. apr 2011

@mizulienka - no ja sa zbláznim, jahody mňam 🙂 🙂 krásna torta, 🙂
@vinka - krásna tortička

mizulienka
20. apr 2011

@jakelina no u nas to maju bezne v potravinach, je to balene ako maslo, v takych kockach.

ada9557
20. apr 2011

@mizulienka krááásna tortička 🙂

zuziq
20. apr 2011

@mizulienka jej super, dakujem :o)

zuziq
20. apr 2011

@mizulienka a myslis ze by sa dala dat dookola aj cokolada miesto trubiciek? nikdy som taku tortu s coko dookola nerobila, tak ci by sa to napr. netopilo na tej plnke 😕

jakelina
20. apr 2011

@mizulienka dort vypadá krásně i orchidejka. Máš na ni vykrajovačku a jakou???

jakelina
20. apr 2011

@mizulienka aha, tak já jsem to nehledala, mají to u čeho???? V chlaďáku jako máslo??? Podívám se jestli něco takového najdu.

jakelina
20. apr 2011

Já jsem našla jenom něco takového, ale je to pěkně drahé, to si raději nechám zajít chuť. 😝 😀
http://www.bio-country.cz/Sladke-pochutiny/Krem...

lencza
20. apr 2011

@jakelina jedině sehnat někde jedlé kaštany a to pyré si udělat doma sama

zdenallicka
20. apr 2011

Přidávám poslední dvě..🙂

zdenallicka
20. apr 2011

Mmch - všechny jste velmi talentované a krásně pečete... 😵

pass
20. apr 2011

Ahojte, rada sa nechávam inšpirovať vašimi krásnymi tortičkami. Pridávam moju tretiu poťahovanú :

pass
20. apr 2011

@zdenallicka nádheré sú obe, špeciálne tá s jahodami. 🙂

jajuuus
20. apr 2011

@zdenallicka krásne 😉 na Kitty máš formu? či si vyrezávala? no a do tej jahodovej by som sa hneď zahryzla 😀

@pass milučká je 🙂

zdenallicka
20. apr 2011

@jajuuus Nemám..🙂 Obkreslial jsem Kitty z netu a vyřezala do korpusu..🙂 Pekla jsem dva a půl plátu.. spodní a horní jsou celé a prostřední je doskládávaný..🙂

A děkuji..🙂

pass
20. apr 2011

@jajuuus ďakujem 🙂

mizulienka
20. apr 2011

@jakelina to by som bola velka herecka, keby som zvladla urobit taku orchideu 😀 to je ziva 😵 nepodarila sa mi urobit poriadna masla, tak som tam stuchla zivy kvet 😉
ano, to gastanove pyre je drahsie, ale maju akcie na to obcas
@zuziq ja si myslim, ze v pohode by na to mohla ist cokolada, ale to je iba moj nazor, nemam tolko skusenosti, mozno baby povedia, ze nie.

jajuuus
20. apr 2011

@zdenallicka jeeejda... a dala by si mi link, kde by som našla na Kitty šablónu? ďakujem 😉

mizulienka
20. apr 2011

@zdenallicka krasne krasne 🙂
a ta cokoladova? ta je perfektna...ako si robia to okolo torty? a tie coko ozdoby?

zuzana124
20. apr 2011

@dm1 držím palce aby Ti to pekne zatuhlo a držali tie žabky 😉

zdenallicka
20. apr 2011

@jajuuus Koukni sem - já si vyberu a obkreslím..🙂

http://www.google.cz/search?q=hello+kitty&hl=cs...

@mizulienka

TO okolo dortu bylo na vícero kroků, protože jsem kopyto, ale základ je odsud

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=275&...

alicc
20. apr 2011

@vlada111 dakujem, pozriem v bille 🙂
@mizulienka krasna torta, len ju ochutnat, mnam 😉

alicc
20. apr 2011

@jakelina u nas maju to gastanove pyre aj v lidli a stoji okolo 1€, cize cca 30 korun a je to v mrazaku pri zmrzlinach, aspon u nas 😉

mizulienka
20. apr 2011

@zdenallicka super, dakujem za postup...ja som to vcera hladala na TOMe, ale nic som nenasla, to sami bude hodit 🙂
@jakelina ano maju to pri mrazenych vyrobkoch...u nas pri listkovom ceste, zmrzlinach...

lenocka23
20. apr 2011

@zdenallicka ako si tu cokoladu "prilepila" k potahovke? vyzera to velmi dobre... tak elegantne.. 🙂 🙂