Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
18. okt 2012

@zz134 no nemožeš ju dávať hned horucu na papier a potom počkaj kým stuhne tak že ked pohýbeš papierom aby ti netiekla...potom ju tam vieš pricapiť 😀

lilianka1199
18. okt 2012

@rachel36a tam som hladala, ale neviem sa v tej stranke nejako zorientovat, mam malickeho drobca a nechcem sediet hodiny na nete a aj tak som tam bola uz asi 8h a studovala a aj tak som toho vela nenastudovala 😀 , tu na MK zajdem stale, tu som viac doma, ale ked som zbadala, ze tu je skoro 3900 stran,tak tu su tortove maniacky 😀 😀 😀

dudam
18. okt 2012

@eliska22 Ďakujem za radu 🙂

cutty
18. okt 2012

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Chystam sa piect tortu pre syna, bude mat 1 rok 🙂 Doteraz ked som piekla pre dcerku, tak som len potiahla okruhlu tortu hmotou - white icing alebo k2 a na vrch dala obrazok - oblatku. Teraz by som chcela urobit nejaku figurku na vrch a hmotu zafarbit. Poradte my vy skusenejsie akymi farbami a aku hmotu pouzit aby boli syte tie farby, hlavne cierna, cervena. Dakujem vam za kazdu radu.

jakelina
18. okt 2012

@cutty kup si Smartflex velvet 😉 a gelové barvy, kup si extra červenou a černou

ajka82
18. okt 2012

@dm1 hej hej, sak stojan, teda minimalne stredovu tyc by som musela urobit, keby som nemohla poskladat na mieste ...mna bavi take veci vymyslat, aspon si troska prevetram technicku cast v mojej hlave 😵

cutty
18. okt 2012

@jakelina A aky je chutovo ten smartflex ?

dada2007
18. okt 2012

@aduskatt zlatkoo......pristela ti odkazuje, že cukríky zatial neposielaj, poobede ti napíše 😉 ..........ale bude ich steť 😉

cutty
18. okt 2012

@jakelina Uz som to pozrela v jednom eshope, ako pozeram prichute maju vselijake a aj balenie mi vyhovuje to 1,4 kg. To mi bude v pohode stacit. Tak asi ho vyskusam teda. A nelepi sa? Pripadne treba ho podsypavat niecim?

aduskatt
18. okt 2012

@dada2007 dobreeeeeee🙂) ze teda neposlem🙂

aduskatt
18. okt 2012

@lilianka1199 moja, ale sak solamyl je bezne v kuchyni pouzivany🙂) inak je to aj Gustin alebo Maizena🙂

jakelina
18. okt 2012

@cutty on se dělá v různých příchutích, tak záleží co máte rádi

jakelina
18. okt 2012

@cutty nelepí a když se ti bude zdát, že ano, tak podsypej solamylem 😉

beelinka
18. okt 2012

@mamina1978 jéj ďakujem je to úplne neskutočné čo s tým všetko dokážete... Strašný obdiv... No už musím aj ja vyskúšať... A aj ona to robí z toho MMF ?

zuzka7512
18. okt 2012

@dm1 ďakujem... 😉

eliska22
18. okt 2012

@ajka82 no výzva, ale zháňať stojan a prežívať stresy, či to udrží všetko, nestálo by mi to za to, takáto výzva 😝

eliska22
18. okt 2012

@ajka82 ale tak pre kamošku, ktorej by nevadilo, že to môže aj zle dopadnúť, by som možno sa dala nahovoriť 😀 😀

eeffka
18. okt 2012

@dada2007 dik za link , konecne viem co som si kupila a naco sa to pouziva 😀 , mali u cinana za 3e, no nekup to

eeffka
18. okt 2012

@salonka1981 osobne si myslim ze urob 3 torty potiahnute aj odspodu, dovez 80km podloz bonbonmi, a prepichni skrz ne spajlami ( tak to robia v telke 😀 )

mamina1978
18. okt 2012

@beelinka Tam na dvojke ...to su poväcsinou postupy z internetu 😉 🙂 , len niektore su od dievcat z MK . 🙂
Ja napr. robim len s MMF a je nas tu viacej , ktore s touto hmotou robime. Vela dievcat vsak modeluje figurky a robi kvietky radsej so Smartflex...kazda z nas ma hmotu , ktora jej vyhovuje najviac, takze to uz sama musis vyskusat, comu das prednost ty. Prajem ti vela uspechov, urcite to zvladnes aj ty. 😉 Budes vsak potrebovat viac casu na zdokonalovanie, tak ako i my tu vsetky ostatne. S kazdou tortickou ziskavame viac a viac skusenosti, vychytavame chyby a radime si navzajom. Tak nevahaj a vyskusaj to.............my uz sa tesime aj na tvoje vytvory, nezabudni sem potom hodit tvoju fotku torticky........ 😉 🙂

lilianka1199
18. okt 2012

@aduskatt ale ja vobec nepeciem a nejako sa doteraz v ziadnom masovom recepte nenachadzala tato ingrediencia 🙂

blcha
18. okt 2012

ahojte kocky zasa som prisla po radu mam piect trojposchodovu tortu doteraz som nikdy taku nerobila a vy tu piste o vystuzeni ako to mam vystuzit ako sa to robi nemate niekde na nete na to video alebo aspon fotopostup a este sa chcem spytat ked robite trojposchodovu mozem dat na kazde poschodie iny korpus inu plnku? fakt neviem ako to mam upiect co dat dovnutra pomaly uz rozmyslam nad tym ja moc casto nepeciem toto bude prva svadobna a som troska zlaknuta z toho ked robite cokokorpus aka plnka sa k tomu najlepsie hodi ?

nika222
18. okt 2012

Tak pridávam aj jedny z mojich prvotín 🙂 Zajtra ma čaká pečená kačka ako torta ach jaj to bude 🙂

aduskatt
18. okt 2012

@nika222 ta vrchna je suprova🙂 mne sa paci taka kombinacia farieb🙂

aduskatt
18. okt 2012

@lilianka1199 taK ja neviem, ja v kuchyni bezne pouzivam Gustin alebo maizenu na zahustovanie omacok, aj masovych a polievok🙂) ale ved kazda mame svoju kuchynu🙂 tak teraz uz budes vediet co to je a na co to je🙂

micmo
18. okt 2012

@mariann2 Ahoj,mela bych na tebe prosbu, na strance 3888 jsi davala odkaz na vilu na tvem FB,ale nejde mi to zobrazit ☹ Mohla bych te poprosit o jmeno a bych si te mohla najit a inspirovat se. Kamaradka me ted totiz prosi o dort kde je vila BLOOM z nejake pohadky WINX nebo co, vubec to neznam ☹ A jsem na vaskach jestli to vubec vzit...

mizulienka
18. okt 2012

baby potrebujem poradit!!! prosim
robila som dnes traseny mandarinkovy, 2x250ml slhacky 33%, 2 konzervy mandariniek, 2x ole, 1x250ml kysla smotana...nezdal sa mi az taky pevny ako minule....ale naplnila som korpusy a uz je to vyse 2hodin a torta sa mi nezda uplne, ze zatuhnuta, ked pohybem podnosom, tak je taka nejaka rozkyvana 😕 😕 😕

myslite, ze tie pomery som mala ok? dakujem

evvina
18. okt 2012

Lukáškovi (synovi) k dnešnímu svátku.Jeho zamilované muffinky.

lucula73
18. okt 2012

@mizulienka Lucka,ja robievam presne tak isto,ale bez tej kyslej smotany,tá to asi zriedila 😕

mimcak
18. okt 2012

@nika222 krásne hlavne tá prvá ta farba tej poťahouky s tou hnedou super.Prosím ta akú farbu si použila? 😵 🙂