Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evala777
27. aug 2013

@mamcas ja to dávam vžda tak odoka tú čokoládu ale myslím že tých 200g bude dosť, aj keď čokolády nie je nikdy dosť no nie? 😀

mamcas
27. aug 2013

@evala777 no ved to 🙂 prave preto spekulujem s inou plnkou ako je parizska slahacka, lebo ta je sice cokoladova, ale takatuha,tazka na zaludok...vyskusam mozno len tu pungovu nakoniec, lebo sak aj mascarpone je tazke ...

svadobnesaty1
27. aug 2013

na 6 dcl mlieka 2 čokoládové pudingy + cukor, 100g čokolády (55% z Lid.. alebo Kauf..) a 1/2 masla, to je na 1 korpus z 3 vajec. takze asi dvojitu davku ti treba, to davam na 1l mlieka 3 pudingy, 200g čokolády a 1 maslo.... tak nech sa vydarí.

jakelina
27. aug 2013

@vlada111 ale nejsi, právě dělat z domu to je nejhorší, já si taky často nosím práci domů a nebo se připojím přes vzdálenou plochu k počítači co mám v práci a dělám večer. 😝 Ale příští týden už jde malý do školky, tak to je super. S ním to je otřes 😝

tinamk
27. aug 2013

ahojte dievcata pridavam moje posledne dve jedna pred dovolenkou a druha dnes narychlo zbuchana.. po tyzdni vas asi ani nedocitam... ale torticky popozeram...

emilkaaa
27. aug 2013

@lamps @pristela ahojte kočky, musim sa pochvaliť skušala som 2 pokus MMF a podarila sa, chcelo to viac vody 🙂 Ďakujem za rady veľmi ste mi pomohli ste zlate 🙂 🙂

zuzka7512
27. aug 2013

@jakelina ďakujem... 😉

sikag
27. aug 2013

@jakelina mne lamps poradila ze mam tie lupienky vyhnut trosku do von, inak aj ja robim prave fialove ruze, ale iba 3, asi je nejake fialove obdobie 😀 😀 tebe vysli velmi pekne, su take ciste a sumerne, ja sa nejako neviem trafit....

tomasko27
27. aug 2013

Ahojte potrebovala by som od vas radu a Vy ste tie prave ktore mi ju daju.Chcem si urobit cokoladove kvety na ozdobenie kolaca.Mozem to spravit s plastickej cokolady?Bude sa to dat,a bude to vyzerat ako cokalada,alebo ako to vyzera?Budu to take jednoduche kvety,listky mam uz cokoladove no este potrebujem kvety.Ak niekto,dakujem za rady.

zuzka7512
27. aug 2013

dievčatá,aká príchuť Smartflexu je dobrá???

aduskatt
27. aug 2013

@zuzka7512 vanilka, mandla, jahoda, pomaranc, citron podla mna....

jakelina
27. aug 2013

@sikag nevěsta mi poslala fotku a chce takové úplně zářivé fialové růže, má fialové i oznámení a celou tabuli. Mně se třeba fialová nelíbí, snad ani nemám nic na oblečení ve fialové. 😝 😀 😀

jakelina
27. aug 2013

@tomasko27 můžeš, proč bys nemohla. Dají se z ní udělat i růže a všechny možné květy.

tomasko27
27. aug 2013

@jakelina Dakujem 🙂

mamcas
27. aug 2013

jooooj dievcata moc dakujem za liky k mojim tortickam, prave som si listovala spat a zistila som kolko veeeela som ich dostala 🙂 moc moc dakujem, ani neviete aku radost ste mi urobili 😀 😀 😀

pipka
27. aug 2013

@jakelina nahodou su tie ruzicky krasne 🙂 sice trosku kriklave ale ak to ma nevesta z 🙂 ladene, tak na tort 🙂 to bude urcite super 😉 robis jej aj tortu ..ci len ruzicky?

ja sa tu mordujem s prťavými angry birds 😝
ale dnes mam celkom dobry vykon..do piatej v robote, potom nakup, sup domov, jeden korpus upiekla, druhy naplnila a obmaslovala...a dve tretiny vymodelovane 😎
zajtra zdobim jednu, vo stvrtok druhu a snaaaad v piatok stihnem aj svojim detom na sobotnu party 😅 😅 😀

zuzka7512
27. aug 2013

@aduskatt ja sa neviem rozhodnúť medzi vanilkou a mandlou...pečiem len občas a robievam si MMF...chcela by som nejaký smart vyskúšať...

livia76
27. aug 2013

@zuzka7512 ja radím mandľovú 😉 nám chutí najviac 😉

elamaslakova
27. aug 2013

@dadussh Krásne tortičky

aduskatt
27. aug 2013

@zuzka7512 ja pouzivam vanilku, ak nemam, tak mandlu

jakelina
27. aug 2013

@pipka dělám jí dort s růžičkami

dadussh
27. aug 2013

kocky prosim vas, ako chuti mascarpone plnka s horkou cokoladou?

@elamaslakova dakujem 🙂

ivcak333
27. aug 2013

Ahojte baby mam otazku chcem zajtra robit mascarpone krem teraz som prevarila slahacku s coko a ide tam baby aj stuzovac slahacky ci nie, ci len mascarpone? A este otazka tento krem davate aj pod potah ci nie? Idem potahovat mliecnym marcipanom. Vdaka za rady. ;)

florentina
27. aug 2013

@jakelina krásné dortíky, ta panenka je kouzelná....
@pipka ...moc držím palečky, ať se brzo zajedeš v novém rytmu práce a rodinky!!!...mě toto čeká za měsíc a taky se bojim bojim...jak to zvládnu v práci, budu v úplně novém kolektivu a i práce se změnila, jak se Johanka zajede ve školce atd., no znáš to...
@mysiatkoo dokonalá "Doba ledová"!!!
@1zaza teda čtu, jak jsi se s pilou natrápila, ale je perfektní!!!

jinak holky dočítám dovolenkový "dluh"...tak komentuji starší dortíky a příspěvky...aby jste si jako nemyslely, že jsem úplně mimo 😅 😀

vlada111
27. aug 2013

@jakelina no mám veru pravdu, na mne teraz visia obidve a popri tom sedím za počítačom. Ale čo už, som rada, že nemusím v budúcnosti utekať niekam do práce, z domu budem robievať stále.

dadussh
27. aug 2013

@ivcak333 ja davam aj stuzovac. pod potah urcite nedavaj.

vlada111
27. aug 2013

@zuzka7512 u mňa vanilka a pomaranč. Napr. mandľu nenávidím 🙄

vlada111
27. aug 2013

@ivcak333 nedávam stužovač

ivcak333
27. aug 2013

@dadussh a staci jeden stuzovac ci dat dva,ked su aj dve slahacky? Mrazene maliny pojdu do tej plnky,ze?! A keby som mala malo mozem dat aj jednu vrstvu cucoriedky? Baby ja som zaciatocnik aj to len pre blizku rodinu peciem tak sa necudujte ked blbe otazky :P

lucula73
27. aug 2013

@zuzka7512 aj mne sa páči najviac mandla,vanilku mi traja ľudia ohodnotili ako umelinu,mandla aspoň vonia,ale mne osobne nechutí ani jedna 😠 😀