Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. feb 2014

Pro ukázku můj korpus, kde je 6 celých vajíček ušlehaných s 250 g cukru krupice, 120 g hladké mouky a 120 g polohrubé mouky s půl lžičkou prášku do pečiva a 2 lžíce oleje. Nic jiného, žádná voda a olej někdy ani nedám a je stejný. Budu překrajovat jenom jednou, chtějí naplnit jenom mezi dva korpusy, tak proto takový nižší. Omluvte nepořádek na lince, jdu ho krémovat, tak už to tam mám roztahané.

jakelina
27. feb 2014

Pečeno ve formě 24 cm, ale má jenom 23,5 nějak se asi srazil nebo co 😀 😀 😀

michaela3011
27. feb 2014

@jakelina 😕 kde mas ten binec???? keby si teraz videla nasu kuchynu 😀 😀 😀 ten moj to uz pomenoval mojou izbou 😀 dobrovolne tam nevkroci ked mam nieco rozrobene, sa asi boji, zeby nenasiel cestu spät 😅 😀 😀 😀

sticker
27. feb 2014

@jakelina A kde je ten neporiadok na linke? 😅 😝 😀 Prídi teraz sem, rozrobené tri torty a do toho hladné deti 🙄 Inak ja mám veľmi nízke korpusy a už ma to hnevá. Musím na budúce skúsiť dať ten papier na pečenie do strán. A recept vyzerá super, uložím si ho. Máš ho vyskúšaný aj do inej formy, napr. srdcovej a väčšej?

mimcak
27. feb 2014

@jakelina juj ta tvoja kuchyna,je úžastná,ja z nej nemôžem. 😉 😵 ,že binec,to si mala vidieť ten môj po tých mojich dnešných nepodarkoch. Ako to tam všetko lietalo. 😀

mimcak
27. feb 2014

baby nenakupujete niekto cez tesco donáška do domu? Mám kupon na zľavu+ 150tesco body dá sa uplatniť pri nákupe nad 40eur platný je do 31.3

jakelina
27. feb 2014

@sticker já z tohoto receptu peču úplně všechny moje dorty.

jakelina
27. feb 2014

Holky neblázněte, po naplnění korpusu to už ani vyfotit nemůžu, to je plno drobků. Ale jsem hodně spokojená s tou bílou deskou co na ní krájím a plním korpusy, dobře se myje a i vánoční cukroví se na ní dobře vykrajuje a nelepí na ni moc těsta.

macamac
27. feb 2014

ahojte bambulky
tak po dlhej dobe prišla už zase na mňa tá chvíľa, keď idem piecť tortu 😀 😀 😀
a prišla som poprosiť inšpirácie pre syna k 12-tim narodkám
téma - nuž neviem 😀 😀
má rád futbal - hrá a chodí na ryby
no a hlavne nezabúdajte, že ja nie som tak vymakaná, ako vy 😀 😀 😀
prosím, buďte zhovievavé 😀 😀 😉
ĎAKUJEEEEEM 🙂 🙂

saminka
27. feb 2014

@jakelina krasny korpus, musim taky vyzkouset tvuj recept, ja vzdy sleham snih!!!mas ho krasne rovny!!!

jakelina
27. feb 2014

@saminka to se ti zdá, jako on nedělá sopku, ale na té podložce je vyklopený, tak nahoře vidíš dno 😉

saminka
27. feb 2014

@jakelina no trosku to vidim a jak to ted zamaskujes abys mela krasny rovny potah?

sticker
27. feb 2014

@aduskatt Adi prosím ťa, ja som kedysi z oblatok objednávala aj oblátku aj ten ich gel na potieranie. S tým som potrela pekne aj z vrchu a mala som istotu, že to drží. No teraz som potierala odspodu pipingelom a ten je trochu modrý. To sa potom nedá potrieť z vrchu, že? Lebo na kraji som skúsila a bolo vidieť to modré 😒 Tak teraz premýšľam, kúpiť aj ten ich gel. Uvidím, čo to spraví teraz, keď som nepotrela z vrchu, či sa to nezvlní....

aduskatt
27. feb 2014

@sticker modry? ved piping gel je uplne ciry......modrym som nepotierala, ja som teraz naposledy potierala pipingelom , je z tej istej varky, ktoru mas ty a je uplne priesvitny..........ja piping pouzivam na oblatku odspodu, aj zvrchu

zuzka7512
27. feb 2014

@nika266 tie krajky sú nedostupné...asi sa už vypredali...

sticker
27. feb 2014

@aduskatt Ježiš, ja som si práve uvedomila, že som to robila čo som mala doma a ten mám ja modrý 😀 😀 Mňa ani len nenapadlo, otvoriť aj ten nový 😀 Ja ho mám zafarbený 😀 Bože ja som trubka!!! To bude asi únava 😝 Ešte nikdy som nerobila tri torty naraz 😀 😀

aduskatt
27. feb 2014

@sticker uz som sa zlakla, ze snad mas nieco nie v poriadku🙂)) to by ma fakt mrzelo, lebo si davam pozor na to, co posielam🙂

sticker
27. feb 2014

Tak pridávam moje dve, tretia nie a nie sa dokončiť, stále nie som spokojná s tým Gummi Macom, resp. s jeho ušami 😒 ☹
Krstinovú som poťahovala prvýkrát s white icing. Celkom sa dalo, len mi dosť lepila, keďže ja nemám podložku. Tak som podsypávala statočne.

sticker
27. feb 2014

@aduskatt Ty prepáč, naozaj dnes nejako nevládzem premýšľať, ešte som aj červenú návštevu dostala, hlavu mi ide roztrhnúť. Na fotky čo robím o týždeň otvorím radšej nové balenie 😀

aduskatt
27. feb 2014

@sticker nic sa nedeje, hlavne, ze je vsetko v poriadku🙂

jakelina
27. feb 2014

@saminka natřu krémem, to není vůbec poznat, je to trochu křivé z alobalu co dávám pod ráfek a většinou se mi trochu pokrčí.

aduskatt
27. feb 2014

no, sladulienky, niečo je vo vzduchu. Pridávam sa do skupiny pos**té korpusy.........nikdy sa mi to nestalo.......ale budeme mat gulicky a ja budem piect nanovo

jakelina
27. feb 2014

Holky tak asi nějaký vir jsme tu nasadily. Já mám jenom jeden dort a ten je už nakrémovaný v lednici a víc nepeču 😀 😀

blcha
27. feb 2014

divcence ako vzdy idem po radu moja dcerenka ma buduci vykend oslavu a idem jej piect neaku tortu uz vyberame asi mesiac a nic sa jej nepaci vseliake hrady zamky princezne a ona nic nechce ze ona chce len spidermanna nemate nahodou niekde spidermanna vo verzii pre dievca? ja jej nechcem robit obycajneho modrocerveneho chce aby to bola aspon troska dievcenske co mi poradite?

veronika0
27. feb 2014

@blcha taketo som nasla zatial len dve... 🙂

blcha
27. feb 2014

@veronika0 dakujem ja neviem co vymyslim sak ruzovy spidermann to uz kde sme ale co mam robit mladsia bude mat v aprili a ta chce mačiatko ale bez oči aby sa ho nebala 😀 😀 😀 ale tak asi niesom jedina co ma deti so zvlastnymi zelaniami co sa tôr tyka ze je vas tu viac 😀 😀 😀 😀

veronika0
27. feb 2014

@blcha ze maciatko bez oci.. to by som sa bala zas ja 😀 je to take, ze spiderman skor pre chlapcov ale nahodou mne sa ta prva paci... 🙂

lucula73
27. feb 2014

baby,tak korpusový vírus aj u nás šarapatí ☹
som myslela,že ma šláčik trafí,tak nemožný,krivý a neviem aký som ešte nemala.,.........toľko plnky čo je na boku,aby som to mohla potiahnuť,uf..........ale kašlem na to,.vaic už nepečiem ani ja 😀 😝

lucula73
27. feb 2014

@macamac však sprav dáku okruhlu a na nu z misky polku lopty.to zvládneš.......a na uholníky je vzorec,to si vyrátaš a máš 😉

macamac
27. feb 2014

baby, šak mi poraďte 😀 😀 😀
už som si rozmyslela, urobím jednoduchú obdĺžnikovú a v strede tú futbalovú loptu a trochen trávy 😀
len - nemáte prosím vás niektorá takú uloženú? a tú pologuľu ako loptu môžem piecť aj v tej takej akoby antikorovej miske?
ďakujem 🙂