Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sasettka
8. feb 2015

@aduskatt dakujeeem 🙂 tak to risknem...

symoona
8. feb 2015

Dievcata prosim vas 4kg torta je kolko porcii asi?? Dakujem

jakelina
8. feb 2015

@symoona záleží jak velké dílky, když nakrájíš jeden přibližně 20 deka, tak to máš pro dvacet lidí.

daja55
8. feb 2015

Presne podľa želania....6 kg

daja55
8. feb 2015

A ešte jedna pre nás na nedeľu, zo zvyškov a tiež zo zvyškov čokolády,iba taka rýchlovka 🙂

abriela
8. feb 2015

@pristela nadherne, uzasne torty
@mirinecka peknučka torta
@maya30 tyzden co tyzden si ukladam tvoje umelecke diela
@mirinecka peknučka torta
@maya30 tyzden co tyzden si ukladam tvoje umelecke diela
@muffinka8 vydrzi aj dlhsie. U nas je to najoblubenejsia plnka

abriela
8. feb 2015

Po dlhom case pridam nieco aj ja

hrablica
8. feb 2015

Jedna dnešná, točená punčová na výročie svadby 😊

1katuska73
8. feb 2015
zuzka7512
8. feb 2015

@maya30 nádherné...

nika1985
8. feb 2015

Ahojte dakujem za pacitka neskutocne si to vazim dakujem. Tu je moja opacha take nervy som z neho mala aj som presvihla tento vikend som mala stastie na nedodrzanie vahy 😒 tak ale aj to sa mi musi stat prvy krat. Proti vasim nadheram nic moc ale narobena som neskutocne normalne sa tesim ze budem mat buduci vikend konecne pauzu. Neviem ako to vsetko stihate pri tolkych mnozstvach ja robim vsetko v noci iba pecie a plnim z babami. CI som len taka nemozna ze nestiham. Na cervenaka som farbila smart no strach a hruza mate moj obdiv zlate moje mmf to by som mala uz aj potiahnute kym som toto zafarbila.

katarina51
8. feb 2015

@pristela Možem sa opýtať na recept na tie koláčiky. Možno budem robiť niečo podobné pre dcéru na svadbu 🙂 😉 🙂 😉 🙂

lokalistin
8. feb 2015

@nika1985 prosim tak aky mas korpus na tu loptu, lebo ja ich mam take jemne, ze sa mi vzdy rozpuci

symoona
8. feb 2015

@jakelina aha..dakujem. len sa ma pani pytala kolko to asi bude porcii a kedze nepeciem tak casto tak neviem...A este ak sa mozem opýtať, chcela potah z marcipanu. Ale nemam s nim skusenost..Ide dobre ofarbit farbami??

nika1985
8. feb 2015

@lokalistin rada ale to je polystyren nechcelo sa mi s tym kafrat aj tak som bola 1,5kg cez v plane bola no ked som to postavila na vahu staci aj taka

nika1985
8. feb 2015

@pristela ahoj prosim ta ak to neni tajne poslem mi receptik na tie susienky mala ich zbadala a ze taketo maminka chcem no co jej neurobim 😉

lokalistin
8. feb 2015

@nika1985 😀 no teda tak nic teda dik

kubrt
8. feb 2015

Pár mých posledních dortů.Ty tři policejní byly do tomboly a Olaf pro mého předposledního k 11 narozeninám. Nemá rád žádnou potahovku, tak je tělo jen potřené sněhem. 🙂 A všechny jste moc šikovné. Když mám chvílu a nahlídnu sem, tak mi padá brada. 😀 A jak jste se tu některá zmínila - i mne by zajímalo kam až to umění vás některých dosáhne, Evidentně nemáte hranice 😀 😀 😀

kubrt
8. feb 2015

@katarina51 jestli už nemáte po svatbě 😢 , tak moje zkušenost z vlastních svateb mých dětí. Rozhodně bych asi dopředu nic nemrazila. Jednou jsem před potahovanim dala do mrazáku (ach ty svatby v parném létě) a pak se to pořád rosilo jak blázen. Když si to nějak rozumně naplánuješ, tak to dáš. Já dávala jako náplnˇ máslové krémy s vařeným vajíčkovým základem. ty jsou nejtrvanlivější a chut´ výborná. A mrazila jsem po svatbě, kdy stály dorty třeba celý den na stole. A vytažené z mrazáku byly chut´ově výborné. 🙂 Jen teda byla docela pakárna než sem ty krémy navařila. 😝 😀 To jsem teda zaměstnala kde koho, aby stál nad sporákem a šlehal vejce v páře. 😀 😀 Já šlehám 15 minut. aby byly fakt vařené. Ale jestli na to máte některá jiný fígl budu vám za každou radu vděčná. 😉 Tak at se daří 🙂

woman04
8. feb 2015

@pristela dokonalé...a ten receptík na kekse by potešil asi viaceré 😉 Vďaka 😵

timea7
9. feb 2015

@kubrt http://tortyodmamy.sme.sk/vajecny-slahany-krem-... mrkni na toto, ja to síce nerobím, lebo nepečiem veľa, ale skúšala som a OK

kubrt
9. feb 2015

@maya30 znovu prohlížím ta tvá veledíla a nemůžu se nabažit. Nikde ani chybička, perfektní nápady a to množstvííííííí. 😝 . Jak jsi prosímtě dělala dekor kolem toho paragrafu - to mi hlava nebere 😕

kubrt
9. feb 2015

@timea7 jej, děkuju určitě vyzkouším. tento týden peču pro nás, 🙂

timea7
9. feb 2015

@kubrt nech sa ti darí, ja sem chodím híkať nad vašimi umeleckými dielami 🙂

adrika202
9. feb 2015

@kubrt ja robim šlahany nad parou v mikrovlnke 🙂 normal 6 celych vajec ,na kazde vajce 2 lyžice krystal cukru ,dobre preslahat a nastavim si mikro na 5 minut na najvyssi stupen ,dam misu do nej a stopujem 🙂 kazdu minutu otvorit mikro ,preslahat a znovu do mikra ..len tu poslednu minutu otvaram castejsie ,lebo uz sa mi stalo ze som z toho mala praženicu 😀 a po vybrati zašlaham cokolvek ,teda myslim kakao alebo čokoladu ,orechy atd ...je to rychlejsie a v tej mikre su tie stupne asi aj vyssie ako nad parou ,takže trvanlivost je dlha 🙂

dada2007
9. feb 2015

ahojte baby.......prosím vás.........ktorý krém je taký NAJ na zdobenie muffín? dakujem za každú odpoveď! 😉 😎

mimcak
9. feb 2015

Ahojte tak po vaších víkendových skvostoch pridávam skromne svoje. Vyzerajú ako vyzerajú,ale s chrípkou na krku som vôbec rada,že som ich vôbec dala.V štvrtok ma chytli teploty 39 a ja na piatok ráno srdce tortu a ja nič nenaplnené. Večer som na ňu dávala písmená a doslova sa mi ruky klepali. Tak aj tak vyzerajú roztrasené. Ostatné som plnila a dokončovala v piatok už len v teplote 38. 😅 a z mladším tiež chorím za zadkom.a v sobotu mal môj starší 8 tak musela byť oslava,keby som ju odložila tak by mi to neodpustil. Takže som sa musela premôcť. 😝 Kungfu postoj 😅 😀 😀 😀 a darček Takže fotečky

mimcak
9. feb 2015

@nika1985 ved sa ti podaril ten mcquin mňa čaká o dva týždne tak tiež mám z neho obavy.

timuss
9. feb 2015

@aduskatt ahoj..mozem poprosit recept na domacu puncovu polevu? Ide tam mlieko? Doteraz som robila len s kupovanou, ale dcera teraz nemoze mlieko a ten prasok dr oetker obsahuje aj mliecne bielkoviny 😖

pristela
9. feb 2015

HOlky dakujem za vsetky pacitka aj pismenka ako inak ste uuzasne
@katarina51
@nika1985
@woman04 a paci sa receptos na susienky : http://angiebakes.com/2015/01/09/medovo-skorico...