Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
21. jan 2012

moja dnešná 😵

vera_vila
21. jan 2012

Holky zkoušela jste už některá Čokoflex? Budeme dělat s kamarádkou 3-patrový dort, 2 patra bílé a jedno hnědé. Kamarádka chtěla udělat čokoládové, ale já si to nějak nedokážu představit, jak by to vypadalo 2 patra marcipán a uprostřed čokoláda... Tak mě napadl ten hnědý čokoládový čokoflex... Jestli do něj investovat, nebo radši zkušit čokoplastelínu (ta asi vyjde levněji)... Akorát teda netuším, kde bych sehnala ten sirup...

daducha
21. jan 2012

@dm1 idem si v podelok kupovat nejake stuhy, ak chces môzem ti u nas pozriet a poslat.Urcite som videla modru s bielymi bodkami, mozno bude aj cierna 😉

daducha
21. jan 2012

@vera_vila ako sa s nim pracuje neviem, ale chuti mnamkovo, na stretku som ho chutnala 😉

zuzkat1
21. jan 2012

@vera_vila myslis kukuricny? ten ja zhanat nebudem, mam jednu kucharskuknihu kde su rady co sa cim da nahradit a tam an kukuricny sirup pisu ze sa da nahradit cukor+voda... teda 1hrncek sirupu je 1 hrncek cukru+1/4 hrnceka vody.... inak v bio potravinach to podla mna zozenies

vera_vila
21. jan 2012

@zuzkat1 Já dělám mléko, cukr, olej, med, aroma... Ten bílek se mi taky moc nezdá, možná má nahradit ten med... Ale těžko říct...
Jinak díky za radu... Zdravou výživu u nás máme, tak se tam zkusím zeptat... Nejsem si jistá, jestli by na to cukrová voda fungovala stejně...

dm1
21. jan 2012

@vera_vila ten vyjde teda neskutocne draho oproti doma robenemu. Skus si spravit na skusku a uvidis ako sa ti s tym bude robit. Cokolada medzi to by bola ozaj divna. Sirup sa da objednat aj cez net z bio shopov

benjik
21. jan 2012

@hejdita přestan brát Juráškovi modýlky lodiček a dej sem skutečný dort! 😀 😀 😀 Nádherné!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzkat1
21. jan 2012

@vera_vila dakujem aj mne sa toto najviac pozdava🙂 a daju sa z toho aj figurky robit, ci len potahovat? ozaj a mlieko a cukor rovnake mnozstvo? teda 1:1?

dm1
21. jan 2012

@daducha jej to by bolo super dakujem za ochotu. Ak by bola porosila by som 2m 😵

daducha
21. jan 2012

@dm1 OK, v pondelok dam vediet ci bola.Sirku 2,5 cm ?

alenv
21. jan 2012

@hejdita tak ta je dokonalááááá nechápu jak jsi to dokázala

dm1
21. jan 2012

@daducha jj moze byt. pripadne aj 2 ak by nemali 2,5

vera_vila
21. jan 2012

@dm1 Děkuji... NO, kilo vyjde na 179 Kč... Dost to je... Z shopu jen kvůli sirupu nebudu platit poštovné, já se zeptám tady u nás ve zdravé výživě... Myslím, že dokonce tu máme ve městě dva obchody, tak snad to v jednom najdu a doma zkusím... Uvidím...

dm1
21. jan 2012

@hejdita ta je krasna 😵

alenv
21. jan 2012

holky která potahovácí hmota je dle vás nejlepší.. jak na práci tak na chut děkujuuuu

vera_vila
21. jan 2012

@zuzkat1 Ano, 1:1 a dá se z toho i modelovat... Vodu jen pomaličku, já si hmotu radši nechávám tužší, protože občas barvím i ředěnými práškovými barvami, tak abych to neměla řídké, případně propracuji mokrýma rukama, až to mám akorát... Kor, když to skladuji v lednici...

alenv
21. jan 2012

@vera_vila hele já si kupuju kukuřičný sirup..

alenv
21. jan 2012

@zuzkat1 vždy dávám mnadlové aroma.. ani jsem neviděla recept bez něj.. bílek určitě nedávám.. bála bych se pro někoho dort, aby nedostal salmonelu,když to není tep. zpracované.. dávám cukr,mlíko, kukuřičnej sirup, aroma, olej, voda

zuzkat1
21. jan 2012

@vera_vila dakujem za rady...ja to tiez chcem farbit tak budem vediet ze to mam nechat take pevnejsie...

alenv
21. jan 2012

@zuzkat1 jinak ten můj marcipán chutná každému

mia1111
21. jan 2012

@dm1 - v pondelok idem do mesta, tak Ti kuknem u nás, či náááááhodou neobjavím. Aká by mala byť široká? Či je jedno?

zuzkat1
21. jan 2012

@alenv no ja som na nete videla dost receptov bez tej aromy a vela receptov s bielkom... ale tak mne sa to nezdalo tak som sa radsej opytala...dakujem🙂

dm1
21. jan 2012

@mia1111 2-2,5cm. len uz mi pisala daducha ze kukne a rovno kupi ak bude tak prosim len pozri zatial ci maju a ak by nepochodila ona a u vas bola tak by som ta otravovala 🙂

alenv
21. jan 2012

@zuzkat1 určitě dej aroma.. pak terpve dostane tu skvělou chut na jednu dávku cca 500g hmoty dávám jednu lžíci mandlového aroma a je to super fakt.

zuzkat1
21. jan 2012

@alenv u nas to bude aj tym asi ze nikto nema rad marcipan - iba ja🙂 ale v tom minulom recepte nebola ani arom a amoc bolo citit to mlieko...tak snad sa to zmeni po zmene receptu

mia1111
21. jan 2012

@dm1 - ok 😉

alenv
21. jan 2012

@zuzkat1 zkus.. teda u nás zas každý miluje marcipán 😀 😀 😀 ale ten recept co pužívám ján je fakt super

eliska22
21. jan 2012

@hejdita ty brďo........normálne mi padla sánka 😵 😵 😵 perfišná je slabé slovo, vymakaná 🙂

zuzkat1
21. jan 2012

@alenv to je v podstate nieco ako mi poradila @vera_vila len ona dava med a ty sirup... myslim ze to je v podstate to iste... urcite skusim tento recept je mi najsympatickejsi-len asi s tym medom