Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
6. feb 2012

@heni79
V sobotu som robila cokoMMF ako aj ty. Dala som 150g cokolady, asi 100g cukriky, smotana 30% len tak od oka, amareto - par kvapiek, cukor podla potreby. Chutove perfektna hmota a pracuje sa s nou uzasne. Dala som do mikrovlnky a uz sa lepila, bola krasne mekka. Je to moja 4 hmota z MMF, ale asi najlepsia.
Moja plnka - sprazeny cukor-karamel, zaliaty slahackovou smotanou, maslo, trosku uvareneho pudingu. + banany

Takze problem je??..netusim kde

abriela
6. feb 2012

@vecernicci dakujem

zuzkat1
6. feb 2012

@vera_vila ja potrebujem hlavne cervenu...zelenej len trochu na travu a ciernu teda uvidim ako chyti...

lifinka
6. feb 2012

@reruna ok, mám práve recept z dorománie 😉 😉

eliska22
6. feb 2012

potrebovala by som poradiť dievčatá, idem robiť tortu šmoulovia a na torte má byť tá muchotrávka, ako na to? len z punčoviny a potiahnuť?

eliska22
6. feb 2012

túto fotku mi poslali

fodorka
6. feb 2012

@vecernicci mozem poprosit recpet na potahovku??bolo to tu spominane ze receptik si mam pytat od teba🙂 dakujem...

mirunda
6. feb 2012

Zkušené maminky pekařky, prosím o radu - za měsíc má dcera 3. narozeniny a chtěla bych jí upéct marcipánový dort, ale nevím, kde sehnat potravinářské barvivo - sehnala jsem v Tescu jen červené, zelené a žluté.. kde kupujete tak krásný barvičky? Třeba taková modrá by se mi hodila 🙂 Děkuji za každou radu!!! 😵

lucka_o
6. feb 2012

ahojte viete mi poradit nejaku super plnku jogurtovo- smotanovu? aby bola super osviezujuca 🙂 robim s K2, takze asi pod potahovku ojde klasicky krem, ze? Dakujem 🙂

fodorka
6. feb 2012

@vecernicci prepac uz som si vsimla ze si mi ho napisala dakujeeem🙂

zanet2009
6. feb 2012

ahojky, chtěla bych se zeptat, zda se úplný laik může pokusit s ucházejícím výsledkem o zatím úplně jednoduchý kulatý dortík potažený marcipánem?
chtěla bych to zkusit, ale vůbec nevím kde začít, jaký krém dovnitř atd.....kde se koupí marcipán na potažení...

eliska22
6. feb 2012

@lucka_o ja robievam túto a všetkým chutí 🙂 na tortu s priemerom 28 cm túto dávku robím :
2 šľahačky si vyšľahám, do toho pridám 4 zvolenské jahodové jogurty, ak mám dám pre chuť aj polku kyslej smotany, ale potom dám menej jogurtu a potom to už len primiešam do 1 1/2 želatínovača za studena a je hotovo 🙂
dávam nato jahody a je to výborné
pod poťahovku nemôže ísť

fodorka
6. feb 2012

@vecernicci urcite tu potahovku vyskusam.robila som asi 3krat z ciukrikov ale potom som zacala kupovat hotove tak skusim este tuto tvoj uhadam sa mi osvedci🙂

eliska22
6. feb 2012

@zanet2009 jasné, len smelo do toho, tak sme začínali skoro všetky 😀 ja som si hlavne čítala veľa pred upečením 1 torty túto tému a potom ešte kade tade na nete.......
hmôt na poťahovanie je veľa, tak neviem či si chceš doma pripraviť hmotu, alebo už kúpiť hotovú 😉

eliska22
6. feb 2012

@zanet2009 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215
možno ti pomôže aj tento link, aby si sa mala od čoho odraziť, ja som robila 1 tortu podľa tohoto postupu 😝

zanet2009
6. feb 2012

@eliska22 jejda, to jde i vyrobit doma?a co je na to potřeba? máš nějaký receptík?

eliska22
6. feb 2012

@mirunda ja kupujem práškové u nás v drogérii, majú aj oranžovú, modrú, hnedú dokonca aj čiernu 🙂 alebo potom cez net napr. tuto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farby-53/

eliska22
6. feb 2012

@zanet2009 ja robím väčšinou poťah MMF - to je z tých penových cukríkov, recept na to nájdeš na 1 strane tejto diskusie, ale ja cukru pridávam už odhadom, každé cukríky berú inak cukru 😉 potom sa dá kúpiť hotová hmota napr. tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/potahovac...

lucka_o
6. feb 2012

@eliska22 Dakujem , musi ist jogurt s prichutou?

zanet2009
6. feb 2012

@eliska22 moc děkuji, to je skvěle popsané, určitě to zkusím a pak dám vědět-to dozdobení ty kytičky-to se koupí nebo se to dá taky nějak udělat?

eliska22
6. feb 2012

@zanet2009 len keby si chcela sýtejšie farby, tak táto MMF hmota sa nemôže tak farbiť, lebo sa ti bude drobiť 😉 kupovanú lepšie zafarbíš 🙂

eliska22
6. feb 2012

@lucka_o nemusí je to na tebe 😉

zanet2009
6. feb 2012

@eliska22 děkuji 😉

eliska22
6. feb 2012

@zanet2009 to si tiež samé vyrábame, ale dá sa aj kúpiť 😉

lucka_o
6. feb 2012

ak sa smiem spytat s cim robite taky mriezkovany vzor po celom obvode torty a do stredu sa zvykne davat gulicka? dakujem

eliska22
6. feb 2012

@lucka_o ja som to ešte nerobila, ale je to niečo takéto 😉 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-krajko...

lucka_o
6. feb 2012

@eliska22 nezobrazilo mi nic....

heni79
6. feb 2012

@abriela
A akú si dala čokoládu? Lebo ja už špekulujem nad všeličím.
A robila si v mikrovlnke, alebo nad parou?
Chuťovo bola aj moja dobrá, len sa použiť nedala. 😅

eliska22
6. feb 2012

@lucka_o skús ešte raz kliknúť mne to ide 😉

lucka_o
6. feb 2012

@eliska22 uz som to nasla, ale niekedy to je aj zubkovane....napadlo ma ze nozom, ale to nebude rovnomerne....