Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
15. jan 2013

@dm1 😀 ja som prisamfakt ani nevedela, že je to už založené 😅 ale ako hovorím, nebudem stíhať, a pravdupovediac sa mi ani nechce všetko pozerať, ja som už z tých toriet taká okukaná 😅

dm1
15. jan 2013

@zuzmor002 prosim ta sak ja som sa tam pridala aby som teda kukla ze ake to tam je ci by sa mi to pozdavalo ale sak ja som proti pravidlam sak tu nemam album s tortami 😝. A momentalne sa mi to veru ani nechce nahadzovat 😝. Ako odtial vystupim nech ma nebloknu 😅

dadka212
15. jan 2013

@dm1 aj ja som proti pravidlám nemám album verejný iba pre registrovaných 😅

dm1
15. jan 2013

@dadka212 ty ty ty ze admin nesplnajuci pravidla ja odpadnem 😀

dadka212
15. jan 2013

@dm1 😀

dm1
15. jan 2013

@dadka212 inak si zober aka je este nevyhoda tej skupiny pre uplne zaciatocnicky. si predstav ze sa vsetky presunieme tam a ziadny novacik si nevypyta radu v skupine lebo sa nemoze prihlasit kym nema album so svojimi tortami 😕 . trochu ako dilema co bolo skor vajce ci sliepka 😕 teda v nasom pripade rady ako zacat alebo torta 😀

dadka212
15. jan 2013

@dm1 no to je pravda...aj tak si myslím, že tu skôr niekto dostane odpoved ako tam...ponúknem svoje moderovanie niekomu tam 😅

elienka
15. jan 2013

@nika1985 a prosím ťa, akú máš šírku toho valčeku z tej trubky a aký priemer trubky je to, prípadne materiál? aby som vedela čo mám pýtať

zuzmor002
15. jan 2013

@dadka212 No, ajk ja mám album len pre registrovaných, až teraz som to pozerala, ale ani neviem ako sa dá spraviť inak, ja myslím, že to je myslené že pre všetkých registrovaných ako verejný, že ho nemáme len pre priateľlov! Ale dm1 má pravdu s tými albumami, lebo kto chce začať, ešte album nemá, tak by sa nemohol zapojiť, tak neviem! Inak ja som tiež vo všetkých možných tortových skupinách a stránkach, tiež nie všetko stíham, ale aspoň sem-tam nakuknem! 🙂

zuzmor002
15. jan 2013

@dm1 Ďakujem, tie formy vyzerajú dobre a hlavne nie sú také drahé ao originál na sugarveil, a ako sa tio s nimi robí? Už dávnejšie som o formách na to uvažovala, ale odrádzala ma cena, to to je prijatelnejšie! 🙂

dm1
15. jan 2013

@zuzmor002 je sice prijatelnejsia mala za 2,60 a sirsia za 3,5 ale pozor su daleko mensie ako original forma na sugarvei v tomto sa nedaju porovnat. Aj ked ja planujem ak to pojde dobre kupit si este tak 3 tie mensie nech to mam na jeden sup okolo torty za tu cenu sa mi to oplati. Ono ja som tu origos formu na sugarveil dost vyuzila aj na krajku ale aj na cokoladove torty - lejem tam normalne cokoladu tak som rada ze som ju kupila. Este som si teraz kupila aj tu novinku modecor krajku len nebola prilezitost na torticku snou snad si pre seba s tym spravim ale tiez planujem vyuzit na coko. Inak tieto cinanske baby aj hmotu do toho otlacaju a je to pekne takze super za tu cenu isto

lamps
15. jan 2013

dievčence tu je môj Mars, pre nášho Jurka k 12-tym narodkám. Mne sa nepodarilo zarobiť presne takú farbu, akú som chcela, a ešte nie je uschnutý, tak sa mi leskne. No uvidím, čo povie môj znalec vesmíru v nedeľu, keď budeme oslavovať 😀 😀 😀

janula.h
15. jan 2013

@lamps waaaaaaaaaaaaaaaaaaaw !!!! supeer

lamps
15. jan 2013

@janula.h ďakujem, ak ho takto okomentuje aj Jurko, budem maximálne spokojná

mysiatkoo
15. jan 2013

baby ked rozoberate pomocky...poradite ako na tuto potvoru? http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
jezisko doniesol darcek a uz nie som daleko od toho to hodit do kosa....

dm1
15. jan 2013

@lamps to je genialne ako to mas na podlozke ze to nie je vidiet na foto? pocuj a kde su martanci 😀

dm1
15. jan 2013

@mysiatkoo natlacit hmotu orezat prebytocnu a ked ti to nejde hhned von tak na chvilocku do mrazaku. Z akej hmoty to robis? S niektorymi maksimi to asi nepojde

lamps
15. jan 2013

@mysiatkoo skús ju po tom, ako natlačíš do písmenok hmotu dať celú formičku do mrazničky, nechaj ju tam dobre vychladiť a potom písmenká vylúp a prebytočnú hmotu opatrne orež skalpelom alebo nožničkami

mysiatkoo
15. jan 2013

@lamps @dm1 to som skusala ako prve, ale hmota sa mi ako keby rozsypala... skusala som uz aj mmf, aj zelatinovku a vzdy som skoncila pri pismenkax vyrezanyx s formickami povodne urcenymi na plastelinu - no nie su take male ako by som xcela pouzit najblizsie... je mozne,ze som to tam mala prilis dlho?

lamps
15. jan 2013

@dm1 😀 😀 😀 tí sú u @pristela a @florentina 😀 😀 😀 😀 a jeden mi sedí na stole, len ešte neviem, či ho tam dám 😕 váham, aby som nezožala od synátora kritiku 😀 😀 😀 . Mars je zapichnutý do polystyrénu - ten som zakryla, aby to nekazilo dojem 😀 😀 😀 a ďakujem za pochvalu. Normálne som ani nečakala, že mi to pôjde tak ako som si to v hlave naplánovala

lamps
15. jan 2013

@mysiatkoo ja som tento týždeň vyrábala v silikónovej formičke bábetko a nechala som ho tam chúďatko celkom zamrznúť a potom išlo pekne z formičky von

rapunzel1
15. jan 2013

@dm1 super ďakujem, ja už mám v košíku sugervail asi od obeda, a ešte som to neodoslala tak asi odošlem a uvidím, čo z toho stvorím ja 🙂

pristela
15. jan 2013

@lamps jeeeeeeeeeeeej, kráááásny , a tá farba je úžasnáááá 😵 😵

dm1
15. jan 2013

@rapunzel1 este robim pokus mam to zakryte sackom ze dokedy to vydrzi byt pouzitelne

luciahromadkova
15. jan 2013

@dm1 tak prave som zistila, čo mi doniesol ježisko 😉 , teda ako to využiť, tiež mam tu prvu ružovú silikonku od cinana, co ide zle vybrat, tak uz mi chyba len ta hmota...., no ked vidim na co to vyuzit asi zas nieco velmi potrebujem 😀 😀 😀, diky za tip 😉

mysiatkoo
15. jan 2013

@lamps @dm1 toto je take tenke, ze to uplne zamrznutie nerozxodilo 🙄 rozmyslala som, ci to niecim nevymazavate alebo ci tam nedavate foliu - tak som to este neskusala....ale mozno bude stacit kratsia doba v mrazaku .... kazdopadne dakujem za odpovede 😉 ... este jednu sancu jej dam teda ;)

lamps
15. jan 2013

@mysiatkoo skús ju trochu poprášiť solamylom

lamps
15. jan 2013

@pristela ďakujem Žanetka, len čo povie na ňu môj najstarší 😀

strakoova
15. jan 2013

ahojte🙂tu to asi nepatri,no mozno mi pomozete...ako na techniku likerovych spicov?už som raz robila,no dierka kde mal ist liker bola velmi malicka...krem som mala dost tuhy....dakujem🙂

pristela
15. jan 2013

@lamps neboj , dobre bude 😀 😀 a ked nie treba mu dať "kvapky" ako ja mojim 😠