Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zz134
17. máj 2013

@lamps a puding ale vyslaham klasika...a do toho nacapem ostatne ( nie len prasok z pudingu, ale urobeny myslim 🙂

zz134
17. máj 2013

Baby ja som nasla toto na ebayi...je to lacne a mozno by to bolo fajn na malovanie
http://www.ebay.com/itm/1set-Fashion-Pro-Kit-Ac...

lamps
17. máj 2013

@zz134 normálne, tak ako aj pribináka všetko dokopy, veď ten Créme Olé to zahustí

levandulka3
17. máj 2013

dievčatá práve som sa dočítala na fb-cakelandi, že niektoré baby nedávajú potiahnuté torty do chladničky aby nezvlhli, ale nechávajú ich na vzduchu aby stvrdli a vraj takáto torta nerozkrojená vydrží aj 10 dní lebo ju potahovka izoluje, počuli ste už o tom, čo si o tom myslíte 😒

lamps
17. máj 2013

@levandulka3 neviem, či by som nabrala odvahu zjesť 10-dňovú tortu

dada2007
17. máj 2013

@mysiatkoo mici.......to máš jedno.......ale ja by som radila ísť spodom-čiže cez dediny..... 😉

mysiatkoo
17. máj 2013

@levandulka3 podla zahranicnyx stranok v pohode, ale len pokial je to plnene niecim, co si nevyzaduje uskladnovanie v xladnicke (mozno tak nejaky hodne maslovy krem), ale kedze tu frci pribinak a podobne, neviem si to dost dobre predstavit...

mysiatkoo
17. máj 2013

@dada2007 nejaky rozdiel v kvalite ciest? alebo len aby som pre istotu neminula odbocku ? 😝

nika1985
17. máj 2013

@lenja01 skus malovat praskovymi rozpustenymi v troske alkoholu gelovka neuschne

dada2007
17. máj 2013

@mysiatkoo dá sa povedať že rovnaká......pod horou to máš samú zákrutu-neviem aký si šofér.....ale ved....ako chceš 😉

mysiatkoo
17. máj 2013

no baby, a ruzu som nestihla (mozno by som aj bola, keby sme vcera zavreli poriadne mrazak a nemusela sa s odmrazovanim a naslednym zuzitkovanim pouzitelneho babrat pol dna), ale mam poznavacie znamenie na aute 😀 😀 😀

gabina275s
17. máj 2013

Tak dievčatá, prispievam dnešnými tortami 😀

aduskatt
17. máj 2013

aj ja prispievam, moja smrt tato technika

pralinka25
17. máj 2013

@lenja01 ja som malovala praskovou z drogerky riedenou vo vodke

@zz134 to biele a modre bola hmota acierne bolo malovane. nemam bielu farbu tak biele veci robim z hmoty. a dakujem 😵

mariann2
17. máj 2013

ahojte, pre tento týždeň dopečené, zajtra ešte pridám tortičku s mojou novou krajkou, neodolala som a urobila som si Vianoce, v natortu.sk mali akciu, ešte tam mám aj nejakú zľavu, tak sme sa s kamoškou podelili a vyšla mi celkom dobrá cena, torta Tom a Jerry je pre ženu spolumajiteľa najznámejšej cukrárne v našom meste, skoro som odpadla, keď mi zavolala a chcela odo mňa tortu, lebo vraj nemajú nikoho, kto by u nich robil pekné torty 😝 A ešte môj najmladší miláčik, musí mať fatku s takmer každou tortičkou

pristela
17. máj 2013

@mysiatkoo jeeemine to je dobreeeeeeeeeeeeeee, teda mne by stacilo bez toho cierneho napisu 😀 asi ti to u nas zoškrabem !!!! 😀 😀

pralinka25
17. máj 2013

@aduskatt pekne sa ti podarila motorecka 😵

emilkaaa
17. máj 2013

@lamps ahoj prepač, že otravujem no potrebovala by som opäť poradiť od skusenej cukrárky, Potrebujem spraviť fialove ružičky ale potrebujem taku peknu fialovu a neviem aku gelovku mam použiť popripade prachovu ked som hľadala niečo v eschope nič som take čo sa podoba na fialovu nenašla. Ďakujem vopred nech sa dari....

pralinka25
17. máj 2013

@zz134 to sa mi paci ale ako to dostat sem ja cez ebay neviem kupovat :(

mysiatkoo
17. máj 2013

@pristela zopar kusov mi kamoska nabalila 😉

pristela
17. máj 2013

@mysiatkoo hohohoooooo aj tanier ti dám pod šunku 😝 😀

aduskatt
17. máj 2013

@pralinka25 aale ani nehovor, zobrala mi nervov kopec, ale snazila som sa

mysiatkoo
17. máj 2013

@pristela hlavne KAVU... vstavam o 5tej, takze dobru noc... 😉

zz134
17. máj 2013

@pralinka25 no umieram! krasny je ten ksichtik! mne sa tie oci vobec nepodarili. cim vykrajujes tie pidi ocka?aj ja chcem byt taka sikovnaaaaaaaaaaa

zz134
17. máj 2013

@pralinka25 kupim ti to? ja nakupujem bezne a ak chces mozem...dokonca tam je postovne zadara...ja som si objednala toto:
http://www.ebay.com/itm/200768795443?ssPageName...

vyslo to nejakych 2,5e

levandulka3
17. máj 2013

@lamps je nádherná 😵 😵 😵 akou vykrajovačkou si robila tu kvetinu?

aduskatt
17. máj 2013

@zz134 ked je tam napisane shipping free, to neplati len pre USA? ja som chcela minule tak kupovat cez britsky a postovne za 3 librovy kusok mi vyratali nejakych 36 Libier sem.......

levandulka3
17. máj 2013

@mysiatkoo ale to nie je zahraničná stránka to sú baby ako my

lokalistin
17. máj 2013

@lucka_o podla toho ake ja si myslim,ze ked das take nieco ako rafaelo tak to je lahsie ako take gule z hmoty,ci?

pralinka25
17. máj 2013

@aduskatt verim. si dobra ja tu laliu furt nemam :D asi budem prehovarat este intenzivnejsie nech ju nechce 😀