Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
3. jún 2013

síííííím nejaky krtko,no nie 3d ale 2d...nestiham,nazveme to,ze nejake sukr. povinnosti a veru nemozem hladaaat..dakujem

dadulka271
3. jún 2013

😒 @dm1 no asi taketo nieco budem robit skusila by som aj stou penou či čo to je na vrchu len neviem čo to je či plnka alebo čo a len zistujem kolko asi pytat za 1ks a ak mate dake uložene tortuchy k 50 tak šup snimi sem lebo som pozerala dake k 50 jej rodičia budu mat obaja oslavu naraz a nenasla som nič take čo by sa jej pačilo

sticker
3. jún 2013

@aduskatt Adi prosím ťa, keď chcú tortu bez marcipánu, ani čokoládu že iba krém.... Ale nejaký kvietok že môžem dať na vrch... Oni by chceli pribináčkový a lupienky mandlí vlastne nato... Neviem si predstaviť to množstvo lupienkov čo miniem na veľké srdce 🙄 A potom čo spraví pribináčkový krém, keď dám naň marcipánové kvety a nápis..... Robili ste niektorá tortu iba natretú plnkou? Moc ďakujem za odpovede 🙂

aduskatt
3. jún 2013

@sticker pribinackovy krem Ti tie kvietky rozpusti☹ ja by som asi naplnila pribinakom, a tortu obtrela maslovym kremom, na to tie mandle a kvietky lepila bielou cokoladou.to by mohlo snad byt.....

pralinka25
3. jún 2013

@elamaslakova pridal sa k tebe uz niekto k motylikovej? nevies? ak nie tak ja by som jednu vzala tiez motylikovu

sticker
3. jún 2013

@aduskatt No veď to som si aj ja myslela, že to rozpustí 😒 Lenže ten maslový je ako to napísať - moc silný.... Ja keď ho dávam pod poťah tak sa mi zdá, že ho je tam moc na chuť a pritom dávam tenkú vrstvu.... Ale idem im to navrhnúť, čo mi odpíšu... Ďakujem 🙂

aduskatt
3. jún 2013

@sticker zamiesaj do toho kludne trosku nutely a nebude to take silno maslove

benjik
3. jún 2013

@anibas ta tvář se ti povedla dokonale,to je jak kdybys tam dala minnie přímo vytisknutou.

benjik
3. jún 2013

@dadulka271 na ty cupcakes se dává ten butter cream a ten holky v dortomanii v diskuzi oooodsoudili,že je nepoživatelný,přeslazený atd

gumidekmomo
3. jún 2013

@ajka82 dakujem velmi pekne :DD POMOHLO

gumidekmomo
3. jún 2013

@aduskatt DAKUJEM 🙂)

gumidekmomo
3. jún 2013

@katkak23 dakujem 🙂 myslim ze teda to bude stacit 🙂)

katarina51
3. jún 2013

Moje dnešné narodeninové.

katarina51
3. jún 2013
dadulka271
3. jún 2013

@benjik jee dakujeem tak ten tam radsej nedam dam tam len hmotu 🙂

stankapk
3. jún 2013

@katarina51 Krásne 🙂

benjik
3. jún 2013

@dadulka271 na dortomanii radily tento krém ,vlastně je to ten hrk-hrk,já dělala cupcakes s čoko pribinákem.
2 zakysané smetany
2 tvarohy ve vaničce (2x 250g)
2 pudinky bez vaření Olé vanilka (Dr. Oetker)
šťáva z kompotu

zz134
3. jún 2013

babule help...co je to tortuf torta ???? neter taku chce a ja zaostalec ani obraz ani zvuk :(

aduskatt
3. jún 2013

@zz134 este tak topsy turvy🙂) ale tortuf netusiám a teda som zvedava, co sa dozvieme🙂

aduskatt
3. jún 2013

@zz134 nebude to taka, kde su gulicky ako rafaello, alebo mozartove gulky, alebo nieco take?

aduskatt
3. jún 2013
viera6
3. jún 2013

dievčata nemáte uložený fotopostup na popolušku a aj tie myšky a psika(bruna) 🙂

eliska22
3. jún 2013

@wera.g krásne tortuše všetky a tá tabuľa je superná 😵

gumidekmomo
3. jún 2013

@gumidekmomo Adi prosim ta a korpus z 9 vajec mi bude stacit ?teda tak aby som ju mohla spon na 3 krat prerezat 😉

z.junasova
3. jún 2013

Tak pridávam aj ja svoju tortu pre svokričku k narodeninám, veľmi sa jej aj všetkým pozvaným páčila, ale v porovnaní s vami sa ešte mám čo učiť a zlepšovať. A bola z kakaového korpusu, pribináčikovej plnky a ovocia - mandarinky, jahody, ríbezle. Nakoniec som malinké srdiečko ako podstavec pre srdiečka na drôtiku nepoužila.

elamaslakova
3. jún 2013

@pralinka25 písala mi viera 6 že ona tak isto , tak neviem či chce tiež obe dve krajky

pralinka25
3. jún 2013

@elamaslakova ja by som chcela len tu motylikovu ak byvam na nu chybala tretia tak sa rada zveziem s vami potom mi daj prosim vediet 🙂

viera6
3. jún 2013

@elamaslakova to je omyl to patrilo @gumidekmomo ohľadom vahy torty 🙂
ja už mam zabezpečene krajky 🙂

levandulka3
3. jún 2013

netradične aj v pondelok jedna tortička tentokrát XXL jahodová 😝 zvonku aj zvnútra