Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
8. júl 2013

@lussy23 ja som robila kosik co potrebujes?

luciahromadkova
8. júl 2013

torta na zelanie- dostala som podakovanie tak sa tesim, torta sa pacila a aj chutila 😵

katkak23
8. júl 2013

@florentina aha a pouzila si ju teda samostatne na potahovanie alebo ako pises primiesala siju ku smf? dakujem ale paci sa mi hlavne ze je rychla a jednoducha 😉

florentina
8. júl 2013

@katkak23 no samotnou jsem ji použila na stromy, s pravým marcipánem na potahování a co zbylo jsem zamíchala do smf a nechala jsem si tu na příště, až budu na nějakou modelovačku potřebovat hnědou.

zz134
8. júl 2013

Babule poradte ...mam neterke robit tortu converse tenisky....mate nejake napady ako? ja som chcela najskor kruh a na to vymodelovat tenci, ale vymyslela ze chce aby z nej liezli smolkovia !!!! = asi torta by mala byt v tvare tenisky ...?robili ste niekto tenisky? dakujeeeem!

ajka82
8. júl 2013

baby prosim, ked dam susit ozdobu zo SFV do rury, pomoze mu to vytvrdnut? do mikro aku tu niekto radil to dat nemozem, lebo uz su tam flor. drotiky, aby som to mala ako zapichnut a obavam sa ze do pozajtra to drzat nebude ako si predstavujem 😒 ...kujeeeem

akapulko
8. júl 2013

paaaaaaaaaaaaaaaaaanecky zaujimalo by ma ako stihate tie torty ak mate doma deti ved to je masaker .neviem si predstavit ze by som mala na tyzden viac tort ako 2-3 😝 aj by som piekla viac ale to by som asi skoncila na psychiatri ja alebo moje dva deti 😀 😀 😀 😀 v jeseni pojdu do skolky uz to bude pohoda ale teraz???obdivujem Vas maminy -pekarky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!🙂 🙂

karmenta
8. júl 2013

Minie. Jinak za vrchol svého improvizačního snažení považuji to, že jsem neměla kulaté vykrajovátko a tak jsem tečky na mašli musela vykrajovat snubákem :D

ajka82
8. júl 2013

@akapulko ja som mala teraz stastie, ze mi rodicia vzali deti v piatok na tyzden k nim a ze tam chcu aj byt bezomna 🙂 ja by som inak nespala tento vikend za 4 dni asi ani hodinu aby som vsetko postihala a cez den s detmi mala nejaky program a behala s nimi po vonku 😉

akapulko
8. júl 2013

@ajka82 takze som neni sama akurat nevyhoda je ze zatial byvame u svokrovcou:(( takze nemam kde suchnut deti:((snad do vianoc budeme vo svojom aj vo svojej VLASTNEJ kuchyni🙂))na to sa teeeeeeeesim najviac🙂

sisix
8. júl 2013

Na vase nemam ale radost udelali 🙂

ajka82
8. júl 2013

@akapulko 😉 no tak drzim palce... jas som ich teraz robila 7 a chystam na dalsich 5 😝 😎

lussy23
8. júl 2013

@florentina ˇdakujem.. škoda že mam už ten košík hotový a moc s ami ten výplet nepodaril.. a strávila som pri tom celý deň... keby som vedela, že je takýto jednoduchý a rýchly spúsob.... no nevadí, snád nabudúce🙂

lussy23
8. júl 2013

@sisix krásne

lussy23
8. júl 2013

@karmenta 😀 je zlatá tá Minie

lussy23
8. júl 2013

@luciahromadkova krásne
@dm1 no obrázok a hlavne spôsob výpletu.... ja mam už síce ten svoj hotový, ale moc s ami nevydaril výplet, tak aby som s apoučila.

vlada111
8. júl 2013

@mamina1978 no min. počkám na lepšie počasie, ale teda zatiaľ určite nieeeee.

katarina51
8. júl 2013

@mysiatkoo krááásme, Pipi nemá chybu. Bola to moja obľúbená postavička. 😉 😉

mimusa94
8. júl 2013

Dobry den kocky chcela by som sa opytat ako sa robia male kvietocky na ozdobu bez pouzitia vykrajovacky...dakujem :/ 🙂

jakelina
8. júl 2013

@mimusa94 uděláš slzičku, rozstříháš na jednom konci na pět dílků a pak z každého toho dílku vytvoříš okvětní lístek, tak že to prsty zploštíš.

lussy23
8. júl 2013

@dm1 krásne. a super psotup

lussy23
8. júl 2013

baby čo mám robiť s týmto a prečo sa to stalo a čo s tým? dá sa to opraviť? prosím poradte. Necchem vyhodiť zase toľko marcipánu, je to drahé☹

lussy23
8. júl 2013

a ešte postacvičky, tiež poprosím o rady. veď vy robíte nádherné a aj ja sa chcem naučiť tak. Chcem s azlepšovať, potrebujem preto komentáre a rady, čo vylepšiť. prosím poradte.

a ešte ten nešťastný košík.. čo tu vylepšiť? prosím o rady🙂 Vy ste také šikovné, aj ja sa cchem naučiť... V škole mi majsterka nedavala možnosť, nemala somsa to ako naučiť.

ale anšťastie mám už dobrý postup na ten košík a jednoduchší, tak nabudúce využijem ten🙂

florentina
8. júl 2013

@lussy23 zkus to znovu pořádně zpracovat a přidej trochu 100%tuku

lussy23
8. júl 2013

@florentina ďakujem. skusim

mysiatkoo
8. júl 2013

@luciahromadkova @katarina51 dakujeem, aj vsetkym pacitkovacom! 😵 pippi je dlhodoby knizkovy favorit na zaspavanie, uz ju hadam pozna aj naspamat, tak som nemala aspon narocny vyber temy 😉

jakelina
8. júl 2013

@lussy23 podle mě jsi tam přidala kakao a to ti to vysušilo a pak se to drobí. 😒 Pejska máš krásného, jenom bych mu ještě možná přidala jazýček, kočička má ty fousky moc od čumáčku, doopravdy je má přímo u čumáčku. Ale jsou povedené. Ten košík je vidět, že ti to praskalo a pak to není tak pěkné. Zkus přidat ten tuk a uvidíš jaké to bude. 😉

dm1
8. júl 2013

@lussy23 v prvom rade tiez si myslim ze vela kakaa a potom sa to drobilo treba dobre namazat ruky cerou a premiesat este raz. Potom co sa tyka vypletu a klbicok tak by som to nerobila z pasikov tenkych ako rezance ale sulkov ved aj klbko nie je hentaka plocha vlna....

mimcak
8. júl 2013

Tak kočky pridám sem aj ja konečne svoje tortičky .Dnes konečne volno tak som sa plne venovala rodinke. A zároven oddychovala po náročnom víkende. takže
Tom taká rýchlovka pre mojho syna k meninám.Vôbec o nej nevedel,bol velmi prekvapený,že som mu ju stihla urobiť. Sama som bola prekvapená ,že som to stihla. 😝 ,popri osttných.
Ta pre Tomáška je krstinová chceli netradičnú a takú detskú.
Sedmička je pre známu mala 31 rokou ,ale sedmička je jej šťastné číslo,lebo je aj narodená 7.7.,
krstinová v ružovom som už takú pdobnú robila a chceli presne takú istú,len som to trošku prerobila.
kniha na promocie. ,syr s myškami bola tiež objednávka na poslednú chvílu a robila som ju už z posledných sýl. Plnky sa striedali pribinák a rafaelo.