Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
18. feb 2014

@jakelina nuz... niekto mozno vezme aj toto, len aby mal nejaku cinnost... inak si to vysvetlit neviem, ale lide jsou ruzni....

jakelina
18. feb 2014

@mishulle právě ne, ona chtěla dort a na něj nahoru mašinku Tomáše a celé do 100,- korun 😲 😲 😲

muffinka8
18. feb 2014

@jakelina 😲 😲 veď len korpus na priemernú malú tortu stojí cca 50 korún 😕

mishulle
18. feb 2014

aha, no tak to jsou kouzelnice

jakelina
18. feb 2014

@muffinka8 no právě, nechápu ten důvod, proč to někdo dělá, když na to musí prodělat. 😝

mimcak
18. feb 2014

baby nemáte ničo pekné kabelky ,topánky,šminky niečo výnimočné pre 20ročnú kočku?

mimcak
18. feb 2014

@jakelina asi nemajú do čoho pichnuť tak beru aj to na čom prerobia. 😀

mishulle
18. feb 2014

@mimcak já dělala sestře toto, má to chyby, ale jako tip

zuul
18. feb 2014

holky prosim OOOOOOOOOOOOOOOVAL 33x23 vanilkovy krem, mandarinky kolko bude asi kg? 4kg?

zz134
18. feb 2014

Ahojte babule, sice to sem nepatri ale ked nie tu tak kde ?🙂
Prosim vas nie ste niektora z okolia Dubnice, Ilava ...popripade Prievidza, Novaky ?
Chystame svadbicku 🙂 a kedze to budeme robit u nasich tak zhanam cukrarsku z okolia. Dakujeeeeem!
Alebo poradte niekoho ...ja nechcemlen klasika kolace...ale chcela by som taky sladky stol kde by boli macrons, mafiny, a take dobre kolaciky nemaslove , pops a nejake chees cakove torticky ...
Neviete o niekom?

zuul
18. feb 2014

@mysiatko ja mam kolesa od MB. poziciam ti. su tam dve velkosti. 😀

mysiatkoo
18. feb 2014

@zuul jeeee to by super! akurat dnes balim a ideme na tyzden na vylet, tak sa ozvem az sa vratime, ak ti to casovo sedi .....?

zuul
18. feb 2014

@mysiatkoo, peknu dovolenku a potom sa kludne ozvi, dufam, ze mna tak skoro auta necakaju 🙂

lokalistin
18. feb 2014

Ahojte, tak moj dalsi pokus s cokoladou a zase no co vam budem hovorit,vidite same ake krivolake, desne. Ale nebolo casu kazdy plat robit extra,tak som robila jeden dlhy,ktory sa mi nemestil do mrazaka a preto je vzdy jeden koniec ohnuty 😉 ,tak ale najprv som ju zrusila,ze nestiham a ona no ale ak by si stihla tak potom,ze jej urobim nejaku rychlovku,tak dufam,ze bude spokojna

lokalistin
18. feb 2014

@jakelina mozno myslela do 1000 a bol to preklep

kvietok23
18. feb 2014

ahojte, prosim o radu, ideme syncekovi robit tortu - klasika orechove cesto a 1 plnka bude mascarpone so slahackou a na to polozime cerstve maliny a neviem, aku druhu plnku, nejaky krem, vareny, vanilkovy s maslom, alebo co take by sa este k tomu hodilo? malej sme robili ako druhu plnku parizsky krem, no maly ho nechce 😀 😀 dakujem za vsetky rady 🙂

mimcak
18. feb 2014

@lokalistin
@mishulle super ďakujem .Pani chce nejaké inšpirácie aby som jej poslala

jakelina
18. feb 2014

@lokalistin to jsem si taky myslela, ale nebyl. Ona tam pak psala, že potřebuje, aby z toho byly čtyři kousky a že čtyři zákusky koupí kolem dvaceti korun jeden a za ten zbytek ten vláček, jako za 20 korun 😲 😲 😲 Fakt jsem na to čuměla jak puk 😝 😝

lokalistin
18. feb 2014

@jakelina boze, co ti ludia nevymyslia,normalne som sa zacala teraz rehotat,ja robim na sobotu tomasa a vlak uz mam hotovy sla som ho odvazit,je cely z hmoty a ma 425g, tak ked si hmotu clovek kupi, dajme tomu 7€/kg tak uz len ten vlak ma 3€, ok z doma robenej by bol lacnejsi,ale tak co tim ludom uz ozaj sibe?

stupacik
18. feb 2014

Moja víkendová tortička po dlhšom čase.

mamcas
18. feb 2014

@jakelina tak to som uplne mimo z toho 😕 a potom ze sa niektorym ludom zdaju torty drahe ked ich prepocitavaju na zakusky a hlavne ked sa najde niekto kto urobi pomaly za pat korun 😒 smutne toto podla mna... 😖

mamcas
18. feb 2014

@katarina51 je to tortomania 🙂 kuk www.tortomania.sk 🙂 nie su tam stale tak bacha na otvaracie hodiny.

tamara2307
18. feb 2014

@jakelina jednoznacne si tetusa robila prdel 🙂

jakelina
18. feb 2014

@mamcas no to mě na tom štve, že si pak ti lidi myslí, že za malý dortíček dají stovku a za pětikilový tak 300,- korun. 😝 😝

timuss
18. feb 2014

tak som to dobojovala, a v celku som spokojná....ale nechápem prečo mi vyteká vodička spod ganache...plnila som pudingovo maslovým krémom (pudingu tam je viac ako masla, ale vždy to tak robím, aj do poťahovanej a doteraz mi netiekol), tortu som síce neomaslovala ale pod ganache netreba maslo, či?

njonja
18. feb 2014

Ahojte kocky!! 😉 😉 pocitovo po 100 rokoch prispievam s mojou tortuchou. Nerobim teraz vela, lebo mi zacali predcasne kontrakcie, tak sa snazim setrit…Bola pre maleho na narodeniny - motto Petterson a Findus, ako robili ich povestnu palacinkovu tortu.. (viac foto mam v albume). sa mu lubila a to je hlavne! Inac bola coko s mascarpone-coko plnkou, na striedacku biela a tmava cokolada..

mizulienka
18. feb 2014

ahojte dievcata, nemate nahodou nejaky postup na papagaja? myslim postavicku, dakujem 😉

mizulienka
18. feb 2014

@njonja perfektna 😉

mishulle
18. feb 2014

holky, hodně z vás tu dělá tomáše jen z hmoty, jk na obličej, aby vypadal reálně, mám za sebou několik pokusů a vždy děs