Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pocetnerodiny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sticker
1. dec 2014

@muffinka8 Tiež som tortičku obdivovala na nete, aj som sa tam chcela opýtať ako robíš ten ľad. Na ten modrý si použila aké cukríky? A ako sa to robí? V čom to dáš do trúby? Ten akože popraskaný ľad okolo si ako robila? Moc ďakujem za odpoveď.

muffinka8
1. dec 2014

@sticker mala som len priesvitne cukriky. Dala som na plech na papier na pecenie do rury asi na 150 a ked boli roztopene spajlou som dala trochu modrej farby a zamiesala. Potom ked to vychladlo som to polamala.

denisak77
1. dec 2014

@mysiatkoo ja nemám slov 🙂 🙂 🙂

kukulka1
1. dec 2014

Sladulienky,moc dakujem za pačítka z minulého týždňa a pridávam novú narodeninovú tortičku

halienka
1. dec 2014

@sikag ja zalievam obe poschodia, obe urobím s čokoládou komplet, nechám stuhnúť a až potom dávam vrchné poschodie na spodok, na záver ovocie. Mám istotu že to bude držať, ale možno sa to dá aj inak, no ja som to zatiaľ neriskla a vždy som to zaliala čokoládou aj zvrchu. Ľuďom poviem nech tortu pred jedením aspoň pol hodinku vytiahnu s chladu aby čokoláda trochu povolila a ľahšie sa krájala.

jakelina
1. dec 2014

@sikag ta je úžasná, mám tokové moc ráda

mysiatkoo
1. dec 2014

@dagmarmustafa dojdi 😉
@sikag no presla .... uz dosli, musim si zase zohnat 😅 a ta lienkova je kraaaaaaaasna jemna cista
@denisak77 'kujeem 😉

sikag
1. dec 2014

@jakelina @mysiatkoo dakujem baby moct ste ma potesili 🙂
@mysiatkoo ja musim este dominat tie moje "stare" podnosy a hlavne nemam stuhy a uz sa 2 tyzdne trapime chori.... snad buduci tyzden pojdem na nakupy 🙂 alebo v januari 😀 😀 😀

lokalistin
1. dec 2014

@mysiatkoo ty brdo-to uz je uuuuplne iny level, sanka padla az niekde pod gauc

kubrt
1. dec 2014

Dlouho jsem tu nebyla, nějak nebyl čas 😢 . Přidávám své poslední dorty a těším se, že vás dočtu a popáčítkuju 🙂 . A ten dort ke křtinám s Valentýnkou byl pro moji vnučku od mé nejstarší .Dort vážil 10 kg, Valentýnka 4,280 😀 😀

halienka
1. dec 2014

Ahojte babky, mám robiť tortu prútený košík s kvetmi, prosím vás neviete či na ten dekor na boku toho prúteného košíka existuje nejaká formička, vypichovač, pomôcka čokoľvek aby som to nemusela robiť nejak komplikovane s pásikov? Ďakujem za radu 🙂

jakelina
1. dec 2014

@kubrt krásné a gratuluji k vnučce 😉

jakelina
1. dec 2014

@halienka existuje, výplet se to jmenuje

kukulka1
1. dec 2014

@halienka je to patchwork košíkový vzor

halienka
1. dec 2014

@jakelina
@kukulka1 Ďakujem babenky 😵

lokalistin
1. dec 2014

@halienka podla mna to bude peknejsie, ked to upleties-neni to zlozite 😉

brunila
1. dec 2014

@mysiatkoo ty Tvoje dortíky jsou úžasné....krásné postavičky!!!! 🙂

adrika202
2. dec 2014

bože ženy mne už hrabe 😀 sa mi v noci snívalo že @mysiatkoo @jakelina @maya30 @sasetka a ja sme všetky boli kdesi na hygiene a bola tam taka maličká pani hygienička a museli sme jej ukázat ako sa potahuje torta ,lebo že niekto nás udal že nerobíme torty ale len polystyrén poťahujeme 😀 😀 😀 😀 pri vás ešte pochopím ,lebo mate torty fakt ako polystyren potiahnutý ale čo som tam robila ja ? 😀 😀 no asi by som mala pred spaním menej jesť a myslieť na iné veci ako na torty ,ganache a podobne 😀 😀 😀

mysiatkoo
2. dec 2014

@adrika202 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooccccccccc ... jaj uz davno som sa tak nepobavila... a teda hlboko sa ti ospravedlnujem ze ta otravujem este aj v spanku, ale ja som v tom fakt nevinne 😀 😀 😀

adrika202
2. dec 2014

@mysiatkoo akože nevinne 😀 ja s tych tvojich tort som uz na hlavu 😀 nechapem ako sa taka dokonalosť da dosiahnuť 😀 😀 😀 ale fakt klobuk dole si umelec 🙂 a to ja som večer rozmyšlala že ako idem ganažovat 24 tortičiek na stužkovu :D tak sa mi to pak vsetko poplietlo v sne 😀

mysiatkoo
2. dec 2014

@adrika202 ty si trdlo 😀 24 minitorticiek ganazovat??? to by som sa s konom musela zrazit... dufam, ze su aspon okruhle!!! daj maslo, to ti za to nestojiiiiiiii

adrika202
2. dec 2014

@mysiatkoo jo okruhle 🙂 ved neviem uvidim este,ale chcem aby boli krasne hladke lebo su minimalne zdobene,teda hore len meno ide 🙂

mysiatkoo
2. dec 2014

@adrika202 kazdopadne drzim palce, mna by na to neukecali 😝 😅

evala777
2. dec 2014

ahojte baby....prosím, dnes som ako vygumovaná...nejaké inšpirácie na kuchársku knihu pre 70-ročnú dámu....ujo google mi nechce nič nájsť. ☹ prossíííííím ☹ ☹ ☹

zz134
2. dec 2014

@mysiatkoo Vaaaaaaaaav ta tvoja tiramisu je neskutocnaaaaaaaaa! prosim prosim recept a ako na to ...dakujem!

grasie
2. dec 2014

@adrika202 som šla do kolien 😀 )), sme asi moc včera o tom ganache kecali, tak si mala blbé sny 😀, ešte šťastie, že ja som ťa v tom sne nestrašila 😝 😀

adrika202
2. dec 2014

@mysiatkoo vdaka ,aj ja si držim palce 🙂 som celu nedelu robila krajky 😀 vravím že som na hlavu 😀 😀

@grasie no vidíš 😀 diagnoza to je už asi 😀 ale chapeš že sme sa na jednej hygiene stretli ?? 😀 😀 😀

jakelina
2. dec 2014

@adrika202 ty mě bavíš 😀 😀 😀

evala777
2. dec 2014

@sikag tá je kráááásna 🙂