Máte niektorá z vás tetovanie?

monkula
24. feb 2008

Ahoj mamuľky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Máte niektorá z vás tetovanie? Ak áno, čo máte vytetované a prečo ste sa rozhodli práve pre ten daný motív?
A ešte otázka, je tetovanie možné v čase dojčenia? Ďakujem za vaše názory a postrehy, tešám sa na vaše príspevky...

mata.mata
28. jún 2008

celkove na spekoch neni nic hezkeho 😉 ale tetovani...nevyhne se spekom, tlusty harlejaci-proste to k nim patri 😵 mne se libi kazde hezke tetovani na hezkem cloveku... 😉

zuzitka
29. jún 2008

som bola teraz v sobotu na zraze motorkarov v Kutoch a tam bol potetovany snad kazdy....... tucny, chudy, stary, mlady...... a nikto nemal s tym problem....... mne je to jedno, komu sa to paci, nech si da kerku 😎

zanett
29. jún 2008

Muj kamos ma na predlokti vytetovane kulate postovni razitko, ve kterem na napsano 'Made in South Africa' (protoze pochazi z JARu). No jenomze od doby, co si to nechal pred lety delat, pribral a ted je vyzranej jak prase, a to tetovani ztratilo puvodni tvar a z kulateho razitka je oval a pismenka jsou divne rozmazany 😀 😀

A i muj sef ma na predlokti a na rameni tetovani, ktery je cerny a pomerne silny (nejaky asijsky znaky 😝 ) a je docela prdel videt, kdyz sedime na porade s klientama a to jeho tetovani mu prosvita pres kosili 😀 😀 😀 Uz nad tim par lidi zvedlo oboci... 😝

janka196
29. jún 2008

zanett no to je pravda ze pri niektorych povolaniach sa tetovanie nehodi 😖

eraserhead
29. jún 2008

Ještě si pamatuju doby, kdy bylo odpudivé a nevhodné jakékoliv tetování kdekoliv, takže se nebojím a nijak si nedělám hlavu z toho, že by při některých povoláních bylo tetování nevhodné, nehledě k tomu, že si nemyslím, že by u některých povolání bylo tetování nevhodné, protože to je každýho věc, jestli je tetovaný nebo ne a já osobně si nedokážu představit povolání, u kterýho by mi tetování vadilo, připadalo mi nevhodné, nebo by mi bylo vyloženě na obtíž.... S piercingem a nebo pouhým propíchnutým uchem u mužů to bylo to samý jako s tetováním (ještě si to živě pamatuju - kdo je tetovanej je kriminálník, kdo má náušnici v uchu je buzerant) a to zas tak starej ještě nejsem. Zkuste si třeba sami spočítat, kolik máte přátel, který nejsou ani tetovaní, ani nemají náušnici nebo piercing, asi jich moc nebude..... 😀

zanett
29. jún 2008

erasehead; jenze v nasi firme mame velmi prisna meritka a pozadavky na osobni vzhled a prezentaci 😔

eraserhead
29. jún 2008

Zanett: To je mi jasné, že je často ten přístup, hlavně ve firmách co se týče vzhledu a tak docela přísnej, ale vadí tobě to šéfovo tetování? Já si osobně myslím, že tenhle přístup a přísná měřítka a požadavky na osobní vzhled a prezentaci je jen pokryteckej a v podstatě nadřazeneckej postoj těch, co mají moc (myslím že jsou nahoře na hierarchickém žebříčku) a jen ji takhle zne(vy)užívaj a kochaj se tím. Já osobně preferuji to, jakej ten druhej (firma, její zaměstnanec, představitel atd., atd.,) poskytuje služby, jestli je spolehlivej a ne to, jestli dobře vypadá a tak. A nespolupracovat se mnou někdo jenom proto, že mám nějaké tetování, to by mi za to ani nestál, ale věřím, že byznis a kapitál je docela silnej pán, naneštěstí....

zanett
29. jún 2008

erasehead; mne osobne je sefovo tetovani sumak, ale dle interniho radu firmy to neni pripustne (aby bylo to tetovani primo videt, tzn kdyby ho mel treba na cele, tak by si ho musel prekryt makeupem 😀 - to nekecam, mela jsem tady znamyho, ktery mel tetovani na krku a do prace si ho musel zakry 😀 )..jenze podotykam, ze pracuju v UK, kde jsou meritka mnohem prisnejsi nez napr. v CR, kde si kazdy mnohdy dela, co se mu zachce...

ila12
29. jún 2008

Ahoj všichni,musím se přidat k diskuzi,já jsem servírka a léta dělám v hodně dobrých hotelech v Praze.U nás v práci,také není přípustné tetování na viditelném místě ☹ ,sama tetování mám,ale volila jsem místo,kde se to dá zakrýt,mohla bych přijít o práci.Je to blbí,ale je to tak a tak. 😉

janka2121
29. jún 2008

no to je predsa jasné že niektoré povolania obnášajú to že nemôžete ani tetovanie ani piercing. si predsatvte čo by to bolo keby mala nejaká moderátorka alebo moderátor napr. v televíznych novinách v hlavnom vysielacom čase nejakého draka cez krk alebo nebodaj piercing v nose 😅 😀 😀 . asi by to nevyzeralo seriózne nie? alebo teda servírka v luxusnom hoteli vás príde obslúžiť s vytetovaným démonom na ruke. no to by asi nemalo dobré meno. pravdou je že tetovanie je ešte stále vecou ktorá je v spoločnosti odsudzovaná a mnohý sa nad tetovanými ľuďmi otáčajú ako za nejakými ufónmi ( teda hlavne staršia populácia ).

zanett
29. jún 2008

ila, jj, ja delala pred lety recepcni v hotelu a tam nebylo dokonce ani pripustne to mit nalakovane nehty jinym nez bezbarvym lakem!!! 😲 😝 Obsluha (serirky, barmani atd) nesmeli mit navic treba zadna viditelna poraneni/oderky atd...takze ano, je spousta povolani, kde je nutne dodrzovat jakysi osobne-prezentacni standart. Dokonce bych rekla, ze v dnesni vizualni dobe je to dulezitejsi nez kdy jindy... 😔

eraserhead
29. jún 2008

No, mě by tetovanej a opiercingovanej moderátor nebo servírka vůbec nijak nevadil/a, už jen proto, že sám tetovanej a propíchanej jsem...

Zanett: ta poslední věta, to je jenom konstatování skutečnosti, nebo si to myslíš ty osobně, že je to důležitější než kdy jindy.....?

Dneska se (s prominutím, nemíním to jako ničí urážku) tetuje a propichuje každej blbec, takže si myslím, že to časem už nebude takovej problém. Mám třeba kámoše, kterej je ztetovanej skoro celej, celý ruce, nohy, krk, a dělá průvodčího ve vlaku. Jsem taky nádražák, tak jsem se ho na to ptal a on říkal, že co se týče nadřízených tak v pohodě a co se týče lidí, tak právě že mu to spíš pomáhá, poněvadž vzbuzuje patřičný respekt, že občas konflikt vyřeší jen to, že si vyhrne rukávy a trochu se zašklebí a je hned klid he, he.....

janka2121
29. jún 2008

no ja som to nemyslela tak že by to mne osobne vadilo keby som videla dakoho potetovaného v týchto funkciách. mne je to úplne šumafuk kto má či nemá kerku. mne sa to osobne teda páči ale ešte je teda dosť ľudí ktorým to vadí. stretla som sa už veru že som za chrbátom počula že preboha aká pekná a ako si zničila telo 😲 . som skoro na mieste odpadla.... podľa mňa teda tetovanie bude stále niekomu vadiť aj keď teda nerozumiem prečo 😕 . veď to je každého vec čo má či nemá po tele. za to má byť človek iný ako ostatný keď je potetovaný?

zanett
29. jún 2008

erasehead; k te posledni vete: myslela jsem to tak, ze dnes prikladaji zamestnavatele vetsi duraz na visaz a osobni prezentaci v protikladu k treba stejne praci pred 30 lety (napr. u nas v praci na porade neni muzum dovoleno sundat si sako bez predchoziho svoleni ostatnich zucastnenych...Nebo kolegyne jednou nebyla pustena na poradu s klienty proto, ze nemela dostatecne formalni obuv. Neprisla v teniskach, ale mela takove normalni polobotky, coz je jaksi dle kodexu firmy nepripustne...ale tady asi plati, ze jiny kraj, jiny mrav, umim si predstavit, ze konkretne treba tohle by vetsine ceskych zamestnavatelu hlavu nedelalo...

zuzitka
17. júl 2008

helou 😉 mate nieco nove na sebe? 😀

monkul... uz si po dovolenke? kedy spachas tu kerku? 😝

sisidl
17. júl 2008

zuzitka,ako ti to mam sem vlozit?

sisidl
17. júl 2008

zuzitka,kuuk do mojho albumu 🙂

zuzitka
17. júl 2008

super 😉 ved to nechaj chvilu v albume... neboj 🙂

sisidl
17. júl 2008

diik,chvilu nechaam 😉

monkula
autor
17. júl 2008

zuzi, ideme budúci týždeň, kerku spácham na jeseň..
sisidl, čo to je a kde to máš? Myslím kerku 😀

sisidl
17. júl 2008

mam to zo zadu na nohe,tesne nad patou a je to znak ako ma David Gahan na hrudniku.Je to Tibetsky znak(pokial viem) a znamena to Pokoj,zdravie a laska v rodine.. 😀

danielitka26
17. júl 2008

sisidl krásna kerka ...no ja by som sa bála ..mňa bolelo obočko nieto ešte taká kerka aj ked o niečom malom snívam

dita22
17. júl 2008

ahojte mám taky tetování na lýtku,hada

monkula
autor
17. júl 2008

a preč osi si vybrala práve hada? 😀 😀 🙂

sisidl
17. júl 2008

Danielitka dakujem 🙂 mne sa tiez vekmi paci a je to moja uz tretia a asi posledna kerka..este mam na krizoch a na ramene.Na krizoch mam klasiku ornament a na ramene mam morsku pannu ako sa objiima s marskym panicom.. 😀

janka196
17. júl 2008

sisidl aj mne sa to tetko velmi paci, fakt je suprove 😉 a take nezvycajne miesto si myslim 😉

sisidl
17. júl 2008

dakujem Janka.Vyberala som schvalne take miesto kde to este nema vela ludi.. 🙂

monkula
autor
17. júl 2008

sisidl a ako veľmi to bolí na krížoch? 😅 😅 😅

sisidl
17. júl 2008

Ja som to znasala v pohode,zvladla si porod ,tak tetovanie je nic.. 😀

monkula
autor
17. júl 2008

tiež som toho názoru.. ja dokonca dva.. jeej, ty tri, tak nič... 😅 😅