Medovníčky ako hobby

ewellina
20. nov 2012

Sú tu nejaké žienky, ktoré sa venujú tejto krásnej záľube? Ozvite sa. 😉 Nemyslím teraz len také napečenie pred Vianocami a ozdobenie orieškom... Myslím skôr na také seriózne venovanie sa tomuto koníčku, vytváranie takých medovníkových umeleckých dielok.

miminkaaa3
20. nov 2012

@ewellina

ahoj, ja sa venujem zdobeniu pernickou...preco sa pytas?

ewellina
autor
20. nov 2012

@miminkaaa3 Jééj, ahoj. Tak som myslela, že keby sme sa našli viaceré také mamičky, mohli by sme si v tejto téme vymieňať skúsenosti a potešovať sa navzájom svojimi dielkami. 🙂 Teším sa, že si sa ozvala. 🙂 Už dlho sa tomu venuješ?

dm1
18. mar 2013

@ewellina az teraz som nasla tuto temu 🙂. prave idem vecer dozdobovat velkonocne medovnicky. Pre mna su medovnicky neskutocny relax a veeelmi rada ich zdobim 😵

ewellina
autor
18. mar 2013

@dm1 Aj pre mňa je to zdobenie relax. Príprava cesta a pečenie už trochu menej. 😀 Všimla som si, že v téme o marcipánových tortách sa občas povie niečo aj o medovníčkoch, ale sú to podľa mňa dve dosť rozdielne veci.

dm1
18. mar 2013

@ewellina veruuu ani ja neznasam to pecenie rovnako pri medovnickoch ako aj pri tortach 😀 . No veru v tortach obcas niektore aj medovnickujeme ale veeelmi malo. Nejdes nahodou na stretko medovnikove do cicman v maji? ja idem a moooc sa tesim medovnikovch postupov na nete niet preto sa tesim ze spoznam vela sikovnych medovnikarok osobne a uvidim ich pri praci.
Uz mas na velku noc spravene nieco? potom pridaj fotoooo

ewellina
autor
18. mar 2013

@dm1 Počkaj, počkaj. 😀 Ja mám taký zvyk piecť medovníčky skôr na Vianoce. Neviem, na Veľkú Noc mi to akosi nepasuje, neviem, či naši slovenskí predkovia robili medovníčky aj na Veľkú Noc. No a v máji budem mať tento rok iné povinnosti. Kuk do môjho pasu. 😉 Inak by som rada šla a raz na niečo také snáď pôjdem, keď drobce trochu podrastú.

dm1
18. mar 2013

@ewellina ved aj ja skor na vianoce ale prilezitost sa vzdy najde 😀. ja len take kuriatka na ozdobu a tak a hlavne 3d medovnikove vajicka. A jeej veru som si nevsimla to budes mat prijemnejsie starosti 😉

dannaniella
18. mar 2013

ahoj. Ja sa tomu venujem, resp. venovala som sa v španielsku. kde som mala svoj stánok a maľovala s deťmi a predávala svoje pokreslené. Bola som za to platená a navyše ma to bavilo, nuž ale keď vidím aké sú ceny tých medovníkov tu na Slovensku..hahaa..no nemyslím, že by som v tom pokračovala. Jedine pre vlastné potešenie a výzdobu rodiny. Mne sa najviac páčili na vianočnom stromčeku..len drobučké medovníčky a biele svetielka. Veľmi krásna tvorba je na stránke úľuvu. Cenu tak nádherne urobeného medovníka vie posúdiť len ten, kto taký vytvoril. Vždy som hovorila, keď sa kupujúcim zdali drahé : "ak mi namaľuješ rovnako pekný ako ten môj, dám ti ich obe zadarmo.."hm..keď to skúsili, celkom dobre sme sa zabavili..

dm1
19. mar 2013

@dannaniella to mas veru velku pravdu malokto dokaze ocenit malovany medovnicek ale vlastne celkovo rucnu robotu. Preto medovnicky robim len znamym a priatelom ako darceky. Inak tiez som prvy rok mala na stromceku vianocnom medovnicky 3D gulky a ine a velmi sa mi to pacilo len hand made ozdobky. Nemohla by si vlozit obrazky nejakych svojich pernickov prosim? ze ake sa robili v spanielsku pre zaujmavost 🙂

dannaniella
19. mar 2013

ahoj, no veľmi medovníky pofotené nemám, ale skôr stánok. to chodíme na stredoveké trhy, preto ten štýl. 🙂

dm1
19. mar 2013

@dannaniella jej to vyzera super mam rada take tradicne trhy 🙂 a super ze sa tam dalo aj si to skusit aspon ludia videli ze to vobec nie je jednoduche

dannaniella
19. mar 2013

@dm1 ahoj, tak ma napadlo, sa ťa opýtať na to akou technikou ty maluješ. teda, u mňa je problém v tom, že malovanie veľmi dlho trvá, pretože sa mi stále kornútok upcháva drobnými hrudkami cukru. ja malujem kornútkom z plastikovej fólie, a snažím sa teda o veľmi maličký otvor. Môžeš mi prosím poradiť, ako by som zabránila tomu upchávaniu? lebo myslím, žeby to trvalo o polovicu kratšie. ďakujem.

dm1
19. mar 2013

@dannaniella no ja zdobim takym sackom malym co ma ten uzatvaraci patent hore takze klasika sacok z papiernictva je taky pevnejsi a bez zvaru dole. Odstrihnem si manikurkami opatrne roztek a zdobim. proti upchavaniu je velmi dolezite aky cukor pouzijes ja pouzivam iba povazsky cukor a preosievam niekolkokrat. Aj tak sa obcas hrudka najde ale tomu nezabramin na 100%. Neviem ake tenke linky chces robit ale na take klasika mriezkovanie a zdobenie mi to staci. Napr. tu este min.velkonocne 3D tento rok som este nestihla odfotit 😝 alebo na svadobnom srdiecku mriezka

dannaniella
19. mar 2013

@dm1 wááw..no úžasné. tie vajíčka sa mi super páčia. prekrásna práca, taká jemná. nádherné. aj ideš predávať niekam na trh? ja som tiež robila dvojvrstvové. no a naposledy som riešila zdravšiu náhradu cukru na zdobenie. išlo mi o to, že medovníky boli bez cukru, len veľa medu, proste natural, teraz popular..heheheh...no ale ten cukor neviem nahradiť ničím - zatím.

dm1
25. mar 2013

@dannaniella dakujem no na trh veru nie ja to robim len doma ako hobby a tiez aj peciem torty tak mi na to nezostava moc casu tak som rada ze stiham popiect a ozdobit aspon pre nas a znamych

kaeimol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaeimol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz