Medzinárodný tátoš II.

bubba
5. mar 2009

sem sa sem saaaaaaaaaaaaa

erikasadek
16. jún 2009

ahoj.. leish mania, ano bola som katolicka... , no ak by sme sa chceli zosobasit tak, jedine, ze ja prejdem , na jeho , alebo on na moju.. ked si zoberies ze od domna ziadal , knaz , aby ma mohol len pokrstit.. a na slovensku by boli take caviky tak radsej ja...
a nelutujem; pre mna sa nic nezmenilo.. nic len ze oslavujem evianoce dvakrat a velku noc dvakrat, aby som toho nemala vela, tak nasu katalicku velku noc, robim doma podl anasich zvykov jemu sa starsne paci.. a aj detom...
a jeho velka noc o tyzden neskor ako aj vianoce travi , po polnocnej omsi u svojho brata ten , vsetko pripravi podla ich zvykov. a vsetci sme spokojni..
inac , moij muz zboznuje nase vianoce teda nebol na slovensku ale ja sa snazim , aby aspon doma bola slovenska atmosfera.. bol tym ocareny.. tak pokracujem ev tom..

ani ti nebudem pisat co sa tam deje , co sa tyka , koptskych zien, alebo , celkovo nas krestanov..
je to krvave.;

leishmania
16. jún 2009

no to musis niekedy svojho muza doniest na SR na vianoce! 😀 to sa este aj tomu mojmu lubi...najviac sa smejem ked ho pocujem si vyspevovat "we wish you a merry christmas" 😅 u nho to je ale cisto atmosfera, lebo tej podstate neveri, ale aspon to zatial 😀

erikasadek
16. jún 2009

leish moja o tom stale snivame, ale problem je , ze na vianoce on volno nedostane;.. nikdy...
on bol len raz na slovensku, a strasne sa mu pacilo...
ale vianoce a velku noc mu stale , vykreslujem tak , ze chce to zazit aj on no neda sa.. a aj kvoli detom by som strasne rada.. mozno sa stane zazrak.. 😉
a tvojmu s apacilo ze, ja stale hovorim, nie je nad slovenske vianoce.. to mi nikto nevyhovory.. 😉

tripplebi
16. jún 2009

erika a ako oslavujú vianoce a veľkú noc kopti?

erikasadek
16. jún 2009

tak ako mi, len o tyzden neskor, ako u nas ruske vianoce , orthodoxna cirkev.. oni maju polnocnu omsu, a do vtedy maju prisny karem.. teda post , ziadne zivocisne, jedlo ani mlieko , ani ryba, aani vajicko .. nic , maso, maslo nic;..
40 dni,, toto dosrzuju prisne...

ale inak ako mi.;len dvakrat. 😀

taktiez aj velka noc je to iste az do polnocnej omse nic , nejedi aaz ked sa vratia domov..

u nich je to oslava viac , krestanska teda krista a ko darceky a podobne... ale samozrejme ze si zvykli tu u nas v europe aj na nase.. hlavne kvoli detom...

tripplebi
17. jún 2009

aha, pôst, tak to je nič pre mňa 😀 😀 😀

erikasadek
17. jún 2009

jasne, naboj nie je povinny, nie kazdy praktizuje, ja som urobila len raz.. na skusku. a poviem ti , na miesto mlieka som jedla sojove mlieko, sojove jogurty, no proste normalna starva nie kao oni chudaci sa nicia.. 😀

zeleninove rizoto, zemiakova polievka a podobne...

mexx
18. jún 2009

Mne sa pacia ortodoxni pravoslavni, v tej dedine, co tam mame chalupu, ich je ako maku. A u nich ked pride pred Velkou nocou ten 40-dnovy post, tak ho fakt dodrzuju, jedia len zemiaky, kapustu, fazulu a kysle ryby. 😲 Raz tam predavacka objednala 800 kg kyslych ryb do potravin, a chlapi, co robili rozvoz, jej doniesli len 80. Vraj mala urcite chybu v objednavke. 😅 Tak ich zdrbala, nech jej laskavo donesu aj ostatne, lebo ona vie, co a preco objednava. 😎 Ja mam kysle ryby rada, ale zas jest to 40 dni stale dookola, no neviem neviem... 😅

erikasadek
18. jún 2009

mexx oni ani ryby nejedia nic co je zivocisne.. 😉

ale mas pravdu jest kysle ryby stale, ved ich musi dupa s prepacenim stipat po tolkych dnoch.. 😀

mexx
18. jún 2009

No ked vobec nic zivocisne, tak to maju este tazsie, ved mna by po troch dnoch presli vsetky napady, ze co do ust... 😅 A tie kysle ryby su v pohode, ale tak raz za cas. Fajnovo chutia, ale neznasam, ako sa mi z nich potom este tri dni grga... 😅 🤐

tripplebi
19. jún 2009

fuj kyslé ryby. ja celkovo ryby nemusím. pôst by som tiež nevydržala. veď ja som nedokázala ani na Vianoce počkať do večera 😀

erikasadek
19. jún 2009

ahojte vsetko sa da/// len treba chciet.; aj ja si myslim ze post ako taky je dobra vec , ale ni estale, ale taky rozumny..

dobre ocisti telo.. ale clovek musi chciet a nesmie byt k tomu nuteny.. vtedy sa to cloveku hnusi a nechce sa mu velmi .. 😉

mexx
19. jún 2009

Ja ryby mozem kedykolvek. 😵 A je pravda, taky dobry post je fakt dobry. 🙂

tripplebi
20. jún 2009

tak to mňa nikdy nikto nepresvedčí, že pôst je dobrý. 😀

mexx
20. jún 2009

Tripp, sa mi paci, jak ty mas secko na haku. 😀

jenna7082
21. jún 2009

pôst je výborná vec, ale este nikdy sa mi nepodaril 😀 😀 inak zajtra by bol vhodný, mesiac bude v nove, telo sa najlepsie detoxikuje a spravne erika hovori, ze to treba robit s radostou (vsak ako vsetko) - napr hovorit si - cistim si telo, mam z toho radost 😀 😀 psychika je uzasna vec a pozitivne mylsenie este viac 😀 😀 😀

bubba
autor
21. jún 2009

haloooo dobry den sa prajeeeeeeeeee 😎 😎 no co kedy ideme do toho pariza? 😀

erikasadek
21. jún 2009

ahoj bubba no ma uz len dva tyzdne , za 2 tyzdne....

bubba
autor
21. jún 2009

erika 😀 😀 najprv som dumala ze co 2 tyzdne za dva tyzdne ale potom ma to napadlo...chichi ja budem teraz este tyzden dospavat...a aj planujes nejake stretko s babami?rada by som sa pridala ak to bude niekde v okoli

tripp kazdy clovek by sa mal postit raz do mesiaca sak to odporucaju aj v piestanoch v kupeloch koli detoxikacii organizmu

erikasadek
21. jún 2009

bubba moja prepac..ja som taka rada ze , ani my nenapadlo vypisovat co a ako dva tyzdne..
ano za dva tyzdne idem na slovensko.. 😉

no malo by byt , len zuzka, neako sa nato vykaslala.. 😠 musim jej to pripomenut.. spominala tatry ze?
vtedy.. jasne ze ti dam vediet..

bubba
autor
21. jún 2009

tatry su odomna moc daleko nizke cca 5 hodin.to by som si netrufla na cestu sama s malou.

erikasadek
21. jún 2009

tak kde???? 🙂

tripplebi
22. jún 2009

veď keď sa niekto chce postiť a myslí, že mu to spraví dobre, nech sa posti. 🙂 na prečistenie organizmu sa dajú používať aj nejaké čaje. čaje tiež veľmi nemusím. 😀 podľa mňa je aj tak základ zdravá strava. 🙂

bubba
autor
23. jún 2009
centik
23. jún 2009

ani to nejdem pozerat 😝 😝

bubba
autor
23. jún 2009

no veru ani nechod.ja som musela ja som taka krava samomuciaca okrem toho ze mučiaca 😀 😝

erikasadek
23. jún 2009

bubba ty si zlata ako si vies pekne nadavat... 😀

moj nazor na moslimske krajiny poznas...

:- )je to stranse co s atam deje, ale najhorsie je ze maju vplyv aj na nas, a bojim sa co bude tak o 20 ,50 rokov
😒

tripplebi
23. jún 2009

videla som to v správach. no, majú tam vážny problém a som zvedavá ako ho vyriešia.

bubba
autor
24. jún 2009

no co nejake nove spravy ohladom tej dievciny?a preco ju vlastne nechcu dat pochovat?

tripplebi
24. jún 2009

"Vzali ju do márnice mimo Teheránu. Úrady sa pýtali rodiny, či môžu použiť jej orgány na medicínske účely. Rodina s tým súhlasila, pretože ju chceli čo najskôr pochovať, " povedal Sultánovej snúbenec Kaspian Makán. "Zakázali nám rozlúčkový obrad, lebo sa báli, že by to mohlo prilákať protestujúcich. Požiadali nás, aby sme ju pochovali na mieste, kde údajne vyhĺbili hroby pre obete demonštrácií," uviedol Makán pre BBC.