Metalové fanúšičky. Kto sa sem hlási?

mareklucka
16. júl 2008

Ahojte babuľky!
Viem,že je tu tém o hudbe dostatočne,ale sem tam som objavila názvy kapiel spadajúcich pod tento štýl hudby.Bola by som rada keby sa táto téma "ujala" a my by sme si mohli pokecať o všetkom možnom týkajúceho sa tohto štýlu 😉

Tak kto sa sem hlási?

verulka
16. júl 2008

podla toho co sem radis 😉 ale podla mna ja.. iked ani dobrym punkm nepohrdnem 😀 moj muz , bracho a kamarati su v podstate vsetko metlaci 😎

mareklucka
autor
16. júl 2008

Super 😉 Ja som sa nakazila od mojej polovičky a musím povedať že mu za to ďakujem 😀

mracik
16. júl 2008

tak ja som metal počúvala vždy len "pasívne" - keď som bola malá, tak ho v kuse púšťal na plné gule môj brat, neskôr som chodila po koncertoch s mojim mužom (som bola riadne zaľúbená, teraz by som už nešla 😀 ), no a teraz sa do metalu zamiloval môj prostredný syn, od rána do večera by počúval Stratovarius...

Ja osobne v poslednej dobe nemôžem mať doma pustené ani rádio, som rada, keď je chvíľu ticho...

margaretka11
16. júl 2008

ahojte 😉 . Ja som svojho času počúvala metal častejšie aj som si kupovala časáky a sledovala metalové dianie, samozrejme, že som chodila na koncerty, aj keď skor na také lokálneho charakteru, tých veľkých za sebou nemám veľa 😉 . Ale dá sa povedať, že v srdci sa k metalistom ešte stále rátam 😀 . Len už toho času je pomenej..

mareklucka
autor
16. júl 2008

Mracik 😀 Veď sa Ti nečudujem,máš tri mimochodom krásne deti tak chvíľka ticha je na nezaplatenie 😉
Ja som bola poslednýkrát na Helloween v KE min. roku a musím povedať,že tak som sa odreagovala a vykričala ako ešte nikdy 😀

verulka
16. júl 2008

margaretka, vsak undergoundove veci su ovela lepsie ako mega zname kapelky 😉 aspon podla mna ...aj koncertiky su prijemnejsie
mracik, moji krpci ficia na karpine, zone A a horkyze slize 😅

mareklucka
autor
16. júl 2008

Ináč na toto sa chystáme tiež - http://www.epg.sk/web/

margaretka11
16. júl 2008

Verulka to máš pravdu 😉 . Mne teraz trochu tie koncerty aj chýbajú, ale jednak to už pri deťoch nie je také jednoduché, navyše manžel tieto koncerty až tak neobľubuje 😝 . Posledne som na takom bystrickom koncerte bola asi pred troma rokmi a tam vekový priemer 13 a ja Stará pasta 😀

verulka
16. júl 2008

mareklucka, my sa nechystame nikam...tento rok...teda drahy bol uz cavalerovcoh aj na slayer..metallicu nestihol...ja len pocuvam zazitky 😒 ale neva, vsak neni vsem dnum konec 😀

margaretka11
16. júl 2008

Verulka tak manžel fičí jedna radosť 😉 . Ale ja si tiež hovorím, že ešte príde čas keď sa k tomu zas vrátim 😉 . Len ja budem asi chodiť s deťmi, dúfam, že aspoň jedno sa odo mňa nakazí 😀

mareklucka
autor
16. júl 2008

Verulka,my sme tohto roku ešte neboli nikde takže dufam,že na Tarju pojdeme.Páči sa mi jej spev... a je mi ľúto,že odišla od Nightwishu... ☹

verulka
16. júl 2008

margaretka, tak nastastie my chodiem spolu..ale chodim aj smaa s kamoskami...teda- deti uz boli vacsie tak sli sami spat ku starym rodicom a mysme mali volno..teraz to chvilku bude zlozitejsie..
a na veku nezalezi, mne sa strasne paci, ked na koncerty chodi taky jeden manzelsky par ..ale 50nici, su bozi...
mareklucka, tak si to uzite 😉

mareklucka
autor
16. júl 2008

Verulka diky... a maš pravdu na veku nezáleží,veď koncerty sú pre ľudí všetkých vekových kategorií,no nie? A myslím,že raz za čas nezaškodí 😀

malaskoricka
16. júl 2008

a to som si myslela ze len vo mne este drieme "pubertalny duch"....
medzi moje naj metal. kapelky patria:(tie pocuvam dennodenne):..Nightwish, Sonata Arctica, Cradle of Filth, Immortal, Black Sabbath
to su proste pre mna "idoly" ktorym nedokazem odolat..

gangulienka
16. júl 2008

ahojte, tak ja sa pridavam 😉 ....moja mala vyrasta na Metallice a Nightwishi od narodenia... 😀

mareklucka
autor
16. júl 2008

Baby teším sa,že ste sa pridali! 😵

A hovorí vám okrem iného niečo Catharsis,alebo Arkona???

gangulienka
16. júl 2008

poznam to...ale nemam nic z toho doma....a Tiamat ?

mareklucka
autor
16. júl 2008

gangu Tiamat ešte som nepočula... aj som pozrela do nášho "archívu" ale nieje to tam.Je to podobné ako tie čo som písala?

margaretka11
16. júl 2008

Verulka ten manželský pár musí byť super 😵 . Ja keď budem veľká tiež budem taká 😀

Z tých kapiel, čo ste tu uviedli nepoznám ani Catharsis ani Arkonu. Ja mám rada Cradle of Filth, to sú moji miláčkovia, drobci ich počúvali aj v brušku, potom možem Dimmu Borgir, King Diamond, Bal Sagoth a tak... Manžel má rád Manowar, tak ten počúvam tiež rada, ale nie je to moj štýl 😉

mareklucka
autor
16. júl 2008

Margaretka Catharsis a Arkona su Rusi,ale veľmi dobrý... arkona je slovanic pagan metal resp. folk metal (to znamená,že vo svojej hudbe majú take ľudové prvky)... a catharsis je power m.Ale na to,že sú Rusi fakt dobré...
A drobcom sa hudba páči???

margaretka11
16. júl 2008

Mareklucka tak to si budem musieť tieto dve kapely asi zohnať, popýtam sa švagra ten žije v Prahe, tiež metlák tak mi určite pomože. Tento typ metalu ma zaujíma a Rusov mám rada takže... 😉 . Čo sa týka drobcov neviem naisto povedať, či sa im páči táto hudba, ale neprotestujú. Žijú s ňou od narodenia, nemajú problém pri nej zaspinkať a ešte sa mi nestalo, že by plačom dali najavo nesúhlas. Tak ktovie 😉

eraserhead
16. júl 2008

No sice nejsem metalová fanynka, ale docela s milým překvapením sleduju, že i tady se najdou holky/ženy atd. co poslouchají tvrdou muziku...

mareklucka
autor
16. júl 2008

Margaretka kuk sem: arkona

https://www.youtube.com/watch?v=NvWjn4zBBPs

ale oni hraju aj tvrdšie 😉
catharsis:

https://www.youtube.com/watch?v=NvWjn4zBBPs

eraserhead ale nadruhej strane metal má veľa podkategorií a určite by sa niečo aj Tebe zapáčilo 😉

mareklucka
autor
16. júl 2008

pardon dala som zly odkaz 😅 toto je catharsis

https://www.youtube.com/watch?v=iNZuRXpvzOs
malaskoricka
16. júl 2008

mareklucka nevies kde sa da ta prva Arkona stiahnut na nete?? ja ju hceeem🙂

mareklucka
autor
16. júl 2008

a chceš z free serveru? Lebo my sťahujeme z rapidu... a oni majú viac albumov

verulka
16. júl 2008

eraser, noo ja tvrdim, ze muzika je len, ked je tam porianda gitara bsa a bubny..minimalne...ja osobne neznasam vsetky tie PC zalezitosti...

margaretka11
16. júl 2008

no jo, tak Arkona sa mi celkom páči, ale budem si ju musieť vypočuť celú, aby som si utvorila názor. Catharsis ma hneď tak nechytil, ale uvidíme 😉 . Ale je to zaujímavé počúvať ruštinu v takejto hudbe, páči sa mi to 🙂 . Ale normálne som pocítila také šteklenie v žalúdku, júúúj, chcela by som ísť na dáky koncertííííík 😀

mareklucka
autor
16. júl 2008

Samozrejme,že človek si z jednej piesne neutvorí názor... Od catharsisu som nenašla videoklip a oni asi ani nemajú,to bolo len z nejakého koncertu.
Inak Arkona je 27.7. v Banskej Bystrici

margaretka11
16. júl 2008

Vieš, že som si to všimla? Nie náhodou v Tartarose? 😀