Metalové fanúšičky. Kto sa sem hlási?

mareklucka
16. júl 2008

Ahojte babuľky!
Viem,že je tu tém o hudbe dostatočne,ale sem tam som objavila názvy kapiel spadajúcich pod tento štýl hudby.Bola by som rada keby sa táto téma "ujala" a my by sme si mohli pokecať o všetkom možnom týkajúceho sa tohto štýlu 😉

Tak kto sa sem hlási?

mareklucka
autor
3. nov 2008

Ahojte! Po dlhšom čase sa ozývam,tak čo novinky zo sveta metalu?

Zelvatko mi sme sa bavili o Edguy,tak majú nový klip,včera som naň natrafila celkom sa mi páči,je to iné ako to staré,ale može byť 😵 Veď kto by už odolal Tobiasovi 😀

Nebol niekto z vás na Tarju v BA alebo KE???

margaretka11
22. feb 2009

no dávno tu nik nebol, ale ja ak vám to nenapíšem tak sa zblázniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm 😀 . Ak motyka vystrelí (baby myslite na mňa, nech tá motyka aspoň raz v živote vystrelí) tak pôjdem do Bratislavy na Cradleeeeee... ja sa zblázniiiim, splní sa mi môj najväčší seeeen 😀

sue
22. feb 2009

Tak ja som bola v utorok v BA na Kreatore 😵 😀

margaretka11
22. feb 2009

Sue a podľa smajlíka usudzujem, že si si prišla na svoje 😵

verulka
22. feb 2009

sue, neblazni, to vazne????? a ake su dojmy? my sme nesli,kedze sme neboli v bA...

sue
22. feb 2009

Verulka, veeeľmi veľmi pozitívne 😵 😵 😵 😵 fajne to bolo 😵 😵 😵 😵

sue
22. feb 2009

Vždy keď sa podarí ísť na koncert naživo tak si uvedomím, aký je to paskvil (ako sa to píše???) počúvať reprodukovanú hudbu 😝 len dokelu, keď človek sem tam aj musí byť doma,že? 😝 😀

verulka
22. feb 2009

och, ticha zavist ...no nist, tak vsak priste....

margaretka11
23. feb 2009

Verulka dúfam, že nabudúce vyjde koncert aj tebe. Ja som zvedavá, či mne vyjde Cradle lebo pri deťoch si jeden nemôže byť istý 😝 . Ale ak to vyjde, tak to bude super 😵 . A ešte aj Moonspell, aby ma nemrzelo, ak zahrajú aj staršie "hitofky" tak sa tam roztopím ako maslo 😀

verulka
23. feb 2009

joooj, toho sa nebojim, kedze lubim hudbu, ktora nefici a naststie v BA je dost kadejakych prilezitosti sa vyzit...teraz uz nekojim, tak mozem sa po veceroch "vyburit"..len bohuzial etse bez draheho, na spolocne yjazdy musimeeste pockat..no a pri detoch jeden nikdy nevie, ale treba verit, ze to vyjde a podari sa

margaretka11
23. feb 2009

tak to ti verím Verulka, v BA toho máte naozaj dosť na kultúrne vyžitie 😉 . A určite sa nájde aj príležitosť, aby ste niekam vyrazili aj s manželom 🙂 . Ja mám zas takého "nekoncertného" manžela, je to trošku škoda lebo ja som rada chodievala na koncerty. Ale s nápadom ísť na Cradle prišiel práve on, čím ma nádherne prekvapil 😵

zveron
24. feb 2009

jeej, pekna tema
yeah!
😎 😎 😎

pozdravujem metalistky z konika

ja som pubertu prezila pri GNR a potom pri Nirvane - takze o kus maksie

verulka
24. feb 2009

zveron, ale srdcu blizke ako maloco 😵

margaretka11
24. feb 2009

Zveron, ja som pubertou prešla s GNR, Faith no more, Alice in Chains, ale Guns je dodnes moja srdcovka. Aj keď nepopieram, že keď náhodou začujem Epic od Faithu tak mi zaihrajú žilky ešte aj dnes 😀 .

gerena
24. feb 2009

nazdar metaklistky......nijako to tu oziva 🙂 🙂 dnes som zistila, ze najlepsie sa upratuje za revu rammsteinu a papa roach 😉

gangulienka
25. feb 2009

a ja ze uz tato tema zapadla prachom....no ale nastatsie nie 🙂 margaretka tak drzima palce 😉

margaretka11
25. feb 2009

juj gangulienka ďakujem, mne sa dnes v noci snívalo, že som už bola na koncerte a zrazu mi prišlo tak zle, že sme museli odísť 😝 . Ani Cradle som nevidela.. No hrozný sen 😀

Ger, no tak to musím niekedy skúsiť, upratovať s Rammsteinom, ale verím, že vie dodať tú správnu energiu 😉

margaretka11
23. apr 2009

ahojte metalové dušičky, oživujem túto tému, aby som oznámila, že som si včera vychutnala koncert Cradle of Filth v Bratislave a že bolo úžasne 😵 😵 😵

zdenallicka
23. apr 2009

www.hardcorefactor.net 😵 😵 😵

margaretka11
23. apr 2009

Zdenka ja som nepostrehla na začiatku meno kapely a na lístku to napísané nebolo...takže sa opýtam: To táto kapela vystupovala včera ako prvá?

zdenallicka
23. apr 2009

Neee, to je moje oblibena kapela... 😉 😉 😉

netmona
23. apr 2009

😔

margaretka11
24. apr 2009

Aháááá, teda tak je to. Lebo ja som tú prvú skupinu nejak nezaregistrovala, teda názov 😝

netmona to čo ten smajlík smutný?

kay
24. apr 2009

margaretka, no tak to jsme ráda, že sis to užila, podle některých metalových serverů to bylo o ničem ☹

margaretka11
24. apr 2009

nemyslíš vážne kay? A čo tam písali, prečo to ako malo byť o ničom? 😕

mne vadilo iba jedno, pustili nás dnu do sály a potom sme už nesmeli ísť von, nedávali pečiatky ani náramky ako to bývalo kedysi zvykom. A v sále bolo hrozne teplo, neboli tam ani okná ani klimatizácia. 😝

kay
24. apr 2009
kay
24. apr 2009

ale je fajn, že se Ti to líbilo, ona ta organizace občas jinak třeba nejde, ikdyž je to nepříjemné.. a články píše samozřejmě taky jen člověk s vlastním názorem..

margaretka11
24. apr 2009

Kay dík za link. No ja som už asi stará alebo čo. Lebo nejak sa neviem stotožniť so všetkými výhradami autora článku a navyše mi dosť vadí to neustále útočenie na komunistov, už je to trápne. Ktovie, či by sme vôbec mali nejaké kulturáky keby sem kapitalizmus dotiahol skôr 😝 . Ale nejdem to riešiť. Takže to opíšem podľa seba. Turisas nepoznám, mala som česť až teraz na koncerte. No zaujali ma, hudbu majú chytľavú. Moonspell som svojho času zbožňovala. Ja patrím k tým starším fanúšikom, čiže mám na mysli hlavne albumy Wolfheart, Irreligious, ale aj Sin/Pecado. Čiže staršími hitmi ma nesmierne potešili, tie novšie ma nezaujali, nejak mi splývali do jedného. S výnimkou piesne Luna, tá sa mi páči. No a teraz k mojej srdcovke, ku Cradle.. Na nich som vyrastala a albumy Principle.., Dusk and..., Cruelty patria medzi moje najobľúbenejšie. Ale mám rada aj ich "medzialbumy" a rovnako aj Midian a Nymphetamine. Ten posledný album, ktorý práve propagujú ma až tak nezaujal. Ale musím si ho lepšie napočúvať, nateraz mám pocit, že mu chýba typická Cradle atmosféra. A k výkonu Cradlov môžem povedať len toľko, že som ich videla po prvý (a zrejme aj posledný) raz a teda nemám možnosť porovnávať ich "live" výkony. Mne sa páčil aj zvuk, aj Daniho hlas a dokonca aj gitaristi boli v mojich ušiach dobre počúvateľní. Práveže ja by som zvuk prirovnala k tomu zvuku na cd. No ale teraz som na rozpakoch po tom článku lebo mi z toho vychádza, že som zostarla a aj zle počujem 😝

a na odľahčenie, je fakt pravda, že Dani je maličký. Ja nie som z najmenších, meriam 1,73 cm, ale ak sa predo mňa postavil trochu vyšší chlapík tak ja som Daniho naozaj nevidela 😀 . A to mal aj opätky 😀 . Teda pri Fernandovi tento problém nebol 😀

kay
24. apr 2009

😀 no však jak jsem psala, já jsem ráda, že se Ti to líbilo, autor článku to psal taky subjektivně, takže to nemusí být pravda a já jsme ráda za Tvůj názor.. Já nejsem osobně fanouškem CoF, viděla jsme je chvilku na brutal assault.. ale Lunu znám, to hrají hodně v rádiu..

já se k metalu dostala vícemně přes manžela, takže nejsem až takový znalec, ale některé kapely mám fakt ráda, ikdyž asi nemám žádný vyhraněný vkus - Ador Dorath, Depresy, Root, a z těch cizích - Napalm death, Neurosis, The Gathering, Septic Flesh, ...

margaretka11
24. apr 2009

kay u nás to bolo zas opačne. Ja som pritiahla manžela viac k metalu 😀

The Gathering mám tiež rada, bola som na ich koncerte, ale už dávnejšie, v časoch albumu Mandylion a vyzeralo to asi tak, že keď Anneke otvorila ústa a začala spievať tak mi sánka padla na zem 😲 , má neskutočne nádherný hlas 🙂 .