Michael Jackson zomrel. Zasiahlo vás to?

mirka1308
7. júl 2009

Ahojte kočky.
aj vám bolo smutno, keď ste sa dozvedeli, že Michael zomrel?? 😢 😢
Mne neskutočne, lebo na jeho pesničkách som vyrástla! 😅 A doteraz ich milujem! 😵

dididi30
21. júl 2009

no ja kuk videjka a hned aj kopec ich okolo toho 😀
chudak mike ☹ este tu mohol pobudnut minimalne 30 rokov ☹

sticker
21. júl 2009

Didi - Jana 😉 🙂
Idem si ľahnúť na gauč a dám si do nosa sprej, lebo nevládzem dýchať, krupica!
Inak Julka z nádchy už aj kašle - asi ako jej to steká. No neviem je pomôcť ☹ To je najhoršie pri detičkách, že to jednoducho musia nejako zvládnuť 😒 . A keď behala cez deň, tak kašlala ešte viac. No ja ju naozaj nedokážem udržať sedieť 😒 ☹

dididi30
21. júl 2009

jani, tak skore uzdravenie, nech sme uz zajta ok ☹ ako take babky 😀
tak dobru aj ja idem, budem mysliet na mikeho, ja na neho stale myslim 😵

mirusch
21. júl 2009

Jaj, chudatka ste chore ☹ Len sa rychlo vsetci vyzdravte!
Toto som nasla pri hladani sochy v Prahe, ak vydrzite do septembra, tak vam sem hodim moju vlastnu fotku 😅
http://www.michaeljacksonweb.cz/praha.htm

sticker
21. júl 2009

Mirka ideš do Prahy? Jéééééééj, úprimne ti závidím 😵 My sme s mm boli v Prahe iba raz, ale srdcovka na celý život 😎 Mám tam dve dobré kamarátky 🙂 Jasné, že vydržíme do septembra 🙂 😉

zabka78
21. júl 2009

Michaela Jackson bol jedinecny. Z jeho piesni sa mi pacila hlavne History...

mirusch
21. júl 2009

Sticker, co? 😕 Nejdem do Prahy. Teda mala by som zase raz, ale neviem kedy. V septembri idem do SR, k rodicom a tam mam vsetky fotky a vsetky info o Michaelovi. Tak ak tu este budete, zoskenujem vam nejake fotky, listky z koncertov, M. podpisy (nemam original, kamosky maju) a pod. A poslem mailom. Cize, kto chce, tak mi hodte do IP maila a budte trpezlive.
Inak, Prahu odjakziva milujem, chodila som tam kazdy rok a s manzelom sme uz boli dvakrat. Fajn mesto.

Hladala som nejaky link na preklad Michaelovych piesni, ale nic moc. Na Supermusic, kde su nejake preklady, tak teda nie je to velka slava a tiez to nie je presne. Napr. piesen Cry ma super slova a oni to tam uplne znivocili. Michael spieva - "Mozes zmenit svet (nemozem to urobit sam), mozes sa dotknut oblohy (budes potrebovat nieciu pomoc), ty si ten vybrany (budem potrebovat nejake znamenie), ak budeme vsetci plakat v rovnaku dobu dnes vecer ".... tak na toto som myslela pocas jeho memorialu, vtedy sme naozaj vsetci plakali....
"Ludia sa smeju, ked sa citia smutnymi, niekto si berie zivot, vydrz, respektuj vieru v svoje sny, povedz mi, kde si bol, ked tvoje deti vcera vecer plakali."

Alebo pekne je Heaven can wait (vyberam, nie je to zdaleka vsetko): "Kazdy moment s tebou je nadherny, laska, ktoru mam pre teba dievca, je neskutocna a neviem, co by som robil, keby som nemohol byt s tebou. Svet by sa zastavil. Tak sa kazdu noc modlim, ak Pan (Boh) pride po mna skor ako sa zobudim, nechcel by som ist, ak by som nemohol vidiet tvoju tvar a drzat ta v naruci. Naco by bolo nebo. Ak by anjeli prisli po mna, povedal by som im - nemyslitelne - ja sediaci v oblakoch a ty uplne sama.......budem sa snazit zostupit dolu k mojmu dievcatu......ak by anjeli prisli po mna, povedal by som im - oh, nie, nemozem byt bez mojho dievcata, nemozem ist, bez nej by som sa zblaznil, oh nie, myslim, ze nebo moze pockat."
- tak toto ma uplne dostalo. 😔 ☹ Hrozne smutne.

arleta
21. júl 2009

Ahojte, no ja som sa sem dnes nedostala, ségra mi okupovala počítač 😠 , som tu len tak letmo...

Mirusch, škoda, že nie sú tie texty poriadne prebásnené, ale aspoň orientačne nech vieme, o čom sú...No ja som veľmi zmenila názor na MJ, ako som si ich čítala...
Krásne texty písal, čo si ich sem dala...
Aj mail ti pošlem.

To video History je teda pompézne...

A ten beat box, to si ešte raz zajtra pozriem, to sa mi páíči...suprové... 🙂

Skoré uzdravenie, Sticker...

Ostatné zajtra, idem do hajan...

sticker
22. júl 2009

Mirka ja som myslela, že v septembri ideš do Prahy 😅 😝 😀 Ale aj tak do septembra počkám na fotky 😉 🙂
Ja som sa ráno o jednej zobudila, že vôbec nemôžem dýchať, ale vôbec. Snažila som sa to nejako predýchať, ale nakoniec som musela dať sprej a potom som zaspala. A Jul ráno budíček 5:40, potvorka malá 😀

mirusch
22. júl 2009

Arleta, keby sa texty prebasnili, tak by sa kvoli rymu stratil ich skutocny vyznam. si ja myslim. A navyse, Michael tie texty tiez nema ako basen, ale ako pribeh, presne, ako som sem pisala 😉

Sticker, no, to nemam ani ja rada, ked nemozem dychat, vtedy si vzdy dam sprej. Ani si to nemozes poriadne vylezat, no co sa da robit, deticky nepockaju 🙂 Len aby to od teba nechytili. Skus inhalovat horucu vodu so solou alebo harmancekom.

Idem trosku pracovat ( nie som zamestnana, ale robim obcas v muzeu ako dobrovolnicka, hrozne ma to bavi).

arleta
22. júl 2009

Mirusch, zle som sa vyjadrila, nemyslela som prebásniť v pravom zmysle, ale proste ten preklad keby bol niekde nie otrocky preložený, ale tak ako si ty napr. písala...tie pesničky sú z ktorého albumu, čo si sem písala...

Idem si to tu v klľude dočítať...

Sticker, tak nech je čoskoro lepšie...

arleta
22. júl 2009

Pekné videjká ste dali. Fakt bol všetranny ten Mike...Fakt je ho škoda-preškoda...Ja som nevedela, že si skladal piesne sám, pokým to hovorili na tej rozlúčke.
A ešte aj že kreslil, básne napísal...Ja som normálne furt prekvapená. Akurát nikdy nepochopím, čo si to dal porobiť s tou tvárou...
Aj tá reklama na Pepsi je parádna...

mimado
22. júl 2009

Ahojte.
Teda vy ste sa rozbehli, ja vas vobec nestiham.
Miruschka dakujem za preklad, ten som si stihla este vcera precitat a teraz som mrkla tu spravicku z Prahy, co je na tejto strane, az mi zimomriavky behaju po tele, muselo to byt uzasne!!!!!!!!.
Normalne Ti trosku "zavidim" ze si si to aj ty vychutnala nazivo, teda nie to omdlievanie, ale hotel a samotny koncert, aj ked ja by som na koncert urcite nesla, uf tie davy ludi.... Ked som aj na videach videla ako omdlievaju, ja neznasam tlacenice a toto bolo urcite este nieco viac.

No dufam ze vas dnes konecne docitam, popozeram videa.
Zazrela som ,ze su tu chorobky, prajem rychle uzdravenie !!!!

Papa, pekny dnik

dididi30
22. júl 2009

ahojte, uz nam je kapanek lepsie 😵

mirka citala som ten tvoj link , o konecete mikeho v prahe, teda pecka 😵
po mne by chodili asi zimomriavky a odpadla by som ako hnila hruska 😀

penny13
22. júl 2009

Mirka, výborná stránka. A vieš, čo je najhoršie? Že o tom ,ako rozdával hračky chudobnejším, robil charity a podobne, to nenapíšu, ale o plastikách a podobne, toho sú plné
články.
Možno to bude trochu blbá otázka, ale kedy sa Michael narodil? Viem, že v roku 1958 v auguste, ale nepamätám si dátum. Strašne sa mi marí ,že sa v ten istý deň narodil niekto z rodiny. 😉
A sticker a ostatným s chorobou prajem skoré uzdravenie.

mimado
22. júl 2009

29.8. 1958 , ak som si dobre zapamatala .... 😝

dididi30
22. júl 2009

mim, moja dcera 25 augusta, ..celkom dobre zapamatatelne 😵 no a uz chapem, preco bol taky citlivy, panny su citlive az az...

sticker
22. júl 2009

Didi pekná fotka 😵 . Moja segra je 25. augusta, len o "pár" rôčkov viac ako tvoja malá 🙂 😉 A je neskutočný bordelár 😀

sticker
22. júl 2009

Didi ty si veľmi mladá baba 😅 Teda aspoň podľa fotky sa mi tak zdáš 🙂 😉

penny13
22. júl 2009

29? jej vtedy sa narodila staršia sestra

mirusch
22. júl 2009

Arleta, aha, uz som to pochopila ako si to myslela. Nuz, keby som mala viac casu, tak vam to vsetko prelozim, ale je to mnozstvo. No, mozno, ak ma uprosite, tak to budem postupne, uvidime 😉
No, on si nepisal vsetky piesne , ale vacsinu ano, niektore uplne sam, vela v spolupraci s inymi. Ale sikovny bol, to je fakt 😵

Mimado, TEN CLANOK z koncertu SOM NEPISALA JA. Asi to tak blbo vyznelo. Ja som vtedy nemala 15, ale 24 a neomdlela som 😉 Len som to proste nasla a zdalo sa mi to zaujimave.

Ano, ten datum narodenia sedi. Inak, ten datum, ked umrel, tak umrel aj moj stary otec 😕 . Len o 17 rokov skor 😔

Inak babule, to ste dnes citali tu novinu? Vraj ma Michael 25 r. syna 😨 😕 Tak to som teda zvedava, co z tohto zase bude, ci fakt, ci zase nejaka blbost. Ze zije v Oslo, vola sa Omer Bhatti, pripojim vam sem link. Tam pisu, ze sme ho uz videli, ze sa objavoval po M. boku, aj v nejakych reklamach, aj na javisku (o tom neviem, ale je tam zaber), ze dokonca zil na Neverland ranci s Princom a Paris nejaky cas. A na Memoriali sedel v prvom rade vedla Michaelovych surodencov. Teraz robi hip-hop, v tom linku je jedno z jeho vystupeni. Hm.... A je tmavy...

https://www.youtube.com/watch?v=U0HLjwUn5E4
mirusch
22. júl 2009

A este kuk sem - stare video.... A povedzte mi, ze nevyzera ako najmladsi Blanket. Ma porazi. Keby tak urobili DNA testy, nech fakt vieme!

https://www.youtube.com/watch?v=RgV9CTTymTA
mirusch
22. júl 2009

Toto je nemecky, ale kuk na tie fotky! http://unterhaltung.t-online.de/c/19/48/54/36/1...

mirusch
22. júl 2009

A toto som nahodou nasla, neviem, ci to je prevda, ta baba tam pise, ze sa s M. stretla a opytala sa ho, aka skladba je jeho najoblubenejsia a po diskusii ze ci jeho vlastna alebo vseobecne, povedal ze od Clauda Debussyho: Afternoon of the fawn. Tak tam bezi tato skladba, ale tie fotky fakt stoja za kuknutie!

https://www.youtube.com/watch?v=XeEHR3yyPD8
mirusch
22. júl 2009

Kukla som na slovenske stranky, ohladom textov. Tu: http://www.hudba.sk/michael-jackson to moze zhruba byt, iba rychlo som kukla. Vlavo kliknite na Albumy, v zozname potom na ten album, ktory chcete a tam na pesnicku o ktoru mate zaujem. Vlavo si kliknite na Text. Mate to tam v anglictine, ak zhruba rozumiete, tak vam text pomoze. Neviem, ci su niektore aj prelozene.

mirusch
22. júl 2009

A toto ten Omer aj naspieval:

https://www.youtube.com/watch?v=KGlW0UFvjXY

co poviete na ten zaber na konci? Podoba sa? Podoba.

netmona
22. júl 2009

no je na pravde božej,,,,

mimado
22. júl 2009

Mirush to ja viem ze si to nepisala ty.... 😀 . Len je tam opis co si nam aj ty hovorila....
A akurat som sa ta chcela pytat na toho jeho 25 r. syna, tiez som akurat o nom citala na cas-e 😲 . Bohvie kolko deti sa teraz prihlasi 😠 . JA neviem co si o tom mysliet, podoba tam je, ale nechce sa mi verit ze by sa k nemu inac nehlasil 😒

mimado
22. júl 2009

Hodim link. http://www.cas.sk/clanok/124882/video-utajeny-j...
je tam video z vianoc, oslavoval ich s MJ a jeho detmi .... 😲

mirusch
22. júl 2009

Ok Mimado. Lebo Penny to tak pochopila, ze som to ja a sa mi zdalo, ze aj vy... 😅
No, Mimado, to som si aj ja ako prve pomyslela, ked som to citala. Ale je fakt, ze on fakt byval s Michaelom na ranci a aj na tom pohrebe bol a sedel hned vedla rodiny. Tak preto som z toho jelen...A potom ma dorazila ta podoba s Blanketom. Ako dvojicky. Co ma privadza na myslienku, ze mozno aj Blanket je od tej istej zeny...Hm, ktovie, ci sa raz dozvieme pravdu. Nejde o to, ze sa k nemu nehlasil. Nevieme aku mali dohodu. Ak teda je to pravda... On sam vraj povedal - ten chlapec, ze Michael si cenil jeho loyalitu.