Michael Jackson zomrel. Zasiahlo vás to?

mirka1308
7. júl 2009

Ahojte kočky.
aj vám bolo smutno, keď ste sa dozvedeli, že Michael zomrel?? 😢 😢
Mne neskutočne, lebo na jeho pesničkách som vyrástla! 😅 A doteraz ich milujem! 😵

mirusch
24. sep 2009

A toto ste videli? Celkom ok, z Markizy: http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

sticker
25. sep 2009

Ahojte 🙂 Mirka to musí byť super, keď aj rozumieš, o čom sa bavili 😅 Ja som si pozerala všetky časti tých rozhovorov a veľmi mi pomohlo, keď si ty potom napísala o čom to zhruba bolo. Potom keď som si to pozerala znovu, aj som viac rozumela 😀 Lebo som už vedela, čo asi príde 😅 😝
Inak chcela som si dať zvonenie Stranger in Moscow, ale to začína dažďom a tak trvalo, kým mi začal akože zvoniť mobil 😀. Tak mám Speechless 🙂

tromboska
25. sep 2009

Caute Jacksonovky,

ja som pozerala na youtube living with MJ...
Odporucam, vsetci zistia, aky bol naozaj tichy, citlivy a dobrosrdecny.

pa pa

tromboska
25. sep 2009

Dievcence, ste chceli nejake kresby od MJ 🙂

posielam taku chutovku:

http://www.cas.sk/minigallery/137580?foto=0

mirusch
25. sep 2009

Sticker, Speechless je fasa. Ja som volila Man in the mirror, zacina tiez tichsie, ale len chvilocku, ked to mam ako budik, tak to je vyhoda, ze ma nevyhodi z postele 😀

Tromboska, dobry link. Aj tam, co som posielala je jedna, mam niekde este zo dve, lepsie ako tie na internete, ale neviem, kde, pohladam.
No, to Living with MJ je dobra len do polovice. Potom zacne Bashir utocit a vlastne "vdaka" nemu sa rozbehlo dalsie obvinenie a vlastne tym padom Michael skoncil. Preto sa na to nemozem uz pozerat 😔 Nahrala som si len zaciatok - z jeho ranca. Existuje k tomu druha verzia - z pohladu Michaelovej kamery, kde su zverejnene veci, co Bashir naozaj povedal, ako ho vychvaloval, ze svet ho nechape a tak a aky je uzasny a citlivy... a potom ukazu, co dal do konecnej verzie, ako ho brutal obvinil. To je na tom smutne.

Kukam prave zvysok toho interview, ako som spominala, mam to prelozene spred asi 10-rokov, ale musim kuknut, ako, teraz by som to uz prelozila asi trochu inak a lepsie, ale fakt nestiham, cize vam poslem len to, co mam, na utvorenie predstavy to staci.
Som z toho ale velmi, velmi smutna, pretoze som prave pri tom, ako Michael rozprava o tom, ako kazde 3 tyzdne tam mal deti chore na rakovinu, 100 holohlavych deti, ktore boli zrazu stastne, robil pre nich predstavenia s kuzelnikom, pre deti, co nemohli ani len sediet, mal vzadu v kine miestnosti s postelami, no uzas. A okrem toho spolupracoval s mestom Los Angeles a byvalym prezidentom Carterom na programe Heal L.A., kde sa jednalo o ockovanie deti, o psychologicku pomoc a tiez pomoc pri zavislosti od drog. Tiez M. hovori, ze ano, bol dlho smutny, ale teraz je velmi stastny a ze by nemenil svoju minulost, pretoze teraz si tie kolotoce a zabavu uziva este viac.
Normalne sa mi chce az plakat, muselo ho to strasne boliet, ked sa toho miesta musel vzdat, kvoli obvineniu a vlastne tych par ludi, chtivych penazi, vlastne nezabili len jeho, ale aj vsetky projekty, ktore mal rozrobene a mnoho, mnoho dalsich chorych, aj zdravych deti pripravili o tieto stastne chvile, ktorych mohlo byt este velmi vela. ☹ 😔 Nerozumiem, ako mozu ti chalani, co ho obvinili a ich rodicia spokojne spavat. Fakt nechapem.

mirusch
25. sep 2009

A ked sa ho Oprah pytala, ci je panic 😀 Tak strasne sa hanbil....ze ho kludne moze nazvat staromodnym, ale ze to je pre neho nieco privatne. Ale na otazku, ci s niekym chodi, tak povedal, ze s Brook Shields. Ze je do nej zamilovany. A ze bol este do jedneho dievcata. A ze aj platonicky aj do Diany Ross, ale ze to hovori prvykrat teraz. Ked sa ho Oprah pytala, ci poziadal o ruku Liz Taylor, tak povedal, ze rad by bol 😝 A potom tam prisla ona, povedala, ze ju nie, ale ze by tiez bola rada, keby bol. No moje nervy posledne. Ale to by asi znicilo ich uzasne priatelstvo.
To len tak, na okraj 😅

arleta
25. sep 2009

Ahojte. Ja som včera pozerala na ten Reflex o MJ, pekná relácia, zase mi bolo smutno. Akurát práve o tých obvineniach to mohli uviesť na správnu mieru podľa mńa. A ako ten bodygoard povedal, že bol veľmi bojazlivý...

Tak to mi je zase smutno, Mirka, čo si napísala v tom príspevku. Presne tak, on pomáhal a čoho sa dočkal? Tú istp otázku som si kládla aj ja, že či sú teraz spokojní tí rodičia a chlapci a či si vôbec uvedomujú, že to takto skončilo najmä vďaka nim...
A vopred v´daka, ak to pošleš.

arleta
25. sep 2009

Fíha..Ale to je fakt šialené, že sa ho na také veci pýtali verejne, no nie? 😝
Mirka a ty si sa anglicky takto anučila, tým prekladaním alebo až v Anglicku? Ja furt študujem, ale plynulej reči nerozumime, iba niečo...

mirusch
25. sep 2009

Arleta, ani to nie je take sialene, ze sa ho na to opytala. Oprah je super baba, co tiez pomohla mnohym ludom. V jednej vianocnej relacii napr. kazala ludom pozriet sa pod sedadla a mali tam obalky s klucami od auta. Kazdy dostal auto a slo to z jej vlastnych penazi. A pomaha aj inak.
Oprah to interview viedla super sposobom a nebola ani dotierava, ani utocna, skor ako kamaratka. Presla s nim aj vsetky obvinenia (vtedy este nebolo zneuzivanie), plasticke operacie (tam povedal, ze keby vsetci ludia v Hollywoode, ktori maju plastiku, sli na dovolenku, neostala by v meste ani noha), zosvetlenie jeho koze (tam sa prvykrat priznal k vitiligu a vysvetlil to), kyslikovu komoru (ze to bol pristroj, ktory kupili do jeho centra na liecbu popalenin a on si ho proste raz vyskusal), kosti slonieho muza a ine. On to rad uviedol na pravu mieru. Ved o tom to interview bolo. Cize to tam aj celkom paslo a on neodpovedal, co ona prijala a vobec nerypala. Ja mam Oprah velmi rada, zvykla som kukat jej talkshow, ked som bola v UK. Dotkla sa tiez toho, ako tvori hudbu a tanec, jeho spirituality, mohol sa vyjadrit ku vsetkemu. Myslim si, ze to bolo jeho najlepsie a najuprimnejsie interview ake kedy poskytol. Potom sa mi pacilo aj s Dianou Sawyer, ale ta uz nebola az taka prijemna ako Oprah.

No a k anglictine. Ja som sa zacala ucit kvoli Michaelovi, aby som mu rozumela a preto, ze som to slubila jednemu z mojej americkej rodiny (teraz co sme u nich boli po mnohych rokoch a boli nadseni, ze si rozumieme). Najprv som sa ucila doma, z knihy pre samoukov, potom som sa odvazila do Londyna (zo spiatocneho pohladu ohromna odvaha, hlavne ked som fakt anglicky nehovorila dobre). Ale tam som sa vycepovala, chodila na kurzy, tiez anglicke prostredie, to ide rychlo. A hlavne som velmi, velmi chcela a travila nad knihami, pred telkou a tak vela casu. Ak mozem odporucit, gramatiku je dobre ovladat. Ale potom treba ist do kniznice a zadovazit si anglicke knihy. Ja som zacala detskymi jednoduchymi pribehami. Ked som chapala tie, tak zlozitejsie. Az som skoncila u psychologickych odbornych knih, ktore ma zaujimali. A cucat na anglicke programy v telke, najlepsie spravy, tam sa hovori spisovne. Aj ked nerozumies vsetko. Treba rec pocuvat a pocuvat, az sa dostane do usi. A vyuzivat prilezitost na hovorenie. Aj s chybami, aj blbosti. Ale hovorit!!! Rovnako som sa naucila aj nemcinu.

tromboska
25. sep 2009

Mirusch,

ten BASHIR to je presne tak, ako si to napisala...preto som aj ja pisala, ze ked si to clovek pozrie,
tak pride na to aky bol MJ...lebo su tam aj veci presne ako pises, z Michaelovej kamery, ktore uz do telky nedali.
Dali si to, co im pasovalo. A hlavne ten utok Bashira....Mne to pripadalo tak, co sa toho sviniara tyka, ze na zaciatku bol cely happy ze sa dostal do Michaelovej blizkosti...bol rad ze on ako uplna nula robi rozhovor s MJ.
No a potom mu to trosku viac stuplo do hlavy tomu Bashirovi a asi mu preplo. Ale je pravda, ze bol anaozaj VELMI neprijemny...ako keby si neuvedomoval, ze sa rozprava s clovekom, ktory ma pocity, ktory lubi, ktory je citlivy...
A presne tym to cele zacalo, co je veeelmi smutne....

No a ked si ludia pozru tie rozhovory, tak len slepy a hluchy clovek by na to neprisiel, ze Michael bol naozaj citlivy, tichy a konal len dobro. Rozdaval len a len dobro.

mirusch
25. sep 2009

Tromboska, presne. Bashirovi slo o bombasticky pribeh a hlavne svoju vlastnu popularitu. Po M. smrti sa priznal, ze si to vymyslel 😔

Problem je ale v tom, ze ludia si tie interview nemaju kde pozriet. Za prve to v telke nedavaju, jedine co davali, bolo prave Living with MJ a mna slo rozhodit. Plus este jeden utocny program. Ale taketo, kde by si ludia mohli utvorit vlastnu mienku, vsak ho nemusi kazdy milovat, ale ide o nejaky normalny program, najlepsie interview, kde su veci povedane a kazdy si na to utvori nazor. Tak toto nedavaju. A ak aj nahodou ano, tak si to malokto pozrie, iba ti, co ho maju radi, lebo ostatni uz ten svoj nazor maju z novin. 😔

tromboska
25. sep 2009

Alebo ked Michael povedal, ze sa citi ako Peter Pan...Ten slizky Bashir sa toho hned chytil a vravi ze: Michael, ale ty si MJ ty nie si Peter Pan.....ako keby chcel z MJ urobit este aj nejakeho schyzofrenika alebo co...SA MOZE HANBIT!
Pritom to vobec nepochopil, co tym MJ chcel povedat.
Mne to prislo, ze mu dava otazky, ale nepocuva, co mu MJ odpoveda....
Jasne, ze to bolo cielene, pretoze niektori ludia nevida nic ine len prachy a prachy...

Ale az potom ked bude ten Bashir stary si uvedomi, ze nema ani s kym kavu vypit....hoci prachy moze mat kolko chce....

blumchen
25. sep 2009

Ahojte. Vcera vecer som este nakukla do mailu, a co nevidim 🙂 ... 5 uzasnych mailov so super prilohami od Mirky.

Myslela som, ze ani spat nepojdem, keby som to chcela vsetko pozriet, precitat, tak som hore do noci, prisla som po stvrty mail, kde je opis zazitkov z koncertu v Prahe. Ale nedocitala som do konca, dnes sa na to tesim.

Je to tak krasne opisane, z pohladu fanusika, ktory to vsetko zazil, a povazuje za uplne prirodzene, ak caka pred hotelom 8 hodin, kvoli 5 minutam (!), ktore Michael prejde z hotela do auta :o))) Uzas, tomu sa hovori skutocny fanusik, a verim, ze vtedy to bolo pre vas normalne, takto "saliet", a mozno by bolo aj pre mna, keby som mala tu moznost zazriet ho.... Btw., ktore Pismenko si bola Ty ???? 🙂

Dakujem este raz, vsetky tie materialy musia byt pre Teba velmi vzacne, a som rada, ze si sa s nami podelila.

lussy23
25. sep 2009

Mirush- pekne ste to napísali. Bolo obdivuhodné, čo Miike pre tie deti robil! Lenže nakoniec bol ten zlý on! 😠 Ten Bashir- nie je to náhodou ten moderátor, bol tu i link na českú verziu. Nie je to on? To bolo strašné ako na neho kydal. 😠 😠 😠 😠 😠 Michael mal v živote zmiešané pocity. Na jednej strane bol úspešný, bohatý, na druhej ho všetci odsudzovali, že je ,,Iný" 😒
A priznám sa, že celý júl som mala o ňom také bdelé sny, vízie. A práve tie som vám tu písala.
Kto je to tá Oprah? Ozja ďakujeme za Meiliky.

suziad
25. sep 2009

ahojte, tak nieco o knihe Moonwalk tu http://www.michaeljackson.com/cz-en/news/kniha-...

a objednat si ju mozete tu http://www.martinus.sk/?uItem=72964

mimado
25. sep 2009

Vau 😲 ale ste sa rozpisali !!!! Kedy vas ja precitam 😒 . Ale vecer si uz musim rezervovat chvilku tu na vas a precitat a popozerat urcite zaujimave linky.

dadulik
25. sep 2009

suziad, ako to tam mam objednat ? na tom martinuse, nevidim tam ziadnu moznost objednavky, uz som zaregistrovana...

dadulik
25. sep 2009

jasne, uz som sa docitala, zadala som e-mail, a oni ma budu informovat, ked titul vyjde, az potom to pojde objednat 😉

arleta
25. sep 2009

Ahojte. Jejda, veru, ale ste sa rozpísali. Zajtra vás dočítam. Dnes už nevládzem pozerať do počítača. Tak vyjde tá kniha? Supeeer, objednám si ju...

suziad
25. sep 2009

holky vedela by mi prelozit niektora toto video, pliiiiiis

https://www.youtube.com/watch?v=uNUfIuOXLLE
mimado
25. sep 2009

Ahojte, precitala som posledne 2 stranky, kukla ten Reflex, zas som mala zimomriavky ☹ . Ale bol to naozaj vynimocny, skvley clovek, aj ked istym sposobom zvlastny.

Mirush dik za opis rozhovorov, este ze ta tu mame, dozvedame sa naozaj vela veci o nom, co by sme inac nemali ani odkial vediet. Aj tie mailky!!! No ja idem este precitat piaty, este som sa k tomu nedostala. Ale je to naozaj tak skvelo opisane ze sa od toho neda odtrhnut !!! Ako tu niekto spominal.
Lussy ano je to ten Bashir- aspon si to myslim 😀 -slizky had 😠 😠 😠 😠 .
No idem citat dalej 😀

mirusch
25. sep 2009

Blumchen, tesim sa, ze sa ti paci 😉 Veru, saleli sme, ale opakujem, nie takym sposobom ako ostatni. My sme si to uzivali. Ja som sa v piatok dokonca s dvomi odpojila a kukli sme Prahu, lebo nam tolko Michaela uz slo na mozog 😀 A ked bol na okne, tak my sme sli s pismenkami viac dozadu, kde neboli ludia a bolo nas krasne vidiet. Ved nam aj tlieskal 😉 Uz som to tu pisala, ja som bola C v jeho priezvisku. Na druhej foto mam pozicane A v krstnom mene. Uf, ale uz vyzeram inak 😀

Lussy, Oprah Winfrey je americka talkshow moderatorka, robi rozhovory s roznymi ludmi, aj takymi ako sme my, obycajnymi, robila rozhovor aj s Michaelom v 1993 myslim. Boli tu uz linky na to alebo si na Youtube zadaj Michael Jackson interview Oprah Winfrey a isto ti nieco najde.

Nemam teraz cas to hladat, sorry, ale dnes mam za sebou brutal den, nasla som svokru (89 rokov) lezat na zemi, sanitka, nemocnica, ma infarkt a vyzera to velmi zle. Nebudem vam to tu rozpisovat, ale je mi z toho nanic. Tak ak sa budem teraz menej ozyvat, tak preto, ze fakt nestiham. Ale budem sa snazit. Aj tie zvysne maily budu, ked sa trochu spamatam. Diky za pochopenie.

Suzi, rada by som ti to prelozila, ale pise mi to, ze v mojej krajine sa to otvorit neda 🙄 Takze tak. Je mi luto.

Mimado, ucit sa anglictinu a budes rozumiet aj ty 😀 😉

adka10
25. sep 2009

Ahojte, tiez som rada ze tato tema existuje, precitala som vsetky vase prispevky a prezrela vsetky linky. Len som nejako neprispievala. Len teraz som sa odhodlala, lebo by som chcela poprosit mirusch, ci by mi tiez neposlala tie maily.

Velmi sa mi paci ako pekne o nom pisete, hlavne mirusch, o vsetkych tych zazitkoch.
Mne sa akurat pacili MJ pesnicky, ale ako osobu som ho nejako nevnimala. Az po jeho smrti som sa zacala o neho zaujimat a to vdaka vam. Bol to clovek s velkym talentom a este vecsim srdcom.

mimado
25. sep 2009

Mirush pozrela som si aj posledny 5 mail a super!!!!! Dobre som sa pobavila, vyborne opisane 😀 😀 😀 . Ten koncert na pocest Liz Taylor si nam tu tusim davala aj linky.. Ze?

Je mi luto co sa stalo svokre, drzim palce, az sa z toho dostane, vies ze som teraz vecer rozmyslala ako sa ma? Nepisala si o nej nic, aspon som nepostrehla, som sa ta chcela opytat ako sa ma 😖.

Prajem aj tebe vela , vela sil , dufam ,ze bude vsetko v popriadku.

Pokial budes mat este daky material--- s cim sa mozes podelit, myslim dake spomienky, velmi rada si to pozriem. Naozaj super citanie...

No idem , tak sa drzkaj a daj vediet co nove 😒 , budeme cakat a samozrejme silno drzat palce.
Papa.

mimado
25. sep 2009

Adka 10 , ja som asi taka ista. Tiez ma zobrala jeho smrt a vdaka Mirush sme sa toho dozvedeli velmi vela, a clovek si urobil o nom obraz, urcite iny ako nam ponukaju v mediach. Ako tu uz baby pisali , davali do povedomia iba klamstva, osocovali ho , ale to pekne o nom nenapisali 😠 . Preto som rada ,ze tato tema existuje a mame sa sancu dozvediet aky bol, aspon scasti 😉

lussy23
26. sep 2009

Adka, Mimando- pridám sa k vám. Ja som, dokonca ani netušila, že existuje. ☹ Počas celých 17 rokov som počula iba dve jeho pesničky. Aj to bola jedna v Superstar a druhá v Hurikáne 😉 A to bola preparodovaná verzia You are not alone- Búrajú mi dom.
Keď zomrel,. zobralo ma to. 😲 Vždy ma zoberie, ak ktosi zomrie. 😝 Vtedy som sa o neho začala viac zaujímať, prvú pesničku, ktorú som si obľúbila som počula v Paneláku- You are not alone. A druhou sa stala We are world.
A hlavne vďaka mojej sestre, ktorá našla túto stránku som sa dozvedela, že to bola milá a láskavá starhviezda a mám ho rada. A aj jeho svokor je super! 😵 😵 😵
Presne tak: O tom, že robil charity, rozdával hračky v detských domovoch a pomáhal chorým deťom, o tom nepísali, ale o tom, že bol pedofil a mal plastiky o tom sú plné noviny 😒 😒 😒 😒 😒 😒
Možno je to hanba, že som nepoznala ani jednu jeho pieseň. Aj teraz ich(a to len vďaka koníkovi a zakladateľke témya samozrejme Mirush) poznám asi desať. 😲 😖 😝
A som vďačná najmä Mirush! Určite to museli byť nádherné zážitky. 😅 😅 😅
Keby sa tak dal vrátiť čas! Nikdy by Michaela neobvinili, nechali by mu jeho ranč. On by neužíval toľko liekov a stále by žil. A možno by bol aj príbeh v Modrom z neba o Neverlanda.
No keby bolo keby.....
No a už sa zase opakujem. Už som to tu toľkokrát písala ešte zo sestrinho nicku. 😉

adka10
26. sep 2009

Mna najviac trapi, ze som si nemohla pozriet ani pohreb, deti boli akurat dlho hore, nemohla som ich ulozit spat. A dvd mi to nejako nenahralo. Tak som si pozrela aspon co som nasla nieco na internete a tiez ma to zobralo. Tiez mi je luto, ked zomre uplne cudzi clovek.
Tak som zacala hladat na interne a nasla som tuto stranku, kde som sa dozvedela o nom vsetko, ake neskutocne krasne veci dokazal robit. Ako pomahal detom, a vlastne celemu svetu.
Mate pravdu, nikde a nikdy sa o nom nepisalo v pozitivach ale len v negativach.
Je mi to tiez luto ako mu dokazali niektori ludia strasne ublizit. Ale nastastie je ak kopec ludi co ho milovali.

adka10
26. sep 2009

A uz viem co si chcem najst pod vianocnym stromcekom. Knihu moonwalk. Teda ak dovtedy vydrzim a nekupim ju skor 😅

mirusch
26. sep 2009

Ahojte babule, som naozaj rada, ak som vam mohla Michaela priblizit o trosku viac.
Prepacte, ze teraz nepisem, este do zajtra to mam nabite, samozrejme nemocnica kazdy den, ide to dost aj na psychiku, taky stav, ze sa caka, co bude (svokra).
Dakujem vam za trpezlivost, budem sa snazit vam to skoro poslat.
Inak, pekne ste dnes popisali, Adka mas IP. No, ono sa nasli o nom aj pozitivne clanky, napr. nemecke Bravo o nom pisalo vzdy len v dobrom, ALex Gernandt bol asi jediny, ktoreho si M. znova a znova pozyval, pretoze bol s nim spokojny a Alex o M. pisal naozaj pekne. Cize ked sme Alexa stretli v Prahe a napisal nam venovanie, tak sme sa velmi tesili (je to v jednom z textov).
Pa zatial. myslim na vas.