Michael Jackson zomrel. Zasiahlo vás to?

mirka1308
7. júl 2009

Ahojte kočky.
aj vám bolo smutno, keď ste sa dozvedeli, že Michael zomrel?? 😢 😢
Mne neskutočne, lebo na jeho pesničkách som vyrástla! 😅 A doteraz ich milujem! 😵

mirusch
17. júl 2009

Arleta, lebo ho v Berline vystrcil ponad zabradlie balkona, chcel ho ukazat fanusikom. A zrazu vsetci pisali, ze ho takmer zabil 😔

Inak, nasla som toto, uplne som na to zabudla a kedysi som to pocuvala do zblbnutia, mam niekde nahravku. Naaaadhera a fakt mali toto zaspievat na jeho pohrebe. Tato nahravka je z Pocty Sammy Davis Jr., ma to take slova, ze normalne placem:

https://www.youtube.com/watch?v=UfxCe2mfAEk


(...bol si tu, predtym ako sme prisli, znasal si bolest a hanbu. postavili mury....ty si ich porucal, zvitazil si. Nebolo to fer....vsetkych si ich ucil, donutil si ich starat sa, ano bol si tam a vdaka tebe su tu teraz dvere, ktorymi vsetci ideme....a teraz sme tu, aby vsetci videli, aby sme boli najlepsi, ako mozme byt...)

Ako keby o nom.... On mnohym otvoril dvere,v mnohom bol prvy, vdaka nemu zacali pustat na MTV aj ciernych umelcov.

sticker
17. júl 2009

Zimomriavky mi behali po tele 😔

dididi30
17. júl 2009

mirka, este k tej pleti, no co mal robit? ostat flakaty aby ho kazdy lutoval a ukazoval na neho palcom? ja si myslim,ze musiel sa vybielit, lebo inak to neslo, kukalo na neho kopec ludi a vies,ze mu dost vadilo ked este aj vlastny otec do neho stale zabrdal,ze ako vyzera 🙄
a dobre spravil, mne sa pacil aj biely, ved je jedno ci biely ci cierny, ako v pesnickach spieva 😵
inak som si pokuk tie preklady jeho pesniciek, sakra, to je sila, to bol umelec, klobuk dole, kde na to chodil 😵

a este ta posledna pesnicka je krasna 😢 a ten koniec, ako ked bola s nim posledna rozlucka a osvetlenie len na mikrofon...motto, michael je stale s nami 😔 😵

dididi30
17. júl 2009

mirka a nieje ta piesen o bohu, alebo o niecom alebo niekom, dolezitom v jeho zivote, co si nesmierne vazil...? 😵

mirusch
17. júl 2009

Dididi, ved ja viem, vsak som pisala, ze na par veci, za ktore nemohol...a vitiligo je jedna z nich, videla som nazivo, ako to vyzera a vobec to nie je pekne. To ze bol biely mi neprekazalo, prekazalo mi trochu, ze to prehnal s tym nosom. Ale koniec-koncov, jeho nos, nie moj. Vobec to netreba riesit. Najviac ma - ani nie hnevalo, skor som bola z toho smutna - ze bral tie lieky, o tom sa vedelo uz davno, uz sa raz liecil zo zavislosti na klinike v Londyne.

A kde chodil na tie texty? Nuz, stacil mu vlastny zivot... Velmi sa mi pacia aj tie este spred Off the wall - album Destiny napr., fakt dobre (v tej piesni spieva - nemozes urobit stastnym seba a aj cely svet...)

No, neviem uz ci tu piesen on zlozil alebo prebral, skusim pozistovat. Tam, co bol link, to bolo adresovane Sammymu Davisovi Jr., lebo to tiez sadlo na jeho zivot, tiez bol priekopnikom. Ale myslim si, ze sa to da na viacerych pouzit, ved aj na Michaela napr.

dididi30
17. júl 2009

mirus, vraj ten nos ma taky aky ho chcel, dal si ho poperovat tak, aby sam mu pri spievani dobre dychalo, ci ako to bolo 😅 ....
hej tie lieky, no ani nevieme presne na co ich bral, ci na ukludnenie, ci co? ved choroba vitiligo neboli nie? 😒 no vidis, niekto droguje, nieto sa opija, niekto je zavisly na liekoch....

ani proste ta piesen mu sadla, je taka ,,vseobecna,, 🙂 😉

arleta
17. júl 2009

Mirusch- jáj, už viem, dávali to v TV u nás, no, zostala som šoknutá, bezpečné sa mi to nezdalo, ako ukazoval toho malého, som si hovorila, že "on bol šibnutý..." nuž, géniovia niekedy takí bývajú...A MJ zostane rozporuplná osobnosť...

Ja som furt unesená z tých texotv a aj celkovo, aké krásne pesničky dokázal tvoriť...tancoval výborne...Mirusch a aj ostatní, ktorí vedia anglicky, malal si výhodu, že si rozumela, o čom spieval, mne to fakt až teraz dochádza, ale lepšie teraz, než nikdy...

Na tej rozlúčke to bolo úžasné... ten prázdny mikrofón plus ten nápis...

mirusch
17. júl 2009

Arleta, no ja som najprv nerozumela, ale preto som sa zacala ucit, aby som 😉
Nuz, nebol to najlepsi napad ho ponad zabradlie prestrcit, ale myslim si, ze urobili z komara somara aj tak. Ked tak clovek pozera tie videa, co bezia v telke akoze srandovne, tak cloveku az mraz ide po chrbte.

Dididi, ktovie ako to vsetko zacalo s liekmi a kedy. Celkom si viem predstavit, ze zacal s liekmi proti bolesti, ale to nemuselo ist hned do zavislosti. Skor ako po koncertoch nemohol spat, ked som bola pri hoteli, tak vkuse vysvecoval do skoreho rana a potom spal aj do obeda. Ranajky o dvanastej na obed a tak... (toto mam od securitakov). Tak zacal s liekmi na ukludnenie, potom tie procesy, tak lieky proti depresii a tak dalej 😔 Namiesto toho, ze mu ich predpisovali a brali za to prachy, tak ho mali lekari prefackat a poslat na liecenie. Ale verim, ze bol tvrdohlavy. Proste, je ho skoda, ale neda sa nic robit.

To ste citali, ze od jeho smrti sa predalo 9 milionov albumov? No fiiiiha, ako by sa tomu potesil, nie? 🙂

A viete, ze bol v predaji jeho parfem Mystery? Ja som ho raz v Prahe ovonala, vtedy bol pre mna velmi drahy. No, nic extra, ale aj tak...
A pamatate sa niekto na take ploske zuvacky, na ktorych bola jeho karikatury a ked sa to navlhcilo a otlacilo napr. na ruku, tak to bolo ako tetovanie 😀 A bol k tomu aj jeho obrazok. No musim kuknut, ci to niekde nemam...

mirusch
17. júl 2009
suziad
17. júl 2009

holky preco mi nejdu tie videa stoho itv pistit ☹ 😠 http://www.itv.com/livingwithmichaeljackson/def...

arleta
17. júl 2009

Mirusch neviem, akú žuvačku myslíš...

Jo, z jedního skutku nemožno hodnotiť, aký bol človek a ako sa staral o deti...atď...aj ja sa niekdy nad sebou pozastavím...A keď tak tá Paris tak plakala, tak snáď bol dobrý otec...l

Veru, mal by radosť z predaja albumov a aj zo mňa... 😝 , že som ho pochopila...a pekne to povedal jeho brat, že mnohí sa mu smiali a dúfa, že už sa nebudú...

Po koncerte nespať, tomu rozumiem, voľakedy som tancovala...To je človek plný energie ešte...
A verím, že to mal nesmierne ťažké, mnohí slávu neunesú. Škoda veru, že sa neliečil, radšej do toho mal investovať ako do plastík...Aspoň kvôli deťom...

mirusch
17. júl 2009

A toto poznate? Michael spieva spanielsky...

https://www.youtube.com/watch?v=45hXEQMVVpw

Suzie, ani mne to nejde pustit, ale to Living with MJ je aj na Youtube a isto aj inde, v DE to teraz vkuse bezalo v telke.

Arleta, dala som link zo skusky na toto posledne turne, zuje tam odusu. Kukni dozadu. Verim, ze by aj z teba mal radost 😉 On fanusikov miloval, casto to hovoril. A po poslednom procese, kde bol zbaveny obvineni, zverejnil dakovny list, kde dakoval hlavne fanusikom za ich podporu, za to, ze ususili jeho slzy a pomohli mu dostat sa cez to tazke obdobie. Bolo to na jeho stranke, ziadna fanclubacka stranka, priamo jeho, parkrat som na nej bola, ale po par mesiacoch ju zrusil, neviem preco, aj ked tam mali plany, predplatne na vselico, no skoda. A aj video s jeho prihovorom pre tu stranku tam bolo.

arleta
17. júl 2009

Škoda veru tej jeho stránky, že to je zrušené...Ak ste nevideli, na www.michaeljackson.com je krásne videjko, to hore, tiež mi išli slzy do očí...

Ja musím ísť nakupovať, tak sem mrknem večer...Aj na tie odkazy...

dadulik
17. júl 2009

ahojte, mirka ten klip you rock my life je uplne jedinecny, nasla som k tomu tento remix:

https://www.youtube.com/watch?v=DEtf4DAdsZE
sticker
17. júl 2009

Dad perfektné 😵

dadulik
17. júl 2009

oprava You rock my world 😉
arleta, to video na jeho memorial stranke je krasne, tiez tu pri tom placem, a znova nemozem tomu vsetkemu uverit 😔

dadulik
17. júl 2009

mirka ak vies, prosim dopis mi k albumu datumy vydania:
Off the wall,
Thriller,
Bad,
Dangerous,
History,
Blood on the dancefloor,
Invincible (2001)
velka vdaka 😉

mirusch
17. júl 2009

Dadulik: Off the wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), History (1995), Blood on the dancefloor (1997), Invincible (2001), Number ones (2003), Thriller 25th Anniversary (2008). To su albumy, co vysli od Off the wall.

mirusch
17. júl 2009

Samozrejme ich je viac, co vydal solovo, prvy bol Got to be there, este ako dieta, plus asi 17 albumov s bratmi.

dididi30
17. júl 2009

wow, tolko albumov a 17 s bratmi 😕 😲 sa necudujem,ze nemal ziadne detstvo 😒
inak tak ma napadlo, ze kuk nejake cd alebo kazety, alebo hocico od neho v sekacoch a veru nic 😕 jedna kazeta do klasickeho videa , hm neviem do akeho by som si ho pustila 😅 a ze 10libier, sila 😕 sak to menej stoja nove 😅

dididi30
17. júl 2009
dadulik
17. júl 2009

woau mirka 😲 smekam pred tebou klobuk 😔
o tych dvoch najnovsich vobec neviem, cim sa lisi ten thriller 2008 od toho stareho ? 😲 (okrem poctu rokov)

dididi30
17. júl 2009

tiez jeho spoved, nechajte ma na pokoji, alebo dajde mi pokoj .....

https://www.youtube.com/watch?v=So-kNWU02QY
dididi30
17. júl 2009

dadu a este ich budeeeee, ked sa nieto do toho da, ved vraj este nejake nahral, teda tie co neboli vydane, no uvidime 😵 ja som taka zvedava 😅

dididi30
17. júl 2009

a sup ho, podme si zatancovat 😉 😀 ved je piatok 🙂 😀

https://www.youtube.com/watch?v=kop-_vSHzAc
mirusch
17. júl 2009

Dididi, ja ked nieco hladam, tak idem na Amazon. Asi v SR take nie je, ale skus europske, ja chodim na nemecky amazon.de, tam ich je dost vela, dobre ceny. Mohli by posielat po Europe. Alebo ine internetove obchody, viem, ze uz su v SR, isto sa zasobili. Inak, kamoska, co zije v USA hovorila, ze im tam sibe, ze stare veci predavaju za sialene peniaze, aj 100-200 dolarov, nechapem, tu nie je problem zohnat stare veci do 10 EUR.

Dadulik, ten novy Thriller ma okrem klasickej verzii par veci, naspievanych inymi (nic moc inak), plus jednu doteraz nezverejnenu piesen, co mala byt na prvom Thriller, vola sa For all time a plus je tam jedno DVD so 4 clipmi. Viac menej mu islo zrejme o to, skusit zarobit nejake peniazky. Podporila som ho v tom, ale nemyslim si, ze by to stalo za to kupovat, pokial mas origos Thriller. Number ones som nekupovala, ved vsetko mam na original albumoch. Tiez History pocuvam len jedno CD (su v tom dva, druhe je so starymi hitmi). Ale su stare albumy, ktore stoja za to mat. Ako som spominala Destiny je prijemny album napr. a tiez vysla Motown collection, myslim ze 2 CD-cka plne hitov z detstva, na to si brusim zuby. Lebo mam vsetko na audio kazetach a tie sa uz nedaju pocuvat.
Inak, uz si aj ja musim pomoct kuknutim, nie vsetko mam v hlave, vela som pozabudala. Kedysi som bola macherka.

A co hovorite na ten Whatzupwitu a to, co spieva spanielsky? Linky su vyssie...

mirusch
17. júl 2009

Dididi, no fiha, aky mix 😀

sticker
17. júl 2009
dididi30
17. júl 2009

mne sa hrozne lubi ako tancuje a k tomu ten vyraz 😵 na podiu bol profik 😎 ked tak kukam podrobne tie jeho pohyby, v kazdom dnesnom hudobnikovi je kusok z neho.....

sticker
17. júl 2009

Mirka on mal tak úžasný hlas a v španielčine sa mi tiež veľmi páči....pekne vyslovuje 🙂 No a s Eddiem to je tiež super 😵