Michael Jackson zomrel. Zasiahlo vás to?

mirka1308
7. júl 2009

Ahojte kočky.
aj vám bolo smutno, keď ste sa dozvedeli, že Michael zomrel?? 😢 😢
Mne neskutočne, lebo na jeho pesničkách som vyrástla! 😅 A doteraz ich milujem! 😵

lussy23
5. okt 2009

Mukky - super linky. On bol už od detstva veľký talent! A nepotreboval vystupovať v žiadnej šou! Tá pieseň, čo hrá na tom klavíri, to pepsi, strašne mi to niečo pripomína.
Mirush. okej. naozaj máš krásne zážitky.

penny13
5. okt 2009

Ahoj, mirush. Lísty sme už nezohnali, ale to dvd si kúpime.
Dlho som tu nebola, lebo Filipko bol chorý. ☹
A teraz prebiehajú prípravy na jeho oslavu.

mukky
5. okt 2009

ahojte 🙂 tak toto sa mi veeeelmi paci 😉

https://www.youtube.com/watch?v=OjJDq0QRnSI

😀 😀 😀 😀

mirusch
5. okt 2009

Ahojte, ja len kuk, kurnik, ani nestiham pozriet linky. Riesime svokru a starostlivost o nu, zajtra pride domov z nemocnice, no hroza a strach, dnes doviezli speci postel pre nu, kyslikovy pristroj, no nenudime sa, verte mi. A to este teraz frcim vybavovat. Tak sa ukazem, ked sa mi bude dat.
Ale pomedzi to som si stihla kupit CD MJ Gold, Michaelove stare nahravky, pekne pokope na 2 CD, oci som pucila, kolko toho teraz maju v ponuke. Fakt zarabaju az sa za nimi prasi. No nevadi. Pa zatial.

mirusch
5. okt 2009

A este, Mukky, si chcela vediet, ci mu bolo vidiet make up. No, v Prahe som si ho mohla dobre vyobzerat, vzdy mal rusku (tu masku), len v prvy den nie a uz som to tu pisala, moj prvy dojem bol, ze mal strasne cervene lica 😀 A dlane ruk. To spomenul aj ten jeho cesky ochrankar. Ze mal niecim natrete dlane. Cize make up - jasne! 😀

dadulik
5. okt 2009

ahojte, mukky ten posledny link, parada a sranda 😀
mirka, viem co prezivate teraz 😔 ja mam tazko choreho brata (kt. od narodenia este k tomu nevidi), len minuly mesiac mu diagnostikovali smrtelnu chorobu ALS(amyotroficka lateralna skleroza), takze mame tiez vela vybavovaciek, hlavne rodicia, i ked vieme, ze mozno ani vsetko nestihnu vybavit 😔 😔 😔

mirusch
5. okt 2009

Uf, Dadulik, tak to mi je naozaj luto s tvojim bratom 😔 Viem, co je ALS, poznam niekoho, co na to umrel a viem, ze to je definitivne a clovek sa hrozne trapi. 😔 A aj viem, kolko vybavovaciek mali. Ved to je to, vies, ze koniec sa blizi, ale nevies, kedy pride, zariadujes na vsetky strany, no a este ked je ten clovek tvrdohlavy, tak to este viac veci komplikuje (moja svokra nam to teda neulahcuje). My sme v DE, v porovnani s tym, co som mala moznost zazit v SR - vybavovacky, tak tu v DE je o nieco viac moznosti a aj to ide rychlejsie. Aj ked papierovackam a uradom sa clovek nikde nevyhne...
Nuz, kazdy mame svoj kriz... Ale ja stale optimisticky verim, ze cokolvek nas v zivote postretne, ma nas nieco naucit. Ze nic sa nedeje zbytocne. Ja coho sa bojim, tak to sa mi prihodi a musim si to proste odsr... 😅 A mozno je to aj dobre, ze to tak je, proste sa ucim za pochodu... Bala som sa starostlivosti o starych ludi a tak to aj mam 😀 😝

Ok, idem sa najest. Stres je najlepsia dieta, uz mam 3 kg dolu 😀

mimado
5. okt 2009

Vy ste sa rozpisali 😲 . Ak stihnem vecer kuknem, hahaha vecer, ved uz je vecer. Uz budem ako Mukky nocna sovicka 😀 😀 😀 😀 .

mukky
6. okt 2009

😕 😕 ☹

mukky
6. okt 2009

dadulik je mi luto co sa Vam v rodine prihodilo 😢 mna sa take veci velmi dotykaju.. nemozem casto ani reflex pozerat a ak davaju nieco o detoch to uz vobec nie ☹

mimado
7. okt 2009

Ahojte.
Konecne som vas precitala , pozrela par linkov, akosi vobec teraz nemam cas nazvys, som rada ze vas aspon mrknem.
Mirush , Dadulik, je mi luto cim si prechadzate. O tej chorobe ALS som doteraz nikdy nepocula . To je od narodenia? Fakt je velmi vela chorob, je to nepsravodlive 😢 Dadulik kolko ma rokov tvoj brat?
Mirush uz mate svokru doma? Ako to zvladas? Inac to je sila, to sa o nu teraz starate sami? Nema pri sebe nieko ho kto by hned zasiahol keby sa nieco stalo? 😲 Ja by som sa pototo, tiez sa hrozne bojim staroby a je to naozaj dost aj na psychiku, clovek nikdy nevie co sa moze stat, plus ak si starusik postavi hlavu 🙄 . Mozes sa snazit aj neviem ako. Male dieta sa uz zvladne lahsie.
Ono sa hovori ze na starost su ludia opat deti, len sa tazsie zvladaju 😖
Penny to uz vazne nie su listky? 😲 Este ze sme hned kupili, ani som nevedela ze je uz predpredaj, vlastne zacal den predtym ako som ich kupila a tiez sme brali 6 listok inac bolo vsetko volne. Nevedno ako je to teraz.
Vcera som bola zas v Maxe a hrali od neho kazdu druhu pesnicku, tak som v obchode stravila prijemny cas 😉
Co sa tyka toho linku Jeremeina- fakt sila ako sa snazia zarabat. No raz darmo bol to najpopularnejsi clen z ich rodiny, bez neho uz tazko dosiahnu daku popularitu. Jedine stale vytahovat nieco nove,a le to sa tiez neda navzdy. Este Janet bola celkom fajn, par pesniciek som mala od nej rada, ale tiez daku dieru do sveta neurobila.
Idem popozerat linky.

dadulik
7. okt 2009

mimado, nie ALS nie je choroba od narodenia, vznikne v priebehu zivota, nikto nevie preco a z coho, skratka ochorie aj uplne zdravy clovek, je to odumieranie nervovych buniek v mieche a v mozgu 😢 bracho ma 44 rokov 😔

mukky
7. okt 2009

ahojte..ja len tak kuk na chvilku,maly mi zaspinkal tak idem aj ja k nemu..baby kde ste vsetky?Asi toho mate vela...a je este vonku krasne tak to asi patricne vyuzivate 🙂
vecer snad nieco popridavam opat.. 😎

lussy23
7. okt 2009

Dadulik - Držím bratovi palce.....
Mukky- super link. Ozaj všimli ste si, že V Paneláku a a Morom z neba hrajú často jeho pesničky?

mukky
7. okt 2009

lussy ahoj,ktory myslis? 😀

lussy23
7. okt 2009

Mukky - asi všetky 🙂

mimado
7. okt 2009

Dadulik to mi je luto. Naozaj sa clovek moze tesit ked je uplne zdravy, ma to najcennejsie co moze mat. Ja tiez nie som zdrava a nikdy uz nebudem, ale aspon fungujem este stale na 100 %.... Nevedno co cas prinesie. Nezamyslam, sa radsej nad tym.
Panelak obcas pozriem vsimla som si ze tam hravaju jeho pesnicky. 😉

My ideme tiez von -vyvencit sa 😀 a potom pre malu do skolky a je po pohode 😀 😀 😀 . Tak vecer,pa.

dadulik
7. okt 2009

mimado, presne, ja tak isto, tiez mam zakernu chorobu, sice mi lekarka stale tvrdi, ze "len" koznu-najmiernejsiu formu, ale tiez sa desim kazdeho noveho dna, aby sa to nejako nepokaslalo ☹
zdravy clovek si zdravie nevazi, poklada ho za samozrejmost a chory ma len jedno jedine zivotne zelanie, byt zdravym 😔

mirusch
7. okt 2009

Ahojte babule, prepacte, nestiham. Skusame si najst system, ale je to tazke. Nechcem vas tym tu zatazovat, ale Mimado ma pravdu, stary clovek je ako male dieta, len sa tazsie zvlada. 😔 U mojej svokry to slo v priebehu mesiaca, brutalne rychlo, takze sme sa ani nemali kedy pripravit, nevieme ako to chodi a riesime za pochodu. Zistujeme postupne co treba, tak behame dokupovat. nastastie nejake veci idu z poistky, ale musim zajtra rychlo bezat po plienky, kym dojdu z poistovne, ma velku spotrebu. Chodi opatrovatelska sluzba 3x denne, ale uz sme aj my vsetci ju umyvali a prebalovali. Nechcela som to robit, ale nemam na vyber. Svokra by mala byt v opatrovatelskom dome, ale ked nechce, tak ju tam nemozu dat. Zatial je u nej jej sestra, ale ta ma tiez 83 rokov. My ostatni si proste musime zvyknut, ze nebudeme skakat ako ona chce, lebo sa zblaznime do mesiaca.

Ok, ved uvidime. Ja som len chcela, ze v tejto chvili proste nestiham jest a ist na vecko, nie to este pisat 😔 hadam sa mi podari si najst chvilu.

Dadulik, ale na ALS ma clovek geneticke predispozicie, pokial viem. Objavi sa neskor, ale clovek v sebe nosi blbe geny. Pokial viem. Je to hrozna choroba, uz aj preto, ze si clovek uvedomuje, co sa s nim deje. Uf. Vela sily vam prajem.

arleta
7. okt 2009

Ajajaj, aké smutné veci tu píšete, Dadulik, Mirusch, neviem, ako to sformulovať, jedine že: Pán Boh vám pomáhaj, držte sa...

mimado
7. okt 2009

Dadulik mas uplnu pravdu, tiez mam len to jedno zelanie zdravie. Ked uz nie pre mna tak pre mojich najblizsich. Ja som naozaj nesmierne rada ze mam zdrave deti. Dufam ze nikdy sa ich nechyti daka choroba-vazna choroba 😖 .
Mirush, prajem vam vela, vela sil, verim ti ze je to velmi unavne, vycerpavaju, stresujuce.
My sme si to tiez uzili pri oboch babkach, teda pri jednej to bolo dost dlho asi 5 rokov, ale to bola aj v ustave , aj po maminych surodencoch. Pri otcovej to trvalo asi 4 mesiace dostala napokon zapal pluc, velmi oslabla a uz to islo 😒 . Zomrela tyzden po smrti mojho otca- jej jedineho dietata. ☹ Bolo to hrozne. S jej smrtou sa dalo vysporiadat, ale boli sme zlomeni z otcovej smrti.
Vidim ze svokra a jej rodina maju tuhy korienok. Krasny vek ma aj jej sestra.
No drzkajte sa a ked sa ti bude dat nakukni...
dobru noc.

dadulik
8. okt 2009

ahojte, brat v noci zomrel 😔

mimado
8. okt 2009

Dadulik prijmi uprimnu sustrast ☹ . Netusila som ze je to az take zle ☹ ☹ ☹ ☹ . Drzkaj sa.

mirusch
8. okt 2009

Dadulik uprimnu sustrast moja ☹ 😔 Vela sily celej vasej rodine.

lussy23
8. okt 2009

Dadulík- pripájam sa. /primnú sústrasť. 😖
Mirush- a čo je vlastne tvojej svokre? Veľmi jej aj Tebe držím palce.

mirusch
8. okt 2009

Lucka, moja svokra ma 90 rokov, je po infarkte a slabej porazke. Tak si to skus predstavit 😔 Potrebuje neustalu starostlivost, ktoru jej mozu poskytnut len v opatrovatelskom dome, ale tam nechce ist. Musime si najst system a byt tvrdsi v rozhodnutiach, inak sa zblaznime.

arleta
8. okt 2009

Ahojte, poobede sa mi nepodarilo prihlásiť. Toĺko som toho mala v hlave a chcela som napísať, aj my sme mali rodine viacerých smrteľne chorých, tak viem asi, aké to je ťažké...atď...
Dadulik, tiež som netušila, že to bolo až také vážne, takisto sa pripájam- úprimnú sústrasť vašej rodine. ☹

Mirusch, no musí to byť ťažké...

mukky
8. okt 2009

dadulik uprimnu sustrast 😔 ☹

mirusch
8. okt 2009

Joj, ake smutne piseme, fakt 😔 Ale patri k zivotu. Ved aj tato tema sa zacala smrtou. Baby, ja si niekedy ani neuvedomim, ze je Michael mrtvy. Pre mna je zivsi ako za poslednych 10 rokov. Ja len fakt dufam, ze sa mi podari ist na ten muzikal, neviem si predstavit, co bude dovtedy. Nerada by som to rusila.

Dobru noc vam prajem. A Dadulik, este raz, velke objatie. Vela sily.

tromboska
9. okt 2009

Dadulik, uprimnu sustrast.

Mirusch a Dadulik, drzte sa. Zelam vela sily.