Mladé mamičky

nezabudka84
18. sep 2006

Ahojte (najmä)mladé budúce mamičky.Aby nás nikto neodsudzoval, že načo takým mladým ženám deti, tak by som sa rada takto trošičku separovala.Tým zase nehovorím, že tu môžu písať len mlaďasky.Veľmi rady tu uvítame aj ostatné žienky.Budem im vďačná za každý príspevok.Momentálne som na PN, lebo som v 6. tt začala krvácať a musela som si týždeň poležať v nemocnici, čo ma aj dosť vystrašilo.Ale už sa máme obidvaja dobre, pekne rastieme a tešíme sa na prvý moment, keď sa uvidíme.
Ešte, ak by chcel niekto uverejniť svoj vek, tak budem veľmi rada.Ja konkrétne budem mať v piatok 22 krížičkov.Zatiaľ pa

peha
4. okt 2006

verulka dakujem.
aj ty si zlata, a vobec je tu vela zlatych babuliek.
tak nech mame vsetky krasne a zdrave dietka 😵

verulka
4. okt 2006

Rova, ale ja uz mam dietky vacsie, robim...Samo sa stane situacia, ze zacnu chorlaviet a taha sa to aj 3 tyzdne. Ja s nimi byvam doma prve dni - pri teplotach a boliestkach..Potom uz pri doliecovani riesime kto, co a ako...Kebyze je niekto na dochodku mame o problem menej. Takto to riesime zatial cez ich prababky, no lenze (presne ako pisala Mracik)tie uz toho tiez zlvadnu len menej. Takze kombinujeme... V tom je ta nevyhoda...
Peha, ja mam podobny pocit tu na fore...
Mracik, vydrz, o chvilku vas tam bude kopa. a iank ako sa citis? Mas nejake nevolnosti a pod (toja poznam pomaly len z rozpravania)

rova
4. okt 2006

Verullko: Jojo už jsem se na tvá zlatíčka jukla. Koukám, že jsi v 17 rodila, že? Klobouk dolů, pro mě i v těch 20 nebyla najednou úloha maminky jednoduchá.
No, já si na ten důchod u našich taky počkám.. 😒

mracik
4. okt 2006

Také klasické nevoľnosti nemám, ale akosi mi nechutí jesť, čo je u mňa fakt divný stav 🙂

verulka
4. okt 2006

Rova, ano v 17-tich. Uloha to nie je jednoducha v ziadnom veku, no vzdy je to ta najkrajsia 😵

atam
4. okt 2006

Súhlasím s Tebou,Verulka.
Deti sú to najlepšie,čo nás kedy mohlo stretnúť,sú naším zrkadlom a pokračovaním.

verulka
4. okt 2006

atam, my mame obe 3deti a dokonca aj v rovnakom poradi : dcerka a dvaja zbojnici...Az na to, ze ty ich mas starsich a posledne s pauzou 😀

barunka
4. okt 2006

baby, nech už vaše prababky akokoľvek málo vládzu, vážte si aspoň tú trochu času, ktorú strávia s vašimi deťmi. Simonkina prababka o ňu nejaví záujem a to bývame pod jednou strechou...

verulka
4. okt 2006

Barun, to ma mrzi, ja si to nesmierne vazim. Mam az starch ako znesu, ked im prababka (ktoru volaju Izibabka) umrie. Ma vyse 80 a je skvela

barunka
4. okt 2006

Moja má 72 ... inak, mrzieť ťa to nemusí, ja som sa s tým už zmierila...
a ak sú na ňu tvoje deťúrence tak naviazané, tak to ozaj bude ťažké. asi budeš donekonečna vysvetľovať, že odišla do neba.

verulka
4. okt 2006

hmmmm, my sa o smrti vela bavime, velmi ich to zaujima...Ale netusim ako to ustojim ja, nieto este oni. Takze jasne, ze to najblizsich min 20rokov nesmie prist

nezabudka84
autor
9. okt 2006

ja len, ze co tu pisu... 😀

fecova
11. okt 2006

Ahojte ja mám 21 a už mám pomaly 8 mesačné bábo. Niekto povie, že je to skoro, niekto nie. Ale veď naše babky a prababky rodili keď mali ani nie 18.

nezabudka84
autor
12. okt 2006

dobre ranko mamulky, uz ste hore?Mate este niektora pomer so zachodovou misou? 😅 By som chcela vediet, ako teraz vyzera moje babatko.Niekde som citala, ze uz vie piskat, aj pluvat...Som na neho velmi pisny 😀 Ach, neviete mi poradit, ze co mam robit, ked mi tak nechuti jest.Som uz aj schudla 2 kilka a bojim sa, ze mu ublizim.Inac mavam strasne sny.Dnes sa mi snivalo, ze sa mi narodila barbi, aj to niekde na chodbe v nemocnici a pred vcerom zasa, ze sa mi narodilo babtko, dievcatko, a ja som sa o neho nejak nestarala, kupala ho moja mama a este som jej za to nadavala.No proste strasne.A to som sla spat skoro hladna, ze z jedla to asi nebude...

atam
12. okt 2006

Neboj,nezábudka,takéto a podobné sny mávajú maminy,to však neznamená,že by niečo malo byť v neporiadku.To naplno pracuje tvoje podvedomie.Buď pokojná.
Ale jesť musíš,papaj často a pomenej.Ak by si zvracala príliš často,zájdi k lekárovi,predpíše ti niečo. 😉

nezabudka84
autor
18. okt 2006

Hura hura, uz sme v 14tt.!!!!!Sme frajeri 😎 ,aj ked trochu nachladeny.Ale sme si dali fajnucky borst.A k tomu kopu octiku...mnááááááááááám 😵

nezabudka84
autor
20. nov 2006

Aj len, ze co tu noveho.Ale asi nic.Uz sme zase trochu vyrastli a teta doktorka povedala, ze na ultrazvuku mame idealne miery.Dufam, ze je tam vo vnutri vsetko v poriadku 😎

verulka
20. nov 2006

nezabudka, ty sem tak poctivo nakukas a tu nic nove...Drzim palce, urcite ste uplne ok 🙂

bybi
20. nov 2006

chyba vam nove? tak ja sa pridam 😀 Ja mam 23, babo sme planovali a narodit by sa malo 2 tyzdne po mojej 24 (ak bude na termin 😉 ) a veeelmi sa nan tesime 😀

lucisa
21. nov 2006

Ahoj maminy, já si mimčo přála snad od 18. Měla jsem to štěstí, že mé tety měly děti, když já už měla kolem 10, takže jsem veškeré bratrance a sestřenku vozila, hlídala, když jsem byla větší i přebalovala apod. Všem starším kámoškám to samé, takže jsem měla pocit, že to zvládnu a strašně se těšila. Jenže můj tehdejší partner, se kterým jsem od 18 chodila, ještě ani po 5 letech nechtěl uvažovat ani o společném bydlení, tak naše láska skončila. Ale potkalo mě štěstíčko - manžel a ten chtěl děti hrozně rád. Takže jsme naplánovali svatbu na červen a já v lednu zjistila, že čekáme mimčo. Do svatby jsem přibrala 6 kg (museli mi povolit objednané šaty 😔 ), ale stálo to za to. Dva roky nato byla další dcerka a přesto, že mi v lednu bude už 30, ještě jedno bych chtěla nejpozději do 3 let stihnout. A fakt mě strašně mrzí, že jsem manžela nepoznala dřív a neměli jsme děti už kolem 22 let.
Moje mamka mě měla ve 20, bráchu o rok později a spolužáci mi záviděli, že mám tak mladé rodiče 😉
Tak doufám, že u mých dětí mi to o moc neuteklo 😀

nezabudka84
autor
26. nov 2006

Ahojte mamulky,uz som to zacala brat ako dennik. 😀 Zakladala som tuto temu, lebo mi bolo blbe vtierat sa do inych tem.Chcela som byt pri zaciatku, aby sme boli na rovnakej startovacej ciare.Ked som si citala aj ostatne temy, tak dievcata uz boli take "rozbehnute" a vzajomne sa poznali.Jednoducho som nechcela byt vtierka.A ked do tejto temy nikto nepise, tak si aspon napisem, ze co mam nove, tak si to mozno o nejaky cas precitam a nebudem nikomu zavadzat.. 😎
Ale som rada, ze aspon niekto sem-tam ozivi temu 😵

nezabudka84
autor
26. nov 2006

Juj a som zabudla, ze som dostala krasny darcek k meninkam.Zacal drobcek kopkat 😲

mirka
26. nov 2006

ahojte, pridám sa k vám, aj ja som mladá mamička 🙂 mám 24 a 3 týždňové dievčatko 🙂

bellasandra
26. nov 2006

Ahoj nezabudka, no , neviem ci zapadnem do tejto témy ..sa cítim uz stara trosku ..mám 23 mala ma 5 týzdnov 😀

nezabudka84
autor
27. nov 2006

Ahoj Bella, myslim, ze zapadne kazdy, kto chce 😀 , ja mam 22 a citim sa na 50 😝.Aj moje bude mat 5 mesiacikov, ked budem mat 23.
Juuuj, uz aby sa aj moje dalo tak drzat a obliekat, aby plackalo a kakalo 🙂 .Sa nudim doma a uz by som brala nejake prechadzky.Dufam, ze to tak rychlo ubehne ako doteraz.

barunka
27. nov 2006

ahojte... ja som sem už pár krát písala, ale sa pripomeniem, ja mám 21 a Simi má 7 mesiacov...
nezabudka, len som ti chcela napísať, že ja by som s tebou menila... nie preto, že by mi chýbalo bruško a chcela by som byť znova tehu, ale preto, lebo by mi bodlo vypnúť z toho ustavičného kolotoča, všetko okolo Simuš...
možno sa ti to bude zdať divné, ale ver mi, že keď bude drobček na svete, budeš si niekedy priať, aby vliezol naspäť do teba, lebo tam bol aspoň ticho a nevystrájal až tak moc...

bellasandra
27. nov 2006

Barunka, no moja ma sice len 5 týzdnov, ale ja som uz od maja doma na Slovensku, a poviem, ti ze chapem o com hovorís...ten kolobeh..ja sa tu strasne nudím.Nudím sa tu v tejto Ga 😒 to vies o ocm hovorím, vsak si tu okolia.Nie som na to zvyknuta byt doma...no ....este mala nastastie ,vacsionou spí...ale mne chýba ten shopping, kavicky a tak....a to som este aj bez chlapa...takze...fakt super 😔 .Ale zas nemenila by som malicku za nic na svete

nezabudka84
autor
27. nov 2006

Ale ono uz vystraja uz teraz 😅 , hlavne vecer,ked chcem zaspat.Asi mas pravdu, ale ja som s tym pocitala, ze nie stale budem mat na neho chut, ale vychovala som si brata a bol dost urevany.Najhorsie bolo, ked som mu jednu capla, sa rozreval, siel zalovat mame a potom mama capla mna.Ale teraz ma napriklad pocuva viac ako mamu.Ale aj tak sa na neho teskam,lebo som sa velmi bala, ze o neho pridem a teraz sa budem tesit, ze bude normalne revat, kakat a vyzadovat moju pozornost 😵

eliana
27. nov 2006

Ahojte.Aj ja som mlada mamina,som sice starsia ako vy,mam ut 26 ale 3 deti. Prve som mala v 21.Bolo planovane. A bolo mi strasne divne,ze ja som tehotna, ze sa stanem mamou.Citila som sa straasne mlado,no to sa citim stale. mam tri deti a citim sa tak na 18.Niekedy sa mi zda,ked sa tak divam na tie moje deti,ake su uz velke, ze to predsa nemozu byt moje,ved nemam tolko rokov, aby som mala tri deti. 🙂 Ked sme sa s manzelom rozhodovali,ci mat deti ,alebo pockat 5 rokov,kym skonci skolu, studoval na VS, vyhralo to,ze takto si to odkrutime mlady,deti odrastu a my mozme mat klud,cakat na vnucata,pripadne,ak budeme mat vela energie a bude nam smutno,tak dame domov detom z domova.Vlastne jednemu sme uz dali,ale mozno este... Podla mna,ci ma zena 20,alebo 30 je to jedno, zvycajne ani v 30 zena nevie co s prvym dietatom, ako sa starat, nakojit, prebalit, tiez sa to uci ako ta 20-ka . A poznam ludi,ktorych to v 30 rozhadzalo,hlavne chlapov, vytrhne ich to zo stereotypu a tazko si zvykaju.

nezabudka84
autor
27. nov 2006

My si tiez s manzelom myslime, ze je lepsie si odkrutit rodicovstvo teraz, ked este vladzeme.Sme si tak povedali, ze ked budeme mat teraz, tak o 10 rokov budeme mat 32 a o 10 rokov 42 a oco bude mat 45, deti nam uletia niekam do zahranicia a my si budeme uzivat zivota.Budeme relativne zabezpeceny.A kedy sme cakali do tridsiatky, tak o 20 rokov by sme boli pred dochodkom a to by man asi nic ine neostavalo, ako chodit do lesa ny huby 😀 .
A vy co, mate adoptovane babatko?