Mladé mamičky

nezabudka84
18. sep 2006

Ahojte (najmä)mladé budúce mamičky.Aby nás nikto neodsudzoval, že načo takým mladým ženám deti, tak by som sa rada takto trošičku separovala.Tým zase nehovorím, že tu môžu písať len mlaďasky.Veľmi rady tu uvítame aj ostatné žienky.Budem im vďačná za každý príspevok.Momentálne som na PN, lebo som v 6. tt začala krvácať a musela som si týždeň poležať v nemocnici, čo ma aj dosť vystrašilo.Ale už sa máme obidvaja dobre, pekne rastieme a tešíme sa na prvý moment, keď sa uvidíme.
Ešte, ak by chcel niekto uverejniť svoj vek, tak budem veľmi rada.Ja konkrétne budem mať v piatok 22 krížičkov.Zatiaľ pa

tilly
2. okt 2006

ja som mala čerstvých 24 rôčkov, bábo bolo vymodlené a plánované, ale už by som to asi neurobila, hlavne nie s tým istým chlapom... dieťatko som veľmi chcela a myslela som si, že lepšieho tatina nenájdem, ale neviem, asi som sa sekla... alebo som len teraz nahnevaná a sklamaná a zajtra sa na to budem inak pozerať

natana
2. okt 2006

čaute žienky,
ja som rodila ako 23 ročná a tiež bolo vytúžené. Bola som len vo štvrtom ročníku VŠ, ale nejak som to zvládla a ani jeden deň som neľutovala, že sme nečakali až do skončenia školy. Teraz čakáme druhé a je to síce lepšie, ked sa nemusím stresovať kvoli skúškam, ale myslím, že ked sa chce tak sa babo dá zvládnuť aj v mladých rodinách. Je pravda, že ja som zástanca mladých mamičiek a skôr neuznávam, ked si niekto necháva materstvo na vek po štyridsiatke. Ale to je len môj osobný názor, súhlasiť nemusíte.

Tilly snád sa z toho vyspíš a zajtra bude zase vsetko ok. Na fotke vyzeráte šťastní.

atam
3. okt 2006

"bré ránko"baby!
Ja to môžem porovnávať,prvé bábo som mala ako 23r.(tesne pred štáckami),ale aj napriek stresom,ako vravíš, natana,sme to zvládli(až na tú srandu v pôrodnici-diplomovka,vizita...),druhé 26r.(už vo víre pracovných povinností) a to tretie len nedávno,niečo po tridsiatke(ale priznávam,že teraz si materstvo naplno vychutnávam).Je to akési iné.
Milujem svoju rodinu. 🙂

natalya
3. okt 2006

ja som mala prednedavnom 20 takze aj ja budem mlada mamicka 😀 😀

julka.n
3. okt 2006

ja som mala prvu na 21r.druhu na 24r. a teraz cakam tretiu babu a narodi sa tesne pred 30tkou tiez myslim ze mamka som mlada

alzbetka
3. okt 2006

ahojte, mne sa mala narodila dva tyzdne pred mojou 25 a tiez si myslim, ze ako mamina som mlada 🙂

melory
3. okt 2006

premna je mlada mamina do 21rokov potom je uz taky biologicky cas sa nou stat, aj ked moj pripad bol v neskorsom veku.

julka.n
3. okt 2006

no jo ten vek 😒 😒 len ta doba je taka ze ked mas babo pred 30tkou tak to dnes beru ze je to skoro no ja neviem 😀 😀

rova
3. okt 2006

Tak přiznám se, že mít dítko plánované, tak z těch 20 to posunu tak na 23, 24 let. Ale rozhodně bych nechtěla otěhotnět s prvním dítkem až ve 30. Akorát, že mě mrzí, že v mém okolí jsou samé starší mamči a koukají na mě tak, že vůbec nemám chuť se s nima nějak bavit. Pro mé kámošky jsem blázen s dítkem takhle brzy.. a už si nerozumíme, každá má holt jiné problémy a je ty naše prdíky, plenky, a vše nezajímá (což samozřejmě chápu)

julka.n
3. okt 2006

presne tak clovek sa pozera dost casto na okolie a ich pohlady a nazory bohuzial ale je to tak zazeraju a vtichosti odcudzuju aj ked nepoznaju ja to tiez poznam cakam babo tretie a poniektori odcudzuju aj to

verulka
3. okt 2006

Baby, my sme nemali cas pozerat na pohlady okolia 😀
Julka pohlady a odsudzovanie uz patri k tomu, bez ohaldu na vek, staci, ze mas viac deti. Strasne ti drzim palce, vas tato bude mat doma 4 baby- budete v presile 😉
Ja sa uz tesim na tie soky, ked sa rozhodneme pre 4.babo 😀
Krista, deti zvladam spolu s manzelom relativne v pohode (ak neratam nase zle dni 😉 ) Mne sa zije super, deti som vynosila a porodila bez najmensich problemov ( to mi vela zienok zavidi) a s vychovou sa zatial pasujeme ako sa da 😎 A diky, ze som drobna, ale to iba na foto- inak som taky akuratny kus zeny (podla mna aj trosku objemnejsi 😎 )
Mracik, ja si stale pripadam ako mlada mamicka...a moja mama tiez 😀
Co sa tyka planovania- tak tento pojem my moc nepozname 🤐

julka.n
3. okt 2006

dakujem Verulka 🙂 🙂 aj mne tato pomaha kolko moze no jo tato bude mat co robit ked slecny budu velke ? 😠 😝

verulka
3. okt 2006

Neboj kupi si samopal 😀 Moj nad tym uz vazne uvazuje, potom poradim kt. je najlepsi 😀 😀

mracik
3. okt 2006

julka, to ja mám doma pravdepopodobne štyroch chlapov 😀 teda ak to bude baba, tak im asi na pôrodnici rovno odpadnem...

Verul, ja sa cítim mladá, teda ako kedy, len sa mi nezdá, že by som bola nejaká mladá rodička, neviem ako to povedať, asi by som už mala ísť z práce domov... 🙂

julka.n
3. okt 2006

Verulka ale ty mas kocku jednu a my budeme mat tri nam bude treba asi delo

mracik preco myslis ze to bude chalan ?to ja by som asi tak isto reagovala keby sa mi narodil teraz chlap ale to sa mi moze maximalne snivat

mracik
3. okt 2006

Noo, v rodine môjho muža sa dievča nenarodilo 66 rokov...
Ale raz sa už predsa narodiť musí, nie? 🙂

dabon
3. okt 2006

pekny dnik,
ja nase babo porodim asi 3mes. pred 24-kou. Nazory okolia sú rôzne, najvyssi cas, alebo ze sme este mohli pockat... Ale babo sme planovali uz dlhsie, tak sa nan velmi tesime. A v plane mame este dalsie dve deticky. Je naozaj na zamyslenie, preco sa niekto pozastavuje na nazoroch druhych. Nemaju sa o com bavit?alebo je to len zavist?hm
najskôr niekomu vadi,ze mamicka je mlada, ci prilis "stara", inokedy "aha dalsie dieta na ceste",vsak kazdy ma svoj zivot a vie co v nom chce dosiahnut. 🙂

ninocka
3. okt 2006

dabon netreba si to vsimat

verulka
3. okt 2006

Mracik, to sa citis mlado, ale na to, ze co mas za sebou, tak je to iny pohlad na vec. To aspon ja tak citim 😀
Julka, no minimalne delo, 😎

dabon
3. okt 2006

... 🙂 vsak si to ani nevsimam, vzdy sa len pousmejem, nech si hovoria co chcu... Moje stastie mam domka, je to moja rodinka, manzelik a babo v brusku 😵 a to je najdôlezitejsie...

atam
3. okt 2006

Baby,na veku nezáleží,hlavne,že sme mladé a krásne maminy,ktoré opeknejú po každom ďalšom dieťatku.Minule sme sa boli s deťmi ostrihať a jedna pani(už babka) v kaderníctve povedala,že mať také malé deti doma si nevie ani predstaviť.Kaderníčka na to,že ona bola mladá dokiaľ mala malé deti.Ja mám 33 a budem ešte dlho mladá(až dokiaľ budem chcieť). 😀 😀 😀

rova
4. okt 2006

No, moje tchýně vypadá dost mladě, na to, že má šedesátku na krku (zezadu postavou i oblečením na 35.) Ale opravdu nevím, zda je to její dvouletou vnučkou, kterou má v pěstounské péči.. ta holka je fakt ďáblice a nedivila bych se, kdyby z toho měla jednou infarkt 😒

peha
4. okt 2006

ahojte mlade maminky a mamulky 😵

ste uzasne, ze ste tak "biologicky" mlade a rozhodli ste sa mat babenka 😵
ja mam 32, a keby sa dalo vselico posunut v case, tak by som rada stretla svojho 44 rocneho manzelika ovela skor a hned s nim mala kopec deti 😵
a teraz cakame nase vytuzene dietatko a verim, ze po nom pridu este dalsie.

na veku nezalezi - mozno len v jednom. ked som bola mladsia, nic ma nebolelo, a teraz ma kde tu picha, tam boli, tam prudko dycham.... ach jo, aj doki povedal - viete, pani, to uz po tej 30-tke nie je take ruzove 😀 😀 😀
tak si to uzivajte a rodte, kolko len vladzete 🙂 🙂 🙂

(a dalsia nevyhoda, nasi rodicia, teda buduci stari rodicia su uz moc nepojazdni a nepouzitelni 😀 )

rova
4. okt 2006

Já si myslím, že každý věk má v něčem výhody! Jako starší asi víc zodpovědnosti (já se jí teprve těhotenstvím začala učit), zkušeností, peněz, zázemí. Ty mladší zas možnost lepší komunikace s dítětem (i když to není pravidlo!!), víc té energie, mladší prarodiče.. Člověk nemůže mít dítko, pokud nemá toho pravého..Ale mrzí mě takové ty pohledy a připomínky - mladá matka, špatná matka..špatná mamka asi jsem, ale hlavně z toho důvodu, že jí dělám co jí na očích vidím a pěkně rozmazluju.. 😒

mracik
4. okt 2006

Peha, naši starí rodičia ešte robia (s výnimkou svokry), takže sú tiež zväčša "nepoužiteľný"

peha
4. okt 2006

ja si myslim, ze kazda mama je v niecom dobra 😵

verulka
4. okt 2006

Presne to ma napadlo, mracik. Moji rodicia a svokrovci kym pojdu do dochodku, tak uz rozhodne moje deti nebudu potrebovat hlidani
Peha, strasne na vas myslim, si velmi prijemny clovek (teda aspon tak posobis) a velmi drzim palceky..
Mracik a ty si zistila, ze si tehu nejako rychlo...Kukam, ze si zatim jedina s terminom jun2007...Sisi hned robila test?

mracik
4. okt 2006

náhodou, už som v šiestom týždni, neviem prečo som zatiaľ sama samučičká... ☹

A nepoužiteľní, samo

rova
4. okt 2006

Moji rodiče by sem tam použitelní byli, ale využila jsem je poprvé po deseti měsích (dřív jsem si nikomu o hlídání neřekla) a podruhé teď v roce (oboje kvůli vejšce), takže je to jedno..

mracik
4. okt 2006

Inak moja babka tiež ešte sem - tam postráži detičky, ale ako sama povedala len okrem Kubka, na toho už fakt nestačí...