Mladé mamičky

nezabudka84
18. sep 2006

Ahojte (najmä)mladé budúce mamičky.Aby nás nikto neodsudzoval, že načo takým mladým ženám deti, tak by som sa rada takto trošičku separovala.Tým zase nehovorím, že tu môžu písať len mlaďasky.Veľmi rady tu uvítame aj ostatné žienky.Budem im vďačná za každý príspevok.Momentálne som na PN, lebo som v 6. tt začala krvácať a musela som si týždeň poležať v nemocnici, čo ma aj dosť vystrašilo.Ale už sa máme obidvaja dobre, pekne rastieme a tešíme sa na prvý moment, keď sa uvidíme.
Ešte, ak by chcel niekto uverejniť svoj vek, tak budem veľmi rada.Ja konkrétne budem mať v piatok 22 krížičkov.Zatiaľ pa

anicka245
2. mar 2012

@diabella velmi ti drzim palce, aby ta mamina podporila, to malinke srdiecko, ktore by uz malo coskoro bit predsa nemoze za to, ze ma nezodpovedneho otca a za prvotny pocit starych rodicov. Kazda babka a dedko su nakoniec stastny, netreba sa ich bat a netreba im verit co hovoria na zaciatku 🙂

bboossoorka
2. mar 2012

Ahojte maminky,buduce maminky...Chcela by som reagovat na vaše prispevky...Ja som otehotnela ked som mala 18 a 3 mesiace....dnes mam doma krasnu 7 ročnu dcerku a tento rok teda 1.1.2012 som porodila syna...Nikdi nieje skoro alebo neskoro vždy je tak ako sa citime my...A reagovala by som aj na potrat...po prvom porode som bola tehotna ale malinke bolo postihnute a tak mi ho museli zobrat....neprajem tu bolest nikomu...Na to som otehotnela o dva mesiace at om som ani nevedela len som prišla do nemocnice a rovno tam som i potratila....No a nakoniec som chvalabohu otehotnela a mam doma synčeka....Tymto všetkim vam chcem povedat....nelutujte ma ale dobre si zvažte čo chcete urobit lebo to male sa samo na svet nepytalo.....

diabella
8. mar 2012

No dievčatá zajtra mám termín interupcie....

rivatha
8. mar 2012

@diabella Ahoj! Uplnou nahodou mi zobrazilo tvoj prispevok medzi novymi, ked som sa teraz prednedavnom prihlasila na stranku. Sedim a premyslam. Si v zlozitej situacii, rozumiem ti, no som silno presvedcena, ze su aj ine cesty a postupom casu by si ich nasla, ak by si dala dietatku sancu. Nic ti nechcem dohovarat, len v dobrom mi napadlo poslat ti linku na jednu poradnu k tejto problematike, ak by si este mala nejake otazky alebo potrebovala nieco prekonzultovat s odbornikmi www.alexisporadna.sk Prajem vela sil a pokoja.

hrivushka
8. mar 2012

@diabella ahoj, a fakt neexistuje iné riečenie? ja mám 20 rokov, tiež som premýšlala nad interrupciou ale nakoniec som tam nešla a teraz už sa velmi teším na moju dcéru.

simona112
8. mar 2012

ahojte, dúfam, že sa môžem ešte pridať 🙂 ja mám síce už 27 rokov ale som šťastná maminka 2 ročných čertíkov. Otehotnela som v 24 a v 25 sa mi narodili. Nikdy som si nepripadala moc mladá ani moc stará na bábo.

ajina17
8. mar 2012

@diabella já myslím, že by si dětátko tvá maminka pak zamilovala 🙂..Nechceš si to rozmyslet..? A děťátko si ponechat?

ajina17
8. mar 2012

@diabella A také je možné, že další bábo už moci mít nebudeš.. ☹ Můžou tam něco pokazit.. ☹

simona112
8. mar 2012

@ajina17 súhlasím s tebou. Ale asi sa už rozhodla definitívne. :(

ajina17
8. mar 2012

@simona112 spíš někdo rozhodl za ní...Si myslím stačí přečíst pár příspěvku předtím..

kissova
8. mar 2012

Ahoj, ja mám 23rokov a dve krásne deticky, dcerka bude mat v maji 4roky a syn ma 15mesiacov. ked som otehotnela mala som pred dvadsiatkou a tesne po skole, nikdy som si nepripadala mlada na dieta, skor mám pocit ked kolo seba vidim kamosky ktore maju po 25 a vyssie a nemaju deti a este ani neplanuju su uz stare na deti, vzdy som planovala mat dieta na 20rokov, nie je to velky vekovy rozdiel takze mame kamaratsky pristup a ked deti odrastu stale nebudem stara a budem si moct uzvat zivot, dovolenky ... 😉

simona112
8. mar 2012

@diabella ahoj, nechcem sa ti montovať do rozhodovania, ale napríklad ja tiež nemám moc dobrého otca a hlavne po tom ako sa 2 krát oženil ostal úplne iný. Síce som mala v podstate vek na to aby som bola tehotná, mala som 24 rokov ale ver že otca som sa vždy bála. Podarilo sa mi to pred ním tajiť skoro do 5 mesiaca, až kým sa ma moja "mama" opýtala nie si náhodou tehotná? No a bolo to vonku. Ale otec sa v tomto zachoval fakt super, prijal to, aj sme sa o tom rozprávali, a sám mi povedal, že však som to mala povedať skorej, že z nosa by mi neodkusol a tak, bola svadba, bývali sme u našich aj keď to nebolo bohvie čo, ale predsa. Teraz sme skoro rok odsťahovaný mimo, bývame na záhorí a moji rodičia bývajú v Bratislave a zase sa úplne inak otočili. Sú taký ústretovejší, viac pomáhajú, Skús si to ešte premyslieť. Možno to dobre dopadne. Ja ti držím palce nech sa už rozhodneš akokoľvek, ale to dieťatko predsa za to nemôže. Tak ti prajem veľa šťastia 🙂

simona112
8. mar 2012

@ajina17 áno viem, už som si prečítala. Akurát mi je ľúto, že nemá podporu zo strany priateľa. Však predsa sú v tom spolu, tak by mal mať nejaký záujem. Alebo aspoň sa nejak porozprávať, možno by sa našlo riešenie zo strany jeho rodičov. Možno nie je pripravený na dieťa a preto sa tak k tomu stavia, ale keď si to tak zoberiem, mal si dávať pozor. Je mu asi milšie dať peniaze na potrat, ako keby mal obetovať chvíľku na rozhovor. A podľa mňa aj tie rozhovory z rodičmi by mali riešiť spolu. Jáj len by sa mi dostal do rúk. Je to nezodpovedné z jeho strany, lebo všetko necháva na nej. ☹

sorciera24
8. mar 2012

@diabella ides zabit cloviecika? 😢 len pre nezodpovednost, clovek nedostane sancu zit.... ☹ boze ako mi je smutno za takychto nenarodenych anjelikov...... 😢

crawler
8. mar 2012

@diabella asi už jdu s křížkem po funuse, ale pokud ne, tak se obrat na poradnu aquavitae.cz - mohou Ti pomoct. jinak můj názor na tvého přítele je ten, že je nezodpovědný, když se nechce starat o vlastní dítě i když ty si ho přeješ ☹ s takovým člověkem by ses neměla zahazovat ☹ přeju hodně síly!

crawler
8. mar 2012

@sorciera24 cítím to stejně ☹ chce se mi brečet nad těmi robátky 😢

ajina17
8. mar 2012

@simona112 jo je nezodpovědný .. ☹ Mají jednat oba rodiče a promluvit si o tom a ne bezhlavě říct.Já dítě nechci tak ty jdi na potrat..je to hnusné od něj..Doufm, že si to slečna ještě promyslí...

ajina17
8. mar 2012

@sorciera24 Nikdy bych to nedovalila zabít svoje zdravé, nenarozené dítě..Nikdy i kdyby se rodina stavěla na hlavu..Prostě je to moje dítě a určitě bych si ho nechala 🙂

simona112
8. mar 2012

@ajina17 no necháme sa prekvapiť. Poslala by som ho ďalekých krajín, keď sa takto zachoval. Mal nad tým rozmýšlať pred tým a nie teraz chúďa dievča posielať na potrat. Asi si neuvedomuje, že v budúcnosti ak by spolu ostali, už nemusia mať deti, alebo ak by spolu neostali, že s niekým kto ju bude naozaj milovať a bude sňou chcieť mať deti, tak ona nebude môcť kvôli chudákovi ☹ je mi z toho zle

irsina83
8. mar 2012

@diabella nedaj si babenko zobrat..az mi je do placu ☹ vies co by som dala za to aby som otehotnela bez problemov a este aj donosila... mala som tazke tehotenstvo, porod...a nala dcerka je ten najvacsi poklad na svete...a aj som takzo otehotnela...teraz sa musim pchat hormonami a aj to neviem ci sa nam podari druhe..chcem len povedat, bud rada, ze si otehotnela prirodzene a lahko a urcite budes tou najlepsou maminou. ked som bola tehu bola som v 5 tyzdni v nemocnici a na izbe bola somou baba, ktora si nechala babo zobrat...no a poviem ti, ze ta len plakala, bola z nej troska a velmi lutovala, ze to spravila...nerob to, zivot ti dal sancu...a ked priate;l nechce tak ho nenut... pojdes na sud na urcenie otcovstva a bude ti posielat vyzivne a ty budes mat matersku 😉 ked zbadas svoje dietatko tak ta zaplavi taka neskutocna laska aka sa ani neda opisat a ta laska je ovela silnejsia ako k partenerovi, je to uplne to naj to ta bude robit stastnou kazdy den .... podla nieje to take zle ako sa na prvy pohlad zda 😉

ajina17
8. mar 2012

@simona112 přesně je nezodpovědný..Měli by si bábo nechat.. Dyk je to dar 🙂Děti jen tak z nebe nepadají..

sisaha
8. mar 2012

@diabella ja by som ti odporucila dieta donosit - 9 mesiacov je dlho a ak by sa vztahy v rodine neutriasli, tak pojdes na utajeny porod...Ale dala by som tomu šancu.. Mala som spoluziacku, ktora otehotnela v 17-tich presne ako ty. Rodicia to dlho nevedeli predychat, nakoniec jej pomohli. Dnes, ked ostatne len zacinaju rodit, ona ma dospelu dceru a este si spravili jedneho benjaminka..Vsetko sa da zvladnut...VEr, ze raz to budes lutovat ak pojdes na potrat

ajina17
8. mar 2012

@irsina83 Tě dali na pokoj s holkama co šli na potrat jo?..No to bych se tam asi zbláznila.. ☹

irsina83
8. mar 2012

@ajina17 no jednu som mala taku na izbe.... no nebolo to bohvieco ale zas ja som si nijako nepripustala, vtedy mi to tak nedochadzalo... ja som bola vtedy stastna, ze som ostala tehu 😉 a ja som si zle spravy pocas tehu nepripustala lebo ich bolo vela a clovek by sa bol zblaznil...

ajina17
8. mar 2012

@irsina83 No bych sea si nechala dát někam jinam na pokoj..S takovou bych tam být nemohla..Tak hlavně, že sito zvládla a přeji brzké těhu 🙂

irsina83
8. mar 2012

@ajina17 tak ona sla hned po 2 dnoch domov...ale dva dni pocuvat o tom a pri tom strasne plakala tak to ozaj prijemne nebolo....dakujem 😉

ajina17
8. mar 2012

@irsina83 Aha.. ☹ takže babo chtěla ☹...Kolik jí bylo? Chuděrka..

irsina83
8. mar 2012

@ajina17 ona uz bola vydata mamicka jedneho syna, tusim okolo 27rokov mala... ale ona sla na potrat dobrovolne zevraj kvoly muzovi ci co...ale potom hrozne lutovala...

ajina17
8. mar 2012

@irsina83 no jasné takže šla s donucením.. ta s tim mužem už bych nebyla..který by mě donutil k potratu..Ale já bych si dítě nechala i kdyby se ten dotyčný co ho nechce mohl zbláznit..

irsina83
8. mar 2012

@ajina17 presne tak 😉 ja tiez 😉