Mladé mamičky

nezabudka84
18. sep 2006

Ahojte (najmä)mladé budúce mamičky.Aby nás nikto neodsudzoval, že načo takým mladým ženám deti, tak by som sa rada takto trošičku separovala.Tým zase nehovorím, že tu môžu písať len mlaďasky.Veľmi rady tu uvítame aj ostatné žienky.Budem im vďačná za každý príspevok.Momentálne som na PN, lebo som v 6. tt začala krvácať a musela som si týždeň poležať v nemocnici, čo ma aj dosť vystrašilo.Ale už sa máme obidvaja dobre, pekne rastieme a tešíme sa na prvý moment, keď sa uvidíme.
Ešte, ak by chcel niekto uverejniť svoj vek, tak budem veľmi rada.Ja konkrétne budem mať v piatok 22 krížičkov.Zatiaľ pa

jose013
30. jan 2012

Ahojte aj ja sa pridam ku vam do klubu mladych mamičiek,ja sice aktualne nečakam babenko ale dufam že v blizkom čase sa nam podari,už som sice maminka 5 ročneho chlapčeka mala som ho v 16,v auguste idem mat 22rokou,ja vobec nelutujem že so ho mala tak skoro,naopak beriem to ako plus.Som velmi rada že ho mam a nevimenila by som ho za nič na svete,je to moj poklad.Všetkym mladym mamičkam fandim. 😀

monuska342
31. jan 2012

@jose013 ahoj ja mam za mesiac 21 a tento rok sa stanem dvojnasobnou mamickou a vobec nelutujem maleho by som nevymenila za nic je hrozne zlatucky a pri vsetkom mi pomaha....pri vareni,obliekani,vesani pradla je to moje zlaticko 🙂

katusska0251
24. feb 2012

ahojte maminky, aj ja sa pridávam. v juli budem mat 24 a už som 4-nasobná mamina a vôbec neľutujem 🙂

katusska0251
24. feb 2012

@zuzu13 ja so svoju prvú drcérku porodila v 16r a 10mes. a bola som šťastná ako blcha 🙂

arasidka123
26. feb 2012

ahojte 🙂 ja budem mat v aprili 22 a na ockove 23. narodeniny by sa mal narodit nas pampusik 🙂 niektory vravia ze je to skoro iny zas ze mozme byt radi ze nam bolo umoznene mat drobca lebo niektore zeny by tak chceli a nemozu mat...

diabella
29. feb 2012

Ahojte mám 17 rokov a včera som zistila že som tehotná .... typujem že som tak v piatok, šiestom týždni ..... Môj priateľ má 24 .. A presviedča ma aby som išla na potrat .... Naozaj neviem čo mám robiť .... Ked si ho dám zobrať budem to ľutovať ale nemám ho kde a s čoho vychovávať ....

kamilka007
29. feb 2012

@diabella Tady si ti asi nikdo neodváží radit, co dál, je to moc důležité rozhodnutí. Tlačí tě čas a přítel taky, ale pořádně si to prosím rozmysli, je to na celý život, ať tak nebo tak. Já jsem se kdysi rozhodla pro interrupci a dodnes mě to trápí, přestože mám teď báječnou dcerku a manžela a nevyměnila bych je za nic. Sama nevím, jestli to bylo dobře, jen vím, že na to celá ta léta myslím a stydím se. Promluv si o tom i s rodiči, jestli můžeš - dej jim chvilku, aby to rozdýchali a snad tě podpoří, finančně i jinak. Mně tehdy sice naopak tlačili do interrupce, ale jsem si jistá, že kdybych hned nepodlehla, za čas by se to srovnalo a milovali by nás oba. Držím ti pěsti ať se rozhodneš co nejlíp a nikdy nelituješ.

kacka1992
29. feb 2012

Ahoj tak se taky pridavam ted v kvetnu my bude 20 a mam 2leteho synka🙂)

diabella
29. feb 2012

@kamilka007
Dakujem za radu ... Ale vážne neviem čo dalej

diabella
29. feb 2012

@katusska0251
Rešpektujem že si to dokázala .. Ak sa smiem opýtať kde si žila ? doštudovala si ? mala si partnera ? a s čoho si žila ?

katusska0251
29. feb 2012

@diabella dakujem...pokial som bola tehotna tak u mojich rodicov,ked sa narodila dcerka (to bolo na konci 2 roc. na ss) tak som sa prestahovala k priatelovi a jeho rodicom(potom sme sa vzali)dcerka sa narodila v nedelu a v pondelok priatel maturoval:D Potom si hned nasiel pracu a postaral sa o nas...o potrate sme ani neuvazovali...v 3roc som si dala na polroka individualny studijny plan...dostudovala som v termine a ako najlepsia ziacka triedy🙂 a to 2 tyzdne pred maturitou sa mi narodil syncek...pocas skoly sa mi o malu starala svokra kt uz bola na dochodku...nikdy by som nesla na potrat...skus sa porozpravat s priatelom a s rodicmi...neviem ze ako je to s tvojim priatelom,na zaciatku dostanes pekne peniazky z kt si mozes kupit vybavicky(aj tu na mk mas toho vela a pekne)a dostavala by si aj rodicovsky to je cca 210eur a ked priatel pracuje tak by si mohol uplatnit danovy bonus cca 20eur nie je to nic moc ale "ked netecie,aspon kvapka"...zvas si pre a proti...ked to urobis bude sa to s tebou tahat cely zivot,ver mi ja som o jedno dietatko prisla(potratila som v 8 tyzdni:()niet krajsieho pocitu ako drzat babetko v naruci 🙂...mas asi cca 2 tyzdne na rozhodnutie,po 8 tyzdni uz interupcie nerobia,iba zo zdravotnych dovodov...dufam ze sa rozhodnes spravne,drzim ti palce...potom daj vediet ze ako si sa rozhodla

ellan
29. feb 2012

Ahoj,uz nejsem mlada maminka,ale byla jsem.Otehotnela jsem mesic po 17. Narozeninach po dvoumesicni znamosti! Nastavajici tatinek je jen o 2 mesice starsi:( Rodice ze zacatku zurili, chteli, at jdu na interupci, ale nenechali jsme se. Pak se s tim smirili a vnoucka od zacatku zboznovali. Byli jsme ve ctvrtaku, dostala jsem individual, pritel odmaturoval v terminu, v cervnu jsme se vzali a ja maturovala v zari - uz zase tehotna:( v cerstvych 19 jsem se stala maminou podruhe🙂 nikdo v okoli nam nedaval sanci, ze spolu vydrzime. Bylo to tezke, ale zvladli jsme to, nebyly penize, prace, zato se dostavily krize. Kolem tricitky prisla touha po miminku a narodil se treti syn, milacek. V 35 jsme si poridili 4. Ditko - holcicku a koncime.A vite proc? Je tak lehke zvladnout deti zamlada, ted uz jsem fakt unavena a nemam trpelivost. pokud se me nekdo zepta, kdy mit deti- tak reknu do triceti let. Jen chci napsat, ze vam, mlade maminky, fandim🙂 Jen si nedokazu predstavit, ze by mi moji synove oznamili, ze budou tatinci🙂 a to kdyby byli po nas, tak uz mame 4 vnoucata🙂

diabella
2. mar 2012

@katusska0251
Kati dakujem za rady .... Mamine to idem oznámiť dnes ..A potrat nechcem len s priateľom som 3 a pol mesiaca a nemáme vážne kde bývať .... ja mám doma 11 ročného brata tatka ktorí ma 65 rokov a je totálny cholerik a mamina má 38 a pracuje ..... Jeho rodina je na tom asi tak že mama mu pracuje .. má ešte 3 súrodencov s ktorích je iba jedna sestra odsťahovaná a obaja žijeme v 3 izbovom byte ...... Jediná možnosť by bola hypotéka lenže on o dieťati nechce ani počuť je jedine za potrat a bojím sa ostať s malým sama ..... Potratu sa bojím .... Ale toho že by som pri bábu doštudovala absolútne ... Tiež nemám problém so školou a mám pomerne dosť ľahkú školu ..... Len by som potrebovala pomoc od rodičov ale ak mi ju nedajú nemám inú možnosť iba potrat :(

katusska0251
2. mar 2012

@diabella...ale aj na interupciu potrebuje 250 eur...moji rodicia sa somnou tyzden nerozpravali,tatko povedal ze som ho strasne sklamala a teraz mi ich nevymenili za nic na svete,strasne ich lubia...ked som cakala prve tak tehotna bola aj moja mamina,takze moja sestra je o 5 mes. mladsia ako moja dcera,moja mamina vtedy mala 38 a uz bola babka🙂...uvidis ako sa k tomu postavia rodicia,a ked ti budu ochotny pomoct tak si babo nechaj aj keby si mala ostat sama...aj moja spoluziacka bola v rovnakej situacii a babo si nechala...drzim prsty...daj vediet ze ako si dopadla,myslim na teba🙂

ajina17
2. mar 2012

@diabella Držím palečky,at ti to dobře dopadne a bábo si ponecháš.. Pak dej vědět ako si dopadla..

anicka245
2. mar 2012

@diabella o dietati nechce ani pocut ale robit ho to uz hej... 😠 ja mam kamaratku, ktora takto otehotnela, dokonca ten co jej to spravil bol aj fetak. Vykaslal sa na nu, ale nastastie rodina nie. Jej dcerka je tak krasna a zdrava, dieta je predsa dar... a teraz? Otec dietata sa totalne zmenil, ziskal si aj dcerku aj celu rodinu naspat, nastal uplny zvrat. Dolezite je aby ta podporili rodicia, minimalne mama tym ze ma v sebe tie materinske city by ta podporit mohla, velmi ti drzim palce, aby si nespravila chybu a mal ta kto podrzat! Vzdy sa da nejako vyjst, vzdy... dietatko ber ako dar, ktory ti uz nikdy potom nemusi byt poslany...

diabella
2. mar 2012

No mama nechce o malom ani počuť :( Však ja si uvedomujem nástrahy potratu ... Ale mame chcem dať tiež ešte pár dní a porozprávať sa s nou o tom ...

diabella
2. mar 2012

@katusska0251
Mamina nesúhlasí ale ešte mám čas tak sa ju pokúsim spracovať -.... Len horšie je že nemám podporu od priateľa ..... Keby povedal že sa spolu o to postaráme bolo by o ľahšie .. Zobrať si pôžičku kúpiť malý bytík ... Ale sama na to byť nemôžem

diabella
2. mar 2012

@katusska0251 Interupcia ma bude stáť 370

ajina17
2. mar 2012

@diabella Hlavně o tom ještě s matkou promluv. Ona byla někdy na potratu? Dyk je to šílený ☹ Snaž se jí přesvědšit. Dyk miminko je dar a další takový dar by jsi už také po potratě nemusela dostat ... ☹

martinkatinka
2. mar 2012

@diabella mám kamošku, ktorá porodila, keď mala 16,5 .... rodičom o tom, že je tehotná povedala až keď bola v 12. tt aby sa vyhla tomu, že ju pošlú na potrat.. istým sposobom klamstvo, ale tak ona si dieta chcela nechat a toto bol jediný sposob, s priatelom sa rozišli a ona bývala u rodičov a pomohli jej s malou... má neskutočne šikovnú dcérku, vydala sa, jej muž miluje jej dcérku a majú spolu druhé dievčatko... a to má teraz 28 rokov.

katusska0251
2. mar 2012

@diabella...suhlasim s @anicka245...ved aj on bol pri tom,nebolo to neposkvrnene pocatie😠 takych chlapov mam najradsej 😠 ...skus maminu este spracovat aj priatela,ja viem ze ste este mladi ale da sa to zvladnut...az 370?v ke je to 250,dobre rozdiely...a mamina ako zareagovala?a uz si bola u lekarky?najprv by si mala ist k nej aby si vedela ze na com si...ozvi sa ze ako,druha sanca uz nemusi prist a myslim ze by s teba bola uzasna mamina

katusska0251
2. mar 2012

@diabella...aj @martinkatinka ponuka jedno z rieseni,aj ked je to hnusne ale aj ja by som to takto urobila...uz potom s tym nebudu moct nic urobit a nemyslim si ze by ta vyhodili z domu...ja mam dost prisnych rodicov a tiez som sa bala ze ma vyhodia,ale neurobili to a teraz su z nich stasny stary rodicia

ajina17
2. mar 2012

@diabella Přesně tak máma ted straší,ale počkej až se maličké narodí bude z něj uplně posra....ná to mi věř 🙂
@katusska0251 I když bude proti tak si maličké ponechej neboj se ona tě nevyhodí a nakonec bude ráda, že má vnoučátko 🙂

diabella
2. mar 2012

@ajina17
Ona potratila raz spontánne

diabella
2. mar 2012

@katusska0251
Kati včera som bola u lekárky informovať sa ohladom potratu .... 370 je cena ... Ale tiež mi povedala že si to mám premyslieť .... Ja si ho chcem nechať lenže môj tatko nieje moc dobrý a viem že ma na 100 % doma nenechá to je ten problém .... A mám vážne 11 ročného brata čo by nebolo asi tiež vhodné pri nom v jednej izbe vychovávať malinké

ajina17
2. mar 2012

@diabella Nechej si maličké i když se to rodičům nelíbí..Ničeho se neboj oni ti pomohou i když ted prskají.. Na interupciu nechod budeš litovat celý celičký svůj život.. ☹

ajina17
2. mar 2012

@diabella A když potratila spontálně bylo jí miminka líto?

ajina17
2. mar 2012

@diabella Heled a doktorka ti těhotenství už potvrdila?

katusska0251
2. mar 2012

@diabella a v ktorom si tyzdni?ja som si tiez myslela ze ma tatko vyhodi a nevyhodil...myslim si ze tvoj brat by nebol problem...velmi dobre si to rozmysli...a priatel ti interupciu zaplati? Ako reagovali rodicia?