Mladé mamičky

nezabudka84
18. sep 2006

Ahojte (najmä)mladé budúce mamičky.Aby nás nikto neodsudzoval, že načo takým mladým ženám deti, tak by som sa rada takto trošičku separovala.Tým zase nehovorím, že tu môžu písať len mlaďasky.Veľmi rady tu uvítame aj ostatné žienky.Budem im vďačná za každý príspevok.Momentálne som na PN, lebo som v 6. tt začala krvácať a musela som si týždeň poležať v nemocnici, čo ma aj dosť vystrašilo.Ale už sa máme obidvaja dobre, pekne rastieme a tešíme sa na prvý moment, keď sa uvidíme.
Ešte, ak by chcel niekto uverejniť svoj vek, tak budem veľmi rada.Ja konkrétne budem mať v piatok 22 krížičkov.Zatiaľ pa

barunka
27. nov 2006

bellasandra, jasné, že ťa chápem... a ty si na tom ešte o čosi lepšie ako ja, si predsa len v meste, ja som z BA hupsla na dedinu, kde houbelec je a nikto sa tu nechce dať do reči s "blaváčkou" lebo blaváci sú čudní... 😨
ale nejdem sa tu sťažovať...

nezabudka, jasné, že vystrája, ale uvidíš, keď ho budeš mať doma, pri sebe, pochopíš, čo som tým myslela. vieš, ono to bude iné, bude sa ti možno chcieť robiť čosi iné, ísť von s kamarátkami, pokecať, nakúpiť, ale nebude sa dať, lebo je tu niekto, kto je od teba závislí a okolo koho sa bude krútiť celý váš program, budete vlastne skákať, ako bude bábo pískať...

to moje zasa stojí v postieľke, namiesto spánku, dnes štrajkuje celý deň, vôbec nespí....

ale pravdu povediac, sťažujem sa na ňu, ale ten pocit, keď sa na mňa usmeje, keď ma "pohladká", ked na mňa lezie, alebo keď na mňa pozerá a kričí mamama, je na nezaplatenie... nevymenila by som ju za nič na svete a keby trebalo, obetujem pre ňu aj vlastný život...
ale už utekám, lebo zasa na mňa kričí...

nezabudka84
autor
27. nov 2006

Mila Barunka, ja som s tym vsetkym psychicky zmierena a asi mi nebudes verit, ale sa na to tesim.Nechceme ostat len pri jednom babatku a nechceme, aby bol velky vekovy rozdiel a si myslim, ze s dvomi malymi detmi to nie je o nic lepsie.Ale je tu aj moj manzel... 😲

mirka
27. nov 2006

nezabudka, tiež si s drahým vravíme, že aspoň budeme mladí tancovať na stužkovej našej dcéry, kedy bude druhé nevieme, ale tak skoro asi nie 😔 najprv sa potrebujem poriadne vyspať 😅

nezabudka84
autor
27. nov 2006

Ja sa len nadejam, ze bude take poslusne, ako som vraj podla mojej mamy bola ja.Vravela, ze ja som len spala a papala.Musim mysliet pozitivne, lebo nic ine mi neostava.A ked bude zle, tak si jednoducho budem musiet zvyknut.A ja si viem zvyknut na vsetko 😅

vilki
27. nov 2006

ahojte mlade maminy a buduce maminy.nezabudka neboj, prejdu prve tyzdne a bude dobre.ja som prve 4 tyzdne myslela ze sa zblaznim,ale bola som u mamy a ta mi velmi pomahala.a ked uz som si na vsetko zvykla bolo super.teraz uz viem aj varit alebo zehlit s malym na rukach.ale teraz sa uz vie aj sam zabavit.

nezabudka84
autor
27. nov 2006

Ja uz som si tiez rezervovala mamu aspon na dva tyzdne 😀 .Som si uz kupila taku satku na nosenie babatka.Akoze nemam nejaky velky strach, zeby som sa o babo nevedela postarat.Skor mam strach, ked bude chore, ze co s nim budem robit 😅 .Aj ked som zdravotna sestra.Najvacsi problem je v tom, ze ja uz aj za malym problemom vidim vselijake choroby.To trochu prehanam...

vilki
27. nov 2006

to vsetko pojde samo.ja som sa tiez vsetkeho bala, nevedela som si predstavit co budem robit ak sa zacne dusit.a prve noci som ani nespavala,len som pocuvala ci maly dycha...

nezabudka84
autor
27. nov 2006

Niekde som citala, ze dieta ked ma pravidelny rezim, to znamena, ze kazdy den v tu istu hodinu napriklad ide na prechadzku, tak ma vacsi pocit istoty.Neviem, ci som to dobre napisala, ze co som tym myslela 😲

jarkova
27. nov 2006

Ahojte, aj my sa strašne tešíme kedy budeme držať ten zázrak prírody na rukách. Tiež mám strach že nebudem vedieť čo robiť, ale babky a dedkovia sa nevedia dočkať, ako sa nám budú motať pod nohami. Ideme sa napapkať a vyvaliť k TV. Pekné sníčky

barunka
27. nov 2006

nezabudka, neboj, keď bude aj choré, inštinkty ti napovedia, čo máš robiť. ono to príde samo...
aj ja som sa na Simi veľmi tešila, tiež chceme druhé bábetko skoro, aby nebol veľký rozdiel, starostlivosť o Simi ma naplňa ale aj psychicky a fyzicky vyčerpáva, keďže môj manžel je doma málo a som s ňou sama. no napriek tomu....
inak, ja som asi trošku extrém, ale ja som prvé týždne nemala so Simi nijaké problémy, okrem jedenia a to bol problém dlhodobý, a bola som na ňu sama, manžel v práci, mama v práci a ďaleko odo mňa. u nás sú problémy teraz, lebo jej nestačím 😀 😀

erka12
27. nov 2006

ahojte baby, zaujala ma vasa diskusia, tiez som sa vsetkeho bala a ked sme sa vratili z nemocnice maly preplakal cely vecer, tak som sa bala co mu chudatenku mojemu je, a potom sa utisil zaspal, stale som ho prve tyzdne chodila pozorovat,... a tiez, ked je manzel do vecera v praci som sama,babky su daleko a tak si musim poradit, aj ked niekedy priznavam, ze mam dost 😉

bellasandra
27. nov 2006

Jaj baby, veru je toho dost...ale zas tie malinké deturence su na nás zavislé...takze 🙂 , ale je toho dost....ja bývam s rodicmi..ale v podstate robím vsetko sama...ak nepocitam vyliatie vody z vanicky--to robí dedo 😀 ....
Barun- chapem..z Blavy príst sem--ja som zila aj v BRNE, aj vo Viedni....a v maji som sa vratila tiez z Rakuska...takze viem co je to byt inde ako tu v zapadakove....hrôza 😒

Nezabudka, neboja sa veru nic....ked sa male narodí...pôjde to samo..ja som si myslela ze sa k malej ani nezobudím , ked bude plakat..a teraz-skacem ako fretka 😀

nezabudka84
autor
27. nov 2006

Teraz su zavisle oni na nas a na stare kolena budeme my na nich.Ajked, ja sa dam radsej supnut do domova dochodcov, keby som mala byt sama, myslim vdova.Viem, kolko namahy je so starymi a hlavne nervy kolko treba mat. 😉

eji
27. nov 2006

Ahojte kocky....
Tak ja sa aj na vasej stranke pridavam k mladym maminam 😉
Moj krpcek Kubko ma cerstvy 1rok 😀

nezabudka84
autor
28. nov 2006

Ahojky Eji, witame was 😀, cit sa ako doma 😵

eji
28. nov 2006

ja rada, ja rada 😉

eji
28. nov 2006

inac, odkial ste???

misulka101
28. nov 2006

ahojte malde maminy,aj ja sa k vam pridavam,moj szncek ma 2 a pol roka a ze 3 tyzdne cakame druhe babatko 🙂

lucy81
28. nov 2006

Ahojte, aj ja sa chcem pridať, mám 26, 3 ročnú dcéru a teraz čakáme ďaľšie a veľmi sa tešíme. Práve dokončujeme náš nový domček, tak na Vianoce budeme snáď už všetci v ňom. 🙂

misulka101
28. nov 2006

¨tak vam drzim palce lucy aby ste uz vianoce oslavovali v novom 🙂

nezabudka84
autor
28. nov 2006

Witam nove clenky 😉 , aj my si staviame domcek, ale sa budeme stahovat az niekedy v lete a na buduce Vianoce uz budeme zdobit svoj stromcek aj s malym cenculikom 😀 .Ja som z dalekeho vychodu, za kopcom su Kosice.Ale kludne by to mohla byt mestska cast.
Juj, tak sa teskam, lebo idem o chvilku na nakupy.Sa tesim, ako budem minat PNku 😀 ....

papula
29. nov 2006

Ahojte tak sa pridam aj ja.Ja mam 19 a ked sa drobec narodi budem mat uz 20 vlastne za par dni 😀 Aj ja som sa napocuvala od ludi taka mlada ci som sa zblaznila a ved to niektore poznate 😖 Ale ja sa na mimi hróóózne tesim a tiez sme chceli uz davnejsie a planovali sme a stale nic skoro rok a ako som uz prestala dufat tak bum a konecne je to tu.S tym vekom si nerobim starosti moja mamina ostala tehotna s mojim bratom v 15 a 16 ho porodila teraz ma 40 brat ma 24 je este mlada hovori sa ze v najlepsom veku ma dospele deti a je jej super a moc sa tesi ze bude starka v takom peknom veku. 🙂

verulka
29. nov 2006

Kocky, uvidite tie soky, ked dojdete na 1.rodicko vasich deti...Ja mam kopu zabavnych zazitkov. Pamatajte si len take a prevratene oci, blbe poznamky ignorujte 😉
Barun a ty sa neboj 2.babatka, je to super mat deti po sebe. Ked si citam tvoje prispevky, vynaraju sa mi stare spomienky....vselijake 😉 Drzkajte sa vsetky 😉

barunka
29. nov 2006

verulka, ja by som sa nebála, keby simi nebola taká aká je... 😀 ale veď asi vieš o čom hovorím... 😉
papula veď aj ja by som sa tešila, keby som neskôr išla na prechádzku s vnúčikom či vnučkou a každý by mi vravel akú mám krásnu dcérku či syna, lebo to určite čaká tvoju maminku, keď je taká mladá 🙂 o mne si minule mysleli, že simi je moja sestrička 😀 😀

verulka
29. nov 2006

Moja ajka mi oznamila, ze za 8 rokov moze byt konecne tehotna- tak ako ja 😕 Tak som jej povedala, ze sice moze ale nemusi 😉 to by som bola 34 rocna babka 😎
Barun, ja som si myslela, ze horsie ako ajka byt nemoze a Risko bol- uplne inak, ale bol...Takze u nas sa podaril docasny(iba prvych 10mes)anjelik az na 3.pokus 😎

barunka
29. nov 2006

verulka, takže máme skúšať??? však možno raz sa podarí... 😀 😀 ja sa na simi nesťažujem, nie je to zlé dieťa, je veľmi milá, prítulná, plakať som ju už dávno nepočula, len keby tej energie nebolo toľko.. 😀 😀
a môj muž ma nedávno dorazil, s tým, "že no čo, kedy dáme ďalšie???" on je toho názoru, že ak budú dve, budú terorizovať seba navzájom a ja budem mať pokoj 🙂 🙂
inak, to by nebolo zlé, byť taká mladá babka, ešte by si ako prababka mohla kočíkovať a varovať detičky 🙂

bellasandra, a ako tráviš dni v GA??? máš tam nejakých známych??? vy tam tuším máte aj nejaké materské centrum, že??? a nevieš, či tam nie je aj plávanie pre deti, či niečo podobné??

nezabudka84
autor
29. nov 2006

Ahojte mamulky, ked vas tu tak citam, mi napadla jedna veta.Mam doma take male dupacky, na nich su nakreslene dve veleryby a pise tam, ze small but dangerous.To je , ze mensia je nebezpecnejsia.Aspon si myslim, ze to to znamena.Ale obidve sa tak milo usmievaju 😀 .

zanett
29. nov 2006

nezabudka: small but dangerous = mala/y, ale nebezpecna/y. 😉

bellasandra
29. nov 2006

Barunka- hej je tu to Bambulkovo-ale ja som tam nebola.To je skôr tak pre vacsie deti.Ja som doma a kazdy den ideme na prechádzku do mesta.Teraz jak otvoria TESCO je tam kaviaren tak ak tam bude aj nefajciarska cast..budem chodit na kávu..tam sa totiz dostanem z kocikom 😅 .
Plávanie pre deticky tu nie je-ja by som potom chcela chodit do TT plávat.Nuda strasná..co ti poviem. 😠

barunka
29. nov 2006

bellasandra, až pre väčšie?? ja som sa niekedy chcela vybrať, lebo síce v GA možno nuda je, ale omnoho menšia ako u nás...
tesco tuším otvárajú zajtra, mi sa tam tiež pôjdeme niekedy mrknúť, tam by som si trúfla odšoférovať so Simi aj sama, tak by som nemusela stále chlapa otravovať, nech nás vezme do BA... 😀