Mladé mamičky

nezabudka84
18. sep 2006

Ahojte (najmä)mladé budúce mamičky.Aby nás nikto neodsudzoval, že načo takým mladým ženám deti, tak by som sa rada takto trošičku separovala.Tým zase nehovorím, že tu môžu písať len mlaďasky.Veľmi rady tu uvítame aj ostatné žienky.Budem im vďačná za každý príspevok.Momentálne som na PN, lebo som v 6. tt začala krvácať a musela som si týždeň poležať v nemocnici, čo ma aj dosť vystrašilo.Ale už sa máme obidvaja dobre, pekne rastieme a tešíme sa na prvý moment, keď sa uvidíme.
Ešte, ak by chcel niekto uverejniť svoj vek, tak budem veľmi rada.Ja konkrétne budem mať v piatok 22 krížičkov.Zatiaľ pa

lajalu
27. feb 2007

Ahojte babule aj ja sa pridam. Tiez som otehotnela v 22 rokoch a este k tomu som este chodila do skoly teda este chodim ale proste sme chceli babatko a tak sme ho mali napriek vsetkemu. Tiez niektory ludia nechapali ale nasli sa taky ako moja mamina, ktora bola rada.

katusha
27. feb 2007

ahojte, no neviem co by malo byt na tom zle, ked zena otehotnie v mladom veku - nie je to predsa zlocin. dnes sa mnoho ludi len hrnie za peniazmi a za karierou a na to co je v zivote podstatne sa zabuda ... je to smutne ☹

r123
27. feb 2007

megie. no né že by sme ho nechtěly ale spíš sme ho neplánovaly 😅 chtěl ho sem ráda že je takovej.je mu 23 teda skoro 24 takže už je to velkej chlap 😀 😀 😀

zabga
27. feb 2007

Ahojte všetky mamičky.Som tu po prvý krát.Hľadala som niečo kde by som sa mohla porozprávať z niekým o dieťatku.

zabga
27. feb 2007

ahojte. Ja mám 5 mesačnú Viktorku porodila som keď som mala 18 a každý sa my vysmieval, že decko bude mať decko.

zabga
27. feb 2007

ahojte ja som rodila ako 18 ročná a tiež si myslím, že na veku nezáleží.

bzuco
27. feb 2007

ahojte maminy
pridám sa k vám
ja som mala 22 a pol, ked sa mi malá narodila, tiež boli hlášky typu - si ešte mladá, pokazíš si život....
zvládla som popri nej aj VŠ a ked som končila, cupitalo ku mne s kvetmi 3-ročné dievčatko 🙂
ale dnes to je veľká slečna(ide mať 5 r.) a praje si setričku 😉

esteraa
27. feb 2007

zabga,já jsem porodila syna a bylo mi 18 apůl.A řeknu ti,že tenkrát to bylo tak nějak všechno rychlé,že jsem se ani nenadála a mylý měl rok.....Dneska mám 3 měsíční holčičku,takže jsou od sebe o 10 let a je to paráda.Užíváme si to všichni.Taky se temkrát našlo pár těch,kteří říkali,že jsem moc mladá a ještě blbá.Ale nebyla to pravda.Dneska je synovi10,mě 29,na něj leze předčasná puberta a já se bavím.Má super vztah k ségře a už se těší až bude mluvit,že ji něco naučí.Takže všechny pošli........víš kam.Teď jsi třeba mladá,ale později budete s Viktorkou super kámošky.Mimochodem nádherné jméno. 😀

sisa_30
28. feb 2007

ahojky Eateraa, aj u mna je to tak podobné. Syna som rodila ako 20 ročná a tiež ma nezaujímali komentáre okolia. Túžili sme po bábatku a teraz po 10 rokoch/skoro/ čakáme druhé... sa smejem že rodím len po 10 ročiach, ale paradox je, že manžel je narodený v roku 1970, Ja 1977, syn Danko 1997 a malé miminko bude narodené v roku 2007 . Niekedy sa pýtam, či to je náhoda, alebo nejaké znamenie, samozrejme príjemné. Ešte k tomu syn je narodený na narodeniny môjho ocina... 🙂

megie
2. mar 2007

baby, to je super, že ste sa nenechali otráviť okolím a užívali si to... Ja som bola včera u kamošky, má 21 jej priateľ 22 a majú teraz 2 mesačného nádherného chlapčeka. Myslela som, že ked prídem, bude zmordovaná, nervózna a unavená a ona bola taká, ako aj pred tehu, zvládala to úplne super. Pýtala som sa jej na popôrodnú depku a ona, že je úplne v pohode. Ako keby mala malého už odjakživa. Akurát na jeho plač si museli zvyknúť, ale netrvalo to dlho. Tak vám držím všetkým maminám palčeky a užívajte si ten najkrajší dar aj nadalej. papa 🙂

veronika18
2. mar 2007

ahojte!
ja čakám miminko 12.8.07 a 18rokov budem 14.6.07 takže budem čerstvá 18-tka.
je tu aj taka mladá budúca maminka??? 😉

mimi109
2. mar 2007

ahojte tak aj ja sa pridavam ked sa mi narodila dcerka mala som 20r uz tyzden mam 21r 😀

bubatinko
2. mar 2007

inak ja som rada ze mam babo mlada ... teraz mam energiu sa onho poriadne starat ked bude vacsi vystrajat hluposti maly si uzije detstvo na vyletoch a tak ... neviem si predstavit mat ho napr. v 30tich myslim ze potom by to bolo pre mna narocnejsie .... mam pocit ze takto mu dam do zivota viac a ze ho aj viac budem chapat napr. ked bude v puberte... kazdopadne by som nemenila nic 😀

mamina
4. mar 2007

Ahoj,děvčata.Já se vyučila v 17,měla první v 19,druhé v 21,třetí ve 26(za tři měsíce jsem dělala přijímačky na nástavbu),čtvrté v 29,za pět měsíců(loni v květnu)jsem úspěšně odmaturovala a teď čekám pátý.Na lidi se vykašlete!To víte,jdete takzvaně proti proudu.V dnešní době,kdy většina lidí myslí jen na sebe,vy myslíte na mimi.To je přece krásný,ne?Mně nadávali do bláznů,do krav,posílali mě na potrat,atp. ...A děti jsem si uhájila.A čím víc jich mám,tím jsme s (pořád se stejným) manželem šťastnější.Děti dokáží život až neskutečně rozsvítit a posvětit.A jak je to s tím věkem?Jako mladší máte více sil,to ano.Ale když se budete blížit té 30,zase budete to mimi vnímat úplně jinak.V 18-ti berete to,že se mimi kojí jako samozřejmost,ve 29 vás to rozněžní k slzám.V 18-ti když děťátko začne chodit nebo mluvit,nic se neděje,max.budete pyšná,jaký/á je to šikulka,v 29 když začne chodit,obrečíte to a obvoláte komplet celé příbuzenstvo.A říká se,že dítě po 30 maminku omladí.(A je to pravda-sousedka měla první ve 20 a druhé v 36 a vypadá na 25).Takže si myslím,že dítě v každém věku je požehnáním a radostí a to nejkrásnější,co na světě je. 🙂Tak jen do toho.. 😉

dominga
6. mar 2007

Ahojky. Tak se taky přidávám, je mi 22 a čekám své první dítě. Odevšad jsem slyšela ta známá slova o zkažení si života, ale myslím, že právě tímhle si ho zkrásním. Na mimčo se těším, a nemyslím, že je to brzy, vždyť mě mamka měla v 16 a taky to zvládla. Takže na věku fakt nezáleží, dítě je prostě dar shůry a jsem za něj vděčná. 😉

hedunecka
6. mar 2007

jeeeej ahojte tuto temu som dlho hladala..aj v tehotenstve a nic som tam nenasla..no ja mam 19 a babatko sa velmi tesim..ja si myslim ze tu nejde o vek ked sa zena citi na dietatko a tesi sa tak to urcite zvladne..navysse ked sa netesi sama ale aj ocinko babatka/moj sa tesi pomaly viac ako ja 😀 😀 /

megie
6. mar 2007

hedunecka, som ani netušila, že si taká mladučká... 😉 (ja tehu niesom - zatial - ale čítavam si septembrovky a októbrovky, tak zo zaujímavosti... a viem aj o tvojom smutno - šťastnom príbehu, ale som si myslela, že si staršia, ked ste bábo plánovali... - no, síce moja kamoška mala 16 ked si bábo plánovala 😀 ) Držím palce, nech to tentokrát víde na 1*, pa 😉

hanap
6. mar 2007

Ahoj těhule, tak mě bude 23. 23.3. 😀
A moc se na mimi těším, jen mám červíky, jestli výchovu zvládnu 😀.
Sama si připadnu jak děco a mezi srpnovkama jsem nemladší "děcko" 😀

pipi1211
6. mar 2007

hanap a co mam povedat ja medzi majovkami? ja mam len 19 🙂 ale nie vsetko zavisi od veku 😀 a ci vychovu zvladneme? kolko je starsich od nas a nezvladli ju.... zalezi na tvojom zaklade 😀

pipi1211
6. mar 2007

jej hedunecka tak nie som sama 19nastka 😀 skolu uz mas ukoncenu? ja tento rok maturujem ale v maji uz nestiham tak pojdem v septembri 😒

tinni
6. mar 2007

caute ja som mala teraz 20 a babatko sme neplanovali, ale musim povedat, ze sme sa na malicku vsetci strasne tesili a teraz ju strasne lubime. A vsetko sa da zvladnut 😉 inak ake boli reakcie okolia, ked ste oznamili, ze cakate babo?

megie
6. mar 2007

no, ja som mala tiež 19, ked som bola tehu a reakcie boli zlé. velmi zlé. Aj mojich rodičov, aj priatelových rodičov a aj priateľove (jeho reakcia sa dala pochopiť, ked mal vtedy len 18, ale rodičov nie...) ☹ 😢

Dúfam, že ostatné baby majú lepšie skúsenosti. 😔 🙂

katika1
6. mar 2007

Tinni.. u nás boli reakcie len a len pozitívne 🙂
a ten kto si myslel niečo iné asi nenabral odvahu povedať to 😀 Takže s nami sa každý teší!

pipi1211
6. mar 2007

no moj priatel bol najskor proti a chcel aby som sla na... ale nastastie som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla a teraz sa obaja moc tesiiiiiiime 😀 priatelovi rodicia v poho 🙂 moji neviem a ani ma to nezaujima a priatelia uplne super 😀 takze sme radi vlastne vsetci 😀

tinni
6. mar 2007

Ja som mala celkom dobre reakcie, aj ked mamina bola najskor v soku, ale behom par dni sa vsetko vyriesilo. A priatel z toho tiez najskor nebol nadseny, ale potom sa uz zacal tesit aj on, inak on ma 32 rokov, takze u neho uz bolo nacase, ale zaskocilo ho to, lebo sme to neplanovali a on sam mi casto pripada ako male dieta. Ale jeho rodina bola super, vsetci sa odzaciatku tesili 🙂 🙂 🙂

katika1
6. mar 2007

Ale v podstate ani nemali ľudia možnosť veľmi protestovať.. sme to na každého vybalili ako tú najradostnejšiu novinu s obrovskými úsmevmi a tak sa potom asi neodvážili nič namietať 😀

megie
6. mar 2007

pipi, a ked sa môžem opýtať 🙂 , ty sa s tvojimi fotríkovcami nebavíš? Ked ti to je jedno? 😕

pipi1211
6. mar 2007

ja uz s nimi dlhsie nie som v kontakte.... mali sme problemy,ale uz mi je to jedno. nemyslite si o mne ze som najaka necitliva a pod ale uz ma to vsetko prebolelo... a beriem to tak ako to je

tinni
6. mar 2007

ja si myslim, ze na malicke sa hlavne musi tesit jeho mamina, babatko to vsetko vnima odzaciatku ako je v brusku 😵 ale podpora okolia je tiez dolezita.

pipi1211
6. mar 2007

hej hej a ja sa naozaj moc tesiiiim 😀 dnes sa mi aj snivalo ako ju kojim 🙂 no bol to uplne krasny pocit 🙂