Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

miska99
22. jún 2007

zlte trojuholnicky? hmmmmmmm skusim pozriet niekde. dik 🙂 alebo to presadim zas

bubulik
22. jún 2007

Volaju sa tusim lapace skodcov izbovych rastlin. 😉

miska99
22. jún 2007

ok dakujem za radu. 🙂 😉

pollyanna
24. jún 2007

ach tym mojim orchidejkam sa nejako nedari...ta co vyzerala ako keby jej odhnival listok sa uz z toho spamatala, ale zase druha...listky su nejake divne...keby to bola ina rastlinka, poviem, ze ju treba poliat..su take nejake makke..neviete niekto co s tym? dakujem 😉

bubulik
24. jún 2007

A ako casto ich polievas??? Pokial su makke len spodne 1-2 , tak je to ok. Oni potom zozltnu a bude ich treba odtrhnut. 😉

pollyanna
24. jún 2007

tak raz za dva tyzdne, ako sa podari... 😒 ano, z tych spodnych si nic nerobim, ale ma teraz len jeden taky normalny listok...

lienka111
25. jún 2007

bubulik - to bude sranda, ak sa narodi dnes -25teho 😀 , ja som bola na ten datum "planovana", ale som sa trosku poponahlala 😀, takze si to vymenime 😉

saska73
25. jún 2007

Kočky viete mi poradiť s ficusom benjamin ? Pravidelne mi na ňom opadne 1/2 listov, je to normálne alebo mu niečo škodí? A kedy sa môže strihať ?

luciaj
25. jún 2007

pollyanna, ja mam doma orchideu, mam ju na vychodnom okne a nezalievam ju klasicky, ale len jej postrekujem kazdy den listy a tak raz za tyzden ju jemne osprchujem, vodu necham par sekund odkvapat a tak ju dam spat do kvetinaca ... no a musim poklopat, je naaaadherna, od decembra, ked som ju od muza dostala, ma uz 3 novy list a bude mi znova kvitnut 😉

lienka111
25. jún 2007

saska a nemas ho na tmavom mieste? Mne sa osvedcilo, ze fikusy maju radi svetlo, ale nie priame slnko, miesto bez prievanu a dost castu zalievlu - hlavne teraz v lete. Nestriham ich vyrazne len poodstikujem listky, ktore odstavaju. Neboj fikus sa da vzdy zachranit 😉

anamor
27. jún 2007

saska podla mna sa da benjamin strihat stale, aspon ja mam tu skusenost. Moja mama mala naozaj krasny benjamin a opadol jej cely a uschol, dodnes nevieme preco 😒 /tym ta ale nechcem strasit/

hanaj
28. jún 2007

Mne benjamin pravidelne opada na jar a na jesen. No vzdy sa pekne spamata. Jeden som dokonca uz uplne vyhodila von na dvor, kde uplne uschol a pred tyzdnom som ´ho nasla s krasnymi mladymi listkami. Je to nezmar. Ale ako spominala Lienka111, vadi mu prievan a potrebuje pravidelnu zalievku a premiestnovanie tiez nemusi (aspon tie moje sa tak chovaju) 😉

lienka111
28. jún 2007

mojej sestre tiez takto opadal - ale po tom co ho dost radikalne ostrihala a tiez ho mala na dlazke a nie na velmi svetlom mieste, doteraz sa z toho nespametal, ale par novych vyhonkov ma...

inac mne sa podarilo 2 fikusy vypestovat z odrezkov, dnes uz maju 40-50 cm, jeden upravujem ako stromcek a druhy ako "ker" ... a mam aj jeden benjamin, ale nikdy mi neopadal, je krasny cely rok, mam ho asi 2 roky a odvtedy uz zdvojnasobil svoju "korunu" (tiez je upraveny do tvaru stromceka)

takze vravim svetlo a spravna zalievka (podla potreby, neprelievat) 😉

adkap
29. jún 2007

Ahojte pestovatelky. Idem k vam po radu. Mozno sa to tu uz niekde pisalo ale je tu uz dost stran tak sa pytam opakovanie matka... 🙂 Vcera som si kupila vytuzenu orchideu boli v carfure v akcii 189,- nevedela som aku vybrat tetusky tam radili nech ma co najviac pukov aby dlhsie vydrzala ale ja som si zobrala taku rozkvitnutu s jednym pukom :( no a ako sa treba o nu starat aby som ju nemala len na par dni ;) ake miesto ma najradsej? aka zalievka a ako casto polievat? ked aj opada kedy zacne vyhanat puky?
DAKUJEM!!!

anamor
29. jún 2007

o orchideach toho neviem vela, ale maju radi prevarenu vychladenu vodu/prevar vodu v kanvici, nehaj vyhchladnut, potom polievaj/, treba ich hnojit, maju radi svetlo a su v nejakom specialnom kohliku, aby mali korene svetlo. A polivaju sa tusim kazdy den... som mudra, lebo kolegyna mala dovolenku, tak som sa o nu musela starat 😒

maca793
29. jún 2007

baby v tescu som si po dlhom čase kúpila malý kvetináč s rstlinkou. stálo to len 8sk, vraj za 2-3 týždne by mama rastlinka vyrásť. dúfam, že sa jej to podarí. ak nie, tak nadobro s kvetmi a pokusmi končím. 😀
keď sa im nebude dariť, tak potom... 😀 😀

anamor
29. jún 2007

maca ja to poznam, taky mali kochlicek /nejake cervene kvety, stvrlistky, levandula, muskat/ je to inak dost narocne, lebo to ma malo zeme, ked ti to vyrastie presad do vacsieho, lebo to uschne, rychlo strati vlahu z takeho maleho crepnicka...

maca793
29. jún 2007

anamor a sú to trvalky? lebo bližšie info k tomu nebolo, ja som si to kúpila na skúšku. 😉

whizzy
2. júl 2007

Anamor, nie orchidee sa nepolievaju kazdy den!!! Maximalne raz za tyzden, podla preschnutia substratu. a najlepsia je dazdova voda. Vodovodna nie je velmi vhodna,lebo je v nej vela soli. A v podstate ked ju prevaris, soli neodburas, len sa nejaka voda odpari a koncentracia soli bude vyssia. Ja polievam dazdovou, alebo destilkou, ked ina nie je tak aj vodovodnou.
Adkap, ked ti odkvitne, tu stonku tam nechaj, bud zacne vyhanat novu odnoz, alebo uschne, vtedy ju treba odstrihnut. Vyssie o tom bolo pisane.

hanaj
2. júl 2007

Whizzy, zobrala si mi to doslova z klavesnice, presne to som chcela napisat, ked som si to od anamor precitala. Anamor, dennym polievanim orchideu totalne odrovnas. Ale niektori orchideje denne rosia, mozno si si to pomylila s tym. 😉 Prevarena voda nie je o nic lepsia ako vodovodna. Ak je voda makka, je to celkom v pohode,ale tvrda voda je zabijak pri dlhodobom pouivani. Ja odchytavam dazdovu, prelievam do tmavych flias a mam celkom slusne zasoby. A hnojit sa hnoji tak 1x za 14 dni.
Adkap, orchideje sa nemaju vraj vyberat podla kvetov a pukov, ale podla listov, korenov a substratu. Pretoze moze krasne kvitnut, ale po case ti odumrie, ak mala zlu starostlivost. Takze prekontrolovat korene, substrat (co sa ale vzdy da zachranit presadenim do spravneho) a listy (ci nie su makke, poskodene, poskrucane)...

anamor
2. júl 2007

ospravedlnujem sa za tie orchidee, ale moja kolegyna to naoazj polieva kazdy den 🤐 no nic... preto jej hynu...

miska99
2. júl 2007

anamor ty si im chcela dak dobre aby neboli smedne co 😀 😀

bubulik
4. júl 2007

Ahojte kocky, tak som opat k dispozicii. Uz sme konecne doma. Takze vsetky zmeny mam v pase. 😉

anamor
4. júl 2007

bubulik blahoželáme 🙂

miska asi tak 😉

pollyanna
4. júl 2007

gratulujem bubulik a hanicka

lasenka
4. júl 2007

bubulik
jeeeej, mas dalsi kvietocek doma 🙂 blahozelam 😉

miska99
4. júl 2007

baulik aj ja sa pripajam a prajem obom vela zdravicka.
anamor az teraz citam ze co som zas pisala ake chyby. no to som cela ja. 😀

whizzy
6. júl 2007

Blahozelam bubulik 🙂

lienka111
9. júl 2007

bubulik, blahozelam 🙂

no ja som po tyzdni dovolenky prisla domov a orchidea stala vo vode...mamka mi ju prepolievala, ale snad sa z toho dostane ☹

cicuska
12. júl 2007

bubulik nasa zahradbicka 😉 gratulujem, nech sa Vam dari a nech rastiete do krasy 🙂
chcela som sa spytat mam tak problem mam take sede skvrny nalistoch petunii na balkone ktory je zaskleny vyzeraju ako keby ich nieco obzralo, zospodu listov nic nie je vidiet, podobne vyzera aj bazalka ktora je blizko tiez ma take do zlta bodecky ale zo spodu listov ma taky ako keby sliz a male pavucinky. Nevies poradit co s tym. Uz som skusala striekat aj tabakom ale len kratko tak neviem ci robim dobre