• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

dievcata,moja mamina ma uz do 30druhou orchidei/uz to presne neratam/okrem ineho,a je to krasa,stale su rozkvitnute obloky. :dizzy_face: ja mam tiez plny byt kvetov,ale orchideiky len 4dr. :slight_smile:
25. nov 2007 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz mi jedna kvitne,ma 9kvetov,a priemer kvetu je 15cm. :dizzy_face:
25. nov 2007 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
roasha...do albumu som prihodila fotky tej muzovej orchidei. Pyta sa, ci nahodou tvoja mama nema tento druh v cervenom - Cymbidium hybrid
26. nov 2007 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mozno to je trochu rozdiel, ale ja uz 5 rokov snivam o bonsajoch. Ale kedze zatial byvame u svokry, ktora ma 80%kvetov umelych, tak mam obmedzene priestory. Takze si len pomaly pripravujem "material", a utesujem sa , ze ked budeme vo vlastnom, budeme byvat v dzungli. Zboznujem totiz aj vsetky izbove rastliny, najlepsie take, co rychlo rastu a tahave. Takze teraz mi je luto, ze aj ked nieco dostanem (z pochopitelnych dovodov si nic nekupujem), tak to je v stiesnenych podmienkach..Ked som byvala doma, tak sme boli s mamou dve "sialene" chlapy uz boli zufali, lebo tahave kvety boli vsade.. :slight_smile: :slight_smile:
26. nov 2007 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renca3 mam taku ale vinovobordovu,a mamina ma aj pastelovobielu/slonova kost,ale s takymto stredom nie.a mate ju krasnu. :wink: ja musim muza prehovorit,aby sa posnazil,a tiez sem nejake hodil,lebo ich tiez stale fotime.
26. nov 2007 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renca,tieto druhy mame len od jari,tak sme na nich nemali tolko kvetov,pochval muza-sikulko.
26. nov 2007 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
roasha...dik, odkazem. Tak hodte aj vy nejake na plac. Zaujimala by nas ta vinovobordova. Totiz, nikde ju nevie zohnat kupit.
27. nov 2007 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renca, krasne su tie vase orchidei.. :dizzy_face: Ja mam tiez taku Cymbidium, ale zltu, no odkedy odkvitla, tak mi nechce znova zakvitnut.. Uz ju mam asi rok a nic. :confounded: Teraz, asi od septembra ju mam na severnej strane v chladnejsej izbe, kde nekurime, lebo som citala, ze potrebuju nizsiu teplotu, ze by zakvitli, ale nejak sa nic nedeje.. Ako na nu?
27. nov 2007 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lilly, nuz to nie je len o tom, prelozit do chladu a cakat. Treba pravidelne hnojit, muz polieva len dazdovou vodou a cez den by mali byt v teple asi 20 stupnov a na vecer do 10 stupnov. Takze ich kazdy den premiestnoval z tepla do zimy a opacne.
27. nov 2007 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renca, ja pravidelne hnojim, rosim kazdy den a od leta polievam dazdovou vodou /pred tym prevarenou, kym som nemala dazdovu/, tak raz za tyzden - dva. Akurat ju neprekladam z chladu do zimy a naopak. Stale je len v chladnejsej miestnosti. No mozem skusit :fearful:
27. nov 2007 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renca - to je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaadheraaaaaa!!! prekrasne!
28. nov 2007 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. dec 2007 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dostala som kyticu z rezaných orchideí. Myslíte, že sa nejakým spôsobom dá zasadiť to do črepníka?
15. feb 2008 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.
Poradite mi prosim????
Dostala som kliviu cervenu.....krasnu, uz s pukmi......ako sa o nu starat???? :sweat_smile:
Dakujem.
16. feb 2008 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susanh - myslim, ze neni sanca
klbikes - zial, toto neviem, nepoznam. skus nieco vyguglit
16. feb 2008 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vcera som stravila 2hodiny pri PC a nic tam nebolo o starostlivosti :unamused: ....iba obrazky, latinsky nazov.... :confounded:
16. feb 2008 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, mám maličký problém, možná že jste ho tady už řešili ale nedá se pročíst celá téma. Pul roku bydlíme v domečku, svokra mi přinesla od ní z práce dva banánovníky,prý jsou kolem 16 let starý. byli trošku zakrpatělý, ale co je mám já, tak začli rychle rust, ale poslední měsíc přestali a taky začali schnout a poslední narostlý listy jsou malé. Zalévám je jednou až dvakrát týdenně, ale nedávám do toho nic jiného. Nevíte co jim pomuže??
16. feb 2008 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klbikes,klivia je nenarocna,akurat v case kvitnutia ma rada vela vody,mozes ju postavit do misy s vodou. :wink:
susanh,tu kyticu mozes akurat skusit vysusit. :wink:
charlinka,bananovniky maju radi velke vlhko-tak treba rosit. :slight_smile:
renca,musim sa pohrabat v pc,aby som masla tie nafotene orchidei,uplne som na to zabudla. :sweat_smile:
16. feb 2008 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
roasha a co třeba je pohnojit něčím. Nebo je nějaké speciální místo, kde je mít postavené??
16. feb 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
charlinka,je aj hnojivo na tropicke rastliny,mamina mala bananovniky pred x rokmi,jeden jej dokonca zarodil.maju radi rozptylene svetlo. :wink:
16. feb 2008 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, kupila som si kvietok, asi je to fialka nie som si ista. Mam ju asi tyzden, doteraz velmi pekne kvitla a nic jej nebolo ale dnes mi za dve hodiny!!!! uplne zvadla. neviem co s nou mam robit. neviete mi niekto poradit?polievala som ju raz denne do podmisky. ozaj neviem co sa jej stalo, este som nevideli izbovy kvietok tak rychlo zvadnut :frowning2:
16. feb 2008 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
clivia miniata
Klívie, Řemenatka
stanoviště:
polostín-přímé slunce
zálivka:
občasná + mlžení
výška:
1-30 cm
okrasná:
květem
barva:
bílá, žlutá, oranžová, červená
při požití zdraví škodliva

Katalogové č.:
PR70
Popis a péče

Klívie ve své domovině roste na vlhkých místech v lese nebo mezi skalami. Je oblíbenou a často pěstovanou pokojovou rostlinnou. Nejlépe kvete na světlém stanovišti, ideální jsou severní okna. Vyhýbáme se přímému slunci, které by mohlo popálit listy. V době květu a růstu zaléváme hojně, v zimě zálivku omezíme. Substrát udržujeme takřka suchý. Má ráda zvýšenou vlhkost vzduchu, ale suchý vzduch také snáší. V období růstu hnojíme 2x měsíčně standardním tekutým hnojivem, v zimě nehnojíme. V době vegetace je ideální běžná pokojová teplota. Klívie potřebuje období klidu, aby se začaly objevovat poupata. Od konce podzimu proto rostlině zajistíme stanoviště okolo 10ºC. Šťáva vytékající z poraněných listů je jedovatá!
16. feb 2008 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.katalog-rostlin.cz
baby skuste tu daco pohladat ohladom kvetiniek,ja nie som proficka v pestovani ale tato stranka mi vzdy pomoze
dufam ze aj vam :wink:
16. feb 2008 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čavte mam ružovú fialku ako sa onu mám starat?
:slight_smile:
24. feb 2008 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby,mne doteraz vzdy vsetko"skapalo" :slight_smile: a to som sa fakt snazila.vydrzal mi akuraz zamnioculcas(neviem ci som to dobre napisala),ten mi rastie ako besny :slight_smile:
a to sa mam na jar pustit do zahrady! :grinning: :grinning: :grinning:
24. feb 2008 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sakura vitaj v klube,mne tiez vsetko kape,sesterka mi doniesla niaky zlty kvietok naposledy,tak uvidime :pensive:
24. feb 2008 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Dakujem za pomoc ohladom KLIVIE :wink:
Este raz vdaka a pekny den :dizzy_face:
24. feb 2008 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte! prosim vas o radu: mam byt orientovany tak, ze slnecne izby su obyvacka a spalna. kuchynu a detsku mame na takej strane, kde nesvieti slnko.
Ake rastliny odporucate pestovat v ktorej izbe?
V obyvacke mam na parapete fialky, ale davam bacha, aby neprazilo v lete na ne slnko, paprad, palmu, kalu a fikus. Na kale sa vytvoril puk, ale asi mesiac je este stale zatvoreny. :unamused:
V spalni sa mi akosi s fialkami nedari a ine kvety tam nemam. neviem, ci nie je problem v cloneni balkonom..
A do kuchyne by som potrebovala s niecim poradit, neviem, ake rastlinky sa daju pestovat, ktore nepotrebuju slnecne svetlo a su pekne....
25. feb 2008 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja som tiež maniačka do kvetov. v obyvačke v kuchyni všade mam kvety a mužiček sa ide zblazniť ked ich treba odpratať. a v lete ho ide poraziť ked sa babrem v skalke a stale prikopavam a premiestnujem. :grinning: :grinning:
ale odreagujem sa aspon pri tom.

majulcek super stranka len som to neprešla cele idem menit zaclony. :rolling_eyes:
13. mar 2008 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sakura-podobne! :grinning:
mám len dva kvety,včera som si kúpila orchideu,tak hádam motyka vystrelí a bude pekná.

závidím všetkým,čo mejú pekné kvietky :wink:
13. mar 2008 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok