• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

ahoj babenky
mam velku prosbu na vas.dostala som 2 rastlinky.guzmaniu amaryllis.chcela by som sa opytať ako sa v skratke o ne starať amaryllis mi akurat dokvitava.mam ich ešte v zemi ako som ich dostala.neviem či ich možem presadzať a kedy.dakujem pekne za rady.
19. nov 2008 o 14:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
amarylis bude mat teraz po odkvitnuti cas vegetacneho pokoja.pokial ich nechces presadzat,nemusis-staci na jar,ale ja mam rada co najskor presadene kvety,nikdy nevies co si z kvetinarstva prinesies. :sweat_smile:
teraz ju uz polievaj len minimalne.
19. nov 2008 o 17:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dakujem za radu a guzmaniu? tu možem tiež?
19. nov 2008 o 20:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, poradi mi niekto ako mam pestovat bonsaj? manzelikovi sa tato rastlinka veeelmi paci, a uz mu to zacalo akosi skapinat...
dakujem za kazdu radu...
20. nov 2008 o 19:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No ja sa chcem spítat či niekto nepestujete mango alebo papaju.Mango mi vyšlo ale začínajú listy schnút a papajové semienka som si len dnes nechala. :grinning: Nechám vysušit a zasadit. :confused:
20. nov 2008 o 20:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ivuss- s bonsajmi bývajú problémy...asi máte nejaký "bytový", ktorý máte vnútri,že?Tým,že sú zasadené v takej malej miske,rýchlo im vysychá zemina a míňajú sa živiny-treba ich každý deň polievať a často hnojiť.Sú špeciálne hnojivá pre bonsaje,ale podľa mňa by mohlo stačiť aj hnojivo na izbové kvety,len je treba dávať oveľa nižšiu koncentráciu,ako je napísané v návode,lebo v takej malej miske by si ľahko mohla silným hnojivom spáliť korienky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vždy sa hnojivo riedené vodou dáva na mokrý koreňový bal,nikdy nie na suchý!!Inak je o tom kopec literatúry,ja som to len pred nedávnom začala čítať,lebo sa mi tiež bonsaje páčia,ale asi to na nejakú dobu nechám tak,lebo čakám druhé dieťa a pri deťoch a mojom zverinci by som nezvládala venovať sa ešte aj bonsajom-no,možno o pár rokov :grinning:
21. nov 2008 o 06:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, aj moj manzel si kupil bonsaj, a ja som mu on mala starat, polievala hom ho kazdy druhy den a zrazu listky uschli a odpadddli? zhadzuje bonsai na zimu listky? mam asi izbovu podobu velky cca20cm.
rusovcanka, ako si to myslela "venovat sa bonsajom"?
25. nov 2008 o 22:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
iveta1901:myslela som to tak,že budem mať okolo dvoch detí,dvoch psov,dvoch mačiek,troch morských prasiatok a akvárka roboty až-až a s bonsajmi je tiež dosť práce,ak ich máš také 3-4 kusy,už sa im musíš každý deň venovať,obzrieť ich,či nie sú napadnuté škodcami,poliať,pohnojiť,občas pristrihnúť konáriky aj korienky...proste venovať im svoj čas a aj nejakú tú prácu :wink:
26. nov 2008 o 06:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rusovcanka, o boze, to mas riadny zverinec :sunglasses:
co na to hovori manzel?
ten bonsaj zhadzuje na zimu listky? totisto vsetky naraz zoschli :grinning: obavam sa, ze skapal :rolling_eyes: polievala som ho pravidelne, tak neviem
28. nov 2008 o 17:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
keď sme kupovali bonsaj,predávajúci nám hovoril,že potrebuje stále mokro a veľa svetla.tak som poctivo zalievala,ale stále mu opadávali listy.asi pred 2týždňami som ho preniesla do okna na severnej strane, polievam o polovicu menej ako prd tým a zdá sa,že sa vzchopil,dokonca vyháňa nové lístky. :wink:
29. nov 2008 o 21:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
chystam sa presadit kvitnucu anturiu, myslite, ze to prezije? dostala som ju pre rokom s krasnymi 5 cervenymi kvetmi a poucenim, ze sa ma presadit, ked odkvitne. ale ona kvitne vkuse cely ten rok, urcite to bolo z lasky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no narastla tak, ze uz sa parkrat vyvratila z parapetu, lebo rastlina prevazila kvetinac a uz mam pocit, ze tam ani ziadnu zeminu nema. tak drzte palce :fearful:
12. jan 2009 o 11:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
super tema, zdravim vsetky kvietkarky;

aj nase kvety zaberaju medziposchodie;
zeny, pestujete v lete muskaty? Cim ich hnojite? a ako? moje su take chcipaky, trebalo by ih ozivit
:sweat_smile:
20. jan 2009 o 22:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Bambuško isto si ju dostala od mužíčka. :grinning: :grinning: :grinning: No napíš ako to dopadlo.Ja som počula,že všeobecne všetky kvitnúce kvety sa počas kvitnutia nemajú presádzat lebo ževraj prestanú kvitnút. :confused:
20. jan 2009 o 22:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vinka :slight_smile: hej, ked sa maly narodil :wink: no, zatial zije, aj nove listy pusta. klop-klop
20. jan 2009 o 22:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No jasné ved za syna.Tak to bolo z veeeelkej lásky. :grinning: :grinning: :grinning: No nech sa ti drží kvietoček.Nech ti stále pripomína ten štastný den.A možno ho raz dáš neveste do daru a tam scípne. :grinning: :grinning:
20. jan 2009 o 22:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
slnieckova poznam a este som sa s tym nestretla.skus vymenit hlinu mozno uz nie je kvalitna..alebo ak si ju pohnojila ci si ju nespalila alebo si ju nepohnojila a kvety unavili celu rastlinku :grinning: :grinning: :grinning: noooooooooooo vyber si :grinning:
29. jan 2009 o 09:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alebo priamo na nu svieti slnko :grinning:
29. jan 2009 o 09:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bubba s tou hlinou to moze byt pravda.. je v tej istej uz dost dlho, hnojit som ju nehnojila :grinning:, jedine este prichadza do uvahy aj to unavenie, pretoze mi kvitne ako diva nonstop :grinning: a slnko na nu nesvieti...

hm, ja uz nieco vymyslim, ale uhynut ju urcite nenecham :grinning: mojho milacika :grinning: :grinning:
29. jan 2009 o 09:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
29. jan 2009 o 12:27 • opica112
Ja ten kvet poznám lebo som ho sestre kúpila.On porastie ked aj na polievanie sa zabudne. :grinning: Ale fakt ho presad to nevadí,že kvitne lebo mám pocit,že to je nezmar.To kvitne stále. :grinning: A prečo nehnojíš hnojivom na kvitnúce kvety? :confused: Lebo ja hnojím aj palmy a iné zelené kvety (iným samozrejme) :wink:
29. jan 2009 o 20:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,
mam doma Pachira aquatica spletenu zo 5 kmenov a zacali jej velmi zltnut listy, jeden kmen jej zmakol, tak sme ho asi tak v polke zrezali :cry:
teraz jej zltnu dalsie listy, neviete, cim to moze byt? polievam ju teraz v zime len tak raz za tyzden - tyzden aj pol.
Prosiiiiim, nechcem o nu prist
19. feb 2009 o 15:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
meliska-moja svagrina ju tiez ma a takisto jej zltnu listy.Nemoze to byt z toho tepla a sucheho vzduchu-kedze sa topi?
19. feb 2009 o 16:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj anka,
tiez ma napadla tato moznost, uz len cakam na jar ako na zmilovanie.... dufam, ze to dovtedy prezije... :pensive:
19. feb 2009 o 18:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
haloooo, naozaj mi nikto nevie poradit s mojim mrzacikom - teda uplne oprsanou pachirou? den co den je to s nou horsie.... :cry: :pensive: pooomooooc :sweat_smile:
27. feb 2009 o 17:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
http://www.casopiszahradkar.sk/zahradkar/clanky/exoticke-rastliny/pachira-pachira-aquatica.html
je pisane ze znasa minimal teploty do 15stupnov.nemala si dlho otvorene okno,a zamrzol? :unamused: :frowning2:
27. feb 2009 o 18:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj neviem ako to je s takymi rastlinkami...ako mas ty...ale ked kvet zltne pricin moze byt mnoho:
bud malo alebo vela polievas... ked polievas vela tak korene mozu zacat hnit a preto mozu zacat zltnut listy a tak..
ale skor mozno ju polievas malo..a korene su uz trochu vyschnute... mozno je v zime prilis suchy vzduch doma..tak skus vzduch zvlhcit..daj dole podlozku naplnenu mokrym strkom, a listy a vyhonky vzdy s rozprasovacom ros vodou.. alebo daj rastlinky v crepniku do vacsej nadoby s raselinou..
no myslim ze moze to byt aj tvoj problem..pretoze v zime je v byte dome suhsi vzduch a podla mna to vadi tej rastline.. prilis suchy vzduch v zime.... :slight_smile:
30. mar 2009 o 17:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
patrilo to meliske zabudla som menovat.. :slight_smile:
30. mar 2009 o 17:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok