Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

lienka111
6. jún 2007

jaaaj dakujem 😉 (mimochodom bubulik vase babetko sa ma narodit v ten den ako ja 😉 😀 )

bubulik
6. jún 2007

Ak to tak bude, tak mi potom opises povahove vlastnosti 😀

newyorkgirl
6. jún 2007

kocky mate ktosi orchidey? vraj je tazke ich pestovat, sa mi straaasne paaacia v bloomem arte maju teraz akciu za 249 kraasne biele i fialove a v baumaxe to iste za 530, tak nad nou uvazujem, ale rozmyslam, ze co s tym, ked to odkvitne a ako sa o to starat 😅

bubca
6. jún 2007

veľa záleží na druhu,ale na nete je infošiek viac než dosť.ja mám doma už mesiac phalaenopsis a tú netreba veľmi prelievať,treba rosiť,mať ju v priesvitnom kvetináči a nesmie byť na priamom slnečnom svetle...čiže žiadna južná strana...ale vraj sa naozaj veľmi ťažko doma pestujú,tak uvidím,či tá moja prežije 😀

newyorkgirl
6. jún 2007

noo ja chcem presne tuuu bielu... akurat som cosi pociiitkala ze nema byt na tom slniecku a tak... a vodu jej aku davas vraj sa ma prevaaarat... a preco priesvitny kvetinac? 😨

bubca
6. jún 2007

prevarenú nedávam,taká uvedomelá nie som 😀 ,a prečo priesvitný,to fakt neviem,ale túto info mám zo spoľahlivého zdraja,a nie jedného,tak to beriem ako fakt a neriešim.ale popravde,ja ju ešte stále v priesvitnom nemám a žije,tak uvidím.ak vydrží,cez víkend kúpim a presadím 😉

mimi
6. jún 2007

ja som dostala orchideu vo februari,do mesiaca mi odpadla,dala som ju na okno a teraz mi opat zacala krasne kvitnut,co som ani nedufala,ze este rozkvitne.Nemam ju v priesvitnom kvetinaci,tak neviem...

bubca
6. jún 2007

ako som napísala,ani ja ju ešte nemám v priesvitnom a žije.najradšej by som ju nechala v tom keramickom,tak počkám a uvidím 😉

mimi
6. jún 2007

bubca,ja som ju cely ten cas mala v keramickom,polievala raz do tyzdna a ona to prezila 😀 😉 a odvdacila sa 😉

bubca
6. jún 2007

no super,tak presádzanie ešte počká 😀 ďakujem za tip 😀 😀 😀

mimi
6. jún 2007

nechcem ti zle radit,ja som si ju len tak doma drzala,kamosky hned ako im listy opadali ju vyhodili.Mne jej bolo luto,tak som si ju len tak polievala a cuduj sa svete ona rozkvitla 🙂

lienka111
7. jún 2007

niekto tu pisal, ze sa nesmu presadzat ked kvitnu - logicky. Svokra ma dve orchidei uz vyse roka a nema ich v priesvitnej nadobe... krasne jej kvitnu takmer cely rok, tak nerozumiem ako to ma byt

susanh
7. jún 2007

Tiez som dostala orchideu v aprili (sama som si ju vybrala ako darcek na vyrocie svadby 🙂 ). Taku krasnu bielu. Ked sme ju kupili, mala asi 10 kvetov a 2 puciky, ktore coskoro rozkvitli. Tak som sa z nej tesila, az mi opadali asi po mesiaci vsetky kvety. Mam ju v priesvitnom kvetinaci, ale este aj v ozdobnom keramickom. Priesvitny ma byt preto, lebo korene potrebuju svetlo. Zalievala som ju vychladnutou prevarenou vodou raz za 2 tyzdne. To som ju nechala namocenu v tej vode hodinu a potom vyliala. V kvetinarstve mi poradili skusit ju prihnojit. Neviem, mam strach ze odhnije.

bubca
7. jún 2007

susanah,odvahu,toho sa bojíme všetky 😉

bubulik
7. jún 2007

Orchidei je velmi vela druhov, ale konkretne o phalenopsisoch som pisal o stranu dozadu. 😉
Susanh, urcite ju nenamacaj, ved to nie je mociarne rastlina. 😵 A dva krat za tyzden je tiez vela. Urcite staci 1x tyzdenne, teda ak mas phalenopsis.

babulka
7. jún 2007

Ahojte dievcata, ja zboznujem izbove rastlinky, ale mam vzdy len take nenarocne na pestovanie. teraz som dostala na okruhle narodneiny kraaaasnu begoniu, ma nadherne cervene kvety, len sa bojim, co mam s nou robit, aby mi "neskapala" a nadalej pekne kvitla. baby, poradte, pliiiis 😀

bubca
7. jún 2007

bubulik:klobuk dole,ty si normalne studnica informacii.ja som dostala phalenopsis pred mesiacom a este zije,ale bojim sa,ze ju nejako skantrim,lebo ja kvety milujem,len sa mi nejako nedari ich pestovat.mame vsetky okna otocene doma na juh,tak ak mas chut,budem rada,ak mi poradis nejake kvety vhodne do tohto prostredia. 🙂

newyorkgirl
7. jún 2007

bubulik, ved susanah pisala 1x za 2 t. nie 2x v jednom 😀 ja som o tom namacani na hodinu tiez citala... no neviem, ci sa na to odhodlaaam 😝

bubulik
7. jún 2007

Sorry, neyorkgirl blbo som si to precitala.
Babulka, begonie su dva typy, bud hluznate, alebo zo semienka. Ale oba typy su "vodove", takze so zalievkou to netreba prehanat.Strc prst do kvetinaca a ked citis vlhko este nepolej. Tiez prebytocnu vodu treba vylievat. Pri nepravidelnej zalievke sa na listoch vyskytuju hnede flaky, tzakze pozor na to 😉
Bubca, dik pre mna je to hobby a aj povolanie. A kedze som teraz doma tak sa realizujem aspon tu. Na juznej strane sa bude darit vsetkym sukulentom, citrusom, rastlinam zo stredomoria ako oleaner levandula.... Rastliny s bledsimi listami potrebuju viac svetla ako rastliny s tmavsimi, takze sa da riadit aj podla toho. Len na vacsinu z nich nesmie palit slnko, lebo mi mali flaky od popalenia. 😉

bubca
7. jún 2007

bubulik:dakujem za tip,sekulenty mam,len mam dojem,ze mi jeden odhniva a neviem,preco.nepali nanho slnko,vody ma tak akurat.treba ich aj hnojit?a co sa tyka citrusov,ako velmi su narocne na pestovanie?ako som uz pisala,kvety mam velmi rada,len asi nie som prave najlepsi zahradnik pod slnkom 😢

bubulik
7. jún 2007

Urcite aj sukulenty treba hnojit. Pouziva sa na to hnojivo na kaktusy vacsinou. Citrusy su nenarocne, ale treba ich pestovat v specialnom substrate na citrusy, lebo potrebuju vyssi obsah zeleza. Tiez hnojit ich treba spec. hnojivom. Inak by si mohla na zaciatok skusit vypestovat citrus z kostky, asi nebude rodit, ale aspon si to vyskusas a ked to nevyjde tak Ta to aspon nebude mrziet( teda myslim kvoli peniazkom). Inak citrusy potrebuju dost vody tam zase substrast nesmie preschnut. Prospieva im aj rosenie.
Inak ten sukulent moze odhnivat aj preto, ze ma viac vody v miske po poliati.

bubca
7. jún 2007

bubulik:urcite vyskusam a dakujem za rady

bubulik
7. jún 2007

😉

miska99
9. jún 2007

baulik chcem sa ta opytat zasadila som kostku citrona. a mam to uz vonku asi 2cm. mam ho normal v raseline. myslis ze mam kupit inu hlinu? a ja som si myslela ze by som citron nemala moc polievat.

no a este benjamin. mam ich doma dost vela. niektore mam velke niektore len teraz zasadene. chcela by som aby boli take velke. len dako nerastu. je to normalne. mam ich dako prihnojit ci nie?

susanh
9. jún 2007

Este sa vratim k tej orchidei - asi som spravila chybu v tom, ze som ju preliala vodou, a este som ju nechala v nej hodinu stat. Asi to namacanie ma byt tak, ze len sa kvetinac na hodinu postavi do vody, aby si sama kvetina tahala vodu. Az teraz mi to doslo, ked sa na vrchu tvori plesen... ☹ Uz 2 tyzdne som jej vodu nedala, a korene ma stale zelene, co by uz mali byt biele... No co ucime sa na vlastnych chybach. Dnes jej dam trochu vody s hnojivom a uvidim ci sa zachrani.
Tiez mam begoniu. V telke raz bola taka ista, vraj je to nejaky hybrid begonie kralovskej. Za 5 rokov mi kvitla iba raz. Neviem cim to je. Stale vyhana len listy.

bubulik
9. jún 2007

Miska, Je specialna poda na citrusy, ale myslim si, ze na tie z kostky staci aj substrat na izbove rastliny a potom to spec. hnojivo na citrusy.S tym polievanim ,videla som rodiaci citrus taku vacsiu rastlinu, ktory "vypil" denne 20 l vody.
Tie ficusy mali by rast, chyba moze byt vo velkosti crepnika ( myslim priemer) ak sa rastliny zasadia do velmi velkeho primeru tak tvoria najskor len korene a az potom zacinaju vytvarat nadzemne casti. Pokial je to z odrezkov tak tam by podla mna stacil crepnik s priemerom 10 cm. 😉
Susanh,Tej begonii mozu chybat prvky ako fosfor a draslik. Treba ju prihnojit hnojivom na kvitnuce rasliny, ale pozri si zlozenie. Mal by tam byt vyssi obsah P a K ako N. 😉

titkovamiriam
9. jún 2007

aj ja mam kopec citrusov,ananas,avokado,datle-vsetko z kostok a odreskov,tie citrusy treba zastepit ked chcete aby rodili a obcas sa nezlaknut ked opadaju vsetky listy.

lienka111
11. jún 2007

a co s kokosovnikom? citala som, ze v byte dlho nevydrzi ☹ , vraj sa rastlinka "udusi". Da sa tomu zabranit? mozem napr. odstranit obal (kokos) tak aby som neublizila rastline?

bubulik
11. jún 2007

Lienka, urcite neodstranuj orech.Je to normalne trvala rastlina, ale vacsina ludi robi chybu, ze polieva tuto rastlinku z vrchu. Ona sa nesmie polievat z vrchu, pretoze tam dochadza k odhnivaniu orecha. Polieva sa zo spodu.Aj to len mierne a az ked je preschnuta poda.Takze rastlinka sa neudusi, ale odhnije. Na listoch sa mozu objavit tiez tie hnede flaky, lebo je citliva na nepravidelnu zalievku. 😉

mojalili
11. jún 2007

BUBULIK, klobuk dole pred tym, co ty vsetko vies o kvetinkach. Ja robim pri citani len jeeeeeej.
Ako pisete o zasadeni kostok, tak sa na to dam aj ja. Normal ste ma nainfikovali. 😀 😀 😀
JA rada experimentujem. 😉