Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

anamor
16. jún 2007

miska jasne z hocicoho /aj ovocne stromy, ihlicnany/ kadeco sa da pestovat na bonsaj, my tiez mame a strasne sa nam pacia 🙂

michalag my sme mali rovnaky problem v bonsajcentre nam poradili infuziu pre bonsaje, je to flasticka, ktora sa necha pomaly kvapkat do crepnika a predstav si nas bonsajik sa z beznadejneho stavu prebral a je prekrásny 😵 velmi sa tomu tešíme

adulla
16. jún 2007

Ahojte, som na tejto stranke prvykrat a zaujala ma debata ohladne pestovania orchidei. Nedavno som dostala jednu ako dar, co ma potesilo,pretoze sa mi tento kvietok velmi paci. 🙂 Mojej orchidei vsak zacali vadnut a postupne opadavat kvietky. Konarik je uz takmer prazdny.Viete mi poradit co s nou ked celkom odkvitne? Treba s nou nieco robit? Nemam ani predstavu ako sa bude rastlinka dalej spravat. Dufam, ze mi este vykvitne ☹

bubulik
16. jún 2007

Adulla a aky mas konkretne druh?

michalag
16. jún 2007

anamor, a kde mozem zozhnat bonsai centrum, lebo vo Zvolene, jednu predajnu zrusili a kedze tam sme ju aj kupili, tak nemam sa ist kde informovat. Ale bola krasna. Mali sme MYRTU, ale teraz je s nej iba obycajnymaly bonsai bez listkov ☹ . Nemohla by si mi poradit kde ju zozeniem, alebo kde sa da informovat?

miska99
16. jún 2007

dievcata dik ja som len myslela ze sa tu niektora z vas najde kto tak pestoval. my doma jeden mame ale je kupovany. stale v tom istom crepniku. pojdem do knih pozriet daku knizku. chcela by som to skusit

adulla
17. jún 2007

bubulik: Je to phalenopsis.

bubulik
17. jún 2007

Adulla, po odkvitnuti moze ten isty kvetny stvol vyhnat znovu niekde napr. z boku. Odstrihuje sa az ked je uplve cely uschnuty, vyzera ako keby bol drevnaty. Mne osobne stale kvitnu z toho isteho stvola. (Pozri do mojho albumu). Ale moze sa stat, ze Ti zaroven vyzenie aj druhy novy stvol. Takze mozu byt aj viac vyhonove.Pokial Ti vadli a padali odspodu, tak je to ok, ale pokial nie tak to mohla byt reakcia na zmenu prostredia.Inak po odkvitnuti je idealny cas na presadenie. Ale o tom som pisala na nejakej strane dozadu. 😉

adulla
17. jún 2007

bubulik, dakujem za odpoved. Kvietky odkvitaju postupne odspodu tak dufam ze je to ok.Budem sa teda o orchideu dalej starat a pockam co sa s nou bude diat dalej.Verim, ze opat zkvitne a bude mi robit radost. 😉

adulla
17. jún 2007

bubulik, ta tvoja je nadherna. 🙂

hanaj
19. jún 2007

Vidim, ze ste sa bavili o bonsajoch - ako zabranit rastline, aby vobec rastla? So zastrihovanim koruny je mi to jasne, ale co s kmenom? Da sa spomalit rast?

Adula - Bubulik ti uz dokonale odpovedala, tak len dodam, ze z toho isteho kvetneho stvolu by sa orchidea mala nechat kvitnut len dvakrat, vraj ju to potom vysiluje, ale ta, co ma bubulik to dokonale vyvracia 😀

bubulik
19. jún 2007

Hanaj, bonsaje sa pestuju preto v tych malych miskach, aby mali obmedzene korienky a vtedy rastlinka nemoze velmi rast a vlastne len starne. Preto sa ani neodporucaju velmi casto presadzat. Skor len dosypat zeminu. Inak dnes uz dostat aj specialny substrat na bonsaje, ale je trosku drahsi. 😉

miska99
19. jún 2007

babulik my mame doma daky bonsaj ale nepresadzali sme ho este vobec. myslis ze keby sme ho vytiahli s kvetinaca a dali len novu hlinu a dali spät do toho isteho ze sa nieco stane? ja tak odkedy sme ho kupili. a to je uz aj tri roky ak nie viac.

bubulik
19. jún 2007

Treba ho vybrat z misky, jemne odstanit okrajovu cast zeminy a dosypat novu. Je to dobre kvoli zivinam, ktore sa nachadzaju v zemine. Staci pouzit aj substrat na izbove rastliny, ale pokial je to ihlicnan, tak specialny substrat. 😉

newyorkgirl
19. jún 2007

babulky, dneska som si kupila kraaasnu miniruzu, ako taky kricek na kmeni, mam ju na balkone, poradite niekto ako sa o nu starat, ci mate nejake skusenosti, nech mi pekne rastie a kvitne? ze co to vlastne potrebuje, na obale bolo, ze slnecne miesto ale predavacka povedala, ze ale nech mi ju to slnko nespali, tak neviem ☹

bubulik
19. jún 2007

Newyorkgirl, takze pestovanie je tu ako pri vsetkych ostatnych ruziach, to znamena, ze nie priame slnko, mysli sa tym juzne, ale polotien moze byt.Vzdy treba ostrihnut odkvitnute sukvetia, aby sa podporila tvorba novych.No a tiez prihnojit. Pozor na vosky, tie ruze priam miluju 😉

newyorkgirl
19. jún 2007

mne vosky prave "zozrali" bazalku, zacala schnut a som nevedela preco potvory jedny 😠 tak som si kupila ruzu a inak na bazalke som to zistila az ked som ju presadzala, ze boli na korenoch v hline take biele chrobaciky a na ruzi budu myslis tiez vnutri ci zvonka? inak bubulik klobuk dolu ako sa ty vyznas 😉

miska99
20. jún 2007

babulik bude daka studovana kvetinarka alebo co. ved tolko nevedia ani v kvetinarstve. klobuk dole. 🙂 a pozeram ze o chvilu sa jej jedna ruzicka rozkvitne. tak drzim palceky babulik. 🙂

luciaj
20. jún 2007

ahojte kocky, potrebujem radu ohladom difenbachie (aspon sa mi zda, ze taky je laicky nazov). Strasne mi na nez zltu listy. Cim to moze byt? Dakujem

bubulik
20. jún 2007

Newyorkgirl, takze vosky su take velmi male musky, ktore sa zivia cicanim rastlinnych stiav, takze oni su vacsinou v zhlukoch na stonkach, alebo najmladsich listkoch. Su bud cierne, alebo tmavohnede, podla druhu. V pode a korienkoch neskodia.Na korenoch a v pode skodia skor take biele male cervicky, ktore sa volaju hadatko korenove. Tie tiez cicaju stavu, ale cez korene. Neucinkuje na ne ziaden postrek. Treba rastlinu vybrat, preplachnut korene vo vlaznej vode pod miernym prudom vody a zasadit do uplne novej zeminy.
Miska dakujem (myslim za tie palceky). Nestudovala som priamo kvetinarstvo, ale polnohospodarstvo, ale uz 10 rokov sa pohybujem prave v tejto branzi a moja praca je pre mna aj velkym konickom. 😵 Takze ked som teraz doma, tak sa realizujem aspon tu. Neviem ako to budem stihat potom s babom, ale uvidime. 😉
Luciaj, difenbachia je odborny nazov, to len aby si vedela. 😉 Ak zltnu listy na celej rastline, tak to znemena, ze zahniva, pretoze po poliati zostava voda v miske a v zemine vyplna kapilary, v ktorych by mal byt vzduch a tym dochadza k odhnivaniu korenov a to sa prejavuje prave na listoch. Rada: Poliat az po preschnuti rastliny,a prebytocnu vodu po hodine vyliat. 😉

newyorkgirl
20. jún 2007

bubulik, tak neviem preco mi ta majoranka schla, lebo biele musky boli v zemine, aj som to presadila do uplne novej a aj tak to schlo dalej, no vsak ako z Kauflandu, uz tam bylinky v kvetinaci nekupim 😀

luciaj
21. jún 2007

jeeej bubulik, dakujem ... skusim ju nechat trochu preschnut, snad to pomoze🙂

lienka111
22. jún 2007

no zienky musim sa vam pochvalit, vcera ma manzel obdaroval 25timi cervenymi ruzami (k narodeninam), vytesujem sa z nich ako mala 😵 😀

bubulik a co babatko? nebudeme slavit narodky spolu v jeden den? 🙂

bubulik
22. jún 2007

Lienka vsetko najlepsie. Nie to moje male sa na tento svet este nechysta. Doktor hovoril, ze on to vidi tak najskor na pondelok. Tak teda cakame. 😉

miska99
22. jún 2007

babulik takze sa ta musime este rychlo popytat kym nepojdes do nemocky. nam vcera oslahala ta burka dobre muskaty co sme mali na balkonoch. ale niesu polamane to je celkom dobre. len su take zlahnute ☹

miska99
22. jún 2007

a mozes mi poradit. mam doma kvetinu. nedavno som ju presadzala do velkeho kvetinaca tak ako aj ostatne. hned nato sa mi tam urobili tie male hnusne biele cerviky ci musky ci co to je. ked to zalejem tak to tak skace. niekolko kvetin som presadila este raz a zmyzlo to no na tej jednej su stale. uz je to asi mesiac. je to dracena. mam to postriekat ci co?

bubulik
22. jún 2007

To su strapky, tam pomoze len znovu presadit, ale kupit radsej novy balik zeminy a tiez preplachnut korienky vo vlaznej vode. Ziadny postrek by na to nezabral. Pisala som o tom na nejakej strane vzadu. 😉
Tie muskaty, ak by znova prsalo a nemaju dierky na spodu tak by bolo dobre ich dat dole, aby neodhnili. Nechaj ich trochu preschnut. Teda ak to pocasie dovoli. 🙂

miska99
22. jún 2007

hmmm znova presadit? uz ma porazi z toho. z coho to je? alebo to je uz v hline?

bubulik
22. jún 2007

Ano je to v hline, tvoria sa vtedy ked je substrat velmi cerstvy a nestihli vsetky komponenty vyzriet. Oni vlastne neskodia rastline, ale rozkladaju organicku hmotu v substrate. Ked to vsetko rozlozia tak potom vykapu, lebo im zmizne zdroj obzivy. 😉 Len je to take neprijemne, ked Ti vyletuju mracna musiek z kvetinaca ☹

miska99
22. jún 2007

no ja ich striekam s pripravkom na komare. ale uz ma to neba. cakam kedy vykapu a nic. skusala som polievat aj do misky 😖 a stale nic svinuchy

bubulik
22. jún 2007

Este sa daju pouzit take zlte trojuholnicky, ktore su lepive a zapichnu sa do kvetinacov a tak sa na ne nalepia. Je to ako bio ochrana ak to chces skusit.