Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

titkovamiriam
11. dec 2006

Jasne ,ze milujem kvety.Aj tie izbove aj v zahrade.V byte mam rozne druhy a na kaktusy je moj 11 rocny syn.Mam rodinny dom takze zahradu mam plnu kvetou ,no najradsej mam ruze.
Samozrejme ze ma potesi ked mi niekto kvety aj daruje.

daniela1977
autor
11. dec 2006

Dobre rano.Miriam no super byvas na dome moj sen 😢 tam by som sa dobre vyjasila to uz hej okolo domu sa da realizovat aj ked to musi zabrat dost casu.Kazdy nema na to si zavolat zahradneho profesionala ktory vam spravy okolo domu oazu.Umele kvety nemam rada pre mna je to gicove ale proti gustu ziaden disputat 😉

zuzu13
11. dec 2006

no super, ja som tiež "kvetinárka". Mini botanická záhradka v paneláku je aj u nás. Okrem bytu je zakvetnené aj medziposchodie na chodbe 😀 Milujem orchideu, fialky a palmy. Orchidea sa práve chystá po 4 x zakvitnúť, fialky sú zakvitnuté na okne vo všetkých možných farbách....
No a na záhradke... nádhera 😀

daniela1977
autor
11. dec 2006

Zuzu ja nemam odvahu dat medzi poschodie nejake kvety pretoze tu kradnu aj ziarovky takze dat tam kvetinu to by som ju mohla rovno postavit na chodnik a kdo si uchmatne ten ju ma.Je fajn ked ste taky vchod ze sa nemusis bat v tom nasom asi vyberali specialne typky no strasne.Cez leto som mala vonku previsnute muskaty boly moc pekne a skoro kazdy den som z nich vytrusovala napadany popol no neporazilo by ta 😲

titkovamiriam
11. dec 2006

Ahijte!Ja by som ani architekta nechcela.Inspirujem sa knihami,alebo navstevami u susedov.Mam aj male jazierko clovek to v pohode zvladne sam.Len jamu na neho mi kopali synovia.
Kvety spred domu nam uz klasicky kradnu,aj ked je to ohradene.

gulicka
11. dec 2006

Ahojte "kvetinarky", aj ja milujem kvietky. Niektore sa mi nedaria,mozno mi budete vediet poradit:

1)vobec sa mi nedari fikus malolisty (nie som si ista, ci je to odborny nazov, mozno fikus benjamin?). V priebehu tohto roka som uz kupila, ci dostala dokopy 4, ale vsetky mi jeden po druhom odisli, teda dva z nich uplne a dva este mam - jeden sa ako-tak drzi a dalsi vyzera strasne-este par listkov a skoncil. Samozrejme, ze som sa pytala, ako sa on starat (v Baumaxe, a svagra - dost sa vyzna), takze ich rosim, neprelievam, nie su v prievane ani pri radiatore. Cim to teda bude? Obdobný problem mam s brectanom - z toho sa tiez dlho netesim.

2)vsetky kvety, ktore som dala hore na policku pri okne mi casom (po par mesiacoch) chytia nej. pliagu - neviem, ako sa to vola, ale je to lepkave a vyzera to ako male lupinky na listoch, zlto-zelene. Dostanu to len tie kvety, ktore su na tej policke pri okne. Moze to byt tým, že je casto otvorena vetracka?

3) viete mi poradit nejake izbove kvietky, vhodne aj do malych kvetinácov - cca primer 10 cm?

Dakujeeem.

titkovamiriam
12. dec 2006

Ahoj!Fikusy nemam lebo maju jedovate listy.Tu policku neviem kde mas,no ak v kuchyni moze im vadit teplo z varenia.No a na tie kvetinaciky su najlepsie kaktusy.

daniela1977
autor
12. dec 2006

Ahoj gulicka.Tak ja fgovnik benjamin mam.Dostala som ho od muza k vyrociu takze my ho kupil cez zimu.Je tvarovany ako bonsaj.Bol nadherny ale zacali mu padat listy bola som zufala nevedela som co robyt.Dala som ho na svetle stanoviste kedze potrebuje vela svetla.Teraz cez zimu ho polievaj iba minimalne.Ma obdobie vegetacneho pokoja ale cez jar ho daj niekde kde ja vela svetla a dopada tam slnko nesmie vsak byt ne priamo slnku.Cez leto ho polivaj viac ale nesmie mat v podloske vodu.Ros ho iba v lete.Kvetine je dobre ked je na jednom mieste nesmies ju stale prehadzovat ona sa potom zadaptuje s prostredim.Cez leto ho hnoj kazde dva mesiace teraz vobec.Tie kvety co mas na policke by simala co najrichlejsie postiekat chemickym postrekom ked pojdes do zahratkerstva a povies aky mas problem daju ti nato postrek v navode mas ako ho treba pouzit obvikle ti to vistaci na dve davky ked ich postiekas musis to zopakovat o tri dni ale postrej sprav poriedne aj zo spodu listou a nelej aj trocu do zeme aby sa zlikvidovali vajicka moze sa ti dostat na vsetky kvety.Nepises ake su to kvety ale nenarocne su aj Begonia,Kalanchoa tie mam na parapete.

daniela1977
autor
12. dec 2006

Zabudlasom som ti napisat ze vzdy ked budes prihnojovat tak musi byt prevlhcena zemina aby si nespalila korene.Inak brectan je dost narocny ma svoje poziadavky takze ho radsej ozel.Ak mas brectan tak potrebuje chladne az mierne teple stanoviste pricom tie pestre odrody musia mat viec tepla.Udrziavaj mirnu vlhkost najme cez zimu.Pocas rastu pravidelne prihnojuj.pri vysokych teplotach a suchom vzduchu ju napadaju cervce a najme rostoce.Najlepsie tomu predides vhodnym stanoviskom pren.

smileko
12. dec 2006

Ahojte, hlasim sa do klubu 🙂 Viacerym kvetom sa mi dari, v praci ich mam nadherne, ale doma... ☹ Neviem preco, ale nedari sa. Vela cennych rad som nasla na tychto www http://www.domek.cz/zeleny.htm a http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/

gulicka
12. dec 2006

dakujem, dievcata, za tipy - vyskusam 🙂 .

mracik
12. dec 2006

Ahoj gulička, mne zasa fikus benjamin najlepšie prospieva, má rád suchý vzduch a veľa svetla, a teraz v zime ho polievam tak 3x do mesiaca. Mne sa nedržia kvietky, čo majú radi vodu, lebo často zabudnem poliať ☹
takže už mám doma skoro samé sukulenty a subtropické rastliny - tie jediné pprežili panelákový vzduch a moju zábudlivosť
najradšej mám sloniu nohu - tú nepolievam vôbec, len raz do mesiaca ju osprchujem . darí sa jej super
a v lete mám rada bylinky na balkóne - všetky druhy, čo sa dajú zohnať

daniela1977
autor
12. dec 2006

Baby mate niektora skusenosti s hmyzozravymi rastlinami.Mali ich v Baumaxe a vyzerali fakt uzasne len neviem ci sa dobre vedia zadaptovat

titkovamiriam
12. dec 2006

Mam skusenosti.Deti ich chceli ked boli mensie,no nikdy nam dlho nevydrzali-tak 3,4mesiace.
Inak to bolo zaujimave sledovat to likvidovanie hmyzu.

daniela1977
autor
12. dec 2006

Takze take ham,ham 😝 😝 Dostala som knizku izbove kvety je tam uplne vsetko od A po Z ozaj vyborna vec.Aspon som si mohla slepsit starostlivost.Tie hmyzozravky to super preco ti vyhinuly uz sa tesim ked budem sa cez leto moct vyjasit na balkone 🙂 nechala som si muskaty s tohto leta zrezala som ich a uz su zase pekne rozrastene som zvedava ci my vydrzia do leta

maca793
26. máj 2007

ja tiež mám rada kvietky, ale v mojom byte sa im nejako nedarí. pred mesiacom mi vyhynula dracena, mala som ju 10 rokov. pestovala som aj begonie, tie mi kvitli od jari do jesene v kuse, ale keď dosiahli výšku 1,8m tak som ich skrátila a presadila a všetko vykapalo. takže už nič doma nemám. ☹

lasenka
26. máj 2007

ahojte 😉
kraaaasna tema, aj ja milujem kvety - izbove, vonkajsie, to je jedno, prave dnes som este posadila muskatiky a verbenky, aby tu bolo v lete pestro 😉

escada17
26. máj 2007

juuuj, aj ja, ale pri malej sa teraz v byte neda 😢

maca793
26. máj 2007

dnes som si dala po dlhej dobe do kuchyne na linku vázičku s kvietkami, čo mi rasttú pod oknom.
deti mi tiež natrhali kytičku sedmokrások a klinčekov a boli tam aj zvončeky. ráno sme si boli odtrhnúť šípové ružičky do pohárika tie krásne voňajú.
pri malej pravdaže sa to nedá ak len niekam vysoko na poličky. 😉

bibinka
27. máj 2007

aj ja sa hlásim do klubu kvetinárok. pestujem dracénu, benjamína,"brambořík"-neviem slovenský názov, a na balkóne petunie a muškáty. no a na parapetoch kaktusy a sukulenty - tie mi malý nosí každý deň až do postele 😀 😀 😀 . teraz sme sa "vybláznili" pri presádzaní všetkej kveteny v byte, malý len tak žiaril. 😅 zemina bola všade v celom byte 😅

olianko
27. máj 2007

ahojky 🙂 tak ja sa tiez pridavam k milovnickam kvetov 😉
mam doma fikus a krasne sa mu dari a len rastie a rastie.To som si odstikla list z roboty a uz mam maly stromcek z neho 🙂
tiez mam rada fialky, tucnolist, cliviu no a na balkone samozrejme muskaty 😀

newyorkgirl
27. máj 2007

olianko, akurat som sa vas tu chcela opytat o tie fialky... mavam ich na okne za zaluzkami, ale aj tak sa mi zda ze mi listy spaluje slnku, niektore su aj take makke mlandrave a pritom este aj poda sa mi zda stale vlhka, ako casto to mam polievat a z okna teda dat prec? 😕

zuz11
27. máj 2007

new, fialky na okne mozes nechat len nech na nich priamo nesvieti slnko, spalenu fialku spoznas podla toho ze bude mat flakate listy 🤐 a radi sa fialky nepolievat priamo ale do podmisky a obcas nechat vysusit... ak ma stale vlhku podu a mladvale listy tak asi hnije ( vela vlhka a vody ) odporucam presadit 😵

sstefi
28. máj 2007

Noo, kvety to aj ja môžem. Sú to najmä draceny, palmy, figovníky a pod.- len zelené rastliny.Len už teraz mám strach, kam ich dám tak cca o rok príp. aj skôr aby som ich zachránila od nášho potomka 😵 😉 .
Mám ich obrovské množstvo a väčšinou sú veľké a sú na zemi. Najnovšie sú tilandsie, tie vlastne ani nie sú "ohrozené", lebo sú na kuse dreva zavesené na stene. Som zvedavá či sa im bude dariť. Doma ich mám dlhšie, len nejak nebolo času sa s tým pohrať(skôr asi nájsť vhodné drievko 😅 ). Ale je to krásne a hlavne zaujímavé. 😵

lienka111
28. máj 2007

ja milujem kvetinky 😵 byvala som v RD, takze obrovska zahrada a plny dom kvetov...teraz byvame v byte, ale uz aj tam sa to zelena 😵 bojim sa, ze coskoro to tam bude ako v botanickej - jednoducho kvetom neviem odolat 😀

fialky netreba vela polievat - ja som ich pestovala na okne, ale na severnej strane domu...polievat sa maju len do "podmisky", lebo ak voda ostane na listkoch, tak sa na nich spravia skarede flaky...no a suche kvety stale odstranovat - rovnako aj listy 😉

lienka111
28. máj 2007

viete mi poradit nejaky dobry obchod na crepniky? uz dlho hladam nieco pekne moderne do celeho bytu - a hlavne jednofarebne za rozumnu cenu 😀 asi chcem vela

v bytiku mam zatial moj najoblubenejsi brectan, fikus, "sloniu nohu", "stastie" a taku akoby pokrutenu pazitku (netusim ako sa to vola, ale vyzera fantasticky!!!)

newyorkgirl
28. máj 2007

dobre babule, tak presadim a z okna dolu bo naaam tam svieti cele doobedie tak poobede ju vystrcim potom 😀

anaxamon
28. máj 2007

Neviem ci ste tu uz spominali kvet vianocnu ruzu. Ja som si ju kupila este minule vianoce, bola krasna, sli sme vsak na tri dni cez vianoce k rodicom a nebola polievana(uz neviem preco som si nevybavila polievanie) a ked sme sa vratili bola z 2/3 opadana a uz som si myslela ze je po nej. Nechala som ju na okne, ze mozno sa este prebere....Tento rok na vianoce bola nadherne kosata avsak nevedela osm dosiahnut jej znovu zakvitnutie...citala som ze ma byt v tme a podobne veci..nic nezaberalo, zacala znovu padat. Tak som ju dala do kuta kde je polotien. A ona potvorka zacala sa pred velkou nocou farbit na cerveno..a kvitne este stale aj teraz a minimalne mesiac este bude cervena. Je nadherne velka...velmi sa z nej tesim🙂
Raz sa stalo priatelovi ze siel okolo (je pri balkonovych dverach) a mali sme tam naukladane krabice, a on kusok z nej odlomil. Dala som ho do vacicky a teraz pusta korienky.
Neviem vsak ci sa mi kusok prime ked ho dam do zeminy, ale vyskusam to a potom to darujem mamine🙂

a este ma napadlo ze mam niekde aj fotku tej ruze ked este nekvitla len bola kosata, idem pohladat link...

lienka111
28. máj 2007

jeeej vianocnu ruzu som nikdy nemala (tento rok vyskusam)....ale na vianoce milujem cyklameny - vyzeraju ako motyliky a pri spravnom pestovani kvitnu cely rok 😵

inac nemusis mat tu fialku prave na okne, to radsej nepriame svetlo niekde na skrinke a staci ju poliat tak raz za tyzden, aby poda nebola premokrena lebo jej zvyknu odhnivat korienky

anaxamon
28. máj 2007

tu je moja vianocna ruza, ale teraz je uplne cela cervena🙂
http://fotky.azet.sk/jsFotka.phtml?i9=03e7bc391...