Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

bubulik
29. máj 2007

Mojali, presne Cymbidium, nedavaj do priesvitneho crepnika, lebo tento druh nerastie na stromoch, ale pod nimi, cize fotosyntera tam neprebieha, teda v mkorenoch 😀 😀 , Cymbidium kvitne menj krat ako phalenopsis. Ale cakat sa oplati. 😉
Lienka, ak je to taka zelena rastlina a ma na vyhonkoch este take male listky, tak si myslim, ze ide o Zamioculcas. Je to teraz velmi trendova rastlina. Je nekvitnuce, ale pozor starostlivost ako o sukulenty, cize nesmei vobec stat vo vode. Neprepolievat!!!!! Inak je nenarocna a krasna. 😉 Tvoj manzel ma dobry vkus. 😉

lienka111
30. máj 2007

bubulik, podla toho ake fotky som si nasla, tak to asi nebude to co hladam ☹ . Ma to mat listy prave ako tie svokrine jazyky len inac usporiadane - do vejara a nie v "skupine"....

dr.janinka
30. máj 2007

Zdravím všetky milovníčky kvetov, aj ja zbožňujem izbové kvety a vlastne všetku zeleň čo len existuje. Snažím sa mať kvety všade, síce nemám botanickú záhradu ale nejaké pekné kúsky predsa len mám. Mám na vás jednu otázočku, na jar vždy presádzam všetky kvety a v poslednom čase badám , že v skoro každom sa mi hýbu malé vošky . Je to možné? Nikdy som tento problém nemala, mohlo to byť už v kúpenej zemi? Alebo to je častým polievaním? Ale takto sa mi tím kvetom darí, keď sú vlhké tak v čom je problém, prosím poraďte.

lienka111
30. máj 2007

pokial viem, tak to je prave zlou zeminou...urcite to nie je polievanim. Tiez som take biele skakajuce potvorky mala, je dost problem sa ich zbavit, skusala som postrek, ale fungovalo to len na tie, ktore sa nestihli skryt do zeme 😖, tam, kde ich nebolo vela sa mi ich podarilo vyhubit, ale nie vsade...😒

bubulik
30. máj 2007

Lienka, tak potom fakt neviem co by to mohlo byt, sorry. ☹
Janinka, tie zivocichy urcite nie su vosky, pretoze tie sa zivia rastlinnou stavou a tu by v pode nenasli. Toto su strapky, su to zivocichy, ktore sa vyskytuju v zemine pokial je velmi cerstva a nachadza sa tam vela organickej hmoty, ktoru vlastne rozkladaju. Postrek nezaberie ziaden. Rastline vlastne neskodia, ale je to skor taky kozmeticky problem, lebo ich je stale vela a vsade. Pomozu len take zlte trojuholnicky, ktore su lepove a zapichnu sa do kvetinaca a tie potvorky sa na ne nalepia. Je to ako bio ochrana. 😉 Inak ked to rozlozia, tak vykapu same, lebo uz nemaju zdroj obzivy.

lienka111
31. máj 2007

uau co sa to nedozviem...a s tym kvetom, nevadi - tiez som o takom v zivote nepocula a nevidela... mozno na neho casom natrafime 😉

dr.janinka
31. máj 2007

bubulik, tie žlté trojuholníky kúpim kde, v nejakých pestovateľských potrebách alebo aj v kvetinárstvach? Alebo to mm nechať tak? Nemám to vo všetkých kvetináčoch, len aby sa to nejako nešírilo... 😉

anaxamon
31. máj 2007
droby
31. máj 2007

aj ja som mala take male potvorky na kvetoch a nic nepomahali len mechanicke odstranenie 😒 chcelo to denne vsetky zlikvidovat a samozrejme na druhy den sa vynorili dalsie ale vytrvalost a da sa ich zbavit, uz snimi nemam problem, klop klop, z toho kvetu som ich vykynozila 😀

bubulik
31. máj 2007

Janinka, mala by si to dostat v kazdych lepsich zahradkarskych potrebach a tiez v baumaxoch a pod. 😉 Posielam Ti IP.

miska99
31. máj 2007

je ahojte. tak tie male skakajuce biele cervicky mam aj ja. akurat som vcera presadzala lebo ma to uz stvalo. uz som to raz mala a suseda mi povedala ze mam prepalit hlinu v trube a aj to pomohlo. kvetom sa nic nestalo a su pekne

miska99
31. máj 2007

inak baby ked uz som pri tejto teme. viete mi pomoct ako pestovat bylinky?. mala som majoranku a bazalku a velka nenarastla. ma malo svetla alebo ju treba vela polievat?

droby
31. máj 2007

tak to by aj mna zaujimalo... my mame len pazitku a to je skor burina 😀 drahy by rad pestoval bylinky, no alev byte to bude horsie 😒

miska99
31. máj 2007

ved ja ich chcem pestovat v kuchyni na okne. tak napiste ako kto viete 😉

droby
31. máj 2007

na to su aj take speci kochlicky nie? taky sudok a z kazdej casti miesto na inu bylinku...

miska99
31. máj 2007

no jo. mali sme to ale to vykapalo. predavaju to vsade za 400 co sa mi zda vela. uz to nekupim. ja som to sadila normal do kvetinaca ale asi sa neviem o to starat

droby
31. máj 2007

jaj myslis ten sudok rovno so zasadenymi bylinkami? som nevedela ze to predavaju zasadene, ja ze len kvetinac bylinkac, furt po tom pokukujem ako super darcek pre draheho.. dobre ze vravis

miska99
31. máj 2007

predavaju to v baumaxe alebo aj v tescu som to videla aj hyperhona vo ma. su aj take ze bez tie su lacnejsie a su aj take ze zasadene a aj take ze bylinky su k tomu prilozene ze si zasadis sama.

anamor
31. máj 2007

miska bylinky su pohoda pestovat, chce to vela vody - kazdy den, ja mam skusenosti s tymianom, bazalkou, salviou, dokonca tymian a salvia viem, ze prezimuju, chce to trosku vacsi kohlik, nie uplne velky taky 12 cm asi, zasadis a staras sa o to, na okne je to super, kvoli svetlu. A ked je tak krasne ako uz konecne dnes, tak vonku este lepsie. Bazalku normalne ostrihas a varis, ona dorasta.

miska99
31. máj 2007

no to viem. ja som uz mala take asi 5cm vysoke bazalky. a skapalo mi to 😒

anamor
31. máj 2007

tak ti to uschlo, alebo bol maly crepnik, to nie je problem pestovat tie bylinky, co som napisala a kopec inych, majoranku a matu, ta je krasna aj v zahrade

droby
31. máj 2007

tak salviu ma otec anijak extra sa o to nestara, teda o n vobec on ju len chcel 😀 s mamou to polievame normalne ako ine a pohoda...
ja chcem bazalku a matu a teraz neviem ci je ten kochlik vyhra som to planocvala ako darcek, moj drahy je strasne na bylinky, cele leto chodime a zbierame, susime a potom mame na cajiky 😵

anamor
31. máj 2007

salvia je nezmar, ale aj bazalka je pohoda.
niekedy vzide horsie, ale potom dosadis, ja tiez inak chcem bylinky na kuchynske okno 😵

bubulik
31. máj 2007

Baby pokial s bylinkami zacinate, tak je lepsie kupit si ich ako priesady a tak zasadit do kvetinaca.Mne sa ten s tymi otvormi nepaci, lepsie sa mi zdaju klasicke, alebo take make truhlicky. Niektore bylinky su trvalky, ine letnicky, tak napr. bazalka a mata su letnicky, to znamena ze sa nedaju prezimovat. Ale dobre je ich zostrihovat, aby sa zahustovali a oni to vzdy dorastu. 😉

miska99
31. máj 2007

my ak nezmenime tu stavbu tak budem mat dve okna a tam posadim vsetky bylinky co budu a budem experimentovat co sa ujme a co prezije 🙂

bubulik
31. máj 2007

Inak bylinkam je najlepsie vonku, teda ak je taka moznost samozrejme.Ja mam na zahrade vysadene salviu, medovku, to su trvalky co prezimuju aj vonku. Potom rozmarin, ale ten davam na zimu do crepnika a bazalku a matu sadim kazdy rok. 😵

anamor
31. máj 2007

bubulik my tak nejak podobne.
nesuvisi to s bylinkami ale da sa levandula vypestovat zo semienka, vzisla nam krasne... uvidime, co bude dalej

bubulik
31. máj 2007

Ano, mohlo by sa to podarit. 😵

anamor
31. máj 2007

jupi 😵

martinusa
31. máj 2007

Čafte, aj ja sa hlásim do Vášho klubu milovníčok izbových a balkónových kvietkov. Usilovne sa ich snažím zbierať a manžel sa nestačí diviť, koľko kvetov máme. Teraz mám, ale aj jeden problém,ktorý mi kántry kvietky - taký malý čierny chrobáci na spodku listov-vyzerajú ako pomlčky a obžierajú mi list. Ostávajú po nich čierne bodky, tak dúfam,že sa nájde nejaká dobrá duša a pomôže mi,čo s tým.