Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

bubulik
31. máj 2007

Martinusa, potrebovala by som vediet velkost chrobakov a to ci lozia, lietaju, alebo su len prilepene a na akej rastlinke to mas 😉

martinusa
1. jún 2007

Caf,som rada,že si sa ozvala-tí chrobáci sú malý čierny-vyzerajú ako čiarka a myslím,že lezú,zanechávajú za sebou biele vyžraté miesta na listoch a čierne bodky.Neviem,či sa náhodou nevolajú strapky.Len čo s nimi.Maj sa.Dúfam,že mi pomôžeš,lebo mi skantria všetky kvety.Ďakujem.

bubulik
1. jún 2007

Martinusa maly znamena 2 mm, alebo 1 cm? Listy vyzieraju na okrajoch, pri zilnatine, alebo pri stopke? A na ako kvete skodia? Inak Neviem bez toho poradit 😉 A tie miesta bu vyzrate(derave), alebo len biele ?

martinusa
2. jún 2007

Hi, sú to biele škvrny na nich sú čiene bodky a zistila som ako sa to volá -strapky. Tie potvory sú veľké asi 2 mm.Ešte si sa s tým nestretla?Nevadí, čo sa dalo, som poobtrhovala a budem ich sledovať.Maj sa pekne.

escada17
2. jún 2007

no tu siii 😉 odpisala som ti "k nasim detom " 😉

bubulik
2. jún 2007

No samozrejme, ze stretla, ale Tvoje informacie, boli take vseobecne, ze z toho sa mi to nedalo posudit. Vzdy ked od mna nieco niekto chcel, tak som mu povedala, ze nech mi donesie listok a podla toho som vedela hned. 😵 Myslim si, ze by mohlo zabrat napr. karate a treba to striekat kazdych 3-5 dni aspon 3x. Ak by nemali karate, tak nejaky iny insekticid na cicavych a zravych skodcov na okrasnych rastlinach. Inak takto skodia hlavne na brectanoch. 😉

martinusa
2. jún 2007

Karate som už asi aj skúšala,ale asi to treba viackrát.Nechcem to preháňať kvôli malej,lebo všetko chytá. U brečtana to začalo,ten zničili úplne, ale snažím sa kvety doplňovať, aby neboli prázdne miesta v byte.Ha.Minule som si kúpila gerberu,vraj je nenáročná.Dúfam,že sa mi ju podarí úspešne prezimovať.Ďakujem za radu.

bubulik
2. jún 2007

Gerbera je sice nenarocna, ale je to len sezonna rastlina. Zakvitne, odkvitne a je po nej.Inak tie postreky treba robit bud na schodisti, alebo vonku. A tiez potom treba tie rastlinky mat v miestnostiach kde sa nespi, aby sa to nedychalo.

martinusa
2. jún 2007

Hi-mne tvrdili,ze gerbera aj prezimuje,vraj len nekvitne,aj kamoska mi to vravela,no uvidime.Parkrat som skusala prezimovat aj gloxinie ale neuspesne.

bubulik
2. jún 2007

Goxinie, aspon maju hluzu, ktora Ti moze znova vyrasit po obmedzeni zalievky. 😉

maca793
2. jún 2007

moja mama by strašne rada mala krásne pestované pelargonie na balkone, ale nejak sa im nedarí, robí všetko ako sa má a stále nič. buď jej skapú alebo trošku pokvitnú. vyzerajú hrozne.
najlepšie sa jej darí s fialkami, ktorých má asi zo 10 kvetináčov v spálni pri okne. kvitnú od skorej jari do neskorej jesene a niekedy aj cez zimu. teraz som jej presádzala 1-rocné rastlinky, ktoré po týždni začali kvitnúť.
len mne sa nič nedarí. aj by som chcela 🙄 😵

bubulik
3. jún 2007

Ahoj Maca, tak s pelargoniami je problem hlavne ne juznej strane, kde su uplne spalene od slnka. Najlepsie sa im dari na severe a vychode. 😉

lasenka
3. jún 2007

maca
presne ako pise bubulik, a samozrejme treba ich sem-tam trosku prihnojit, ja pouzivam hnojivo ENGO modre, to sa hodi na vsetky kvitnuce kvetinky 😉
s fialkami mam tiez dobre skusenosti, vydrzia mi krasne kvitnut aj 3-4 roky stale tie iste, no prave tento rok budem zase rozmnozovat a nanovo vysadzat

anamor
3. jún 2007

maca, co sa tyka muskatov tahavych, dolezite je vela vela vody a prihnojovat a ak na viac rokov, treba ich spravne prezimovat - na svetlom mieste, cize ziadna pivnica. Budu nadherne niekolko rokov.

mojalili
3. jún 2007

Ja mavam kazdy rok rkasne muskatiky, no tento rko som stavila na klasicke, nie tahave. KAzdy druhy den ich polievam, 1x tyzdenne ich hnojim. Pocas letnych horucav aj kazdy den zalievam a oni sa mi za to odvdacia. 😉
JA som si teraz uspesne namnozila fialky,t ak mam cele okno v kuchyni fialkove🙂
LASENKA- a ako casto fialky presadzas? Pretoze som si teraz kupila nove a ta hlina pomaly prekypuje vrchom, co sa mi moc nepaci.:(

lasenka
3. jún 2007

mojalili
ked ich rozmnozim, presadim ich do substratu pre izbove kvetinky a potom ich v nom necham aj 3-4 roky

mojalili
3. jún 2007

dakujem LASENKA 🙂 😉

lasenka
3. jún 2007

za malo, a mas rozkosny nick 😉

mojalili
3. jún 2007

Dakujem, no LILI je len moja, tak je to MOJALILI.🙂

pollyanna
4. jún 2007

ja som bola zatazena na draceny - na intraku sa im perfektne darilo.K promociam som si vybrala miesto kytice orchideu phalaenopsis v kvetinaci.Mohli z ste mi niekto poradit, ako ju pestovat? Chcela som jej kupit biely keramicky kvetinac, ale tuto vyssie som citala, ze potrebuje priesvitny kvetinac... 😒 kde sa da nieco take zohnat? Dakujem

lienka111
4. jún 2007

no to zaujima aj mna...cez vikend som dostala k meninam orchideu phalaenopsis...len je v takom plastovom priesvitnom kelimku...co s nou, presadit, nechat tak a ak presadit tak do akeho kvetinaca? ozaj ako casto sa ma zalievat - moze sa zhora alebo len do podmisky? 😕 normalne mam stres lebo krasne kvitne akurat som si vsimla, ze jeden novy pucik je suchy...nechcem aby zomrela

bubca
4. jún 2007

pollyana a lienka,aj ja som dostala orchideu phalaenopsis,tak som si nasla par info,treba ju nechat v tom plastikovom kelimku a dat ju do priesvitneho kvetinaca,zozeniete v Ikea,ak neviete,ako intenzivne polievat,staci,ak ju raz tyzdenne zalejete vrchom,chvilu nechate postat vo vode,ktora pretecie do kvetinaca a potom vodu vylejete.Odporuca sa rosit rano,najme listy.Viac bohuzial neviem,sama skusam,co vydrzi a dufam,ze ju neskantrim.Ozaj a nema byt na primom slnecnom svetle,staci mierne,ale zase nie uplne v sere.Tak vela stastia pri pestovani a dajte vediet,ako sa dari,pripadne nejake dalsie typy,dakujem.

bubulik
4. jún 2007

Ja pestujem phalenopsisy uspesne uz 3 roky. 1. Ak dostanete, alebo mate novu rastlinku potrebuje cas na adaptaciu, t.j. asi 10-14 dni.2. Rastliny presadzame az po odkvitnuti ( ale mne jedne kvitne uz 3. rok a tak som ju presadila kvitnucu).
Presadza sa do plastovych nadob (vacsinou do kelimkov z 1 kg salatov typu treska a pod), kde treba urobit dierky.Mne osobne sa to velmi nepaci, ale proti gustu ziaden disputat. 🙂Potom sa daju pouzit sklenene nadoby, roznych tvarov a farieb len musia byt v priemere vacsie ako povodny crepnik. Tam samozrejme dierky nie su. 😉 Pokial je to v plastovom tak sa necha voda pretiect hned prec. A ked je v skle, tak sa poleje len tak, aby voda nestiekla dole.Co je pekne vidiet.Polieva sa raz za 10 - 14 dni, v lete castejsie. Rosit denne!!!!!!!!!! Sadi sa specialneho substratu, alebo mulcovacej kory.
3. Nepestovat na priamom slnku, ale potrebuje vela svetla. Vhodna poloha na parapete na vychodnej strane( osobna skusenost)Nepouzivat ziadne podmisky!!!!Nesmie stat vo vode.Byl, ktora odkvitne neskor zoschne a az potom ju treba odstrihnut. Teraz ma uz nic nenapada, ak Vas ano tak sa spytajte 😵

whizzy
5. jún 2007

Ja tiez uz 4 roky pestujem phalaenopsisi a presla som roznymi postupmi. Rosit som ich uz prestala a krasne mi vsetky kvitnu. Jeden som z priesvitneho kvetinaca experimentalne zasadila do hydroponickeho a ta je uplne najkrajsia. Tiez mam na vychodnom okne 🙂 Fakt zalezi aka je v byte mikroklima a podla toho sa zariadit.

lienka111
5. jún 2007

ja ju mam na okne na vychodnej strane...mame relativne suchy byt takze asi zacnem rosit - staci rosit cistou vodou? voda na polievanie musi byt "odstata" ? a co to hnojenie, je na to specialny pripravok?

whizzy
5. jún 2007

Rosit je najlepsie dazdovou vodou, alebo destilkou. Alebo odstatou ak nemate moc tvrdu. Umele zmakcovace sa neodporucaju. Hnojivo dostanes specialne na orchidee.

lienka111
5. jún 2007

nooo tak fajn, snad to u mna prezije 😀

pollyanna
5. jún 2007

dakujem za rady...tiez asi radsej zvolim na presadenie sklo...treskove kelimky mi velmi nevonaju 😉

lienka111
5. jún 2007

a co znamena "srdiecko listov" ? prave citam v jednom clanku o zvlhcovani listov orchidei...

bubulik
5. jún 2007

To je miesto odkial vyrastaju listy. 😉