Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

hanaj
13. jún 2007

Mojalili, len daj pozor, aby na nu nesvietilo cely den slnko. Skore ranne alebo neskore poobedne je v pohode, ale bacha cez den, aby sa ti nespalila. Vonku jej bude vyborne. S tym rosenim... niektorym druhom rosenie je na dve veci 😀 , potrebuju skor vlhkost. Tiez mam take dve, ktore su na balkone spolu s inymi rastlinkami a riesim to tak, ze hooodne porosim dlazbu na balkone pod kvetmi, alebo tam rovno vylejem vodu. 😉 Verim, ze ked ju supnes von, rozbehne sa.
Ozaj a co hnojenie? Hnojis?

bubulik
13. jún 2007

Ahojte kocky, tak vidim, ze sa to tu rozbehlo. 😵 Ale aj tak si este dovolim k niektorym otazkam co to povedat.
Label pytala si sa na flaky na substrate. Vacsina substratov je velmi hygroskopicka, co znamena, ze si vedia velmi dlho udrzat vlhkost. A ked sa nekypri povrch, tak sa tvoria plesne, ktore su vsak pre rastliny neskodne. A ked v tomto pocasi mi je to akosi divne. Potom to este moze byt od kvality substratu. Podla mna najkvalitnejsie substraty na Slovensku robi Agro cs.
Mojalili, naderne muskaty!!!!!! Len tak dalej. Na obrazku je urcite cymbidium. To nekvitne az tak casto ako phalenopsis. A potrebuje naozaj rozdiel nocnych a dennych teplot, preto oni skor kvitnu na jar a jesen, ale to letnenie jej fakt len pomoze.
Michalag, Ty si sa pytala ohladom muskatov.Osobne by som netahave muskaty doporucila pestovat bud v hlbsich truhlikoch, alebo radsej v kvetinacoch nakolko tvoria ovela viac korenov ako tahave. Najlepsie je pri sadeni pouzit priamo do substratu granulovane dlhodobo posobiace hnojiva typu engo. Potom poodstranovat vsetky kvety a puciky az kym rastliny nezosilneju. A potom uz mozu kvitnut. 😉 Prihnojovat tekutymi hnojivami sa moze zacat asi po dvoch tyzdnoch od presadenia najlepsie je to v kazdej zalievke aj ked je na hnojive napisane inak.
😉

bubulik
13. jún 2007

Pokracujem , aby ten prispevok nebol taky dlhokansky. 😀
Hanaj, neviem preco by mal byt substrat na orchidee problem. Ja osobne pestujem orchidee uz 4 roky a pestujem len v tom substrate a nevidim ziadny problem.Jeden phalenopsis mi uz kvitne 28 mesiacov a momentalne ma 35 kvetov, takze asi tak.
Bubca,kvety odvitaju od spodu, takze ak blednu tie vrchne kvietky, tak tam bude nejaky problem, ale moze to byt aj adptacia, pripadne zmeny prostredia.Urcite treba orchieu vylozit z keramickeho crepnika, pretoze ten priesvitny potom neplni ulohu.Podla su fajn aj cenovo take sklenene vazy z Ikei a stoja asi 59 sk. Maju ich medzi rastlinami a oni do nich aranzuju put puri. Ja rosim orchdee cele, a su v pohode. Ak budes mat chut a hlavne potrebu tak sa pytaj, ja rada 😉
Lienka to o tom kvetinaci z Ikei plati aj pre Teba. 😵

bubca
13. jún 2007

bubulik:dakujem,dakujem,dakujem,ved ja som tu uz pisala,ze si strasne zlatucka a ochotna kedykolvek poradit.blednu mi tie vrchne kvietky...z kvetinaca som ju uz vybrala a hned cez vikend skocim do Ikei po tu sklenenu vazu. 🙂 dam vediet,ako sa to vyvija,chut aj potrebu klast otazky budem mat urcite stale...a tebe prajem co najkratsi a bezproblemovy porod a vasemu drobcekovi vela zdravia a co najlepsi start do zivota 😵 😵 😵

mojalili
13. jún 2007

Juj Bubulik, vidim, ze si v 39tt. NO kto nam bude radit, ked budes rodit??? 😀 😀 😀 Prajem ti skvely porod. 😵
Idem dat orchideu von na balkon. 😅

bubulik
13. jún 2007

Baby, nestraste ved ma hadam pustia raz aj domov, nie?? 😀 😀 😀 😀

bubca
13. jún 2007

bubulik:to urcite ano,len aby to bolo dost skoro na to,aby si nam svojimi radami stihla zachranit nase kvetinky 🙂

bubulik
13. jún 2007

Pridala som do mojho albumu tu orchideu, ktora mi tak dlho kvitne 😉

whizzy
14. jún 2007

hanaj, o krasnej modrej Vande snivam aj ja, ale ta nie je vobec v substrate, tak sa bojim, ze by som jej nezabezpecila dost vlhkosti.
V hydroponii mam jemnejsi keramzit, ale nie uplne ten najmensi. Dala som donho moju najvacsiu a najkrajsiu phalu, lebo vyrastala z povodneho kvetinaca, vyzerala ako pavuk, ak nezabudenm poslem zajtra foto ako vyzerala predtym a teraz.

lienka111
14. jún 2007

bubulik uau krasna orchidea a aj ten kvetinac - ten je tiez z IKEI? skoda ze byvam tak daleko 😠 .

hanaj
14. jún 2007

Bubulik, teeeda ta orchidea teda je kraaasna. Vyzera to, ze ti kvitne opakovane z jedneho kvetneho stvolu 🙂 Ten substrat sa mi nepaci, pretoze mam pocit, ze by sa v nom orchideje udusili, neviem preco, jednoducho je mi akysi "nesympaticky". Kupujem substrat od jedneho dlhorocneho pestovatela, vzdy ked idem na vystavu do Ciech a v tom si kvietky pekne lebedia, takze zavisi od toho, co komu vyhovuje a ako na to reaguje kvetinka, ak jej je dobre, tak pohoda. Ten substrat ale pouzivam na fialky a nestazuju si 😅

Whizzy, niekde som videla obrazok vandy v asi metrovej sklenenej vaze. Bola tam len nejakym sposobom pripevnena, korene jej viseli do tej vazy a bola naaaadhernaaa. Na dne boli take tie sklenene gulicky, tie boli ponorene do vody, takze vlhkost bola. Dokonca niektori davaju na korene vand take tie ampukly s vodou, co sa davaju v kvetinarstvach na kvety 😉 Ak sa podari, odfot prosim tu phalu v hydroponii, celkom ma to zaujalo 🙂

pollyanna
14. jún 2007

prosim pomoc, premiestnila som orchidejku, lebo sa mi zdalo, ze ma malo svetla a ked som prisla po dvoch dnoch domov, mala jeden listok nejaky mlandravy..druha, co je vedla nej je v pohode...nemohlo ju spalit slnko, alebo to ma z toho, ze zostala dlho mokra - rosila mi ju maminka..? co s tym mam robit?

bubca
14. jún 2007

bubulik:je nadherna! 🙂

bubulik
14. jún 2007

Lienka, nie ten je z Baumaxu a za ten som dala skoro 300 sk, ale co uz! 🙂 Inak niekedy maju pekne sklenene nadoby aj v 39 korunovych obchodoch len treba chodit a pozerat. 😉

mojalili
14. jún 2007

BUBULIK krasna orchidea, naozaj. 😉
dala som moju na balkon (cymbidium) teraz ked prsi, tak jemne ju kropia kvapky, ktore sa odrazaju od pristresku, je to take mrholenie, tak snad jej to pomoze🙂

whizzy
15. jún 2007

hanaj, tak obrazky tu mam, ale musis mi na IP poslat mail kam to poslem. Album nemam a zalozit ho len s kvetmi mi tu asi neprejde 😅
A mam novy ulovok, mal by mi prist najblizsie dni - http://peninsulahybrids.com/Flower/Den. spectab...
Taaaaaak sa tesiiiiiiim 😵

mojalili
15. jún 2007

Dievcata, tu je jedna stranka, ktora vam natiahne obrazok, len sem vlozite potom LINK, tak si tu mozeme ukazovat nase kvetinky:
http://www.imageshack.us/
Tu si natiahnite svoju fotku a sup sem, aby ste sa nam pochvalili. 😉

pollyanna
15. jún 2007

prosim, neviete mi niekto poradit..vyzera to stale horsie a horsie a siri sa todole po listku...mam ten listok odstrihnut? bojim sa aby mi cela nezomrela..

whizzy
15. jún 2007

pollyanna a je len taky mlandravy, alebo aj meni farbu? Ako vravela Bubulik, spodny list ti moze zvadnut, zozltne a odpadne. to je normalne, ked je starsi. Ak ti to robia aj vrchn - ze su zvadnute, tak moze to byt malo vlhkosti, privela tepla, alebo je preliata - odhnili jej korene a nema cim prijimat vlahu. Mne to teraz tiez jedna robi, ale ja ju mam priamo na okne a doobeda na nu pece, tak som trocha zatiahla zaluzie, rosim ju a snad to prejde. Ak ti ten listok cernie, to moze byt nejake hubove ochorenie, to odstrihni.

whizzy
15. jún 2007

Tak som to sem natiahla. http://profile.imageshack.us/user/whizzzyy/
Ta biela je v hydroponii, to nohate je pred presadenim. A to tmavokvitnuce je Zygopetalum. Popisky som zatial nenasla ci a ako sa tam daju dat...

pollyanna
15. jún 2007

je mlandravy,a najprv trochu zbledol a teray je do hneda...mam pocit, ze to ma asi z toho, ze bola tym listom pripucena na okne a zostal dlho mokry...je to len jeden uplne najvrchnejsi...asi ho preventivne ustrihnem..

whizzy
15. jún 2007

ak je uz do hneda, fakt ho asi radsej odstrihni

pollyanna
15. jún 2007

dakujem za radu, asi to odstrihnem...presunula som ju trosku dalej od okna a uvidime...tie Tvoje kvetinky su nadherne.

bubulik
15. jún 2007

Pollyanna, ak bol ten listok oprety o sklo, tak to fungije ako sklennik, cize sa spalil. Oni sa nesmu oprierat listami o sklo. Teda ziadne rastliny. 😉

pollyanna
15. jún 2007

a bubulik odstrihnut, alebo nechat? siri sa to aj ked je uz mimo...

bubulik
15. jún 2007

Ked sa to siri tak to spalene nebude, pretoze to by zostalo ohranicene len na tej ploche ktora bola opreta o sklo. Potom to bude asi odhnivat. To treba odstranit, aby to neprechadzalo dalej, aj ked to uz moze kolovat cez cievne zvazky po rastline, ale to uvidis az neskor ci bude hnednut aj iny list. Len treba dat pozor na zalievku, v ziadnom pripane nepremokrit a poliat az po uplnom preschnuti rastliny.

pollyanna
15. jún 2007

Dakujem...dufam, ze to prezije ☹

miska99
15. jún 2007

dievcata a tak ma dnes napadlo. neviete ci by sa dali pestovat bonsaje doma? myslim keby som zasadila daky citronovnik napr. alebo neviem co ci by som vypestovala daky zakrpateny stromcek. ze by som ho dako omotala drotikom 😀. nieco poradte ja by som to skusila 🙂

bubulik
16. jún 2007

Samozrejme vsetky rastliny sa daju pestovat ako bonsaje doma. Ale radsej mladsie a menej narocne rastliny pre zaciatocnikov a urcite by som Ti odporucila aj kupit si nejaku literaturu, pripadne zbehnut do nejakeho bonsai centra po rady a urcite to pojde. 😉

michalag
16. jún 2007

ahoj miska 🙂 , bonsaje sa daju doma pestovat. Ja som kupila mojmu drahemu. Dostala vosky, tak jej vsetky listky pozrali, aj napriek tomu ze nam dala postrek a kazdy ten sme ju postrekovali, polievali. Teraz sa ju snazim prebrat, aby sa trosku zotavila a dufam ze s nej este nieco bude ☹ .
Ked chces bonsai tak si kup literaturu.