Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

bubulik
28. máj 2007

Droby ak je to listnac, tak sa daju zakorenit skoro vsetky. Treba odstrihnut len vyhonok, ktory je este bylinny, to znamena taky zeleny a makky. Lepsie je pri zakorenovani pouzit stimulator a zasadit bud do piesku, alebo do substratu na mnozenie. 😉

melory
28. máj 2007

?

anamor
28. máj 2007

bubulik tu vianocnu ruzu nemam ja, ale to je jedno...

bubulik
28. máj 2007

Melory, v prvom rade svokrine jazyky potrebuju pltsiu nadobu, taku miskovitu. Ak su panasovane, teda dvojfarebne, tak aj viac svetla pokial su zelene, tak mozu byt aj na severnej strane. Vsetky rastlinky sa najlepsie polievaju tak, ze prst polozis na vrch hliny a pokial je to vlhke, tak nezalejes. Ak je to suche, tak treba poliar, ale prebytocnu vodu po hodinke, alebo dvoch treba vyliat prec. V zemine su kapilary v ktorych prudi vzduch, ak sa vyplnia vodou, dochadza k zahnivaniu korienkov a vidno to aj na rastline : vadne, pripadne jej hnednu konceky listov 😉

melory
28. máj 2007

je dvojfarebna a ma dost svetla len mam strach lebo sme ju dostali a maju 160cm

bubulik
28. máj 2007

To prve bolo pre Droby a jej bonsai.

bubulik
28. máj 2007

Kolko je tomu co ste ju dostali? Adaptacia rastliny trva asi 2 -3 tyzdne ak to uz mate za sebou, a nic sa nedeje tak je to ok.

droby
28. máj 2007

dik bubulik, to som rada tak sa pokusim presadit ho, juhuuu, bude mini bonsajik 😵

anaxamon
28. máj 2007

bubulik, hej vianocnu ruzu nema anamor ale ja🙂 a je kvitnuca..sakra uz to tu mam zasa pisat..ved si pozrite tie dalsie linky odo mna..mna urve...co je deb blbec...??? 🙄 🙄 😨

anamor
28. máj 2007

anaxamon ona zakvitne, ale na vianoce, je viancna 😉

bubulik
28. máj 2007

Anaxamon, prepac pomylila som si meno. ☹ Ja Ti verim, ze je kvitnuca, iba som Ti chcela chytit stranu a ovrdit babam, ze je to ponsetia (vianocna ruza) a nie hibiscus (cinska ruza) 😉

anaxamon
28. máj 2007

anamor, mne kvitne teraz uz asi 2 mesiace, od velkej noci....🙄

bubulik...ja len preto ze si napisala ze je to sice vianocna ruza ale nekvitnuca..lebo ona kvitne a som strasne statsna ze kvitne bo nikomu v mojom okoli sa to nikdy nepodarilo s vianocnou ruzov..xi..ja viem ze som malicherna ale co uz 😀

bubulik
28. máj 2007

Ale na tom prvom obrazku bola momentalne nekvitnuca. A ked uz ide o to, vlastne to ani je kvitnutie. Su to neprave kvety, lebo tam sa vlastne prefarbuju iba listy. 🙂 😉

droby
28. máj 2007

anaxamon a tebe teraz kvitne? 😨 fihaaaaa... ja som myslela ze na vianoce kvitne, ja ju mam zelenu, teda asi odkvitnutu a vela listockou vyhana.. co si s nou porbila ze zakvitla? u nas ju vsetci po vianociach vyhadzovali alebo sa chyri ze je to len na vianoce a ked odkvitne tak vyhodit, ale mne skor jak odkvitla vyhanala niove listocky tak som sa moc tesila a snazim sa o nu pekne starat, nevie, sice ci mi bude vdacna ked som ju zavrela do tmy teraz 😀
skoda ze mne tie tvoje foto z azetu nezobrazi? biola som zvedava aku ju mas ☹

anaxamon
28. máj 2007

bubulik a co je to co sa robi tym cervenym listom urostred odkial vyrastaju? vyzera to ako piestiky a tycinky s pelovymi casticami...keby boli opelene boli by z toho aj nejake plody?

anamor
28. máj 2007

ona niekedy kvitne od vianoc dlhsie, prestane a znova zakvitne.Aj nam sa podarilo, ale ona je potom taka velka kosata a uz to nebolo ono..

droby
28. máj 2007

noo z toho som bola jelen ja som myslela ze preto ide do tmy lebo tie cervene listy nemaju pigment tak aby boli take pekne a vizera kvitnuco...
tak kedu ju mam schovat a kedy na slnko? ci schovat pred slnkom?

bubulik
28. máj 2007

Plody nema ziadne, aspon u nas. 🙂 A na slnku nesmie byt vobec. Teda myslim tym juznu stranu, vyhovuje jej polotien, cize chvilu na slnku a potom chladok. Hlavne vychodna strana a tiez ked ju nieco vacsie tieni(strom..). To dlhsie kvitnutie je pri idealnych svetelnych a aj vodnych podmienkach.Takze blahozelam Anaxamon 😉 😉

droby
28. máj 2007

ja mam okno na vychod ale rano poriadne pali slniecko, tak ju trocha pritienim a potom moze byt... na tom mieste sa jej paci, tak som zvedava co bude dalej..

bubulik
28. máj 2007

droby vychod je super, ale ak ju mas dat kde von teraz az do jesene tak jej bude lepsie. 😉

anaxamon
28. máj 2007

bubulik, takze plodov sa nedockam..hm alebo uvidim co ta moja zaracnica pre mna este vymysli a cim ma prekvapi🙂

bubulik
28. máj 2007

Dobre kocky, idem pozriet co nove vo svete a potom este nakuknem,pa 😵

mojalili
28. máj 2007

Ahojte kočky,
tak toto je aj moja oblubena tema. Ale smiala som sa trosku, ked v elte (pomaly) hovorime o vianocnych ruziach. JA ju mam krasnu, rastie, rozkonaruje sa. MAm ju stale na tom istom mieste, len nema cervene listy. NO kuknite: (len neviem, ci sem viem hodit link 😖 )
[url=http://imageshack.us][img=http://img406.imageshack.us/img406/8504/dsc0667...][/url]
JEdine, comu sa mi nedari, je Orchidea, nekvitne a nekvitne, svina jedna. 😠

zuz11
28. máj 2007

mojalili a hnojis? ja na jar zacnem kvety hnojit kvitnuce aj nekvitnuce a zdaju sa mi ze viac oziju a hnojim ich az do jesene....
ja dokonca pestujem na balkone aj cesnak 😀

bubulik
28. máj 2007

Podla mna su orchidee jedny z najmenej narocnych rastlin, len sa ludia boja pestovat ich.
Mojalili aku druh mas? Je ich viac, phalenopsis, cymbidium, dendrobium, paphilopedum.... A podla toho potom nastupuje aj starostlivost. Ja mam napr. phalenopsis (to su tie klasicke orchidee) a oni potrebuju vela svetla, najlepsie vychodna strana na parapete, denne rosit, polievat raz za 7-10 dni, A hlavne potrebuju priesvitny kvetinac, nakolko su to epifiticke rastliny a fotosynteza prebieha aj v korenoch ( vzdusnych). Ja mam jednu co sme dostali ako svadobny dar a kvitne vkuse 2,5 roka bez hnojiva mava az vyse 70 kvetov. 😉

bubulik
28. máj 2007

P.S. neda sa mi spat tak surfujem 😀 😀 😀

adkap
28. máj 2007

Ahojte aj ja milujem izbove kvety a skoro som padla na rit ked som tu nasla diskusiu 🙂 My mame blbo rozlozene izby a mam na stene velku policu ktoru som chcela mat celu zakvetovanu ale kazdy kvet tam skapal a nie je tam tma akonahle som ho dala na parapet do okna ozil 🙂 No a mangelik mi kupil vytuzenu bonsaj super sa jej darilo a teraz je nejaka oprsana a neviem co je s nou mam jej spievat milostivej 😎 Vianocnu ruzu mam tiez na moje pocudovanie prezila vianoce ale tiez nema farebne listy. A este mam lopatkovec co ma take biele kalichy a tomu sa dari ked mu pretriedujem vyhonky dlho som na to musela prist stale som sa cudovala co ma tolko listov a ziaden kvet :(a dalsia moja vasen su fialky ...

mojalili
29. máj 2007

BUBULIK, no vidis, to ma nenapadlo, ze potebuju priesvitny kvetinac.JE tam napisane len CYMBIDIUM.DAKUJEM ZA RADU. 😵 😵
NO ahoj Adka. 😉
JA mam na balkone vlastne dopestovane rajcinky, uz idu rodit. Bylinky, pazitku a vlastne dopestovane a rozmnozene muskatiky. MAm to tu ako v raji. TEraz sa mi ujala nova filaka z listu, uz vyhana dalsie.
ZUZ11, ano hnojim, aj balkonove a j izbove.
TEraz som dala letny zostrih cinskej ruzi, ktora mi kvitne 10 mesiacov v roku. Vyformovala som ju do tvaru stromceka.Prestrihanim ma krasjsie zelenejsie lsity a leksleeeee. A hlavne zhustla.
[url=http://imageshack.us][img=http://img504.imageshack.us/img504/1807/dsc0667...][/url]

lienka111
29. máj 2007

bubulik zhanam jednu rastlinku, mozno mi poradis...ma listy tvaru ako tie svokrine jazyky, ale rastie v jednom rade (akoby si zasadila prsty do kvetinaca 😀 resp. ako vejar)-takto mi to popisal manzel - velmi ten kvieto chce lebo ho videl kdesi v telerane - bol tam nejaky florista...uz neviem kde hladat, nestretla si sa s tym?

whizzy
29. máj 2007

mojalili, Cymbidium nedavaj do priesvitneho, tie su pre phalaenopsisi ako pisala bubulik.