Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

lienka111
28. máj 2007

to je vianocna ruza? ja som si predstavovala take velke cervene kvety a listy - predavaju to v kazdom obchode na vianoce... 😕

take nieco ako ty maju nasi doma, ale nikdy nam nekvitla 😒 a vyzera hrozne...ta tvoja je prekrasna, vyzera super aj bez kvetov 😉 (trosku mi pripomenula moj fikus )

anaxamon
28. máj 2007

no je to vianocna ruza ale nie je zakvitnuta🙂 pridem domov a odfotim ju ked teraz kvitne, na porovnanie🙂

zuz11
28. máj 2007

to co mas na foto 10 nie je vianocna ruza 🤐
http://www.ssissa.sk/slovak/rastliny.htm tu je vianocna ruza na obr. 8 😉

lienka111
28. máj 2007

no presne zuz toto som myslela...tamto je tiez ruza, ale neviem jej prist na nazov...

zuz11
28. máj 2007
anaxamon
28. máj 2007

zuz presne to je to,len to nekvitne, o tom vas mozem uistit ze je to ono😉 mozno to na tej fotke nie je dobre vidno.. 🙂 😅

zuz11
28. máj 2007

to co ma anaxon je sa mi zda cinska ruza 😀
http://galerie.mobilmania.cz/showphoto.php?phot...

anaxamon
28. máj 2007

zuz preco ma presviedcas o tom com mam doma, cisnku ruzu mam, to je fakt ale to na obrazku je vianocna ruza..Sak pockajm pridem domov, odfotim ju teraz ked kvitne a uvidis 😎 😀 😵

zuz11
28. máj 2007

no ale na odkaze co si tu dala som vianocnu ruzu nevidela, daj link priamo na nu

anaxamon
28. máj 2007

to na tom stole je viancona ruza. ale nejdem sa uz natahovat, ja ju odfotim, uvidite ju v momentalnom stave, o hodinku som doma...snad by som potom mala odfotit aj tu moju mini cinsku ruzu co mam doma🙂 na porovnanie🙂

anaxamon
28. máj 2007

zuz tak aby to bolo ako osm slubila, tu je moja vinaocna ruza v stave ako ju mam teraz. verim ze toto uz potvrdi fakt ze sa nejedna o cinsku ale o vianocnu ruzu 😀
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=2576d5d94...

melory
28. máj 2007

ahojte dobre som narazila...mam svokrine jazyky a su tak 165cm vysoke, dostali sme ich, teraz sme ich presadili, kdo mi poradi ako casto ich mam polievat a co speci k nom patri?

erika153
28. máj 2007

anaxamon vaaaau aka je krasna...aj ja som si myslela ze to je cinska ruza ked si hodila prvu fotku 😅
melory neviem ti poradit len viem ze to rastie jak blaznive a nikdy nam to doma nekvitlo....len take dlhe listy... 😝

anaxamon
28. máj 2007

erika dakujem, je strasne ked si clovek denno-denne musi potvrdzovat to stare tomasove, neuverim kym neuvidim 😀 😎

erika153
28. máj 2007

😀 ale dokazala si to... 😉 ale aj ty by si povedala ze je to cinska keby si nevedela nie? 😀
inak som ti ju tam aj obodovala a dostala si hned 5 bodooooooov...taka nadhera sa len tak nevidi 😀

anaxamon
28. máj 2007

xi ani neviem ze sa tam da bodovat🙂 ale dakujem dakujem a co by som si ja myslela neviem ale vacsinou som taka blba verim ludom to co hovoria ze to je, hlavne ked je to na obrazku 😀 😝 ale vsak nevadi...aspon tema zije

melory, moja mamina ma jazyky doma na okne uz asi 20 rokov, za ten cas jej kvitli 2x 😅 inak su stale take zelene. kazde dva roky ich riedi, teda vybera z crepnika necha mladsie korene a zbytok rozdavava🙂 podla mna je to rastlina skor do domu...

anamor
28. máj 2007

taaaak aj ja milujem kvety, ci uz izbove alebo v zahradke... no musim ich obmedzovat 😒 lebo manzelik ich az tak nemusi ako ja.
Najnovsie sme sa dali trosku na bonsaje 😉

erika153
28. máj 2007

anamor bonsaje su nadherne... 😵 aj mne sa pacia a jeden by som si chcela kupit do obyvacky na stolik ako dekoraciu, len sa neviem on starat...
ja mam doma palmy, kaktusy, a fikusy...a jeden pekny stromcek ale neviem ako sa vola...a mam aj jednu orchideu ale nemam stastie uz som mala dve a stale mi odkvitli a dalej uz nekvitnu ale schnu mi...a neviem si s nou rady 😢

anamor
28. máj 2007

bonsaj vraj nie je narocny, ak si kupis nenarocny... to ti poradia, treba mu vodu, svetlo a nenechat vyschnut a nejaku dobru vyzivu - hnojivko na bonsaje. nam v zime nas izbovy skoro zomrel... 😢 ale asi sme ho zachranili 😉

droby
28. máj 2007

my mame njaky bonsaj ale taky co niiic nepotrebuje a zije si sam 😀 je to taky pohodovy nenarocny... neviete co sa daju mnozit? lebo chcela by som z neho aj knam si zobrat od mami...

zuzanat
28. máj 2007

ja mam tiez doma strasne vela kvetov, uz mi manzel povedal, ze nam o chvilu budu skakat po byte opice 😀
mam aj vianocnu ruzu, teda tusim, lebo ma velmi male listky, ktore zacinaju prave cervenat..

anamor
28. máj 2007

zalezi co to je zac droby... v principe sa da mnozit vsetko, ale dolezite je vediet ako 😅

bubulik
28. máj 2007

Ahojte, konecne tema, ktora je mojim hobby a aj pracou 😀 Samozrejme ten obrazok od Anamor je vianocna ruza, ale nekvitnuca.Droba a aky druh bonsaja mas?

droby
28. máj 2007

a nevies ako? ja mnozim stale moje oblubene kalanchoe ale to je ako nezmar 😀 staci listok namocit a hned sa chyti, ale bonsaju listok namacat mi prislo zbytocne, nevies poradit? nechce sa mi kupovat novy, leniva som a drzgrosiva 😀 ja to rada mnozim...

zuzi aj my mame vianocnu ruzu, a vraj su to len chvilkove kvety a vadnu, ale nam ostala stale pekna a stale zenie mlade listky, ale aby bola taka cervena treba ju zatvarat na pol dna do tmy aby listky cerveneli, ja som ju supla za zaves a som zvedava co z toho bude.... 😉

zuzanat
28. máj 2007

tiez by som velmi chcela bonsaj, len sa mi zdaju priserne drahe a hlavne sa bojim, ze by som sa o nu nedokazala starat 😔
droby ta moja ruza odkvitla a ostali jej zelene listky, ale su akosi moc drobne. ja som pocula, ze ma byt v zime v tme, tak som ju mala za sedackou..

droby
28. máj 2007

no co ja viem co to je.. ani som nevedela ze je to bonsaj 😀 len som sa o to pekne starala lebo sa ocitol v mojej izbe a oblubila som si ho a az teraz mi mama hovvori ze je to bonsaj 😀 take male zelenozlte listky ma a striela po mne gulicky 😀

bubulik
28. máj 2007

Droby, vianocna ruza pochadza z mexika a je to trvalka. To si len ludia u nas myslia, ze je sezonnou rastlinou. Je to rastlina kratkeho dna, to znamena, ze pri zakvitnuti potrebuje svetlo iba 12 hod a preto ju treba zakryvat, najlepsie je to kartonovou krabicou. Po odkvitnuti ju treba zrezat zhruba o jednu tretinu, aby sa rozkonarila, v lete sa moze vysadit na zahradu, alebo letnit na terase a balkone, ale len v polotieni a na jesen samozrejme dnu. 😉

droby
28. máj 2007

jeeej bubulik to som rada, po odkvitnuti som ju postrihala a zenie stale ako diva a pret 4 dnami som ju strcila za zaves tak ma taku 3/4te tmu 😀
lenze ked ide leto mam ju supnut na balkon? a na jesen ju mam schovat do krabice? som strasne zvedava coi sa mi podari aby ocervenela na zimu 😵

melory
28. máj 2007

bubulik a so svokrynmi jazykmi mi poradis? ako sa starat a kolko vody a podobne?