Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

roasha
25. nov 2007

dievcata,moja mamina ma uz do 30druhou orchidei/uz to presne neratam/okrem ineho,a je to krasa,stale su rozkvitnute obloky. 😵 ja mam tiez plny byt kvetov,ale orchideiky len 4dr. 🙂

roasha
25. nov 2007

teraz mi jedna kvitne,ma 9kvetov,a priemer kvetu je 15cm. 😵

renca3
26. nov 2007

roasha...do albumu som prihodila fotky tej muzovej orchidei. Pyta sa, ci nahodou tvoja mama nema tento druh v cervenom - Cymbidium hybrid

lenka386
26. nov 2007

Mozno to je trochu rozdiel, ale ja uz 5 rokov snivam o bonsajoch. Ale kedze zatial byvame u svokry, ktora ma 80%kvetov umelych, tak mam obmedzene priestory. Takze si len pomaly pripravujem "material", a utesujem sa , ze ked budeme vo vlastnom, budeme byvat v dzungli. Zboznujem totiz aj vsetky izbove rastliny, najlepsie take, co rychlo rastu a tahave. Takze teraz mi je luto, ze aj ked nieco dostanem (z pochopitelnych dovodov si nic nekupujem), tak to je v stiesnenych podmienkach..Ked som byvala doma, tak sme boli s mamou dve "sialene" chlapy uz boli zufali, lebo tahave kvety boli vsade.. 🙂 🙂

roasha
26. nov 2007

renca3 mam taku ale vinovobordovu,a mamina ma aj pastelovobielu/slonova kost,ale s takymto stredom nie.a mate ju krasnu. 😉 ja musim muza prehovorit,aby sa posnazil,a tiez sem nejake hodil,lebo ich tiez stale fotime.

roasha
26. nov 2007

renca,tieto druhy mame len od jari,tak sme na nich nemali tolko kvetov,pochval muza-sikulko.

renca3
27. nov 2007

roasha...dik, odkazem. Tak hodte aj vy nejake na plac. Zaujimala by nas ta vinovobordova. Totiz, nikde ju nevie zohnat kupit.

lilly
27. nov 2007

renca, krasne su tie vase orchidei.. 😵 Ja mam tiez taku Cymbidium, ale zltu, no odkedy odkvitla, tak mi nechce znova zakvitnut.. Uz ju mam asi rok a nic. 😖 Teraz, asi od septembra ju mam na severnej strane v chladnejsej izbe, kde nekurime, lebo som citala, ze potrebuju nizsiu teplotu, ze by zakvitli, ale nejak sa nic nedeje.. Ako na nu?

renca3
27. nov 2007

lilly, nuz to nie je len o tom, prelozit do chladu a cakat. Treba pravidelne hnojit, muz polieva len dazdovou vodou a cez den by mali byt v teple asi 20 stupnov a na vecer do 10 stupnov. Takze ich kazdy den premiestnoval z tepla do zimy a opacne.

lilly
27. nov 2007

renca, ja pravidelne hnojim, rosim kazdy den a od leta polievam dazdovou vodou /pred tym prevarenou, kym som nemala dazdovu/, tak raz za tyzden - dva. Akurat ju neprekladam z chladu do zimy a naopak. Stale je len v chladnejsej miestnosti. No mozem skusit 😨

luciferova
28. nov 2007

renca - to je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaadheraaaaaa!!! prekrasne!

luciferova
3. dec 2007

ahojte, doplnam moje fotky orchidky 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

susanh
15. feb 2008

Dostala som kyticu z rezaných orchideí. Myslíte, že sa nejakým spôsobom dá zasadiť to do črepníka?

klbikes
16. feb 2008

Ahojte.
Poradite mi prosim????
Dostala som kliviu cervenu.....krasnu, uz s pukmi......ako sa o nu starat???? 😅
Dakujem.

lul
16. feb 2008

susanh - myslim, ze neni sanca
klbikes - zial, toto neviem, nepoznam. skus nieco vyguglit

klbikes
16. feb 2008

vcera som stravila 2hodiny pri PC a nic tam nebolo o starostlivosti 😒 ....iba obrazky, latinsky nazov.... 😖

charlinka
16. feb 2008

Ahojky, mám maličký problém, možná že jste ho tady už řešili ale nedá se pročíst celá téma. Pul roku bydlíme v domečku, svokra mi přinesla od ní z práce dva banánovníky,prý jsou kolem 16 let starý. byli trošku zakrpatělý, ale co je mám já, tak začli rychle rust, ale poslední měsíc přestali a taky začali schnout a poslední narostlý listy jsou malé. Zalévám je jednou až dvakrát týdenně, ale nedávám do toho nic jiného. Nevíte co jim pomuže??

roasha
16. feb 2008

klbikes,klivia je nenarocna,akurat v case kvitnutia ma rada vela vody,mozes ju postavit do misy s vodou. 😉
susanh,tu kyticu mozes akurat skusit vysusit. 😉
charlinka,bananovniky maju radi velke vlhko-tak treba rosit. 🙂
renca,musim sa pohrabat v pc,aby som masla tie nafotene orchidei,uplne som na to zabudla. 😅

charlinka
16. feb 2008

roasha a co třeba je pohnojit něčím. Nebo je nějaké speciální místo, kde je mít postavené??

roasha
16. feb 2008

charlinka,je aj hnojivo na tropicke rastliny,mamina mala bananovniky pred x rokmi,jeden jej dokonca zarodil.maju radi rozptylene svetlo. 😉

friki
16. feb 2008

ahoj, kupila som si kvietok, asi je to fialka nie som si ista. Mam ju asi tyzden, doteraz velmi pekne kvitla a nic jej nebolo ale dnes mi za dve hodiny!!!! uplne zvadla. neviem co s nou mam robit. neviete mi niekto poradit?polievala som ju raz denne do podmisky. ozaj neviem co sa jej stalo, este som nevideli izbovy kvietok tak rychlo zvadnut ☹

majulcek
16. feb 2008

clivia miniata
Klívie, Řemenatka
stanoviště:
polostín-přímé slunce
zálivka:
občasná + mlžení
výška:
1-30 cm
okrasná:
květem
barva:
bílá, žlutá, oranžová, červená
při požití zdraví škodliva

Katalogové č.:
PR70
Popis a péče

Klívie ve své domovině roste na vlhkých místech v lese nebo mezi skalami. Je oblíbenou a často pěstovanou pokojovou rostlinnou. Nejlépe kvete na světlém stanovišti, ideální jsou severní okna. Vyhýbáme se přímému slunci, které by mohlo popálit listy. V době květu a růstu zaléváme hojně, v zimě zálivku omezíme. Substrát udržujeme takřka suchý. Má ráda zvýšenou vlhkost vzduchu, ale suchý vzduch také snáší. V období růstu hnojíme 2x měsíčně standardním tekutým hnojivem, v zimě nehnojíme. V době vegetace je ideální běžná pokojová teplota. Klívie potřebuje období klidu, aby se začaly objevovat poupata. Od konce podzimu proto rostlině zajistíme stanoviště okolo 10ºC. Šťáva vytékající z poraněných listů je jedovatá!

majulcek
16. feb 2008

http://www.katalog-rostlin.cz
baby skuste tu daco pohladat ohladom kvetiniek,ja nie som proficka v pestovani ale tato stranka mi vzdy pomoze
dufam ze aj vam 😉

nina214
24. feb 2008

čavte mam ružovú fialku ako sa onu mám starat?
🙂

sakura77
24. feb 2008

baby,mne doteraz vzdy vsetko"skapalo" 🙂 a to som sa fakt snazila.vydrzal mi akuraz zamnioculcas(neviem ci som to dobre napisala),ten mi rastie ako besny 🙂
a to sa mam na jar pustit do zahrady! 😀 😀 😀

leva
24. feb 2008

sakura vitaj v klube,mne tiez vsetko kape,sesterka mi doniesla niaky zlty kvietok naposledy,tak uvidime 😔

klbikes
24. feb 2008

Ahojte 🙂
Dakujem za pomoc ohladom KLIVIE 😉
Este raz vdaka a pekny den 😵

dupinka
25. feb 2008

ahojte! prosim vas o radu: mam byt orientovany tak, ze slnecne izby su obyvacka a spalna. kuchynu a detsku mame na takej strane, kde nesvieti slnko.
Ake rastliny odporucate pestovat v ktorej izbe?
V obyvacke mam na parapete fialky, ale davam bacha, aby neprazilo v lete na ne slnko, paprad, palmu, kalu a fikus. Na kale sa vytvoril puk, ale asi mesiac je este stale zatvoreny. 😒
V spalni sa mi akosi s fialkami nedari a ine kvety tam nemam. neviem, ci nie je problem v cloneni balkonom..
A do kuchyne by som potrebovala s niecim poradit, neviem, ake rastlinky sa daju pestovat, ktore nepotrebuju slnecne svetlo a su pekne....

pacna
13. mar 2008

ahojte ja som tiež maniačka do kvetov. v obyvačke v kuchyni všade mam kvety a mužiček sa ide zblazniť ked ich treba odpratať. a v lete ho ide poraziť ked sa babrem v skalke a stale prikopavam a premiestnujem. 😀 😀
ale odreagujem sa aspon pri tom.

majulcek super stranka len som to neprešla cele idem menit zaclony. 🙄

ella1
13. mar 2008

sakura-podobne! 😀
mám len dva kvety,včera som si kúpila orchideu,tak hádam motyka vystrelí a bude pekná.

závidím všetkým,čo mejú pekné kvietky 😉