Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

bubulik
11. jún 2007

Mojalili dakujem, ale asi kazda sme dobra v niecom. Ja by som teraz chcela co najskor byt tou najlepsou mamou na svete 😵
Drzim palce pri pestovani citrusov. 😉

lienka111
12. jún 2007

bubulik ty si vazne skvela!!! ja by som ho totalne prepolievala! aj ked mam pocit, ze ten orech je uz nahnily, taky prachnivy (mam ho len tyzden ale nevyzera ze by sa mu u mna pacilo 😒 )Inac na nete som nasla kopec informacii, ale vsetky si protirecili, tak som z toho mimo, co je pravda a co nie ... ale dam na teba 😉

mojalili
12. jún 2007

BUBULIK, urcite budes pre svojho drobceka tou najlepsou mamulienkou na svete. 😵

NO diem na to dnes, tesim sa moc, ked mi vyrastie prvy listok. MOja mama zaSADILA KOSTKU Z lichi A UZ MA 2 UJATE, TAK 15 CM VYSOKE RASTLINKY.

bubca
12. jún 2007

bubulik:pomóóóc,nejako mi schne ta orchidea,uz sme tu o nich pisali,dodrziavam vsetky pokyny,ani ju nemam na priamom slnecnom svetle,ale aj tak nejako chradne.mam ju iba mesiac a bolo by mi velmi luto,keby som ju neudrzala pri zivote.Je to tym,ze mame juzny byt?Asi sa pytam blbost,ale nemoze jej byt teplo?Velmi prosim o radu a dakujem.Ps:maminka budes urcite uzasna,clovek,ktory ma rad kvety tak ako ty,a ktory sa o ne s takou laskou stara bude aj fantasticky rodic 😉

bubulik
12. jún 2007

Baby, dakujem za povzbudive slova, potesili ste ma, az mam slzy na krajicku. 😵
Bubca, myslim si, ze to moze byt aj tym juznym bytom. Urcite nech na nu nepali slnko a skus ju rosit 2x denne. Ak schne len spodny list ( ten najstarsi), tak je to ok. Ale ak schnu vsetky tak tam je nejaky problem. Nebola nahodou dlhsie v aute ked ste kupili a nepalilo na nu slnko? Aj to by mohla byt pricina.A inak sa vobec nepytas blbost kludne jej moze byt teplo, pretoze v pralesoch je urcite neporovnatelne vyssia vlhkost ako u nas v juznom byte.

bubulik
12. jún 2007

mojalili, mamine drzim palce, aby jej rastli do krasy a Tebe aby vobec vzisli. 😉

label
12. jún 2007

mam jednu otazocku som pred tyzdnom presadila fialky a draceny a na hline sa mi zacala tvorit akoby taka huba, take drobne fliaciky bledohnede, cim to moze byt?? ved som to zaliala len raz odvtedy... 😒

michalag
12. jún 2007

ahojte zienky, pozerala som si tuto temu a celkom ma zaujala. Hoci to tu uz odznelo, chcem sa spytat na muskaty, dnes som si kupila a presadila som ich, ale chcela by som vediet ako daleko by mali byt od seba vzdialene, ake hnojivo je najlepsie a ake pouzivate vy a tak vseobecne. Vopred DAKUJEM. A dufam ze ma medzi seba primete.

mojalili
12. jún 2007

michalag - zalezi podla toho, ake su to muskaty, ci tahave alebo tie "obycajne" a od velkosti kochlika asi. Pouzivam hnojivo PELARGOL, je to na zalievky muskatikov, ale pouzivam to aj na ostatne balkonove kvety a dari sa im. Hnojim 1x do tyzdna. Tu je vysledok: [url=http://imageshack.us][img=http://img510.imageshack.us/img510/5596/dsc0369...][/url]

michalag
12. jún 2007

mojalili: Tie muskaty mas nadherne!!! Ja som si kupila tie obycajne, lebo tahave uz nemaju aj ked sa mi pacia viac tie. Co uz ☹ . Kvetinac ma cca 45cm. Vdaka a kolko to stoji?

lienka111
13. jún 2007

majalili krasne muskaty!!!
michalag, ja by som dala do takeho crepnika po tri, muskaty nie je tazke pestovat, vela znesu...

hanaj
13. jún 2007

Ahojte, tiez som milovnicka kvetov, hlavne izbovych. Pestujem orchideje, uspesne, tak ak by ste chceli rady, pokojne sa pytajte. Mam ich asi 18 +/- 😅 Zboznujem tie kvietky, su nadherne a velmi vdacne. Jedna mi kvitla celych 6 mesiacov a este jej neodpoadol posledny kvet, uz pustila novy kvetny stvol, takze som v ocakavani.
No a potom Ibisteky, fialky, draceny, fikusy a dalsie 🙂
Nech sa vasim kvietkom dari 😉

mojalili
13. jún 2007

MICHLALAG - tiez by som dala tri tahave muskatiky do 45 cm kvetinaca. NO ja mam rada tahave, ale tento rok mam aj dost obycajnych, diostala som od susedy, no ale tie su naaaadherne. Majú priemer ruzice (kvetov) cca 20 cm, take velke su. To nestoji vela, cca 60 Sk. NO a kazdy vecer ich polievam, ekd su teraz take horucavy.
HANAJ - to je super, ze sa ti dari orchideam. BAmbulky,ja vam dofotim moju, neviem ,co jej veru chyba, chudatko. Nechce kvitnu. Myslite, ze teskni????? Kupil si ju totiz moj exmanzel, nechal mi ju a odisiel. Sice s anestaral nikdy o kvety, ale mal ich rad.

NO a pravda, ze som ju blbec presadila raz asi do zlej hliny, viem ze existuje pre orchidee specialna. Pomohlo by presadit? NO a sak pozrite, co...[url=http://imageshack.us][img=http://img248.imageshack.us/img248/3118/dsc0675...][/url]

bubca
13. jún 2007

bubulik:ja mam dojem,ze schne nejako cela a ze horne kvety nejako stracaju farbu...jo to mozne?inak ja som ju dostala od kamosov k tridsiatke,takze ako dlho ju mali,alebo ako ju viezli,naozaj neviem ☹ ale spytam sa,a na priamom slnku fakt nie je,je cca.pol metra od okna,na ktorom su zaluzie,zaclony a aj jemny zaves,takze si myslim,ze slnieckom to nebude.skusim ju rosit 2x denne,ako si navrhla a keby nepomohlo,obratim sa na teba,ak smiem.a dakujem 🙂

hanaj
13. jún 2007

Mojalili, orchidka vyzera vcelku dobre, co presne jej myslis chyba? To ze je presadena v zlom substrate: su specialne substraty pre orchideje, ale ani tie nie su uplne v poriadku. Ide o to, aby korene orchidei neboli trvale mokrejsie, teda substrat musi byt hruby a vzdusny, aby sa tam vlhkost dlho nedrzala. Ja mam svoje zasadene v substrate, ktory je zlozeny z kuskov polystyrenu, bielomachu, kôry, sem-tam molitan, trosicku zeme. Ale neviem tu tvoju presne zaradit, aky je to konkretne druh? To, ze nechce kvitnut... kedy kvitla naposledy? Niektore orchideje potrebuju ku kvitnutiu temperovanie teplot, teda musi byt dodrzany urcity rozdiel teplot cez den a v noci, prip. na jar a v lete a v zime, takze zavisi od toho, aky je to presne druh 😉

lienka111
13. jún 2007

bubca tusim aj ja mam ten isty problem - kvety sa otvorili dokoran, ale stracaju farbu a vobec je nejaka divna, ma jeden pucik tesne pred rozkvetom a nic...a dalsie malinke sa tvoria (teda tvorili lebo teraz stagnuje)...ale mam pocit, ze ma "mokro", moze to byt aj nadbytkom vody?

hanaj
13. jún 2007

Bubca, viem, ze si to adresovala bubulik, ale neda mi 😉 . Ked orchidea odkvita, kvietky naozaj akoby "blednu", az pomaly ovisnu lupienky a za take 2-3 dni kvietok odpadne. Nechaj kazdy kvet, nech odpadne sam, nasilu to netrhaj. Nic sa nedeje, len ti zrejme odkvita. Bude mat mozno chvilku obdobie kludu, kedy nebude nic robit, ale moze aj znova vypustit kvetny stvol, korene, ci novy list...
Ak ju budes rosit, davaj velky pozor, aby sa voda nedostala do tzv. srdiecka, to je stred, odkial vyrastaju listy. Lebo ti listy mozu zacat hnit a ak to nezachytis, odhniju ti aj korene a orchidka je v cudu 😖 .
Pomohla by ale fotka 😉 No myslim,ze sa zbytocne obavas, len odkvita 😉

bubca
13. jún 2007

lienka:no,pokial viem,nesmie byt v mokrom,treba polievat jemne,bubulik mi poradila rosit 2x denne,lebo mame juzny byt a ja mam stale dojem,ze jej to u nas velmi neprospiava,aj ked sa snazim...este ze tu je bubulik a tak mozem tahat rady z nej...je to super ochotna baba,tak sa neboj a spytaj sa jej,urcite ti rada a dobre poradi,je to taky kvetinkovy guru 😵

lienka111
13. jún 2007

jojoj ona mi uz vela poradila 🙂 ...ja som teraz zmetena lebo byvame v byte asi pol roka a kvety tam mam mozno len 3 mesiace a ten byt nie je prave najlepsie situovany pre pestovanie kvetov, takze neviem ako sa k nim spravat, je tam aj ina vlhkost vzduchu, ci teplota (ako napr. u nas doma - na co som bola zvyknuta) a tak nepotrebuju tolko zalievat...a je tam malo svetla...a mozno to len prehanam s tou starostlivostou. 😖

bubca
13. jún 2007

hanaj:len sa pridaj,kazda rada dobra 🙂 ,ak je to tak,budem rada,bol to darcek a strasne nerada by som ju zachlostila...a ako ju mam teda rosit?listy a kvety,alebo len listy?dakujem 🙂

whizzy
13. jún 2007

mojalili, podla obrazku to vyzera na Cymbidium. To sice nepestujem, ale viem, ze tieto rastliny maju radi letnenie (vonku na chranenom mieste)- ako pisala hanaj, potrebuje rozdiel medzi nocnou a dennou teplotou.

hanaj
13. jún 2007

Bubca, KVETY NEROSIT, len listy a mozes aj vrch substratu, pripadne vycnievajuce korene. Ale daj pozor, aby z listov nestiekla voda prave do toho srdiecka, rozprasuj velmi jemnym tym rozprasovacom, ci co to je 😅 A neros na noc, musi byt cas, aby to do vecera vyschlo, teda odparilo sa, prave kvoli hnilobe.
Ja mam inak moje krasky len v tych priesvitnych kvetinacoch, ktore su polozene na keramzite (mozu byt aj kamienky) v podmiskach. Ten keramzit je stale vlhky, ked uschne, nalejem do podmisiek vodu. Voda sa cez den odparuje a zvysuje sa vlhkost 🙂 Sice vraj to dosahuje len asi do cca 10cm vysky kvetinaca, ale aj to je nieco. Len musim davat bacha, aby mi korene neprerastali spodkom kvetinaca a neboli namocene v tej vode, lebo by zacali hnit, ale vymyslela som im podstavceky z kociek z lega 😀

bubca
13. jún 2007

hanaj:a dokelu a ja koza som rosila celu kvetinu ☹ a hojne,aj listy,takze odteraz uz si na to dam pozor.a preco nemozem mat kvetinu aj v keramickom kvetinaci?ja som taky zahradnik ako krtko,u mna preziju len najodolnejsie kvetinky a v kombinacii s tym juznym bytom to nie je nic moc ☹

hanaj
13. jún 2007

whizzy, ano, moze to byt Cymbidium, netrufam si ale s istotou to tvrdit, lebo mi to trosku pripomina aj Zygopetalum, ale... fakt nechcem mudrovat. Tiez taku nemam. Ano, to letnenie je skvele, pre tieto druhy, ale v tieni. Napriklad zavesit niekam na strom (ak by bolo na zemi, mohli by ho napadnut slimaky, chrobaky a tak) a dat pozor na silny vietor, nech ho neoslaha.
Ale pozor, Phalaenopsisy, ktore pestuje vacsina ludi sa neletnia 😉 Nepotrebuju to 🙂
Whizzy, co pestujes? 😅

lienka111
13. jún 2007

hanaj, nemas foto tych kvetinacov? neviem si to vobes predstavit 😕

whizzy
13. jún 2007

Tiez si s tym Cymbidiom niesom ista, ale Zygopethalum mam (kraaaaasne prave kvitne 😵 )tak mi to moc tak nevyzera. Pestujem Phalaenopsisi, spominane Zygopethalum, Cambriu, Dendrobium mam a taky nepodareny Miltoniopsis. Tomu fakt neviem co je, uz som ho 2x presadzala a bieda strasna. chystam sa na Cymbidium a koooopec dalsich, ale zatial nemam pre ne dost miesta. Hanaj, 18 kuskov ti uuprimne v dobrom zavidim 😅 Nech sa dari 🙂

whizzy
13. jún 2007

Tiez mam kvetinace priesvitne postavene na keramzite. Ale mam aj jednu orchidejku (Phalaenopsis) experimentalne priamo v keramzite - hydroponia a uuuplne skvele sa jej dari.

mojalili
13. jún 2007

Dievcata,ta fotky je naozaj cymbidium, tak skusim ju na vecer supnut na balkon. Mam juzny byt, kde je dost teplo cely den. Cymbidium je v izbe, dke mam zatiahnute zaluzie, aby tam nepieklo a stale vetram. No skusim dat von a aj ja mam rosit kazdy den? Nekvitne uz rok a pol asi.
Juj, super stranka.Dakujem dievcata.

hanaj
13. jún 2007

Bubca, nepanikar 😉 Len daj na to rosenie vacsi pozor. Orchideje v priesvitnych kvetinacoch su preto, lebo prijimaju svetlo aj korenmi a cez ten kvetinac ho teda prijmu viac. Niektori davaju tieto priesvitne este do keramickych obalov, ale plni to len esteticky ucel. Ja mam izbu, kde mam orchideje orientovanu na juhozapad a tiez tam svieti rano slnko, ale pritienim zaluziami a je to v poho. este som ziadnu nespalila 😉

Lienka111, foto mam, len by som to nevedela vlozit 😅 . Ale su asi take, ako ked si kupis tresku v takom tom kybliku priesvitnom. POodbne vyzeraju aj tie kvetinace, akurat dno je vyvysene a su v nom dierky 😉 Ja som do takeho kyblika presadzala jednu, lebo uz jej bol povodny kvetinac maly. Vyvrtala som do neho dierky a zasadila.

Whizzy, ty toho teda mas 🙂 Zygopetalum ma laka a aj Paphiopedilum, cymbidium a Vanda, ale tiez nemam miesto uz 😒 Mam Phaly, Colmanaru, Miltoniu (ktora nechce kvitnut), Doritienopsis (to je take miminko, mal malicke listky, kvitnut mi bude az o nejake 2-3roky)
V tej hydroponii mas aky keramzit? Myslim velkost, ten jemnejsi? Ja sa takychto experimentov bojim, puklo by mi srdce, keby som nejaku moju hviezdicku skantrila, takze skladam klobuk pred odvahou 😉
Nech sa im dari 😉

bubca
13. jún 2007

hanaj:no v priesvitnom ju zasadenu mam,len je este vlozeny do keramickeho kvetinaca,takze ju asi vyberiem...kaslat na esteticnost,hlavne,ze prezije 😀 a vdaka za rady,budem rosit opatrnejsie 😉