Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

luko
20. okt 2008

kocky viete poradit? mame v obyvacke palmu...ale zacali zltnu listy...neviem co je, v knihe je napisane len ze treba vydatnu zalievku ale aka to je? skusam psrtom vlhkost hliny a tak polievam rad dva krat za tyzden, uz som kupila aj hnojivo.....

zuz11
20. okt 2008

teraz sa moc neodporuca hnojit, si mala hnojit od jari do jesene ale teraz uz moc nie a ktoru konkretnu palmu mas? nemas ju na priamom slnku? zasa ani prepolievanie jej nerobi dobre 🤐 inak si ju nepresadzala? resp nesvieti na nu priamo slnko?

michala a kedy si ju presadzala a o kolko si zvacsila crepnik? 🤐

vinka
21. okt 2008

Sú hnojivá tyčinky tie sú najlepšie na palmy.samo si berie kolko potrebuje. A to sa dáva aj cez zimu ale menej ako obvykle.Je to v návode rozpísané po mesiacoch,že kedy.Ja to dávam aj do kakaovníka a je krásny.Teraz mám banánovník tak som zvedavá čo z neho bude. 😉

vinka
21. okt 2008

Zabudla som palmy sú velmi chytlavé pri presádzaní.Mne sa dlho držala aj som ju presádzala a po 20 rokoch mi vyhynula.Ale to už mala asi aj svoj vek.To mi povedala pani v kvetinárstve ☹

zuz11
21. okt 2008

tiez pouzivam tie tycinkove hnojiva uz ma nebavilo zarabanie 😀 😀 😀 tiez som spokojna 😉

vinka
21. okt 2008

Zuz11 to hnojivo má aj tú výhodu,že kvet si zoberie kolko potrebuje.A trvá to 2 mesiace tie tyčinky je to lepšie.Mne sa zdá,že aj kvety sú krajšie potom hnojivu. 😉

zuz11
21. okt 2008

hej len netreba setrit a treba kupit zvast hnojivo na zelene a kvitnuce ako to univerzalne 9 aj ked je o polovicu lacnejsie nesedi tak ako tie presne urcene 😉 ale nehnojim ani v zime s nimi ja 🤐

luko
21. okt 2008

zuz11...tak zistila som ze hnojivo som nedala, bo bolo este neotvorene 😀 na priamom slnku ju nemam, mame ju asi mesiac a pol a este som ju nepresadzala....

vinka
21. okt 2008

Luko a kúpila si tú palmu?Alebo si ju dostala.Pýtam sa preto lebo ked si ju kúpila tak mohla vyhinút.Ja som tak kúpila kaktus a odkvecol mi.A sama predavačka mi povedala,že sa stane,že dostanú zlý výrobok a jednoducho bez dôvodu vykape.Aj im sa to stáva a starajú sa o všetky kvety rovnako. 😉

michalag
21. okt 2008

zuz, ja som dracenu presadila o dost vacsieho crepnika, ako mala predtym. A v zime ich nehnojis?

luko
26. okt 2008

vinka: drahy kupil v Ikea tu palmu no idem skusit pohladat o aky presny druh ide

zuz11
26. okt 2008

takze dracena sa pomaly spametava 😀 😀 😀
michala, nie cez zimu nehnojim a ani neodporucaju 😉 mam ako tak prestudovane materialy po nete 😉

govinda
11. nov 2008

Ahojte.
Ja sa už skoro pol roka trápim s háveďou, ktorá mi napadla fikus - puklice (štítničky). Fikus bol krásny, niečo cez 1m a pekne listnatý, ale postupne je tých lístkov menej a menej. Teraz som na to vyskúšala nejaký "zaručený" babský recept, tak sa hádam spamätá.

Mám na vás ešte jednu otázočku. Mám Scheffleru, ale rastie mi skôr do šírky a neviem, ako mám docieliť, aby sa ťahala smerom nahor. Neviete poradiť?

A fikus má jedované lístky? 😲 ... som ani netušila 😲

govinda
11. nov 2008

A ešte jedna vec. Mám teraz nejake odrezky kadejakých kvetov, ktoré akurát púšťajú korienky. Keď ich zasadím, tak kedy ich potom môžem prihnojiť? Alebo mám počkať až po zime?

govinda
12. nov 2008

neviem preco po napisani prispevku nezobrazi tuto temu medzi poslednymi "pouzitymi" temami 😒

michalag
14. nov 2008

minuly rok ked som muskaty strihala pred zimou, tak som to asi nespravila dobre 😒 , lebo ani jeden odrezok mi neprezimoval, nemohli by ste mi poradit ako, kde ich odstrihnut a ake by mali byt velke?

govinda
14. nov 2008

muskaty som este nepestovala, tento rok sme sa stahovali do bytu, tak nasledujucu jar alebo leto to urcite vyskum (zatial ani neviem, kedy sa to robi a ako 😀 ).

Už som ale zistila, čo to mám za háveď na kvetoch - sú to štítničky - puklice. Ako mám proti tomu bojovať, ak nechcem použiť chémiu? Máte s tým skúsenosti?

roasha
14. nov 2008

michalag,ja muskaty na jesen nestriham,len na jar.
govinda,puklice su svinstvo,neviem ci si poradis bez chemie/aj s tou to ide tazko/ 😝 zvyknu sa likvidovat jarovou vodou-mechanicky odstranovat,ale ja som ich mala na jednom kvete,dotrapila som sa,a nakoniec som ho vyhodila. 😅

govinda
14. nov 2008

roasha, no tak ja som zo všetkých kvetov mechanicky zoškrabovala tu hnusnú háveď,pretierala lístky s purovou vodou , už mi chýbala len lupa 😀 . Teraz počkám a uvidím, či sa to o pár dní neobjaví znova. POčula som o jednom domácom recepte - 1PL mazľavého mydla - rozpustiť v 1l vody a pridať 1 PL liehu - urobiť postrek a postriekať kvety. Tak uvidíme, som pripravená aj na to. 😒

alika54
14. nov 2008

ahojte baby,,,,neviete mi niektora poradit co robim zle a preco mi ide yuka vykapat? zacali mi odspodu schnut listy a stracaju farbu,,,je dost biedna,,,vobec som ju neprekladala aj ju menej polievam no nic nepomaha,,,

govinda
14. nov 2008

alika, moja yuka má tiež zospodu suché lístky, ale zo stredu idú nové lístočky. Tebe len schnú tie zo spodu? A je ich vela zoschnutých zospodu?

dididi30
14. nov 2008

aj ja mam toho konicka, ci maniu na kvety a prisla az teraz v tomto roku, som chora z nich , ma tesi ak su krasne zelene a kez zacnu kvitnut 😵 😵

alika54
14. nov 2008

govinda,,,praveze je ich dost a celkovo je akasi vyblednuta 😒

govinda
14. nov 2008

dididi, aj mňa to chytilo až tento rok 😀 . Tiež sa teším z každého kvietka, ale teraz nové ani nezháňam, lebo z obývačky je izolačka pre kvety kvôli pukliciam 😀 . Ale behám po kvetinárstvach a obdivujem 😀

alika, tak to ani netuším, čo sa deje s tvojim kvetom. Yuccy sú vraj dosť odolné. Ale dnes som dosť behala po nete kvôli tým pukliciam, tak mrknem na tie linky a keď niečo nájdem, hodím to sem.

alika54
14. nov 2008

dik moc,,,si zlata,,,,radili mi ju aj presadit a dat do zeme trosku dreveneho uhlia,,,tak asi to skusim,,,aj tak nemam co pokazit 😅 ,,,

alika54
14. nov 2008

dakujem,,studujem uz tie rady 😉

govinda
15. nov 2008

alika, tak našla si niečo vhodné?

roasha
15. nov 2008

alika,yuka ma rada suchu podu,skus ju prestat polievat,mozes ju nechat vytrapit aj mesiac. 😉