Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

kikusa100
30. mar 2009

kocky. chcem sa spytat pestujete muskaty?chcem do nasho bytu muskaty ale doma u nasich sa mamke nikdy nechytili..stale snivala o krasnych padavych muskatoch a nikdy sa jej to nepodarilo...mate nejake typy a rady co robit aby clovek dosaihol take padave muskaty??dakujem.

ankam
30. mar 2009

no ja ich mam stale krasne dlhe cca 1,5 m maju previsy
a to sa nejak o ne nestaram specialne........raz max 2x do tyzdna ich polejem ked suuz vonku 😀 sem tam pridam aj hnojivo
teraz ich uz mam vysadene vo vnutri na oknach a v maji pojdu vonku.Niektore mam aj prezimovane 😉

bobd
6. máj 2009

zdravim!
moc sa do pestovania zelene v byte nevyznam, preto sa vas chcem spytat, co s bambusom?
prvy mi vyhynul, uschol mu zatoceny koniec, a pritom mal vody dost.
ako sa spravne on starat? ma mat stale na spodu vazy vodu, alebo len obcas zavlazit? a co ked vyzenie korienky? ma rad slnko, ci tien? dakujem za skusenosti 🙂

roasha
6. máj 2009

bobd,bambus som mala asi 3roky vo vaze s vodou,a teraz je uz asi rok normalne zasadeny v kvetinaci....nic specialne nepotrebuje. 😉 🙂

saska.t
8. máj 2009

kocky mozno my budete vediet poradit, mam bromeliu-guzmaniu a materska rastlina pustila dcerky no rada by som ich zasadila ale neviem ako ich odpojit aby som ich neposkodila a nanovo zasadit, nemate niektora skusenosti? 😀

waitinka7
10. máj 2009

Ahojte baby,
práve som objavila túto tému a potrebujem poradiť.
Doma mám paprad, ktorej sa vsak nedarí. Vždy mi vyschne, vobec nemá pekné zelené listy,skrátka ked mám aj novú papraď za pár týždňov je po nej, tak neviem, ci uz nadobro umrela alebo ju mám nechať tak a ona sa časom pozbiera a bude púsťat nové listy.

saska.t
10. máj 2009

tak mne paprad tiez vzdy zdochla potrebuje vysoku vlhkost a ak nemas sklenik tak asi neprezije ... 😝

koniarova
10. máj 2009

waitinka7, ja vždy napustím vedro vody, strčím tam papraď, aby bola vo vode niečo pod okraj kvetináča, dám na balkón a nechám tak týždeň.A vždy pustila nové listy.Vyskúšaj pred vyhodením.

roasha
10. máj 2009

ako pise koniarova,paprad potrebuje vysoku vlhkost, mam niekolko druhov,ale chce to stalu zalievku,stale musi mat plnu misku. mam ich v kvetinacoch visiacich zo stropu,a jednu mam dokonca v normalnom velkom plastovom vedre-visi/ktore vobec nevidno,pretoze papradka ma vyse metra/.obcas prehnojis,a zalievas,zalievas..... 🙂

bambusko
10. máj 2009

saska, ja som tak zasadila 3 nove rastlinky z guzmanie, jednoducho som to odtrhla a mam uz ich niekolko mesiacov, takze prezili 🙂 som zvedava, ci aj kvitnut to bude 😕

monykaaa
10. máj 2009

baby ktore mate orchidejky, viete mi poradit, viem si orchideu sama namnozit?
Listami, delenim,.... alebo ako?

ma_se
11. máj 2009

WAITINKA 7
ja som niekde citala,ze PAPRAD je velmi narocna rastlina,a kde sa jej nedari,tak tam nie je ani vhodne prostredie na byvanie...

roasha
11. máj 2009

me_se,si ma potesila 😕 😀

waitinka7
16. máj 2009

Dakujem baby, ale skusim to, co radila koniarova, pred tym vyhodenim ju teda nam vo vode na balkon....a dam vediet, ako som pochodila.

bambusko
30. máj 2009

pozrela som si to tu dozadu, kedyze som to presadila moju kvitnucu anturiu. kukam, ze v januari a kvitne stale 😵 😵 😵

roasha
30. máj 2009

bambusko,dobra gazdina si 😉 🙂

bambusko
30. máj 2009

dik 🙂 no, neviem. inak sa nedalo, som sa bala, ze to nerozchodi, lebo vsade radia, ze presadzat po odkvitnuti. ale kvitne vkuse skoro 1,5 roka, to ta laska 😀

mne sa zas nedaria paprade, aj jedno asplenium mi tu ledva preziva 😒

roasha
30. máj 2009

ja presadzam vsetko ked treba,kvitnutie-nekvitnutie,a nic sa nedeje.hej,ako hovoris,kvety potrebuju hlavne lasku. 🙂

marionn
23. júl 2009

Ahojte pestovateľky. 😉
Prosíííím, neviete mi poradiť ako sa volá rastlina, ktorú mám doma? 😕 😅

Dostala som ju na jar aj s pukmi, ktoré sa rozvili do omamne voňavých bielych kvietkov a boli plné (vzhľadom pripomínajú ružu). stonka je zdrevnatená a listy sú špicaté, krásne zelené a lesklé. polievam len do misky a nie často...v týchto horúčavách aj každý deň, no predtým 1-2 krát do týždňa.
Ďakujem 🙂 🙂 🙂

marionn
23. júl 2009

už som to konečne našla 🙂 🙂 🙂 je to gardénia.
pekný dník všetkým 😉

anna181
26. júl 2009

AHojte 🙂
Ja mam problem s Yukou...nejako mi odumiera a neviem prist na to co jej vadi... Nepolievam ju casto, uz nie je ani v izbe, kde je najteplejsie... hm... Co este? Je to velka Yuka kupovana v Ikei...ale zial odchadza.. ak mi nepomozeteeeeeeeeee ☹ ☹ ☹ Dakujem.

nina87
9. apr 2010

anka,ja mam ten isty problem ale zda sa mi ze sa jej darilo lepsie v slnecnej miestnosti ako v tienistej kde je teraz 😒

juliap
9. apr 2010

ninka, my mame yuku doma tiez, nechcem zakriknut, ale je rozkosatena a silna ... pokial bola velmi blizko okna, tak taka nebola, teraz ju mame v slnecnej izbe, cca 1 meter od okna na tej strane, je ale v polotieni, ked sme mali s nou problem, tak sme skontrolovali hlinu a postriekali proti voskam a davame aj hnojivko pravidelne ...

charllota
9. apr 2010

ja mam tiez juccu doma,teda na teraske,super sa jej dari,vdacna to rastlinka 😉 raz do tyzdna polievam

charllota
9. apr 2010

anni nepremiestovala si ju? lebo niektore rastlinky to velmi radi nemaju 😉

katarina.banska
15. apr 2010

ahojte.
potrebovala by som radu. chcela by som si po prvy krat urobit pekny kvetinovy balkon? no neviem ake kvety su vhodne a nenarocne. Balkon mame taky typicky panelakovy orientovany na zapadnu stranu. Uz som si nakupila hrantiky, ale nie samozavlazovacie ☹ to bola si chyba, alebo nie? chcela by som vediet, ktore kvietky si mozem vysadit uz aj teraz v aprili a ktore radsej az pozdejsie. je na balkonove kvetiny nejaka specialna zemina? a kupim ju napr. aj v baumaxe? tam by mohli mat aj kvietky.... vsak?
dakujem velmi pekne za kazdu radu 🙂

juliap
16. apr 2010

katarinka, v baumaxe maju aj hlinu, aj teraz zlacnene sadenicky, aj v tescu, ked mas balkon orientovany na zapad, tak to je v podstate jedno, ktore kvietocky si tam das, zalezi od teba, a ze nemas samozavlazovacie hrantiky, v lete ti tam ide slniecko predpokladam cele popoludnie, tak ich aj tak budes musiet zalievat denne, bud rano, alebo neskor vecer, cca o 21h, pocas slniecka nie, zaparili by sa, dobre je potom ich aj rosit, aby ti pekne kvitli cele leto ...

juliap
16. apr 2010

hej a este som zabudla, ja mam na balkone cast, kde su skalnicky, tie mam vonku celorocne, a uz sa mi teraz pekne zelenaju a v lete budu kvitnut, no a na ostatne kvietky sa chystam buduci tyzden, chcem stihnut este pred nemockou, tak uvidim, ale v pohode ich uz dam na balkon, v noci uz nie su mrazy

katarina.banska
16. apr 2010

dakujem juliap za rady.
idem dnes do baumaxu a zajtra ked uz konecne bude pekne chcem si ich vysadit.
tak ake kvietky si mam kupit? skalnicky mam aj, ale na parapetnej doske. do hrantikov ich nechcem davat.
ake sadenicky si mam kupit? a kolko kusom si mam dat do hrantiku 50 cm dlzka. dakujem pekne 🙂