Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

bandura
6. jún 2012

@lienka111 prosím ťa tu pokrčenú akoby pažítku som chcela aj ja si dnes kúpiť no už sa vypredala ☹ ...ale nevieš vyťukať jej názov mne sa nedarí na google

maranat
6. jún 2012

ja mam tiez rada kvety, a priznam sa, uplne najradsej mam, ked vidim v nakupnom centre krasny kvet, a ked sa nikto nepozera, vezmem si listok a doma zakorenim (samozrejme taky co sa da) a potom mam s neho obrovsku radost 😀 😀 😀 😀 😀

pexta
25. jún 2012

Prosím Vás neviete niekto nazov tejto izbovej rastlinky??? Veľmi pekne ďakujem

dijuri
31. aug 2012

prosim o rady kocky,kvetinarky
dnes som si kupilabromeliu (cervenu v strede biela) byt mam viac tmavy ako svetly,pretoze mam pred oknami same stromy,v obyvacke mi svieti slniecko pobede,nemam ju na okne,ale na pc pri okne, ako casto ju mam polievat?citala som ze ju mam polievat do toho stredu srdiecka,ale kolko asi tak vody cca? ako este inak sa mam onu starat? kedy presadit,ci vobec presadit a nejake hnojiva?neviem nic o kvetoch,kvetom sa mi tu nikdy nedarilo,kvoli tme, tak som ani nemohla nic studovat,ked mi vsetko kape,ale skusim znova,par stromov nam dali prec,mali by ist dalsie prec,snad sa chytia kvetinky

dalsi problem mam,kupila som si orchideu (prva mi skapala,ostalo to hole,bez kvetu a smarila som to do kosa,neskor som sa dozvedela,ze kde kvietok odpadne,tak niekde mam strihat,nic som z toho nevedela vtedy este,kupila som si teda dalsiu,bola pekna,prisla som domov,poliala do crepnika dolu,zas neviem kolko vody jej ale viem ze vraj raz do tyzdna,na druhy den pozeram a jeden list mokry do polovicky,dalsi koniec mokry,uz mi tri kvety odpadli,ale dalsie puky su rozkvitnute,vodu som vyliala,kupila som ju v nedelu,kedy mam poliat teda teraz,kde strihat a co dalej s nou?

dakujem kazdej z vas za radu,kazdej sa len a len potesim

dajna11
6. sep 2012

@dijuri no ahoj,s brmoeliou neviem,to neporadím,orchideu polievať tak,že ju dáš postáť do misky s vodou asi na pol hodinu,ona si vodu nasaje a vyberieš ju,nenechávať ju vo vode. teraz ju nechaj trochu preschnuť,nepolievaj ju..a ked odkvitne tak strihať na stonke nad tretim očkom,či uzlíkom....oni maju na stonke také očká....tak tam ju skráť,mala by znovu vyhnať puky.tak nech sa darí 😀

dajna11
6. sep 2012

@pexta moja teta ju má ale názov ma netrcne 😀 😀 ,pripomina mi to lopatkovec alebo kalateu len neviem či ti to nejako kvitne ☹

dajna11
6. sep 2012

@bandura tú som aj ja velmi chcela,brat ju mal v kúpelke na okne vraj to miluje vlhko....ale vykapala mu....

lilke
28. okt 2012

viete mi poradit z vlastnej skusenosti typ samozavlazovacich kvetinacov vhodnych na muskaty?

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tereza0442
30. jan 2013

kocky ahojte,
hladala som nejaku temu o kvetoch.. mozno by ste mi vedeli poradit 🙂 ja sa v kvetinkach moc nevyznam, ale velmi ma bavi dekorovat ich, robit z nich kytice, robila som ich uz zopar na oslavy a vyzerali velmi dobre.
planujeme teraz s priatelom svadbu a chcem si urobit vyzdobu sama - velmi vela zivych kvetov, rozne farby, tvary, aby to bolo vesele, pestre, krasne..kvetinove 😵 na zaciatku maja.
budem brat kvety z nejakeho velkoskladu, vedeli by ste mi poradit nejake tipy na webstranky, kde by som nasla kombinacie kvetin, ake sa ku sebe hodia, ake zobrat, co vtedy kvitne a co sa bude dat zohnat, atd..??

mam jednu knizku kde mam fotky a k nim popis kvetin, vypisujem si to, ale zatial v tom mam strasny bordel 😅 dakujem za pomoc 🙂

fliperko
27. sep 2013

ahojte babenky, chcem sa opytat (kedže v kvetoch sa nevyznam) či by ste mi poradili, už 2 kvetinky mi chytili plesen (zem), polievam len 1* do tyždna a to neprehanam samozrejme z vodou.. ☹

erique12
27. sep 2013

ahojte, co poradite na orchidee?
mam doma zopar, krasne kvitnu, len v prednom okne v kuchyni mi zacali opadavat, v zadnom okne za sedackou sa vsetky drzia. zeby to bolo polohou?
inak ked opadne aj posledny kvet, tak odstrihnem tu stonku co najkratsie. polievam tak raz za tyzden dva - resp.necham vodu v kvetinaci nejaky cas a potom ju zlejem.

salo
30. jún 2014

ahojte,chcem vas poprosit o radu. Na balkone pestujem muskaty-tahave a neviem sa zbavit vosiek. uz mam treti postrek a stal su tam dokonca uz mam na nich aj take male cierne musky, neviete co su zac? listy su male a akoby pokrcene? ako ich zachranit?

zana7
5. sep 2014

AHOJTE žienky :D Už asi tri roky pestujem Čínsku ružu od svokry čakateľky a čakala som, kým bude mať aspoň 2metre... Už má viac, konečne :D :D :D A chcem ju pristrihnúť, aby sa rozkonárila... dačo som čítala o tvarovacom reze??? Viete mi k tomu napísať viac? AAA môžem ju pristrihnúť keď kvitne? ĎAKUJEM za každú reakciu :D Pekný deň!

moncsi1208
12. sep 2014

@zana7 ahoj,mam par skusenosti s cinskou ruzou,zial nie velmi pozitivne,za to mam v zahrade ibisteka,cize hybiscus syriacus,pribuzny cinskej ruze a to striham vzdy skoro na jar a az po odkvitnuti.zbytocne by si zoslabila rastlinu,keby si strihala v casu kvitnutia.🙂 prajem ti vela radosti z rastliny.

ivanka0210
12. sep 2014

Baby poradte co na izbove kvety ked su na nich okolo nich musky

moncsi1208
12. sep 2014

@ivanka0210 ake su tie musky?o ake izbove rastliny ide?

ivanka0210
12. sep 2014

@moncsi1208 take male musky ako keby z ovocia hlavne orchidea a mam este jedn taky ako palma,ale ja si myslim ze to ide zo zeminy

moncsi1208
12. sep 2014

@ivanka0210 ano,tvoje je podozrenie spravne.volaju sa tzn,smutivky.vajicka sa nosia do bytu so zeminou,aj ja som mala tie,ale u mna sa osvedcilo vymena zeminy.existuje nejaky pripravok,citala som o tom v casopisu zahradkar.vyhladam clanok potom ti viem presnejsie poradit🙂 inac na orchideu sa da kupit specialnu zeminu,vyzera ako kusky dreva,tie asi nenosia tie vajicka

zita19
12. sep 2014

@zana7 cinske ruze sa strihaju v januari. Vzdy tesne za listom.

ivanka0210
13. sep 2014

@moncsi1208 dakujem pekne ... ale ja som teraz na jar menila novu zeminu :-/

moncsi1208
13. sep 2014

@ivanka0210 ano,novo kupena zemina obsahuje tie najomniky.ja som ich tiez mala v kuchyni,vies si to predstavtit,kolko som hladala to,na co lietaju,az kym som dostala do ruk ten casopis.vyhladam a pisem ti ip.🙂

zana7
17. sep 2014

@zita19 Ahoj, to asi myslíš kvôli rozkonárovaniu... A keď ju chcem zhora pristrihnúť? Aby sa už neťahala do výšky? Som čítala, že to nie je vhodné, keď kvitne...

moncsi1208
22. sep 2014

@zana7 ked chceš dosiahnuť rozkonárenie,treba uštipnúť konce,tým vlastne tvaruješ a donútiš rastlinu na to
.🙂

zana7
22. sep 2014

@moncsi1208 konce kazdeho vyhonku myslis? A kedy mozem ustiknut zhora aby sa uz netahala vyssie? Ma to stikanie nejake pravidla? 😎

zana7
22. sep 2014

Pocujte... Ak by som chcela aby ta moja cinska ruza kvitla dvoma druhmi kvetov,ako na to? Som citala daco o stiepeni ci slachteni... Ktora zienka s tym ma skusenosti?

moncsi1208
25. sep 2014

@zana7 to sa dá tak,že konce konárov odstrihneš,len pár cm,tým donútiš rastlinu na rozkonárenie.ked ti rastlina nekvitne.len vtedy.toľko konárov len,koľko potrebuješ,aby rastlina sa nezaťahovala do výšky.aj pred začiatkom vegetačného obdobia sa dá upraviť základný vzhľad strihom.
k štepeniu ti môžem dodať,že aj ja chcem skúsiť,ale na obyčajných ružiach.uvidíme,ale to až v jari. 😉

peta142
15. dec 2014

ahojte 🙂 mám doma bambus a vysychá, aj keď je ponorený koreňmi vo bode...neviete, v čom by mohol byť problém? ďakujem

monulka692
26. apr 2015

Dobry den potrebujem poradit s pestovanim juky...zacali jej ovysat listy niektore sa aj krutia...a na. niektorych ma
take hnede skvrny...polievam
ju malo raz za 2 tyzdne tak neviem co sa deje..dakujem pridam aj foto (3 fotky)

matkovazuzka
25. júl 2015

@iwonita mozem sa opytat co ste robili s tymi pluzgierikmi ? Nasmu synovi padol a uskrabol ho cez krk a urobil sa mu dlhy pluzgierik zmizne to same ? Dakujem