Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

olianko
28. sep 2007

ahojky 🙂
poradite mi kde zozeniem Ceropegia woodii? V slovencine sa to vola Lampasik woodii.Je to taka previsajuca rastlinnka ktora ma listky v tvare srdiecka a take biele kvietky akoby lmpasiky 😉

droby
28. sep 2007

bubulik alebo ina dobra dusa, potrebujem radu s kalanchoe, zacali jej zltnut a vednut listky, neviem co to, predtym sa mi to nestalo a to ich mam a mal som niekolko, bola zuasna krasne rastla stale kvitla ale razu listky zltnu ☹ neviem co snou vody ma dost, nema jje privela, miesto ma stale rovnake na okne a tak sa jej krasne darilo

bubulik
29. sep 2007

Droby nemozes to odfotit a dat na chvilu do albumu? Aby som to videla, lebo takto je to tazko.
Olianko nemam ani sajnu ☹

rebeca10
7. nov 2007

hhhhuuurrrraaaa,som strasne rada,ze som objavila tuto super stranku,som vasnivou milovnickou izbovych rastlin,na tejto sranke budem hltat vsetky nove informacie 😀 dakujem 😎

rebeca10
7. nov 2007

baby kde ste?to tu uz nikto nepesteje rastlinky? ☹ kde ste vsetky zmizli?zhanam tucnolist,kto mi poradi_ 😲

suniatko
7. nov 2007

ahojte baby, mam PROBLEM. Mam doma DRACENU a strasne mi zacinaju vysychat listy, co s tym, aj ju striekam s vodou, aj polievam, preliata nieje, tak fakt uz neviem.. cim dalej tym viac.... ako jej pomoct?

bubulik
7. nov 2007

Rebeca tam je len jedne rada. Zozenies ho od znamych, alebo v specializovanych predajniach s rastlinami 😉
Suniatko, ako Ti schnu tie listy???? Ak schnu spodne, tak je to ok, lebo tak sa vlastne predlzuje stonka.Ak schnu konceky, tak je to suchy vzduch. Ak to schne inak, tak je tam problem. Tak napis 😉

rebeca10
7. nov 2007

bubulik,vazne ta obdivujem,ty si hotova enciklopedia,ja len hltam knizky,ale asi vsetko z nich zabudam 😎

melory
7. nov 2007

bubulik a teraz som na place ja, mam bromeliu, zrejme som ju dostala po kvitnuti, lebo mi "ruza" zacala od vrchu schnut a tak som ju odstrihla, co dalej?

rebeca10
7. nov 2007

bubulik,mozes mi napisat nieco o rastlinke-rozchodnik?myslim,ze tak sa vola.vdaka 🙂 😅

bubulik
7. nov 2007

Melory nedostala si ju po odkvitnuti, lebo prave odkvitnutie sa prejavuje schnutim kvetu. Bromelie su specificke tym, ze vlastne kvitnu len raz za zivot. Spravne si to odstrihla. Teraz treba pockat, aby Ti zo spodu vyhnala nove rastlinky a tie potom presadis a kolobeh bude pokracovat 😉 Staru mozes vyhodit. Nezabudni ju polievat do stredu rasliny, stale tam ma byt voda a tiez rosit kedze pochadza z pralesov 😵

bubulik
7. nov 2007

Rebeca, rozchodnik je vlastne skalnicka, niektori ju volaju aj kamenna ruza. Velmi nenarocna, mrazuvzdorna, prezije vsetko okrem prepolievania 😉

melory
7. nov 2007

rosim aj vodu davam...len co mi nejde do hlavy je ze z tej ruzice sa robili take puciky biele, ktore mi vzdy oschli aj napriek tomu, ze som ju rosila, len co som sla okolo nej.

bubulik
7. nov 2007

Ak ruzicou nazyvas ten kvet tak to boli vlastne roznozovacie organy, ktore ziju velmi kratko (tycinky a piestiky) a rosenim tomu nepomozes 😉

suniatko
7. nov 2007

bubulik, tie listky schnu na koncekoch, ale uz kazdy jeden aspon 2cm 😲 a kde ju mam dat? byvame v byte a uz bola hadam na kazdom mieste...

melory
7. nov 2007

ahaaa takze som nic nepokazila, ja som cakala z toho este kvet 😅

melory
7. nov 2007

a to vazne mam staru vyhodit???

bubulik
7. nov 2007

Melory 😵 😵 😵

suniatko
7. nov 2007

a este mam doma benjaminka tzv. fikus a opadavaju mu listky, je to normalne? dufam ze na jar sa nejako pozbiera a bude o.k

bubulik
7. nov 2007

Suniatko stava sa to hlavne ked sa v bytoch zacina kurit, takze dalej od radiatora, ale tak aby mala svetlo. Ja ju mam na vychodnej strane asi2,5 m od okna a v pohode. A skus ju rosit odstatou vodou kazdy den.Uvidis ci to pomoze. To suche poodstrihuj, ale tak, aby tam asi 1mm ostal, lebo by si urobila ranu a ta by znovu oschla. A po tyzdni napis co a ako 😵 😉

bubulik
7. nov 2007

Melory, nemusis, ale postupne aj tak uhynie a potom by si ju uz mohla vyhodit 😀 😀

suniatko
7. nov 2007

bubulik: dakujem pekne za rady, urcite sa ozvem ako to dopadlo. Dracena sa mi velmi paci, dostala som ju k narodkam, no a nerada by som o nu prisla, dakujem 😉 😉 😉

bubulik
7. nov 2007

Suniatko mas Ficus tzv. benjamina 😵 Ten je velmi nachylny na prievan. Daj na to pozor, lebo on sa uz velmi zachranit neda!!!!!! Este treba davat pozor pokial je pri okne a vetra sa v dnoch kedy mrzne tak aj to moze byt ten problem!!!! 😉

luciferova
22. nov 2007

ahojte, pridavam sa k vam. mam rada izbove kvety. a moju milovanu orchideu, co ma momentalne 5 kvetov (to je najvyssi pocet, aky sa mi v mojich spartanskych podmienkach podaril) tak sa velmi tesim 🙂

bubulik
22. nov 2007

Luciferko, vitaj 😉 😉 😉 😵

luciferova
23. nov 2007

dakujem 😵

rebeca10
23. nov 2007

bubulik,pomoz,neviem ci mi nevyschol bonsaj skoro cely mi opadal,da sa este zachranit?uz som ho aj s crepnikom namocila do vody,nech sa chudak poriadne napije,nevadi mu teplo od radiatora? 😲

renca3
24. nov 2007

luciferova...v akych podmienkach? Kde ju mas teraz pocas vykurovacej sezony? Ona potrebuje chladnejsie miesto. Ja teda nie som pestovatel, ale mojho muza orchidee by mohli ist na vystavu. Ved sa o ne aj prikladne stara. 🙂

luciferova
24. nov 2007

renca - mame byt orientovany na sever, takze vela lucov sa jej nedostane. ale asi jej to vyhovuje, ked je taka stramanda 😉 od januara kvitne (naprv mala len jeden kvet, ten jej odpadol po pol roku, mesiac bola "naha" a potom vyhodila novu "nozicku" aj s dvomi kvetmi a na starej nozicke jej vykvitli 3).mam len jednu, taku ruzovu, ale este by som chcela. vy mate ake farby?

renca3
25. nov 2007

My mame asi iny druh. Cymbidium. V jednom kvetinaci je 5 stoniek a v druhom 8 posypanych kvetmi zeleno-zltej farby. Kvitne uz asi mesiac. Mozem aj hodit foto do albumu a dam ti vediet. Je to naozaj nadhera. 🙂